יבוא לישראל?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
...בשוק האודיו הישראלי ישנם כמה יבואנים, ההמחזיקים כל אחד מהם כ-20 נציגויות,
מיצרנים שונים (חלקם יצרני בוטיק יוקרתיים).
אחד מהם הגדיל לעשות והוא מייבא לישראל מעל ל-30 נציגויות.

אין לי כוונה להיכנס לכיס של אף אחד מהם ואינני מביע דעה שלילית בענין.

האם שוק האודיו כל כך גדול בישראל?

נערך לאחרונה ב:

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני לא חושב שיש משמעות לכמה יצרנים אלא לכמה יבואנים...

(חוץ מזה לא הבנתי אם אתה אומר שיש 20 חברות אודיו שמביאים לארץ אז איך מישהו אחד מביא 30?)

keyser

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
אלוני הוא התכוון (תומר תקן אותי אם אני טועה) שכל יבואן מביא כ-20 מותגים, ויש אחד שהגדיל ומביא כ-30 מותגים.

תומר, אני לא בטוח שחייב שהשוק יהיה כ"כ גדול.
יבואנים יכולים לעבוד מול היצרן back to back - הזמנה רק לאחר הרכישה של הלקוח.
כמובן שכך אין את כל המוצרים בארץ וזה הרבה פחות נוח ללקוח, אבל זה טוב ליבואן.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לא יודע אם השוק כל כך גדול, אבל אם היית (תומר) יבואן אודיו והיית נתקל במוצר מעניין שאהבת, האם היית חושב פעמיים האם לייבא גם אותו למרות שהשוק קטן ?...

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לא יודע אם השוק כל כך גדול, אבל אם היית (תומר) יבואן אודיו והיית נתקל במוצר מעניין שאהבת, האם היית חושב פעמיים האם לייבא גם אותו למרות שהשוק קטן ?...

אם זה היה העסק שלו והוא לא היה חושב שהוא יכול למכור, זאת היתה טעות מן הסתם להביא את הציוד...

יש פרנסה ויש תחביב, זה נחמד שאפשר לשלב אבל לא חובה...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בתחום ה-hi End נראה לי שזה מתערבב לעיתים: לפעמים זה מתחיל כתחביב, בפעמים אחרות זה נגמר רק כתחביב... חלק מהיבואנים פועלים על סמך שיקולים מסחריים בלבד, אחרים מערבבים גם "משיכה אישית" לציוד מסויים.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113

אתן דוגמא. יבואן התחיל לפני 5 חודשים לייבא חברת פטיפונים טופ הי-אנד. לפני כחודש, הוא התחיל לייבא חברת פטיפונים מתחרה, שאף היא טופ היי-אנד. אני לא מוצא בזה הגיון מסחרי- כלכלי. היתי מוצא הגיון עם היה אותו יבואן מביא חברה אחת עם מוצרים זולים וחברה שניה עם מוצרים יקרים. כלומר, שחברה אחת משלימה את השניה בקו המוצרים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני לא כל כך מסכים איתך {תומר}.

אני חושב שיבואן צריך להביא מוצרים שהם שונים באופיים על מנת לאפשר לרוכש האזנה למוצר שיקלע לטעמו.

תחשוב שיבואן יביא מוצרים זהים אחד לשני, זה אומר שאם אותו צרכן לא אהב מוצר אחד הסיכוי שמוצר אחר יכבוש את אוזנו קלוש מראש.

לכן זה מצויין שיבואן מביא כמה מוצרים מהרמות הגבוהות יחד על הרמות הפחות גבוהות אך שיהיו שונים אחד מהשני.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אני לא כל כך מסכים איתך {תומר}.
אני חושב שיבואן צריך להביא מוצרים שהם שונים באופיים על מנת לאפשר לרוכש האזנה למוצר שיקלע לטעמו.
תחשוב שיבואן יביא מוצרים זהים אחד לשני, זה אומר שאם אותו צרכן לא אהב מוצר אחד הסיכוי שמוצר אחר יכבוש את אוזנו קלוש מראש.
לכן זה מצויין שיבואן מביא כמה מוצרים מהרמות הגבוהות יחד על הרמות הפחות גבוהות אך שיהיו שונים אחד מהשני.

בהודעה השניה שלי בשירשור כתבתי על הגיון מסחרי. ישנו יבואן המייבא 5 חברות כבלים. SME וסוליד אודיו הן חברות פטיפונים מתחרות. האם שוק ה-high-end כל כך גדול בישראל?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא כל כך בטוח לגבי היבואנים הגדולים - אבל יבואנים קטנים לא צרכים השקעה גדולה כדי להביא לנו עוד נציגות בארץ של חברה קטנה וטובה.

אני חושב שמצב זה הוא מבורך - כל עוד באמת אנחנו יכולים לרכוש בארץ מגוון רחב של ציוד שונה.

gtr

חבר משקיען
מעורבות
464
נקודות
83
מבחר מבורך

אבל ברובו על הנייר/אתר.

אין ספק שריבוי חברות,בעיקר איכותיות-פותח לנו צוהר לעולם,וזה יפה.
אולם במעמד הקניה,לא תמיד תוכל להשוות-שכן ישנו אחד בלבד,והוא בכלל באריזה.
ישנה אפשרות לשמוע דגם אחר,ולעשות הקבלה,וכו'

מה שכן-היבואנים הקטנים,הרבה יותר סימפטים/מתחשבים,וכן דיי הוגנים בתימחור.

כן ירבו...

רביב

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
תודה, תודה...

אמנם קסיונייט לא מייבאת רמקולים (עדיין) אבל אני אקח את המחמאה בכל זאת:):)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אין בכך רע.
הגיון כלכלי? יש ועוד איך. החברה שהוא מקבל מהיצרן במחיר הנמוך תמכר במחיר כמה שיותר גבוהה והחברה המתחרה או החדשה או הישנה, שהמחירי יבוא שלה גבוהים יותר פשוט תמוצב כחברה גבוהה יותר ובעלת מחירים גבוהים יותר. כך מרוויח היבואן מכל הצדדים וגם נותן ללקוחותיו גם את האפשרות לבחור.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
גם אני לא רואה איזה היגיון עומד מאחורי יבוא של מותגים מגבילים שהם
טופ-אוף-דה-ליין. {אולי עומד מאחורי זה דברים אחרים}....לאותו יבואן.
מילא אם היה מדובר על Entry Level שיתווסף למוצר הקצה המגביל -זה היה סביר יותר.

למרות שאני לא מתלונן... ורק נשכרים אנחנו יוצאים מהמצב -ואם הזמן נהפכים לגן עדן אמיתי להיי אנד.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור