טלויזיות עם תלת מימד, האם לשדרג עכשיו?

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: מסכי תלת מימד, האם לשדרג עכשיו?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]איגוד הבלוריי החליט לפני מספר חודשים על תקן 3D מחייב לכלל התעשייה[/FONT]

איגוד בלו-ריי מחליט לגבי נגני בלו-ריי, לא תעשיה.

SMPTE (שאני חבר בו) הכניס רשימה של תקנים לגבי 3D שכל אחד בשלב שונה של אישורים. זה באיזה שהוא אופן "רוכב" על תקינה חדשה ל-D-CINEMA (רזולוציות יותר גבוההות מ-1080p)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הכוונה היא כמובן לגבי יצרני נגנים (בלוריי), לא שאר המכשירים או ענפים אחריםו זה "רוכב" על התקן הנוכחי של בלוריי שמתייחס ל- 1080p.

פ

פונגו

אורח
למה אין התייחסות בכתבה לסטרימרים?

האם סטרימרים עתיידים יתמכו גם בתלת מימד?
ועוד שאלה: האם שאני קונה טלויזיה של חברה מסויימת אני חייבת לקנות גם נגן מאותה החברה, או שכל הטלויזיות יעבדו עם כל סוגי תכני התלת מימד?

danistar

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
אתם תמימים מאוד . בלו ריי עצמו ובכלל הHD בקושי חדרו לארץ , ה DVD עוד שולט כאן בגדול ולא נראה לי מתי הוא ידעך . מחיר הציוד והכותרים של ה HD בארץ הוא כל כך יקר לעומת חול וההיצע כל כך דל ועלוב ( כמה ערוצים בלווין /כבלים שעולים הון וכמה עשרות כותרי BR במחירים שערוריתיים ) שברור מאוד למה הטכנולוגיה לא חדרה .

אתם מדברים על תלת מימד ?? קודם כל שערוץ 10 וערוץ 2 יתחילו לשדר HD ( וזה בטח לא יקרה בשנה הקרובה ) ושהאמצעים הטכנולוגיים יהפכו לזולים וזמינים יותר ואולי אז נוכל להתחיל לדבר 3D.

בינתיים אני רואה את כל הסיפור הזה כגימיק לעשירים שבמילא נמצא בחיתוליו ועד שלא יהיו תקנים שיכולו על כל החברות ( ממש כמו המלחמה ההיא בין טושיבה לסוני ) ואולי יבוא יום שלא נטצרך משקפיים אני מעדיף לשבת מהצד.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לגבי סטרימר, אני מניח כי דגמי סטרימרים עתידיים יתמכו בתלת מימד, כרגע אין מכשיר כזה ויקח זמן, היצרנים יבצעו התאמות.
נגני בלוריי אמורים להתאים לכל הטלויזיות, זה חלק מהענין של סטנדרט אחיד לתעשיית ה- Blu-ray.

danistar, זה די ברור שבשלב הזה מדובר בעיקר על גימיק - עד שיגיע מגוון רחב של תכנים והמחירים ירדו.
מי יודע, אולי במקום לבצע מעבר משידורים רגילים אל HD, יעשו זאת ישירות אל HD 3D...

shkop

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אני רק השנה מרגיש שבאמת LCD הגיעו לבשלות ואפשר להשיג במחירים סבירים מסכים עם איכות תמונה טובה ככה שמי שבאמת רוצה תלת מימד איכותי וחף מתופעות לוואי ייאלץ לחכות.
דווקא HD ביצע התקדמות יפה. הוא מתבטא גם בכותרי משחקים וגם בסרטים וסדרות ב-HD שלמי שיש מנוי בשרתי אחסון יכול להוריד בזמן סביר מאוד. לא נראה לי שדווקא היצע הערוצים בכבלים הוא חזות הכל.
כדי שיהיה מסך תלת מימד ויבואו כמה חברים לצפות עוד יעבור זמן וזה בטח לא יהיה במיינסטרים של תכני הצפייה.
חוצמזה בשביל סטייק פעם בכמה זמן לא צריך לקנות פרה, אפשר מדי פעם ללכת למסעדה...

מ

משה35

אורח
אם סרט כמו אווטר יוצא רק פעם בחצי שנה או שנה, באמת אין טעם להשקיע על זה כסף בבית. אפשר להנות בבית קולנוע.

א

אורח

אורח
יש עוד

גם הסרט אליס בארץ הפלאות אמור לצאת בבלו ריי בתלת מימד, רק מישהו יודע אם זה Blu-ray 3D או אדום כחול ?

muli1986

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תל מימד ומסכי אולד

היי ערב טוב ולילה טוב לכולם...

רציתי לשאול כמה שאלות

זה נכון שהתלת מימד הכי פחות טוב באל סי די? אח"כ הוא יותר טוב בפלסמה והכי טוב במסכי אולד?

ליאור אתה חושב שיהיה מתישהו 3d פנימי ללא צורך במשקפיים?.. האם מפתחים דבר כזה כרגע כמו מסכי האולד רק בקצב איטי? זה יחסוך הוצאה רבה על משקפיים ונוחות כמובן....

ומתי סוף סוף נוכל לראות את שוק מסכי האולד בגדלים התחלתיים של 32"? במקום הכאב ראש הזה פלסמה, אל סי די,אל סי די לד..בסוף עוד יוציאו עוד משהו לפני האולד. עד שהם זזים! מה מעכב את זה כל כך?

ליאור אם אפשר בבקשה כתבה על uhd הדור הבא של ה hd למרות שזה מוקדם לדבר על זה כרגע...
תודה....:rolleyes:

הפרויייקט oled 50" 3d uhd full 7680*4320 -----זמן משוער 2020 (Y)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
על סמך הדגמות בהן צפיתי, 3D יכול להראות טוב בכל טכנולוגיה, עם זאת, התמונה עצמה תלויה באיכות המסך בו צופים (שחור, ניגודיות וכו').
יקח זמן עד להגעת OLED בגדלים מסחריים... ממש לא השנה :)
גם פתרון מלא של 3D ללא משקפיים זה לא ענין פשוט כרגע.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני לא בטוח כי הטכנולוגיה הנוכחית עם המשקפיים תתפוס
זה עוד ישתנה.. גם כי היום יש כבר כמה טכנולוגיות מתחרות ב-3D

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זה ישתנה, בעיקר במעבר לטכנולוגיה ללא משקפיים.

ג

גדי123456789

אורח
לפני הרבה שנים

לפני הרבה שנים ראיתי בתערוכת מחשבים תצוגה ב 3D שעבדה בדיוק על אותו עקרון
תאורטית אפשר לבנות כרטיס מסך שמסונכרן למשקפיים ולשדר 3D בכל טלביזיה ממחשב
בהנחה שזמן התגובה של המסך מספיק מהיר

ד

דוד

אורח
מה בין HD FULL HD

לא ראיתי כאן התייחסות להבדל בין HD ל- FULL HD.
האהאם אין זה ההבדל בין רזולוציה 1000 TVL לבין 1900?
ההאם ידוע לכם מדוע אנו המדינה היחידה שמשדרת ב- HD ולא ב- FULL?
האם זה נכון שבעלי טלבזיות FULL HD רואים פחות טוב מבעלי HD בגלל ההמרה?
ממתין לתשובות.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אם אתה מדבר על איכות שידורים של ערוצי HD בישראל, אז הם משודרים ב- 1080i שזה הפורמט המקובל בכל העולם לשידורים כאלו.
לגבי רזולוציות של טלויזיות, איכות התמונה של שידורי SD תלויה כיום יותר באיכות של מעבד הוידאו / תמונה במסך ופחות ברזולוציה הטבעית שלו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור