טור עורך – פריצת גבולות האתיקה באתרי הטכנולוגיה בישראל

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
עריכה מאוחרת: את האמור כאן יש לקחת בעירבון מוגבל מאוד -- הוא מבוסס על הסקה "נסיבתית" בלבד, וכנראה שייש יותר מ"אורח" אחד. ראו הודעה #44:

לכל המעוניינים, נראה שה"אורח" שלנו הוא חייה בשם איתן, אדריכל, חבר ותיק ב-HT, שמזדהה שם בשם niko.

לא ברור לי למה אין לו ביצים להזדהות כאן, אבל ב-HT הוא רץ לספר לחבר'ה שהוא הגיב כאן והתגובה "כמובן" נחסמה.

כמובן שיכול להיות שתגובות שלו נעלמו ולא ראיתי, אבל נשארו כמה תגובות די מגעילות שלו ללא צינזור ודווקא עם תשובות ענייניות מליאור.

טיפוס מתוק, לא?
עמיר​

נערך לאחרונה ב:

zork17

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הערה אחרונה שלי בנושא:
בעבר הצטערתי לקרוא שעזבת את HT אבל אחר כך שמחתי שפתחת את האתר הזה כי אני חושב שתחרות יכולה לעזור לכולנו ולענף.

אני רק חושב שהדרך הנכונה לעשות את זה היא לא ע"י הכפשת היריב (בלי קשר מי צודק) אלא ע"י יצירת אלטרנטיבה ובידול של האתר שלך כך שאנשים ראויים ותורמים כמו michael123 יעברו לאתר שלך מבחירה ולא בגלל שנפלטו מ HT (לא משנה בגלל איזו סיבה).

אני בטוח שאם תתעל את הקישורים שלך והקשרים שלך תוכל להציג אלטרנטיבה טובה ל HT כך שכולנו נהנה מקידום הענף, ממקצוענות ומאווירה טובה.
במקרה יש לי משרד פרסום, תאמין לי שאני יודע על מה אני מדבר.

א

אורח

אורח
התגובות שיש כאן הן לא שלי, רוצה פוליגרף ?

לכל המעוניינים, נראה שה"אורח" שלנו הוא חייה בשם איתן, אדריכל, חבר ותיק ב-HT, שמזדהה שם בשם niko.

לא ברור לי למה אין לו ביצים להזדהות כאן, אבל ב-HT הוא רץ לספר לחבר'ה שהוא הגיב כאן והתגובה "כמובן" נחסמה.

כמובן שיכול להיות שתגובות שלו נעלמו ולא ראיתי, אבל נשארו כמה תגובות די מגעילות שלו ללא צינזור ודווקא עם תשובות ענייניות מליאור.

טיפוס מתוק, לא?
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
התגובות שיש כאן הן לא שלי, רוצה פוליגרף ?
niko/איתן כתב לי בפרטי ב-HT שהודעות ה"אורח" שהושארו כאן הן לא שלו (כנראה שהוא לא כלל בזה את #43).

יש סיכוי לא זניח שהוא אומר אמת, אז אני מוסיף את ההסתייגות הזו כאן. לי אישית אין דרך לבדוק בעצמי, אבל את ייחוס ההודעות שלפני #43 ל-niko/איתן יש לקחת בעירבון מאוד מוגבל.

עמיר

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
אבל הוא הודה באתר השכן שהוא כתב בתור אורח את ההודעה על הרמקולים של נמר שפורסמה כאן וליאור ענה עליה

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לגבי עניין הכיול:
- כיול צריך לבצע בבית, לאחר התקנה
- בדרך כלל מבצעים כמה פרופילים, כמו למשל ליום וללילה

כאן מדובר על גימיק שיווקי זול, סה"כ עפר הולך להכניס קונפיגורציה סטנדרטית לכל מקרן.
באותה דרך אפשר להכנס ל-avsforum ולשאול את המשתמשים לגבי ההגדרות שלהם ואז להזין לבד.

אני ממליץ לקנות Spyder, ערכת כיול עם colorimeter ותוכנה. אני כיילתי את כל המחשבים בביתי, כולל תחנת עבודה של אשתי עם Lightroom (זה מייצר פרופיל צבע), מחשב HTPC.

אני כבר חשבתי כי עפר לאור בא הביתה עם המכשיר ומכיל.
חח

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
להגיד שאתה משכיר פרסום ליבואן זה לא מדוייק.
אם היית מפרסם סידרת כתבות על ציוד של יבואן עם ציון של סביב 2 לכולם היבואן לא היה מפרסם ואם אתה מפרסם סקירה לציוד של היבואן ונותן לו ציון 4.5 אז ליבואן יש אינסנטיב הרבה יותר גדול לפרסם אצלך. ואז יהיו כאלו שיגידו שמכרת את הביקורת, בדיוק כמו שטענו שקורה ב stereophile.
אם זכרוני אינו מטעני גם אתם נסעתם לתערוכות בחו"ל על חשבון יבואן כזה או אחר. ולא חשדתי בך שמכרת את נישמתך לאותו יבואן.

באמת?
אתה מוזמן לקרוא את הכתבה שלי על KEFIQ30 שמיובא ע"י ניופאן. לא נראה לי שהוא קיבל ביקורת משהו.
האם זה מנע אי פעם מיופאן להמשיך את הקשר/פרסום עם האתר הזה?

א

אורח

אורח
האורח המאיים

AK1,

רק לשם הסדר.
אני האורח שכתב את הפוסט שכ"כ הרגיז אותך.
זה עם הפוסל במומו פוסל.

וזה הפוסט היחידי שלי.
כנראה זכיתם לאורחים רבים בעקבות המאמר.

שאלת למה אני לא נרשם.
כי אני לא רואה צורך להרשם לאת שאינני פוקד אותו.
אני מחובבי HT
הגבתי ואני אכן מברך על היכולת להגיב ללא רישום.

אני לא מסתתר מאחורי שום זהות ואני לא טרול שבא לעורר מהומות או בעל אינטרס.
ראיתי מאמר, באתי להגיב וזהו!

כל הכבוד לך על ההגנה הנחרצת על האתר. אבל אולי גם אתה לוקה קצת בעיוורון ומגן אוטומטית.

אני עדיין חושב שהמאמר אינו הוגן ומוטה מקינאה.
עם כל הכבוד לליאור (ויש לי הרבה) אני לא מאמין שהיה עומד בפיתוי (לא משנה מה יאמר כעת)

המאמר קטנוני ומיותר ולא מכבד גם את DTOWN ואני מצר על כך שלשם הגיעו הדברים.
יש מקום לשני אתרים זה לצד זה. התחרות מבורכת, כמו בכל תחום.

שיהיה לך שבוע מצוין

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
כנראה שאכן הייה יותר מאורח אחד, וזו אכן לא "אשמתך" שהשתמשת באופצייה שהאתר מאפשר, אם כי, למען האמת, לא ברור לי למה האופצייה הזו נתמכת.

יש דברים בקשר למאמר שאני מסתייג מהם, אבל הרבה יותר מזה אני מסתייג מצורת ההתייחסות שהבאת.

יש טכניקה ריטורית שנקראת "לפסול את הדובר". כשמישהו אומר משהו, במקום לפסול את תוכן דבריו, מה שאולי קשה, פוסלים אותו. מסבירים את מניעיו וכמה הם פסולים, מעלים מהאוב כל מיני מקרי בעיות קודמות, מקומות שבהם הוא טעה, שגה וחטא, ומערערים את אמינותו. הטכניקה הזו עובדת יופי בשני מישורים: אחד, מעבירים את הפוקוס אל הדובר, ואז תוכן דבריו עובר הצידה, שזה מה שרוצים ממילא, ושנית, אחרי שמערערים על הדובר, מי כבר יאמין לתוכן דבריו? אדם כזה??

האם שמת לב שזו הטכניקה שננקטת מול ליאור קורן, במיחוד בתוך HT, וגם אתה כאן?
מעטים עוסקים במה שהוא אמר. הרוב עוסקים בו, בעוד שאלה שהואשמו בהאשמות חמורות למדי מנפנפים את העניין ב"אנחנו לא רואים בזה בעייה" (האמנם?)

לי לא באמת איכפת לכאן או לכאן, אין לי שום דבר אישי נגד ה"נאשמים", ואני לא מנהל את הצדק העולמי. זו רק תמיהה.

כאן רק החזרתי לך טיפה במטבע שלך, של התייחסות אליך ולפרוצדוריאליות של העניין במקום לתוכן, בלי שום צורך להתרגז בשביל זה :)

ודרך אגב, לא אתה ולא אף אחד אחר, כולל אולי הכותב עצמו, באמת יודע מה המניעים שמאחרי המאמר, ובשום מקום לא נכתב במה הוא "מוטה" ומה לא נכון/מדוייק בו.

בברכה,
עמיר

נ.ב., No hard feelings on my side

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
נ.ב., אם כך, מה שם המשתמש שלך ב-HT?

שבועטוב!
עמיר

שאלת למה אני לא נרשם.
אני מחובבי HT
הגבתי ואני אכן מברך על היכולת להגיב ללא רישום.

yanivrsi

מושעה
מעורבות
27
נקודות
28
הבחור האלמוני אם אתה חבר ב-HT תישאר שם ואל תיכנס לאתרים שאתה לא נכנס אליהם מעניין איך הגעת לפורום הזה הרי אתה לא ניכנס לדיטאון מה קרה חשקה נפשך להיות סנגור של מושחתים .אתר HT כמו שעלה ככה יפול אל תיהיה סנגור תישאר איפה שאתה ואל תידחף האתר הזה אתר בריא כיפי ללא התנשאות מצד מנהליו כמו ב-HT . כיף לגלוש בו הוא עינייני ואפשר לנהל וויכוח תרבותי בפורומים שלא כמו בHT ישר חוסמים אותך HT ממזמן כבר לא עונה על הצרכים של חובבי האודיו והקולנוע הביתי הוא מזמן בגד בשם שהוא מייצג כנראה אין כסף טוב רק בקולנוע ביתי אלה גם גאג'טים וכו' כמה זמן לא קראתם איזה ביקורת טובה על רמקול או סאב רסיבר משובח הם כל היום מתעסקים בטאבלטים האתר HT נולד מאהבה לאודיו וקולנוע ביתי והפך לביזניס לשלושת מנהליו

נערך לאחרונה ב:
א

אורח

אורח
Ak1
מה משנה שם המשתמש שלי ב ht?
בשביל שנגרור את הויכוח לשם?
ולא ממש אין הארד פילינג, סתם נראה לי חבל שיורדים לרמות האלו.
לא נראה לי שיש תמימות למי מהצדדים

yanivrsi,
מודה לך על העצה.
אבל מציע שתנהל את התעבורה האינטרנטית של החברים שלך.
בינתיים אני לא רואה שאתה האחראי כאן.
אם משהו מפריע לך בשלושת ההודעות שכתבתי (בעיקר עם ak1), אתה מוזמן לדווח למנהלים.

תראה באיזה אלימות אתה מגיב למי שבא ומבקר את המאמר.
פלא שהעיפו אותך מht

shkop

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
נחרדתי מהכתבה.
אני לוקח ברצינות ביקורות ולמרות שהיו תמרורי אזהרה הלכתי שולל אחר הגרפים היפים והכסות המקצועית לכאורה של האתר.
אם עופר לאור רוצה לקדם מוצרים זו זכותו אבל הוא חייב בגילוי נאות.
נעזוב לרגע את מה שקורה שם בפורום (קשה לקבל עזרה), זה מעצבן, מקומם. עוד עסקן.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כולם משתינים בבריכה רק מה שלא ברור לי מדוע יש כאלו שמתעקשים לעשות זאת מהמקפצה...

yanivrsi

מושעה
מעורבות
27
נקודות
28
פחדן אלמוני אני לא מתיימר לנהל פה את העינינים אם לזה אתה קורה אלימות אתה סתם יפה נפש כמו החברים שלך המושחתים בHT אתה נככנס למקום שאתה לא אמור להיות בו ,העפו אותי מ-HT מתןך בחירה שלי שאמרתי את דעתי ודרכתי להם על הפצעים זה לא בדיוק לזכותם ולא מוסיף להם כבוד תחזור לHT ותגיד להם מנהלי HT לדין

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
Ak1
מה משנה שם המשתמש שלי ב ht?
בשביל שנגרור את הויכוח לשם?
אין לי כוונה לגרור את הוויכוח לשום מקום -- פשוט רציתי לבדוק את אמינות מה שכתבת:
שאלת למה אני לא נרשם.
אני מחובבי HT
....
אז אם לא שמת לב, בינתיים אתה כן מסתתר, גם כשאין שאלה של הירשמות.

לי אין בעייה כשאנשים מרמים את עצמם...

עמיר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אורח יקר, נראה שיש לך הרבה מה להגיד, אתה מוזמן להירשם לאתר לעשות זאת בגלוי

בנסון

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
:כל-הכבוד::כל-הכבוד:
כולם משתינים בבריכה רק מה שלא ברור לי מדוע יש כאלו שמתעקשים לעשות זאת מהמקפצה...
בדיוק מה שעמדתי לכתוב כשהתחיל השירשור הנל

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עקב התקפות גדולות של "אורחים" על השרשור הזה, מי שירצה להגיב כאן, יצטרך לכבד אותנו ולהרשם לאתר, תודה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
יפה! :בעד:

אני שמח! :)(ורד)

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור