חשמל ייעודי למערכות סטריאו – בדיקה אובייקטיבית

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
חברים - חבל לכולכם על הזמן ! - רוברט לא ינוח ולא ישקוט עד שיאכל להוכיח את מה שהוא חושב . לנסות להסיט אותו מדעתו זה אבוד מראש - אולי ... ???
מה זאת אומרת לא נשכע ? נדפוק לו מכות עד שיכנע!

morpheauss

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
ת'זהר יש לו חגורה שחורה :) ...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ת'זהר יש לו חגורה שחורה :) ...

גם לי יש שחורה עם אפשרות להחליף אבזמים...(lol)

ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שלום לכולם,

ראשית תודה גדולה לכל המברכים ....עמיר,ארז,מתנוש,מנחם ושניצל – תזכו כולכם (ושאר חברי הפורום ) למיצוואס ומעיישים טוייבים . (ורד):בעד:(ורד)

בהמשך לפוסט החשמל ......הייתה לי תקווה שיום אחד גם אני אשמע אינרקונקטים ,כבלי חשמל , פיוזים אודיופילים וכו'...........גם אני רוצה להיות בין ה"מקובלים " בכיתה .

ואז הגיעה מסיבת הבת מצווה של ביתי לבני/ות כיתתה (במועדון הקוליסאום בראשל"צ)..... והתקווה נגוזה.

ראש בתוך מנוע מורץ של מטוס ג'מבו .....עוצמה זו מזכירה לילה שקט ופסטורלי במידבר , מול עוצמות המוסיקה שהיו במועדון .

אין לי אוזניים – אני עוזב את התחום ......רגע......אני שומע את קריאות ה-אלטע זאכן מלמטה .....אני מוכר לו את המערכת שלי.

אין לי תקווה שאי פעם אוכל להתענג על שירתו הצלולה של אותו פיוז אודיופילי - אני עצוב :( .

נמר לוי היקר !!! (חיית המועדונים ) – אני לא מאמין לאף מילה שלך מכל הכתבות שפרסמת !!! . אתה מעסיק עובדים זרים אודיופילים שיבצעו במקומך את הכתבות והסקירות ..... יש סיפורים שראו אותך ליד גבול מצריים מבריח סומאלים חדי שמיעה לארץ והם גרים אצלך בממ"ד (או לפעמים בארון התקליטים ) - משטרת ההגירה בדרך אליך .....יהיה לך הרבה זמן בכלא להתייחס לפורום (בתקווה שתצליח להבריח לכלא את הסמארטפון שלך) ;).

ועכשיו ברצינות , בשיחות עם נמר הוא סיפר עד כמה הוא מודע לנושא העוצמה הגבוהה בהגברות שטח- ועל כן הוא מקפיד להגן על אוזניו עם ציוד ההגנה האיכותי שבנמצא .

גלוי נאות : כדי שמועדון הקוליסאום לא יתבע אותי .......הסאונד היה חזק אבל אף לרגע הוא לא היה מעוות או צורם.

ושוב , תודה לכולם - מרוברט כבד השמיעה -Say What ???

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הרגת אותי מצחוק רוברט.

אני אכן משתמש באטמי אזניים בהתאמה אישית. גם באירועים אני שומע בעוצמה שהיא פחותה ממה שאודיופיל ממוצע מאזין בבית.

http://www.steiner.co.il/aids/seals.asp#seals3

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
יום עצמאות שמח לכולם ,

אני מבקש ברשותכם לסכם את הפוסט (עזבתי את השרשור באמצע הדיון עקב הבת מצווה של ביתי וארועי יום הזיכרון ) מאחר ולדעתי מספר נושאים "נשארו באוויר"

להזכירכם הצעתי לבצע נסוי שיראה בצורה אובייקטיבית (וללא אוזן אדם ) האם חשמל יעודי "עושה הבדל "

בשלב מסוים בשרשור הנושא הוסט ל - האם אני מבצע את הנסוי מ"טוהר לב" או כדי להגיד "אמרתי לכם " – אני רוצה להבהיר נושא זה ברשותכם .

האגינדה הנוכחית שלי אני מחזיק בה כבר שנים רבות .
בשנים 1985-1995 נהלתי דוח שיח בנושא זה עם עשרות אודיופילים ובמהלך תקופה זו ניהלתי מבחנים עיוורים לכ-20-30 חברים אודיופילים.

מעולם !!! לא הסתיימה בדיקה כזו בברוגז או ב"טעם רע" - ואני בקשר מצויין עם מרבית האנשים עד היום (דרך אגב באופן תמוה אף אחד מהם לא פעיל בפורומים מלבד אחד.).
אין הנחתום מעיד........אבל אני חושב שההתנהלות שלי בפורום היא ללא רבב – לא פגעתי מעולם באיש ואם משהו נפגע בטעות אני מתנצל .......ואולי בעצם אני כן צריך עד אופי - כמו שהחברה אומרים תשאלו את נמר :) - שאיתו אני מנהל שיחות טלפוניות רבות בשעות שרוב חברי הפורום חולמים חלומות על אודיופיליה איכותית .

מה שמוביל אותי לנושא חשוב והוא החשש של חברי הפורום מהבדיקה .

נשאלתי מדוע אתה לא מבצע את הבדיקה בביתך בעצמך ועוזב אותנו במנוחה ?

אז אספר לכם את האמת , כל האמת ורק את האמת על המערכת בביתי ( הטקסט מובדל – את מי שזה לא מעניין - הוא יכול לפסוח עליו ) :
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
המערכת שלי כוללת רמקולים , פאוור וSUB שיהיו לדעתי "מקובלים" מאוד בעיני כל אודיופיל.

לעומת זאת ......שאר חלקי המערכת הם בפרוש בניגוד לקונצנזוס ...(אני מבקש מהחברים להצטייד ברגע זה בשקיות הקאה );)

היציאה של ה-CD (מכשיר JVC שנקנה ביד 2 ב-50 ש"ח עם שנאי 110 וולט) היא מיציאת האוזניות !!! - לתוך אקווליזר (רחמנא ליצלן ) - ומשם ל- SUB - ובחזרה ל- POWER - מחוברים לכבלים באורך של כ-10 מטר מתוצרת "תחנה מרכזית "
הערה: יציאת ה-CD היא מהאוזניות , כי המתח גבוהה יותר מאשר ב-RCA (אני עובד כרגע ללא PRE ) ובבדיקה אובייקטיבית עם ציוד מדידה (ספקטרום אנלייזר ומד עיוותים ) - אין הבדל מדיד משמעותי (ברמה של 80 -dB).
אגב, יש לי PRE נחמד של marantz אבל הוא לא מחובר כרגע.

כבלי הרמקול - כנ"ל (תחנה מרכזית ) - עם חתך עבה .
אין בביתי טיפול יעודי בסוגיית החשמל .
האקוסטיקה בביתי היא בסדר גמור ++ ..... האקווליזר משלים את העבודה;)

כאמור הדגש במערכת שלי הוא רק על רמקולים , אקוסטיקה , SUB , ומגבר הספק - שאר הציוד לפי תפיסת עולמי (ושאר עולם ההנדסה והמדע ) הם שוליים ביותר. - ונעזוב לרגע את הויכוח על נושא זה- לא רלוונטי לרגע זה .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
עכשיו חברים תענו לי בכנות .....במידה ואני מבצע ניסוי כזה בביתי אז כל "אודיופיל מכובד " יגחך על המערכת ותוצאות הבדיקה בעיני האודיופיל יהיו חסרות ערך .

מצד שני , במידה והבדיקה תתבצע לדוגמא בביתו של שניצל (המערכת "כשרה למהדרין " מבחינה אודיופילית) אזי ההתייחסות לתוצאות הבדיקה תהיה שונה לחלוטין ......ורצינית

אני מסתכל מנקודת מבטו של ה"אודיופיל הממוצע" - ואני מבין אותו - תוצאות הבדיקה בביתו של שניצל יהיו קבילות יותר מאשר על המערכת שלי

האם כעת אתם מבינים למה אני מתעקש שהמערכת שבה תתבצע הבדיקה היא לא תהיה המערכת שלי ???

ולסיכום , אני חושב שבדיקה זו היא חשובה לפורום ואני מציע לחברים לחשוב על העניין מחדש.

הנושא סוכם וסגור מבחינתי . במידה והחברים יחליטו שהם מוותרים – אם כל הצער שבדבר (כמאמר השר לשעבר בן אליעזר) - אני מקבל את העניין בהכנעה .

.........ושוב , יום עצמאות שמח לכולם (ורד):)(ורד)

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
חבר רוברט,

ראשית, שוב מזל טוב וברוך השב!
מקווה שאזניך ואתה החלימו מהשוק.

למותר לציין (?) שזכותך לחשוב, להרגיש ולהחזיק באיזו רעיונות, "אמיתות", אמונות, עמדות, אג'נדות וכיו"ב שאתה רוצה ומוצא לנכון, ללא תלות ברעיונות, "אמיתות", אמונות, עמדות, אג'נדות וכיו"ב של אף אחד אחר כאן, וזכותך (לא חובתך) להצהיר עליהן בגלוי ובמפורש, וגם לפעול מתוכן.

הדבר היחידים שאני יכול לחשוב עליהם כרגע כלא-הולמים בהקשר כזה בפורום (בלי להתייחס להאם וכמה אתה עושה דברים כאלה) הם:

• להכתיר את עצמך כמי שמייצג את "המדע", "האמת" וכיו"ב ולדבר בשמם
  • להסביר לאחרים שאם אין לך (ו/או "למדע") הסבר לתופעות מסויימות, אזי יש לך הסבר: הכל עורבא פרח, סוגסטיות, פלאסבו ודומיהם.
  • להפיץ אינפורמאציה שאינה נכונה/מדוייקת מבחינה מדעית
ולאחר ההקדמה הארוכה הזו, אפרופו אג'נדות, התחלת בנושא והפסקת מייד אחרי הכותרת:
האגינדה הנוכחית שלי אני מחזיק בה כבר שנים רבות

נא פרט נמק הסבר והרחב :)

בברכה,
עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
חבר רוברט,

למותר לציין (?) שזכותך לחשוב, להרגיש ולהחזיק באיזו רעיונות, "אמיתות", אמונות, עמדות, אג'נדות וכיו"ב שאתה רוצה ומוצא לנכון, ללא תלות ברעיונות, "אמיתות", אמונות, עמדות, אג'נדות וכיו"ב של אף אחד אחר כאן, וזכותך (לא חובתך) להצהיר עליהן בגלוי ובמפורש, וגם לפעול מתוכן.

הדבר היחידים שאני יכול לחשוב עליהם כרגע כלא-הולמים בהקשר כזה בפורום (בלי להתייחס להאם וכמה אתה עושה דברים כאלה) הם:

Audio Engineering Society - AES הוא הגוף המדעי /הנדסי שמייצג את תעשיית האודיו (בדרך כלל האודיו המקצועי).
    החברים בו הם מפתחי ציוד אודיו , אודיאולוגים (עוסקים בחקר השמיעה ) ואקוסטיקאים .
    באירגון כ- 14,000 חברים (כ- 4,000 סטודנטים והשאר כ- 10,000 עוסקים בתחום , מהנדסים ומדענים)

בשנים 1990-95 קראתי את הירחונים שלהם והתעמקתי באג'נדה שלהם - ודעתי מייצגת את הלך הרוח ב-AES באותם שנים .
    אני לא מכיר את האג'נגה שלהם בתקופה האחרונה , כי הפעילות עברה לאינטרנט ואני לא חבר בארגון ,,,,,,אבל קשה לי להאמין שדעתם השתנתה מקצה לקצה- וכיום הם חושבים שאינטרקונקט מכסף נשמע "בהיר יותר" מזה המכיל נחושת ;) .

כאמור,דעתי היא כדעת ה-AES ==>ומכאן אני אכן ציטוט מדבריך : "מכתיר " את עצמי כמי שמייצג את "המדע", "האמת" וכיו"ב ולדבר בשמם "

מצורף לינק ל-AES
    http://www.aes.org/

• להסביר לאחרים שאם אין לך (ו/או "למדע") הסבר לתופעות מסויימות, אזי יש לך הסבר: הכל עורבא פרח, סוגסטיות, פלאסבו ודומיהם.

אני אכן מסביר לכולם , שבמידה ואנשים לא שומעים הבדלים ב-BLIND ,,,,,,אכן הכל הוא אפקט פלצבו , אוטוסוגסטיות ועורבא פרח - עומד בגו זקוף סביב הצהרה זו ........ודרך אגב גם ארגון ה-AES זוקף ברגעים אלו את קומתו ומישיר מבטו קדימה ;)

אתה מוזמן לתת לי הסבר אפשרי לתופעות לא הגיונית שאודיופילים שומעים - אינטרקונקטים לדוגמא

לא יודע על מה אתה מדבר ? - תן לי דוגמא לאינפורמציה לא נכונה שהפצתי .

אני מבקש שתקרא בעיון את המשפטים הבאים כי הם תמצית כל התורה ההנדסית/מדעית /פילוסופית שלי – ולפי הבנתי של כל אותם מדעני AES שאני נסמך על דעתם.

לעולם ההנדסה/מדע יש כבר בימנו אנו את כל הידע הרלוונטי הנדרש על מנת להבין את היכולות ומיגבלות השמיעה האנושית .

מאחר שהציוד שנמדד ומושווה - ביצועיו טובים בהרבה ממגבלות האוזן אנושית - אזי לאוזן האנושית אין את היכולת לשמוע את ההבדלים. – חד , פשוט , ברור ....ועושה גם הגיון (לדעתי הצנועה )

הדרך היחידה לאשש הבדלים היא כמובן דרך Blind Test - וכמובן לקבוצה גדולה ככל האפשר של חדי אוזן.

ולסיכום הנ"ל : מה שלא נמדד (מעל סף מגבלות השמיעה ) לא ישמע ב- Blind – נקודה , סוף .

......ואז יבואו החברים ויגידו .....אבל רק לפני שנים מעטות העולם המדעי גילה שאוזן האדם שומעת טרנזיינטים מעבר ל-20 KHz כאשר 100 שנה חשבנו שאנו שומעים עד 20 KHz בלבד .

העניין לא רלוונטי לחלוטין – הציוד המושווה (וניקח לרגע אינטרקונקטים ) מעביר סיגנל Flat לא עד 40 KHz או 100 KHz אלא עד 10 MHz ואף הרבה יותר.....ולכן הטיעון לא רלוונטי למקרה זה
.

אלו תכונות מופלאות של האוזן האנושית המדע יגלה לנו בעתיד , כך ש-2 אינטרקונקטים עם רוחב סרט של 10 MHz , אחוז עיוותים 0 ודינמיות של לפחות 140 dB , אחד עשוי מכסף והשני מנחושת - האוזן האנושית האומללה שלנו תוכל לזהות ביניהם ??? - ראבק חברים !!!

מקוה שהאג'נדה שלי ברורה מספיק ....ואכן , אני מייצג את דעת המדע .......וה- AES כמובן :)

בברכה , רוברט (ורד)

--

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אוי רוברט.. לתוך מה הכנסת את עצמך כעת..

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
וואי וואי רוברט

עכשיו זה כמו שנכנסת לבית הכנסת של נטורי קרטא עם סיגריה וסנדוויץ' חזיר עם גבינה ביום כיפור מחובק עם זוNה במיני וצעקת "אין אלוהים ! ! !"

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
נו, שויין, יצא המרצע מן השק!

כמובן שזכותך לחשוב, להרגיש ולהחזיק באיזו רעיונות, "אמיתות", אמונות, עמדות, אג'נדות וכיו"ב שאתה רוצה ומוצא לנכון, ללא תלות ברעיונות, "אמיתות", אמונות, עמדות, אג'נדות וכיו"ב של אף אחד אחר כאן, וזכותך (לא חובתך) להצהיר עליהן בגלוי ובמפורש, וגם לפעול מתוכן.

זכותך גם להכתיר את עצמך למה שאתה רוצה, כולל כנציג "המדע" והאמת", בדיוק כשם שזכותו של כל אחד ואחד כאן לא להכיר במינוי ובסמכות ש[לא]עומדת מאחריו.

בינתיים נראה לי שאתה יכול לקבל את המנוי ומהמעמד של מי כשתב את הפוסט המתנשא ביותר בתולדות הפורום..
בעצם אני לא בטוח, אולי יש לך מתחרים על התואר.

בעצם, כנובע מעדותך, אפילו את ה-AES אתה לא ראוי לייצג, וגם ה-AES ממש לא מייצג את "המדע" ו/או "האמת".

לא נראה לי שקיים או הייה קיים מישהו בעולם שבאמת מייצג את הדברים האלה. גם איינשטיין טעה ולא ידע הכל, אז roberts?

לא הגזמת טיפה?

והאם אפשר, בשם ה"מדע", שבעצם הוא אוסף מודלים אמפירי, לטעון "יש כבר מספיק ידע" בנושא מסויים?
מילא אם היידע הייה מספיק כדי להסביר תופעות, אבל במקרה שלנו היידע אינו מסביר את התופעות הנצפות,
ולא הוכח בצורה מדעית ומבוקרת די הצורך שהתופעות הנצפות הן, בכל המקרים, פלאסבו וסוגסטייה.

נראה לי שייש גבול לכמה יש טעם להתווכח עם מי שטוען במפורש שהאמת אצלו בכיס.
הרי כל מה שסותר את דבריו הוא אפריורית שגוי.

אני לא יודע לגבי האחרים, אבל אני לא מקבל את המינוי-העצמי שלך.

עמיר

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רוברט
המדע זה לא גוף שיש לו מייצגים, עם מינוי עצמי או בלעדיו
מה שקשור בידע קיים הוא דבר אחד, מדע זה דבר אחר
לטעון מה שטענת לגבי האוזן האנושית הוא לא ממש נכון
גם אם כן (יודעים הכל) לא ברור המתאם בין הידע הזה ובין המדידות שנעשות בכלל ואם יש בפרט
כמובן, זה לא מתייחס לעובדה שאנשים שומעים הבדלים בכלל ומסוגים מסוימים גם במבחנים עיוורים
כמובן, זה לא מתייחס להסברים טכניים קיימים, כולל מדידות, לעניין הזה של הבדלים
חקסמח

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
עמיר כתב: "מילא אם היידע הייה מספיק כדי להסביר תופעות, אבל במקרה שלנו היידע אינו מסביר את התופעות הנצפות,
ולא הוכח בצורה מדעית ומבוקרת די הצורך שהתופעות הנצפות הן, בכל המקרים, פלאסבו וסוגסטייה
".

לרוברט

יש לי הצעה; נסה להתרכז רק בטיעון המצוטט לעיל.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
עמיר כתב: "מילא אם היידע הייה מספיק כדי להסביר תופעות, אבל במקרה שלנו היידע אינו מסביר את התופעות הנצפות,
ולא הוכח בצורה מדעית ומבוקרת די הצורך שהתופעות הנצפות הן, בכל המקרים, פלאסבו וסוגסטייה".

נסה להתרכז בטיעון הזה; אתה יודע, מדע, פנומנה, היפות

יואל,

דומני שהרגע הבנתי למה באחד המקרים הקודמים החמצתי את העובדה שהבאת ציטוט מדברי תוך שימוש במרכאות וכד' -- זה המקובל בכתיבה רגילה, אבל לא במתאם למקובל כאן, כשציטוטים מובאים בצורה כמו
מילא אם היידע הייה מספיק כדי להסביר תופעות, אבל במקרה שלנו היידע אינו מסביר את התופעות הנצפות,
ולא הוכח בצורה מדעית ומבוקרת די הצורך שהתופעות הנצפות הן, בכל המקרים, פלאסבו וסוגסטייה.
ברור ומוסכם שההחמצה ההיא הייתה פשלה נטו שלי, ושאתה יכול בהחלט להמשיך לצטט בצורה הזו.

רק כהצעה -- שממש אין שום חובה או ציפייה שתקבל -- למען הבהירות, אולי כדאי לצטט בדרך המקובלת.

אם לא אז לא. אני כבר קלטתי שכך אתה כותב, זה בסדר מבחינתי, ואני מקווה/מניח שלא אפשל שוב בעניין כזה.

בברכה,
עמיר

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לעמיר
אמן
לגבי ההצעה, סתם בעיה שלי: באופן המקובל שהבאת, הציטוט אינו "חלק" של הטקסט, אבל מן הסתם שווה בדיקה (אישית)
חקסמח

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
לעמיר
אמן
לגבי ההצעה, סתם בעיה שלי: באופן המקובל שהבאת, הציטוט אינו "חלק" של הטקסט, אבל מן הסתם שווה בדיקה (אישית)
חקסמח
איך שתבחר יהייה בסדר.

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
חבר רוברט,

Audio Engineering Society - AES הוא הגוף המדעי /הנדסי שמייצג את תעשיית האודיו (בדרך כלל האודיו המקצועי).
    החברים בו הם מפתחי ציוד אודיו , אודיאולוגים (עוסקים בחקר השמיעה ) ואקוסטיקאים .
    באירגון כ- 14,000 חברים (כ- 4,000 סטודנטים והשאר כ- 10,000 עוסקים בתחום , מהנדסים ומדענים)

בשנים 1990-95 קראתי את הירחונים שלהם והתעמקתי באג'נדה שלהם - ודעתי מייצגת את הלך הרוח ב-AES באותם שנים .
    אני לא מכיר את האג'נגה שלהם בתקופה האחרונה , כי הפעילות עברה לאינטרנט ואני לא חבר בארגון ,,,,,,אבל קשה לי להאמין שדעתם השתנתה מקצה לקצה- וכיום הם חושבים שאינטרקונקט מכסף נשמע "בהיר יותר" מזה המכיל נחושת ;) .

כאמור,דעתי היא כדעת ה-AES ==>ומכאן אני אכן ציטוט מדבריך : "מכתיר " את עצמי כמי שמייצג את "המדע", "האמת" וכיו"ב ולדבר בשמם "

מצורף לינק ל-AES
    http://www.aes.org/

אני אכן מסביר לכולם , שבמידה ואנשים לא שומעים הבדלים ב-BLIND ,,,,,,אכן הכל הוא אפקט פלצבו , אוטוסוגסטיות ועורבא פרח - עומד בגו זקוף סביב הצהרה זו ........ודרך אגב גם ארגון ה-AES זוקף ברגעים אלו את קומתו ומישיר מבטו קדימה ;)

אתה מוזמן לתת לי הסבר אפשרי לתופעות לא הגיונית שאודיופילים שומעים - אינטרקונקטים לדוגמא

לא יודע על מה אתה מדבר ? - תן לי דוגמא לאינפורמציה לא נכונה שהפצתי .

אני מבקש שתקרא בעיון את המשפטים הבאים כי הם תמצית כל התורה ההנדסית/מדעית /פילוסופית שלי – ולפי הבנתי של כל אותם מדעני AES שאני נסמך על דעתם.

לעולם ההנדסה/מדע יש כבר בימנו אנו את כל הידע הרלוונטי הנדרש על מנת להבין את היכולות ומיגבלות השמיעה האנושית .

מאחר שהציוד שנמדד ומושווה - ביצועיו טובים בהרבה ממגבלות האוזן אנושית - אזי לאוזן האנושית אין את היכולת לשמוע את ההבדלים. – חד , פשוט , ברור ....ועושה גם הגיון (לדעתי הצנועה )

הדרך היחידה לאשש הבדלים היא כמובן דרך Blind Test - וכמובן לקבוצה גדולה ככל האפשר של חדי אוזן.

ולסיכום הנ"ל : מה שלא נמדד (מעל סף מגבלות השמיעה ) לא ישמע ב- Blind – נקודה , סוף .

......ואז יבואו החברים ויגידו .....אבל רק לפני שנים מעטות העולם המדעי גילה שאוזן האדם שומעת טרנזיינטים מעבר ל-20 KHz כאשר 100 שנה חשבנו שאנו שומעים עד 20 KHz בלבד .

העניין לא רלוונטי לחלוטין – הציוד המושווה (וניקח לרגע אינטרקונקטים ) מעביר סיגנל Flat לא עד 40 KHz או 100 KHz אלא עד 10 MHz ואף הרבה יותר.....ולכן הטיעון לא רלוונטי למקרה זה
.

אלו תכונות מופלאות של האוזן האנושית המדע יגלה לנו בעתיד , כך ש-2 אינטרקונקטים עם רוחב סרט של 10 MHz , אחוז עיוותים 0 ודינמיות של לפחות 140 dB , אחד עשוי מכסף והשני מנחושת - האוזן האנושית האומללה שלנו תוכל לזהות ביניהם ??? - ראבק חברים !!!

מקוה שהאג'נדה שלי ברורה מספיק ....ואכן , אני מייצג את דעת המדע .......וה- AES כמובן :)

בברכה , רוברט (ורד)

--

מעניין איך זה להאזין למוזיקה עם ספקטרום אנלייזר ומד עיוותים....:משתומם:
מסתבר שיש גזע מיוחד שיודע להאזין באמצעות ציוד אלקטרוני ורוב האנושות הפרימיטיבית תיאלץ להמשיך להאזין עם שתי אוזניים לא משהו...

הערה לגבי פלאסבו - יתכבד נא החבר המלומד ובשם ה"מדע" יסביר כיצד חולים נרפאו כאשר קיבלו תרופת פלאסבו.
היתכן שהיו מתחזים כל הזמן ותרופת הפלאסבו חשפה את מזימתם לקבל שירותי רפואה מתקדמים ללא שום צורך? זה הרי ברור - אם קיבלו פלאסבו והבריאו , אז מלכתחילה לא היו חולים.
מזכיר קצת את שיטות ימי הביניים איך יודעים אם מישהי עוסקת בכשפים - מטביעים אותה במים.
אם היא טובעת, כלומר, מתה מטביעה - זו הוכחה שהיא הייתה בן אדם רגיל. אם היא לא טובעת - אז היא מכשפה וצריך להעלות אותה על המוקד....

אגב, אותו גוף מדעי.הנדסי בשם AES , היתכן שהוא מייצג את תעשיית האודיו ונגוע בחוסר אוביקטיביות , שלא לומר אינטרסים מסחריים?
לא , אין סיכוי. זה הרי גוף מדעי...צוחק!

בקיצור רוברט, תמשיך לכתוב פוסטים משעשעים.
ולחשוב שכמעט לקחנו אותך ברצינות...(lol)

ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

לעומת זאת ......שאר חלקי המערכת הם בפרוש בניגוד לקונצנזוס ...(אני מבקש מהחברים להצטייד ברגע זה בשקיות הקאה );)

היציאה של ה-CD (מכשיר JVC שנקנה ביד 2 ב-50 ש"ח עם שנאי 110 וולט) היא מיציאת האוזניות !!! - לתוך אקווליזר (רחמנא ליצלן ) - ומשם ל- SUB - ובחזרה ל- POWER - מחוברים לכבלים באורך של כ-10 מטר מתוצרת "תחנה מרכזית "
הערה: יציאת ה-CD היא מהאוזניות , כי המתח גבוהה יותר מאשר ב-RCA (אני עובד כרגע ללא PRE ) ובבדיקה אובייקטיבית עם ציוד מדידה (ספקטרום אנלייזר ומד עיוותים ) - אין הבדל מדיד משמעותי (ברמה של 80 -dB).
אגב, יש לי PRE נחמד של marantz אבל הוא לא מחובר כרגע.

כבלי הרמקול - כנ"ל (תחנה מרכזית ) - עם חתך עבה .
אין בביתי טיפול יעודי בסוגיית החשמל .
האקוסטיקה בביתי היא בסדר גמור ++ ..... האקווליזר משלים את העבודה;)

כאמור הדגש במערכת שלי הוא רק על רמקולים , אקוסטיקה , SUB , ומגבר הספק - שאר הציוד לפי תפיסת עולמי (ושאר עולם ההנדסה והמדע ) הם שוליים ביותר. - ונעזוב לרגע את הויכוח על נושא זה- לא רלוונטי לרגע זה .[/COLOR]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

נהפוך הוא, לא שקיות הקאה נדרשות כאן אלא משהו להרגיע את הבטן מרוב צחוק....צוחק!

חבל שזרקתי את ה DVD הישן של פיילוט. יכול להיות שעבורך הוא היה יכול להיות מושלם. יש לי תחושה (לא בדוקה) שיציאת המתח שלו היא משהו ברמת high gain ....צוחק!

ממליץ לך גם לנסות כבל גדר במקום כבלי הרמקולים שלך. הם מצטיינים בחתך עבה והבונוס הוא הציפוי הפלסטי ששומר על הכבל מפני חלודה. פשוט תאווה לספטרום אנלייזר...

ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט
המדע זה לא גוף שיש לו מייצגים, עם מינוי עצמי או בלעדיו

למדע יש בהחלט גופים מיצגים : יש מושג הנקרא Common Knowledge והוא הצטברות הידע המוסכם הנכון לאותה תקופה (וכמובן הכל פתוח לשינויים ורעיונות חדשים ..... ואחת ההוכחות לכך הוא חתן פרס נובל שלנו פרופ' שכטמן ששינה את תפיסת המדע בנושא תורת הגבישים )

בכל מקרה לכל תחום במדע / הנדסה יש את הארגון המייצג את התחום (לעיתים יש מס' גופים ) בין יבשות וכו' ? המפתח מפיץ ומתעד את הידע בתחום האמור
לדוגמא בתעשיית הטלויזיה בכבלים יש את אירגון ה-Cablelabs שאחראי לפיתוח ושימור הידע בתחום זה.

ולנו בתחום האודיו יש את אירגון ה-AES שהוא הארגון המרכזי האחראי לפיתוח שימור והפצת הידע בתחום האודיו , האקוסטיקה והפסיכו אקוסטיקה .

ה-AES הוא הגוף המדעי המייצג את תחום האודיו - ולא איזה חכמולוג שמייצר אינטרקונקטים ב-5000 $ או פיוז אודיופילי מטופש ב-100 $ .
--
מה שקשור בידע קיים הוא דבר אחד, מדע זה דבר אחר

ממש לא מסכים איתך

הגדרת מדע לפי ויקיפדיה : מדע הוא האיסוף השיטתי של ידע אודות העולם; הוא כולל תצפית, ניסוי והסקה שיטתיים ואוביקטיביים, פיתוח ידע זה להסברים כוללניים ונרחבים ככל האפשר[1], תיעוד הידע והפצתו. השיטה המדעית כוללת עקרונות ותהליכים המשמשים לאיסוף ידע מדעי, ומכונה גם מחקר מדעי

תקרא את המשפט הראשון : המדע הוא איסוף שיטתי של ידע – סותר לחלוטין את המשפט שלך

ואגב, שימו לב .......ניסוי והסקה שיטתיים ואוביקטיביים

לטעון מה שטענת לגבי האוזן האנושית הוא לא ממש נכון

האוזן האנושית היא מצ'וקמקת בעליל מול איכות של אינטרקונקט

עקום הענות (תדר ): ....... אוזן נניח 40KHz אינטרקונקט עד 1 GHZ ובעצם הרבה יותר
עקום הענות (אמפליטודה ) אוזן – אתם מכירים את עקום הLoudnes שבה האוזן לא FLAT –ית ברמה של 60-70 dB !!! אינטרקונקט – 0.00000……… dB מ-20-40,000 Hz
דינמיות בפועל בשמיעה בחדר : (ביום כיפור בשעה 04:00 בבוקר ;) ) 60-70 dB אינטרקונקט – גדול מ-140 dB

האוזן האנושית Sucks - ובגדול - מול אינטרקונקט !!! ולכן אף אחד אף פעם לא יוכל לשמוע ב-Blind הבדלים בין אינטרקונקטים

גם אם כן (יודעים הכל) לא ברור המתאם בין הידע הזה ובין המדידות שנעשות בכלל ואם יש בפרט
כמובן, זה לא מתייחס לעובדה שאנשים שומעים הבדלים בכלל ומסוגים מסוימים גם במבחנים עיוורים
כמובן, זה לא מתייחס להסברים טכניים קיימים, כולל מדידות, לעניין הזה של הבדלים

תראה לי מחקר מדעי אחד שמאזינים שמעו ב- Blind אינטרקונקטים (תקינים ובלי פילטרים שונים ומשונים)

לפני כ-20 שנה בצעתי בדיקות Blind לאודיופילים רגישים וחדי אוזן במיוחד ;) - אף אחד אף פעם לא שמע שום הבדל .

אני יכול להתחיל לזרוק שמות - בצחוק , שמותיהם נצורים ושמורים בליבי לעד !!!

שבת שלום .....ומעניין - רוברט (ורד)
--

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור