חשמל ייעודי למערכות סטריאו – בדיקה אובייקטיבית

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
טעות -נשלח פוסט פעמיים

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני מופתע שאנשים שואלים אותי אם המייצב מתח עושה סאונד XXX או YYY.
מייצב מתח זה לא EQ. הוא עושה דברים מסוימים.

שלום מיכאל , ציטוט : "הוא עושה דברים מסוימים " - האם אתה מוכן לפרט ? ואני מקווה שנוכל למדוד זאת

האם אתה מוכן לנדב ברשותך את המערכת שלך לבדיקה ? - אני מבין שמערכת החשמל בביתך מטופלת היטב ולכן יש עניין לבצע את הבדיקה על המערכת שלך (ורד)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
שלום מיכאל , ציטוט : "הוא עושה דברים מסוימים " - האם אתה מוכן לפרט ? ואני מקווה שנוכל למדוד זאת
http://www.furmansound.com/product.php?div=04&id=SPR-16Ei

האם אתה מוכן לנדב ברשותך את המערכת שלך לבדיקה ?

לא יודע. אולי. תלוי.

אני מבין שמערכת החשמל בביתך מטופלת היטב

במגבלות התקציב. ישנם מערכות יותר מושקעות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
האם אתה מוכן לנדב ברשותך את המערכת שלך לבדיקה ? - אני מבין שמערכת החשמל בביתך מטופלת היטב ולכן יש עניין לבצע את הבדיקה על המערכת שלך (ורד)
רוברט,

ידעת שייש אופרה של איזה 3 שעות מאת ג'אקומו מאיירבר בשם "רוברט השד" (Robert le Diable)?
(בצרפתית אומרים "רובר לה דיאבל", לא רוברט, אבל זה עדיין זה).

אבל תנאי ראשון -- האם מיכאל או מישהו מאורחיו בדק שייש הבדל בין עם/בלי?
מיכאל בעצם אומר שהוא עשה את הדבר הנכון שלא משיקולי סאונד, אז אולי הוא לא בדק בכלל.

תנאי מקדים לעניין הבדל במדידות הוא האם יש הבדל באוזן, אחרת הניסוי לא מלמד אותנו הרבה -- אפילו אם יש הבדל, מי אמר שהוא שמיע? ואם הוא לא שמיע, מה מעניינות תוצאות המדידות?

אז כדאי קודם כל לזכור מה המטרה, לפני שרצים למדוד.

בנוסף, כדאי לחשוב על איך מודדים במצב הזה. בעצם צריך לבדוק את המערכת עם הקו הנפרד, המייצב וכבלי החשמל לעומת קו לא ייעודי (האם יש שקע באיזור? אולי צריך חוטים מאריכים מחדר אחר?), ללא המייצב כמובן, ועם כבלי "קומקום" (כמה צריך? האם לכל הרכיבים במערכת יש חוטים ניתנים להחלפה?).

כמוכן צריך שתהייה אפשרות לקרב את הרמקולים כדי שהחוטים להקלטה (לפטופ או DAT, על בטריות) יהייו קצרים ככל האפשר.

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
תנאי מקדים לעניין הבדל במדידות הוא האם יש הבדל באוזן, אחרת הניסוי לא מלמד אותנו הרבה -- אפילו אם יש הבדל, מי אמר שהוא שמיע? ואם הוא לא שמיע, מה מעניינות תוצאות המדידות?

אז כדאי קודם כל לזכור מה המטרה, לפני שרצים למדוד.

עכשיו תורי לכתוב - ב ד י ו ק.
ואת זה כתבתי במשפט האחרון בתגובה הקודמת שלי...
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני חוזר , אני לא נכנס לעניין של "אך זה נשמע " רק האם זה נשמע .

מקווה שהבהרתי את מטרת הבדיקה - ושוב לא אוזן אדם תשפוט
:)

לשאלה "האם זה נשמע" לא צריך אוזניים?
מה מעניין אם לפי מכשיר המדידה התשובה תהיה חיובית אבל בפועל זה לא יישמע באוזן ?

ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
עכשיו תורי לכתוב - ב ד י ו ק.
ואת זה כתבתי במשפט האחרון בתגובה הקודמת שלי...
ארז
כמובן -- אני מעריך שלא עקבת במדוייק אחרי כל הפרטים בפוסטים הארוכים שלי :), אבל כבר הדגשתי את הנקודות האלה כבר קודם. למשל ב:
כן נדרשת אוזן אנושית כדי לומר אם יש הבדלים בסאונד בין "עם" ו"בלי".
אחרת ייתכן שסתם נופלים על יום/שעה שהחשמל בסדר גמור ואין הבדל, שאז אנחנו לא בודקים בכלל את מה שנדרש (האם כשציוד לטיפול בחשמל גורם להבדל שהטענה היא שהוא שמיע, יש לזה גיבוי אובייקטיבי).
וכן גם:
בנוסף, אפשר יהייה לבדוק, בשלבים, מה מכל הדברים עושה הכי הרבה הבדל מובהק ובמה כדאי להשקיע רק כדי לקבל את הטיפה האחרונה של שיפור, כפי שבאמת מתאים לשניצל לעשות מעל ומעבר לכולנו פה. כל הכבוד לו על זה :בעד:
מה שאומר שאם מוצאים הבדלים מדידים, אפשר לבודד ולראות מה משפיע יותר ומה פחות.

עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

ארז

ניתן להגיד אז שאוזננו לא מספיק רגישה , אבל ציוד המדידה כן רגיש דיו כדי לזהות את ההבדלים ....ויתכן שאנשים עם אוזניים יותר רגישות כן מסוגלים לשמוע את ההבדל .

בנוסף נדרש להבין בכמה dB יש הבדל 40-50 dB אולי באיזור ה-80 --- נבדוק ונדע

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
לשאלה "האם זה נשמע" לא צריך אוזניים?

ארז
ההערכה האישית שלי היא שרוברט יותר בכיוון של לוודא שהכל חרטא :) ושבאופן "אובייקטיבי" אין הבדל, וזה "מתחלק" לו בניסוחים פרויידיאניים... :)

אבל זה לא משנה, לדעתי, למה מתכוון המשורר, כל זמן שהניסויים נעשים כראוי, ואז אפשר ללמוד מהם.

לדעתי אי אפשר להוכיח בניסוי מסוג זה שאין הבדל שמיע אם מאזין טוען שייש.
זה עובד רק בכיוון אחד -- אם מאזין טוען שייש הבדל, אפשר רק לראות אם יש לטענה גיבוי מדידדתי או לא
(ואם אין -- נשארנו בסטאטוס-קוו).

עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ההערכה האישית שלי היא שרוברט יותר בכיוון של לוודא שהכל חרטא :) ושבאופן "אובייקטיבי" אין הבדל, וזה "מתחלק" לו בניסוחים פרויידיאניים... :)

ממש לא - אני באמת ובתמים מחפש לדעת את האמת - והפעם ללא חייכנים ובטיח

ואני מזכיר את שאמרתי בפוסט הראשון ואני מצטט:

" אני מדגיש , בדיקה זו היא בשום פנים ואופן לא לצרכי ניגוח אלא כדי להתקרב מעט יותר לאמת האובייקטיבית !!!
......וכאמור בדיקה זו אינה מערבת אוזן אנוש. "

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
ממש לא - אני באמת ובתמים מחפש לדעת את האמת - והפעם ללא חייכנים ובטיח
אין בעייה, אבל בוא נעשה סדר, בסדר? :)

נראה שלי שהגדרות כמו "ללא מגע אוזן אדם" ו-"לבדוק האם (לא איך) זה נשמע" לא כל כך עומדות במבחן ההיגיון.

האם אפשר להגדיר את מטרת הניסוי כ"לבדוק האם כשמאזין טוען שייש הבדל בין מערכת עם/בלי טיפול בחשמל יש לזה ביטוי מדיד"?

אם כן, האם מוסכם ש:

1. יש צורך באוזן/מאזין כדי לטעון שייש הבדל עם/בלי?
  2. ואם כן, מה שנדרש למדוד זה את ההבדלים בין המצב עם למצב בלי, וזאת רק כאשר מאזין טוען שייש הבדל?
  3. אם במדידות לא רואים הבדל מובהק -- לא חידשנו/הוספנו הרבה (יחסית לניסויים קודמים שלא מצאו מיתאם מובהק בין הנשמע לנמדד)?
  4. ואם כן רואים הבדל מובהק, האם אכן יש מקום לחשוב שכן חידשנו, בכך שדברים ש[עדיין]בלתי מוסברים כן משפיעים? (כמובן שיהייה צורך לבדוק יותר לעומק)
עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אין בעייה, אבל בוא נעשה סדר, בסדר? :)

נראה שלי שהגדרות כמו "ללא מגע אוזן אדם" ו-"לבדוק האם (לא איך) זה נשמע" לא כל כך עומדות במבחן ההיגיון.

האם אפשר להגדיר את מטרת הניסוי כ"לבדוק האם כשמאזין טוען שייש הבדל בין מערכת עם/בלי טיפול בחשמל יש לזה ביטוי מדיד"?
אמרתי כן , לא נתתי דעתי עד הסוף .... ואני חוזב בי ומתקן - לא , לא ולא - מטרת הבדיקה היא לבדוק האם יש הבדלים מדידים אובייקטיביים בלי שום קשר להאם מאזין טוען שהוא שומע באם לאו .

אם כן, האם מוסכם ש:

1. יש צורך באוזן/מאזין כדי לטעון שייש הבדל עם/בלי?

לא צריך אוזן מאזין - במידה ורואים שההבדל הוא ברמה של 30 dB אומרים שגם חרש ישמע את ההבדל ;)
  2. ואם כן, מה שנדרש למדוד זה את ההבדלים בין המצב עם למצב בלי, וזאת רק כאשר מאזין טוען שייש הבדל?

ראה סעיף קודם
  3. אם במדידות לא רואים הבדל מובהק -- לא חידשנו/הוספנו הרבה (יחסית לניסויים קודמים שלא מצאו מיתאם מובהק בין הנשמע לנמדד)?

אכן כן
  4. ואם כן רואים הבדל מובהק, האם אכן יש מקום לחשוב שכן חידשנו, בכך שדברים ש[עדיין]בלתי מוסברים כן משפיעים? (כמובן שיהייה צורך לבדוק יותר לעומק)

לא חידשנו כלום כי במידה ויש הבדל משמעותי- אזי הגיוני שנשמע את ההבדל - ומה חידשנו במקרה זה ?
עמיר

--

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
לא צריך אוזן מאזין - במידה ורואים שההבדל הוא ברמה של 30 dB אומרים שגם חרש ישמע את ההבדל ;)
מממ... נראה לי שייש כאן כמה באגים בצורת החשיבה.... :(
  1. שים לב להגדרה שכתבת "כן,כן,כן !!! - ואחד לסיום - כן" למידה בה היא מקובלת עליך: "לבדוק האם כשמאזין טוען שייש הבדל בין מערכת עם/בלי טיפול בחשמל יש לזה ביטוי מדיד" -- כלומר BY DEFINITION נדרש מאזין.
  2. אני לא בטוח שייש לך מושג אמיתי, בטווח של 10dB-/+ ואולי יותר (?!?!) איפה הגבול בין שמיע ובין לא, במיוחד כשמודבר לא בסינוסים אלא בצירוף למוסיקה.
  3. אני לא בטוח שייש לך מושג אמיתי, בטווח של 10dB-/+ ואולי יותר (?!?!) לאיזה הבדלים לצפות, אלא אם אתה מניח מראש שאין הבדל
  4. ממילא לא תדע עד כמה גדול ההבדל אלא רק לאחר ששמדדת וניתחת את התוצאות
  5. אם ההבדל לא שמיע (כי אין מי שיעיד על כך), אין טעם למדוד -- המדידות די חסרות משמעות -- ייתכן שסתם נפלת על מועד שבו החשמל מושלם ואין צורך בטיפול. זה מכניס גורם אקראיות שלדעתי לא קביל
מעבר לזה, לא ברור לי למה אתה נלחם כל כך ב"מגע אוזן אדם" -- זה לא משהו שמוריד מה"אובייקטיביות" של הניסוי, וכן מהווה משהו מהותי בהגדרתו.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
מטרת הבדיקה היא לבדוק האם יש הבדלים מדידים אובייקטיביים בלי שום קשר להאם מאזין טוען שהוא שומע באם לאו
אני רואה שתיקנת למשהו לא הגיוני -- הרי ייתכן שבמועד הבדיקה לא יהייה הבדל שמיע בגלל שבמקרה החשמל מושלם, ואז אתה מראה שאין הבדלים במצב בו אף אחד לא טוען שייש -- big deal. מה הרעיון? זה חסר משמעות לחלוטין.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
Could not care less.

לך לחפש את החברים שלך במקום אחר אם לא מעניין אותך.

עד לפני רגע לא ידענו מקיומך, כך שוודאי לא כתבנו כדי לבדר/לעניין אותך.
אם זו הדרך שלך למשוך תשומת לב לקיומך, אתה צריך פורום מסוג אחר.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני רואה שתיקנת למשהו לא הגיוני -- הרי ייתכן שבמועד הבדיקה לא יהייה הבדל שמיע בגלל שבמקרה החשמל מושלם, ואז אתה מראה שאין הבדלים במצב בו אף אחד לא טוען שייש -- big deal. מה הרעיון? זה חסר משמעות לחלוטין.

עמיר

בתקווה שבאותו רגע החשמל לא יהיה מושלם , אני לא יכול להיות אחראי על כל האנושות ;)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

אתה אדם ........ובכן לא נחמד (ורד נבול) .

אני פתחתי את השרשור ,הנושא טעון , ולמה אתה מצפה ?

מה סוג הפוסטים וסיגנון הכתיבה שאתה אוהב ומתחבר אליהם ?

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שלום לכולם, הדיון מתדרדר מהנושא המרכזי .......... אני רוצה להתרכז ב:

האם יש חבר עם מערכת חשמל יעודית משובחת שמוכן לנדב את המערכת שלו למבחן ? - תודה מראש

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור