אקוסטיקה חלונות אקוסטים

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
אהלן חברים. מחפש קצת מידע והדרכה בנוגע לחלונות אקוסטים. העניין הוא כזה. בדירה שלנו מתבצעת תמ"א 38 וביקשנו לשדרג את החלונות שהיזם מספק לחלונות אקוסטים עם זיגוג כפול ככה שאני לא אציק יותר מדי לשכנים והם לא יציקו לי. אין לנו תקציב לטופ אוף דה ליין-זיגוג משולש-אטום כמו קיר-כמו אצל נמר סטייל אז מחפשים את הפיתרון הטוב ביותר במחיר צנוע (יש בבית כשלושים מ"ר חלונות והתקציב הוא עד 15k). הבחור של החלונות הציע חלון בעל זיגוג כפול בפרופיל 7000 מורחב של קליל או בפרופיל 9000 בזיגוג עבה יותר. שאלתי היא - למתמצאים בעניין - האם מנסיונכם יש הבדל משמעותי בין השניים ככה ששוה להתאמץ לאופציה היקרה יותר, או לחליפין, האם יש אופציות אחרות טובות יותר ברמת המחירים הללו.
תודה לעונים.
בועז

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
86
נקודות
28
בועז אין חלונות"אקוסטיים"
זכוכית במהותה חומר המייצר סיוטים אקוסטיים.
בקש מהקבלן זיגוג כפול לצורך השקט הנפשי שלך,והשקע את התקציב בטיפול אקוסטי בסיסי-(דפיוזרים/סופגים)
נקודה ראשונה-בין הרמקולים
נקודה שניה-בנקודת ההחזר הראשונה בתקרה מעליך באמצע חלל האזנה
נקודה שלישית-בנקודת החזר מאחורי הראש במקום ההאזנה
תוספות אפשריות,נוספות- בצידי החדר/בנקודות המפגש בקירות-תקרה
יצא לך יותר זול משאר הפתרונות..

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
דיטון66
ב"חלונות אקוסטים" התכוונתי לחלונות מבודדים מרעש ולא לחלונות שיפתרו לי בעיות אקוסטיות של הגברה/הנחתה של תדרים. כנראה שהמינוח בו השתמשתי הוא לא נכון.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
בקטלוג של קליל מצוינת ההנחתה בdB בכל סוג של זכוכית. שיטת הסגירה היותר עדיפה היא צירים ולא דלת שזזה על מסילה ושם ההבדל מאוד משמעותי. מהניסיון שלי אחרי שהתקנתי את החלונות המבודדים (רעש) ביותר ההשקעה היתה כדאית ביותר אבל אין לי רפרנס להשוות מול זכוכיות שונות מכיוון שמההתחלה הלכתי על המבודד ביותר. אין בעולם הרבה דברים מבעסים כמו שכן שדופק בדלת ומבקש להנמיך וכבר עברתי דירה בגלל כזה מקרה...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אולי כדאי לך ללכת על הטוב ביותר רק בחדר שאתה שומע בו מוסיקה (במיוחד אם אתה מפריע לשכנים והם מתלוננים על כך) , ואולי אף על חשבון החדרים האחרים שבהם האטימות היא פחות קריטית (בהנחה שאתה סוגר את הדלתות מחדר הההשמעה לשאר החדרים בזמן השמעת המוסיקה).

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
היתי בסוגייה זו - בחרנו 9000 - נראה יותר יפה וגם מבודד יותר.
כפי שציינו חלון ציר מבודד טוב עוצר אך לא תמיד יש אפשרות.
אם תקציב ״קצר״ דגם יקר יותר אפשרי לשים בחדר שבה מערכת תשב.
אך לא נראה לי ששכנים מתלוננים על צליל שיוצאה דרך החלון:)
לפתרונות ״בעיית שכנים״ ובכלל יש לא מעט אופציות אך היתי מתחיל בעניין ספייקים (אם טרם קיימות). אני משתמש בsoundcare ספייקים בעליי פטנט מיוחד שעושה את העבודהמצוין (לדעתי) וגם במחירים סבירים.
גם תחת סאב ניתן לשים ספייקים או משטח בידוד.
אפשר גם (רציני) כשכנים מטלוננים לבקש להיכנס אליהם ולהבין איפה הם שומעים את הראש - וככה לנסות לטפל בבעיה, כלומר לתפוס ניקודת ״פריצה״. לשים איזה לוכד באס או פלטה אקוסתית.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אתה כמובן לוקח זיגוג טריפלקס, המורכב משתי זכוכיות בדרך כלל של 3 ממ וביניהן חומר הנקרא PVD.
אם אתה לוקח זכוכיות של 4 או 5 או 6 ממ, אתה משפר את רמת האקוסטיקה.
אם אתה לוקח pvd עבה יותר, אתה מאוד משפר את האקוסטיקה.
ואם אתה לוקח - PVB אקוסטי בעובי של 0.76 מ"מ פלוס שתי זכוכיות של 6 ממ וכמובן על חלון ציר (כי חלון מסילה הוא בהגדרה לא אקוסטי) אז יש לך הנחתה נוספת של 3 דיבי (50 אחוז פחות) רק בגלל הpvd האקוסטי.
עכשיו תברר עלויות לשני המשתנים האלה, עובי הזיגוג ועובי ה pvd/pvd אקוסטי ותקבל החלטה לפי תקציב.
בהצלחה

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
תודה לכולם על הטיפים. אני אנסה ליישם כמה שאוכל. (ורד)
גנדי, כשאתה מדבר על ספייקים אתה מתכוון שזה יכול לפתור בעיות של באסים לשכן שלמטה? כי אם זו התמורה העיקרית היא לא רלוונטית בשבילי מאחר ואין אף אחד מתחתי.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
תודה לכולם על הטיפים. אני אנסה ליישם כמה שאוכל. (ורד)
גנדי, כשאתה מדבר על ספייקים אתה מתכוון שזה יכול לפתור בעיות של באסים לשכן שלמטה? כי אם זו התמורה העיקרית היא לא רלוונטית בשבילי מאחר ואין אף אחד מתחתי.
כעיקרון לא רק מתחת, ספייקים לא נותנים (מפחיתים ומונעים יותר נכון) לפזר ״גל רועד״(אם אפשר לומר ככה) ברצפה בעיקר אך גם בשאר ״צוברים״ . ובלי קשר אם אינך משתמש בספייקים שווה לנסות - שיפור סאונד די משמעותי

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
מה שווה איכות החומר,אם המתקין איזה ארחי פארחי שהתעורר איזה בוקר והחליט שהוא מתקין חלונות, לבדוק לפי עבודות אחרות שלו.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
בבית התקנתי קליל פרופיל 9000 זיגוג כפול 5+6
יש בית ספר ליד הבית ואכן הבידוד עוזר, לגבי מוסיקה לא יודע :)
מה שבטוח השכנים לא שומעים :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור