חיפוש מצלמה

• פותח הנושא drha
  • פורסם בתאריך

drha

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
בחיפושי אחר מצלמה +סט עדשות שקלתי לרכוש את המצלמה. מתלבט בינה לבין ה- d5600 של ניקון.
בעידן הפילם הייתה ברשותי ניקון f601 וכיום אני משתמש ב-lx-5.
מחפש סט בעיקר לטיולים לצילומי אדריכלות, נוף ופורטרטים.
למשקל ולגודל ישנה כמובן משמעות.
ב - wide צריך לפחות 24. מחפש גם אפשרות לעומק שדה רדוד.
ה- 5600 קרובה מאוד בגודלה למצלמות ה- מירורלס והיתרון של הגוף מבחינתי הוא המסך המסתובב, מגוון העדשות הרחב (חושב על ה- 16-80 כעדשה עקרית) וההיכרות המוקדמת שלי עם ניקון.
למעט נושא הווידאו - יש יתרון מהותי עבורי באולימפוס? איזו עדשה רחבה בתקציב הגיוני יכולה להתאים לה?
התקציב הכולל לגוף ועדשה (עדשות) הוא עד 6000 ש"ח.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בקשר ליתרונות שרשמת:

מסך מסתובב, אני רוצה לציין שצילום במצלמות DSLR גם בתקופת הדיגיטלית הפוקוס מתבצע דרך הענייית ופוקוס דרך המסך הינו מאוד איטי עד לא שמיש (במצלמות קנון מתקדמות יש שיפור בנושא, אך עדיין לא נוח לצלם כך עם ציוד כבד), כך שהיתרון הגדול של מסך מפרקי נראה לי הרבה פחות יותרון גדול.

כדי לקבל עומק שדה רדוד צריך עדשה עם צמצם גדול לפחות F2.8, כך שעדשת 16-80 לא תעזור לך בכך היות ורק בתחום הרחב שלה היא F2.8 וככול שעולים בטווח אז מקבלים צמצם סגור יותר. לדעתי לצילום פורטרטים שרוצים עומק שדה רדוד רוצים לצלם בזוית לא רחבה (היא גורמת לאנשים להראות שמנים ואף אחד לא אוהב זאת :) )

בגדול ניקון D5600 היא לא מצלמה רעה כלל, היא אפילו מצלמה טובה מאוד ועם עדשות טובות היא תספק יופי של תמונות - רק חשוב להבין שהיא לא ממש קלה וקטנה, בנושא זה ב D3400 תיהיה יותר קלה וקטנה ואיכות התמונה תיהיה זהה - היתרון של קצב צילום מהיר יותר ומערכת פוקוס מהירה יותר שיש ל D5600 כמו גם גוף חזק יותר ועמיד יותר לא ממש יספקו יתרון בסוג הצילומים שאתה מתכנן - זה לא אומר שאני ממליץ על D3400 יותר - אני רוצה שתבחר מצלמה עם הידע מה היתרונות והחסרונות שלה.

מגוון העדשות של מצלמות ניקון (כמו גם קנון) הוא באמת הגדול ביותר שיש בשוק, אבל זה לא אומר שמצלמות של חברות אחרות לא באות עם מבחר עדשות מספק. לאולימפוס או פנסוניק (ניתן להחליף עדשות בין החברות) יש מגוון עדשות יפה, הבעיה של מצלמות אלו היא חיישן קצת יותר קטן שמביא איתו יכולות קצת פחות טובות ב ISO גובהה ממצלמות עם חיישן APS-C כמו ניקון, פוג'י וסוני (קנון עם חיישן APS-C לא מספקות יותרון בנושא זה). כמו כן לחיישן גדול יש יכולת לקבל עומק שדה רדוד טובה יותר עם צמצם קצת פחות גדול.

היתרון של מצלמות ללא מראה מגיעים בנוסף לגודל ומשקל גם ביכולות לזיהוי פנים (וגם עיניים) טוב יותר, יכולות לוידאו טוב יותר, יכולת לראות בעניית (וגם במסך) את התמונה בדיוק כמו שנצלם אותה וכן יש עוד רשימת יכולות מתקדמות נוספות שלמצלמות אלו מספקות - אבל זה לא אומר שמצלמות DSLR הן לא פתרון טוב - אני מצלם עם מצלמת DSLR היות ולא מצאתי עדיין מצלמה ללא מראה שמתאימה לצרכים שלי. כך שאני חושב שצריך לבדוק את סדר העדיפיות ולראות איזו מצלמה מתאימה הכי טוב לצרכים שלך.

האם יש לך דרישות נוספות מהמצלמה שיעזור למקד אותך בכיוון?

drha

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
כרמי שלום

ראשית תודה על התשובה המפורטת. אני מבין את הרציונל מאחורי הניתוק משרשור התגובות על האולימפוס m10 אבל אני מניח שהמשפט הראשון שלי אינו מובן כך ("המצלמה" - הכוונה לאולימפוס שנסקרה בכתבה).
הדרישות :
1. משקל קל (יחסית) עם עדשות מתחלפות (לעניין זה ה- dslr ברמות הכניסה של היום כנראה קלות יותר מה-slr של פעם)
2. עדשה ורסטילית שתתן מענה למירב המצבים כולל הטווח הרחב ללא וויתור ניכר בנושא האיכות (לכן חשבתי על ה- 16-80).
3. הטווח הרחב חשוב יותר מנושא הפורטרטים - אם יהיה חשוב אצטייד אח"כ בעדשת פריים מתאימה.
4. חשבתי שהמסך ב- d5600 מאפשר פוקוס יעיל במגע (מעבר לחצי לחיצה המקובל) בנוסף האפשרות לצילום מעל גובה הראש (שימושי במקומות הומים) בגובה נמוך ללא צורך להתכופף ומדי פעם גם צילום עצמי + וידאו . אם לא יעיל ב-5600 אולי עדיף לי מירורלס עם מסך סובב.
5. ה- d5600 דומה במשקלה לאולימפוס m10. אם ניתן להשיג את הדרישות במשקל קל יותר עדיף. בסופו של יום אם יהיה מסורבל מדי המערכת תשאר בבית...
6. חשבתי ללכת אולי על מערכת של פוג'י - אהבתי בזמנו את סרטי השקופיות שלהם והבנתי שהן יודעות לעשות סמולצייה טובה לכך ובנוסף העיצוב, יכולת השליטה, ואיכות חיישן מצאו חן בעיני אבל בהתאמה לדרישות שלי כולל עדשות יוצא יקר למדי.
7. אני צריך איכות jpeg טובה. אני מצלם ב - lx-5 לעיתים גם במוד משולב עם raw אבל לא נראה לי שאתפנה לבצע עריכה.
8. חשוב שתהייה קפיצת מדרגה משמעותית בצילום בתנאי אור קשים לעומת ה- lx-5 (שעדיין טובה יחסית למצלמות מסוגה).
9. הייתה מחשבה רדקלית לרדת מכל העניין של העדשות המתחלפות ולרכוש tz-100, להתפשר על האיכות ולקבל פתרון קל, נייד וזול באלפי שקלים.

נראה לי שזה מספיק לבנתיים:)

ושוב תודה על הסיוע

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
1. משקל קל (יחסית) עם עדשות מתחלפות (לעניין זה ה- dslr ברמות הכניסה של היום כנראה קלות יותר מה-slr של פעם)

אני לא בטוח בכך, יכול להיות - אבל זה לא מקדם אותנו :)

2. עדשה ורסטילית שתתן מענה למירב המצבים כולל הטווח הרחב ללא וויתור ניכר בנושא האיכות (לכן חשבתי על ה- 16-80).

אם אתה הולך על DSLR אז אופציה נוספת לבידקה היא עדשת סיגמא 17-50 עם צמצם F2.8 לאורך כל הטווח.
אם אתה הולך על ללא מראה כמו פוג'י A5 או A10, צריך לבדוק מה התקציב, יש עדשות טובות צריך לראות את התקציב.

3. הטווח הרחב חשוב יותר מנושא הפורטרטים - אם יהיה חשוב אצטייד אח"כ בעדשת פריים מתאימה.

לגבי עדשות בעתיד יש מבחר גדול של עדשות פריים, אפשרות מוצלחת היא לרכוש עדשה עם טווח זום יפה ועדשת פריים לפורטירטים עם צמצם גדול בשלב הבא (זה כיוון מוצלח גם עבור פוג'י או אולימפוס)

4. חשבתי שהמסך ב- d5600 מאפשר פוקוס יעיל במגע (מעבר לחצי לחיצה המקובל) בנוסף האפשרות לצילום מעל גובה הראש (שימושי במקומות הומים) בגובה נמוך ללא צורך להתכופף ומדי פעם גם צילום עצמי + וידאו . אם לא יעיל ב-5600 אולי עדיף לי מירורלס עם מסך סובב.

כאומר פוקוס בכל צורה שהיא דרך המסך בניקון זה לא אופציה ראלית - פוג'י או אולימפוס יכולות להיות אופציה מוצלחת יותר עבור כך

5. ה- d5600 דומה במשקלה לאולימפוס m10. אם ניתן להשיג את הדרישות במשקל קל יותר עדיף. בסופו של יום אם יהיה מסורבל מדי המערכת תשאר בבית...

יש לקחת בחשבון שמשקל הגוף הוא חצי דרך העדשות של DSLR עם חיישן גדול גם כבדות וגדולות

6. חשבתי ללכת אולי על מערכת של פוג'י - אהבתי בזמנו את סרטי השקופיות שלהם והבנתי שהן יודעות לעשות סמולצייה טובה לכך ובנוסף העיצוב, יכולת השליטה, ואיכות חיישן מצאו חן בעיני אבל בהתאמה לדרישות שלי כולל עדשות יוצא יקר למדי.

ניתן לרכוש דגמי כניסה של פוג'י כמו A10 או A5, העיבוד שלהן ל JPG מוצלח, והן אומנם ללא עינית, אבל איכות תמונה טובה בגלל חיישן בגדול של DSLR

7. אני צריך איכות jpeg טובה. אני מצלם ב - lx-5 לעיתים גם במוד משולב עם raw אבל לא נראה לי שאתפנה לבצע עריכה.

מצלמות ללא מראה של אולימפוס, פנסוניק, ובטח פוג'י יספקו איכות תמונה הרבה יותר טובה מהמצלמה שלך - הן חדדשות יותר בעלות חיישן גדול הרבה יותר והן העלת יכולת לעדשות טובות - גם מצלמה כמו קנון G1 X III שיצאה ממש כעת עם חיישן גדול, או אפילו G7 X II וכן פנסוניק LX100 יספקו איכות תמונה טובה יותר מהמצלמה שלך.

8. חשוב שתהייה קפיצת מדרגה משמעותית בצילום בתנאי אור קשים לעומת ה- lx-5 (שעדיין טובה יחסית למצלמות מסוגה).

בנושא תאורה חלשה בטח ש DSLR של ניקון, ללא מראה של פוג'י יעשו עבודה טובה- וגם פנסוניק או אלימפוס יהיו טובות בכךף אבל קצת פחות.
LX5 רחוקה מהן מרחק של כמה דורות, וכמו כן, אנחונו מדברים על מצלמה עם חיישן בגדול 1/1.7 אינצ' (LX-5) מול מצלמות של אינצ' ושליש (ללא מראה של אולימפוס, או פנסוניק וכן LX100) וחיישן אפילו יותר גדול בפוגי' DSLR של ניקון - כן לגודל החיישן יש משמעות גדולה.

9. הייתה מחשבה רדקלית לרדת מכל העניין של העדשות המתחלפות ולרכוש tz-100, להתפשר על האיכות ולקבל פתרון קל,

אם אתה מוכן לרדת מה DSLR אז TZ100 מצלמה מעניין כם חיישן של 1 אינצ וטווח זום יפה מאוד, בטח איכות תמונה טובה יותר ממה שיש לך כעת, אבל קצת חלשה בנושא העומק שדה רדוד. יש את LX100 עם חיישן בגדול אינצ ושליש וכן יוצאה כעת מצלמה מעניית של קנון G1X III עם חיישן בגדול זהה לזה שיש ל DSLR ועדשה קבוע (אבל זום כפול 3) - מצד שני אני לא בטוח שחיישני APS-C של קנון טובים יותר מאלו אחד ושליש אינצ' של אולימפוס או פנסוניק.

אתה יכול לראות איכות תמונה זהה של מצלמות שונות באתר הבא - אם יש לך זמן, זהירות זה ממכר :)
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

drha

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה על ההתייחסות המפורטת

נותרתי עם הפוג'י הקטנות: ה- x-a5 שמחליפה את ה- x-a3 ומשפרת חלק מהבעיות שבה (ע"פ אתרים זרים..;))
ואם התקציב ירשה x-e3. ה- x-a5 צפויה להיות זמינה בשוק בשבועות הקרובים.

נותר לבחור עדשות - אני מבין שלסדרה x ניתן להרכיב רק עדשות יעודיות של פוג'י.
אני זקוק להמלצה לעדשת "כלבו" אחת (דומה ל-16-80) ובמידת הצורך עדשת פריים או עדשת זום לתחום הרחב - מנסיוני אני צריך לפחות 24mm או רחבה יותר.

יש המלצות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפוג'י יש מספר עדשות מאוד מוצלחות, אבל עדשות הזום שלהן לא ממש זולות, הייתי מתחיל עם עדשת קיט שהיא לא רעה אם אתה קצר בתקציב. אבל אם זו של בעיה בתקציב - יכול להיות שפוג'י היא לא הבחירה המומלצת

drha

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
ה- x-a5 מגיעה עם עדשת קיט שנותנת לי בקצה הרחב 23mm שזה בדיוק מה שאני צריך להתחלה.
עדשת הקיט של ה - x-e3 (18-55 לפני המרה) יותר ורסטלית ואיכותית אך חסרה מבחינתי בקצה הרחב. עדשות הפריים של פוג'י מצויינות אך מאוד יקרות (xf16, xf14).

נותרה החלטה תקציבית בעקרה

תודה על ההכוונה והסיוע בהתמקדות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור