חיווט - מה באמת אני צריך?

zilbermm

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,

אני רוצה לדעת מה אני צריך בעצם כדי לחווט את המערכת שלי כדי להפיק ממנה את המקסימום, ועד כמה זה בעצם משנה ומשפיע.
אני מבין שיש בנושא דעות מגוונות וחלוקות, אבל אני חייב אחת ולתמיד להבין...

תרשו לי לפרט -
כרגע

1.
Pioneer DV400 מחובר ל Samsung 42Q91 בשלושה כבלי RCA פשוטים ובכבל HDMI פשוט. דרך הקומפוננט, דוגרי, רואים סבבה לגמרי אבל אני רוצה להרגיש שעשיתי קצת יותר ושאיני מפספס משהו, ולשדרג לכבל Component איכותי. אני חושב שהמגבר Onkyo 606 שאמור להגיע אליי (בתקווה בתחילת השבוע) לא תומך THX אז אין טעם שאלך על סדרות אלה. לגבי ה HDMI, שהחיבור נעשה בכבל פשוט, משום מה אני רואה בבירור פחות טוב מכניסת הקומפוננט וזה עם Upscale (אם זה אמור להשפיע בכלל), אז נראה לי שארד ממנו בוידאו.
איזה כבל כדאי לי לרכוש?

2.
KEF 2005.2 קדמיים יחובר בכבל Lexus 2.5 מ"מ ואחוריים ב 1.5 מ"מ (זה מה שקבלתי ללא תוספת תשלום). האם כדאי לשדרג אותם גם? האם זה ישפיע?

3.
לגבי אודיו מ DVD לרסיבר - האם כדאי בכבל HDMI או בקואקס? האם כדאי להשקיע במשהו איכותי ואם כן במה?

4.
סאב - יש לי כבל RCA עבה אבל סטנדרטי. להשקיע? במה?

יש כמובן אופציה להזמין מ-Ebay אז זה די מעלה את רמת הכבל יחסית למחיר שצריך להשקיע, ואני לא רוצה לההשתולל.
אני חושב (ומקווה) שהמערכת שלי לא רעה, אבל לא ברמה שמצריכה אינטרקונקטים באיכות טופ (איך המערכת, אגב?).

תודה

zilbermm

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
יש מצב לתגובה (דווקא השקעתי בשאלה)?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
1. חיבור HDMI אמור להיות האיכותי ביותר, תבדוק שנגן ה-DVD מוגדר להוציא אות 720P או 1080P
2. בגדול נראה לי שזה מספיק עבורך, מה המרחק לרמקולים אחוריים?
3. גם קואקסיאלי וגם HDMI אמורים לספק את אותה האיכות.
4. תלוי במרחק, אם מדובר במטר - שניים, אז כבל RCA עבה בהחלט מספק.

בגדול, לכשתקבל את ה- אונקיו 606, צורת החיבור יכולה להיות הכל דרך HDMI, כדאי לבדוק את איכות ה- UPSCALE שלו.

zilbermm

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
המרחק לאחוריים בערך 7 מ'
מה הקטע של UPSCALE? זה לא בעצם לקחת שידור ברזולוציה מסויימת ולפזר אותו על יותר פיקסלים? נשמע כאילו אני אמור לקבל בעצם את אותו הדבר.
האם ייתכן שה-606 יעשה עבודה טובה יותר ב-UPSCALE?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זה אכן מה ש- UPSCALE עושה, אבל ישנם הבדלי איכות בין מעבדי הוידאו השונים (לפעמים הבדלים גדולים).
תצטרך לבדוק מי מהם מבצע זאת טוב יותר: הרסיבר או המעבד במסך.

כבל הרמקול אמור להספיק.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לדעתי הרסברים הבכירים של ONKYO עושים פעולה לא רע בכלל של UPSCALE
אני לא יודע אם ה 606 כבר קיבל את אותה יכולת

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור