חידוש ראש הפטיפון

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כלשונם של עורכי הדין אקדים ואומר שכל התייחסות למילה "ראש" משמעותה "ראש הפטיפון"...

הראש שברשותי הוא LINN KARMA שהיה פעם (יעני לפני עשרות שנים) הטופ של לין. בשנה האחרונה התחלתי לחשוד בראש שהוא עייף במקצת וצריך לעשות איתו משהו.
העצות שקיבלתי נחלקו לשתיים: אלה שטענו שכל זמן שהראש נשמע בסדר אל תיגע לעומת אלה שטענו שלא יתכן שראש בן עשרות שנים עדיין מתפקד כמו שצריך.
הראש תפקד כמו שצריך. לא קיפץ על תקליטים, נשמע בסדר. הנשמע בסדר הטריד אותי מפני שהתחלתי לשים לב לכך שיש לי נטייה גוברת והולכת להאזין לדיסקים ולוותר על האזנה לתקליטים. בסיטואציה הזו התחזקה בי המחשבה שמשהו רע קורה עם הראש, משהו שלא חודר להכרה שלי - כלומר אני לא יכול להגדיר מה משתנה בצליל, אבל על פי ההתנהגות שלי ברור שהראש גומר את הקריירה.
מה עושים?
להשקיע בראש חדש לא בא לי כי כדי להגיע לרמתו של הראש הנוכחי אני צריך להשקיע הרבה במושגים של אלפי שקלים אם לא יותר.
האופציה האחרת היא לשפץ את הראש.
חפירות באינטרנט מגלות ששיפוץ ראש יכול להיות בעייתי כי לא וודאי שהראש יחזור מהחידוש עם אותו הצליל איתו יצא לשיפוץ. במילים אחרות הראש שחוזר מהשיפוץ שונה מהמקורי למרות שהוא עדיין באותו הגוף.
חפירות נוספות הביאו אותי לחברה באנגליה, EXPERT STYLUS (להלן "סטיילוס) שלפי העדויות באנגליה יודעים את המלאכה.
לפני כשנה התחלתי להתכתב איתם, עדיין מהסס אבל לפחות הבנתי שהסכום שאני הולך לסכן בשיפוץ הוא כ 2000 ש"ח, סיכון לא גבוה בהשוואה לכל האופציות האחרות.

נתתי לסטיילוס אור ירוק - רוצה שיפוץ.
בשלב הראשון שלחו לי הוראות סופר מפורטות איך לשלוח להם את הראש באמצעות EMS - שירות דואר בינלאומי שלא ידעתי על קיומו. ההוראות כללו מה בדיוק לכתוב על האריזה כך שהראש יגיע אליהם ללא עיכובים במכס. שירות ה EMS כולל מעטפה שקיבלתי בדואר ולתוכה הכנסתי את הראש הארוז וההוראות מתייחסות למה צריך להיות כתוב על המעטפה החיצונית של EMS. שירות מדהים. 111 ש"ח ותוך שלושה ימים קיבלתי אישור ב SMS מהדואר שהחבילה הגיעה לייעודה ותוך 10 דקות נוספות קיבלתי מייל מ סטיילוס שמאשר שהראש הגיע אליהם.
שלב הבא בקשו ממני להמתין שבוע כדי לקבל מהם דוח מה מצבו של הראש ובהתאם התיקון ועלות התיקון.
צירפתי את הדוח, מעניין כשלעצמו.

עכשיו נותר לחכות ולשמוע איך הראש המשופץ יישמע. השיפוץ אורך כחודש.
אספר לכם חוויות.

אריה

EXPERT STYLUS & CARTRIDGE COMPANY
Striving for perfection

Omega House
50 Harriotts Lane

Ashtead

Surrey

KT21 2QB
UNITED KINGDOM

Email: info@expertstylus.co.uk

Tel: + 44 (0) 1372 276604

Fax: + 44 (0) 1372 276147

CARTRIDGE EXAMINATION REPORT

Date: 15/05/2018

Dear Mr. Gur,

Cartridge Model: Linn Karma Serial No 3647

Having carried out a detailed examination of your cartridge, we are pleased to confirm as follows:

Coils: - 2 Ohms - good

Suspension: - good

Cantilever: slight bend

Diamond: - very badly worn – should see sooner

Recommendations: Carry out complete overhaul to include cleaning and removoval of magnetic particles about coil former, straighten aluminium cantilever, fit new latex coil protection cover, remove existing diamond from cantilever and re-tip with low mass Paratrace profile diamond and audition.

Cost of necessary work: £275.00.00 inclusive of return insured postage.

Payment: Will be requested following completion of necessary work.

Please confirm if you wish to proceed.

Delivery: 3/4 weeks

Packaging: Blue box. Guard: No

Address: Mr Ayre Gur, 24 David Pinsky Street, 34353 Haifa, Israel

Email: arye.gur@hotmail.com

Tel: Please advise

PlLEASE ADVISE IF ANY OF THE ABOVE DETAILS ARE INCORRECT

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
עד פה נשמע סבבה...ספר איך הסאונד ואם לאט לאט אתה זונח הדיסקים.
השאלה אם אתה זוכר איך היה הסאונד לפני כן.
אבל אולי זה לא חשוב.ומה שחשוב זה אם זה טוב או לא.
בהצלחה.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עד פה נשמע סבבה...ספר איך הסאונד ואם לאט לאט אתה זונח הדיסקים.
השאלה אם אתה זוכר איך היה הסאונד לפני כן.
אבל אולי זה לא חשוב.ומה שחשוב זה אם זה טוב או לא.
בהצלחה.
נראה לי שעדיף שלא אזכור איך הראש נשמע לפני הטיפול.

אני סקרן. אם יצליח, מדובר בפתרון מאוד נגיש ומאוד זול.

אריה

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
נשמע מאוד מעניין אריה.
אם כי אני לא בטוח שזה כדאי, כי זה די הימור ואם אתה מוסיף עוד אלף שח לעלות השיפוץ אתה יכול לקבל ראש חדש ברמה סבירה מאוד.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נשמע מאוד מעניין אריה.
אם כי אני לא בטוח שזה כדאי, כי זה די הימור ואם אתה מוסיף עוד אלף שח לעלות השיפוץ אתה יכול לקבל ראש חדש ברמה סבירה מאוד.
אני לא חושב שראש ב 3,000 ש"ח נשמע כמו הראש שלי. אין לי ספק שגם אם החידוש יאכזב, הראש ישמע טוב בהרבה מראש שעולה 3,000 ש"ח.

אריה

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אני לא חושב שראש ב 3,000 ש"ח נשמע כמו הראש שלי. אין לי ספק שגם אם החידוש יאכזב, הראש ישמע טוב בהרבה מראש שעולה 3,000 ש"ח.

אריה
או שכן או שלא. ״לעולם תטיל ספק״
בכל מקרה, פרוייקט מגניב. בהצלחה.

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
אצל ערן פוגל שמעתי ראש משופץ ברמה של הכי טובים ,אודיו פריק

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הינה סיבה טובה למה בכל זאת כדאי להיעזר באנשי מקצוע.

הראש המשופץ שלי הגיע לארץ הקודש אבל נתקע במכס. למה? מתברר שכששלחתי את הראש, הדואר היה צריך לייצר רשומה למכס בה מפורט שאני שולח רכיב לתיקון והרכיב יוחזר לארץ לאחר שיתוקן.

לא נוצרה הרשומה הזו - ולמרות ששלחתי את כל ההוכחות שהרכיב נשלח מהארץ - הראש תקוע במכס.

המשלח הסביר לי שיתכן שהמכס יתייחס עכשיו אל הרכיב כאל רכיב מיובא. הוא לא יודע אם יש מיסים על ראשי פטיפון.
גם אם אחוייב במיסים, המחיר יהיה לפי עלות התיקון כפי שמופיעה במסמכים שצרפו EXPERT STYLUS שזה כ 270 שטרלינגים, כך שאני מקווה שלא מדובר בנזק משמעותי.

נמשיך לדווח....

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בשעה טובה הגיע הראש.
בינתיים אני יכול לדבר על עלויות בלבד: 287 פאונד שהם 1,380 ש"ח + 780 ש"ח מיסים, אחסון שחרור ועוד...
סה"כ אם הראש יישמע כמו שצריך, מדובר בהשקעה נמוכה מאוד.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ההנחיות שהגיעו עם הראש - מעניין.

תמונות מצורפות

• daf 01.jpg
    daf 01.jpg
    KB 179.2 · צפיות: 415
  • daf 02.jpg
    daf 02.jpg
    KB 261.8 · צפיות: 417
  • daf 03.jpg
    daf 03.jpg
    KB 193.5 · צפיות: 420

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
האריזה של הראש המשופץ מפתיעה באיכותה:

תמונות מצורפות

• BOX katan.jpg
    BOX katan.jpg
    KB 61.4 · צפיות: 418

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הפטיפון חזר לנגן...

צליל מצוין, כמעט אפס רחשים מה שמוכיח שהמחט החדשה חודרת עמוק לתוך החריץ.

כפי שבדרך כלל קורה לי אחרי שינוי כזה, לקח לי לא מעט זמן לכוון את הפטיפון.

אני משתמש במד משקל דיגיטלי, היה מעניין לגלות שבאיזון קפדני של הזרוע, השנתות על גלגלת כיוון המשקל מדויקות להפליא עם סטייה של מאיות גרם בסה"כ. כיוונתי את המשקל ל 1.8 גרם, המודד הדיגיטלי הראה 1.82 גרם. סטיות אפסיות.

מה שכן מעניין אותי - אם יש לכם תשובות: בדף שקיבלתי מ EXPERTSTYLUS הם מספרים שהם הוציאו את המרב מהראש במשקל של 2.1 - 2.2 גרם. באופן טבעי כיוונתי ישר למשקל הזה. הצליל נשמע לי מאוד "קשה". הפחתה הדרגתית בכמה שלבים של המשקל עד ל 1.75 - שזה המשקל המומלץ על ידי היצרן - ובחינה בהאזנה של כל שלב, נתנה לי את התחושה של צליל אופטימלי במשקל 1.75 ולא 2 גרם ויותר.

בנוסף מצאתי שכיוון גובה זרוע הציר משמעותי יותר משזכור לי מהעבר - אבל יתכן שזה הזיכרון שלי.

אם נתעלם מה 900 ש"ח ש TNT גבו ממני ללא סיבה מוצדקת, שיפוץ הראש עלה 1,300 ש"ח, מחיר מגוחך לראש כזה.
גם אם נוסיף את 900 הש"ח נקבל סכום של 2,200 ש"ח - עדיין זול מאוד.

סיכום: בניגוד לראש שלנו, לראש של הפטיפון יש חיים אחרי המוות.

אריה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש - יופי של סיפור מסע עבר הראש, כעת יש לקחת בחשבון שהראש צריך גם ברקאיין

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
למה כל כך הרבה מיסים?
חשבתי שביטלו מס קניה...
בדקתי את הניירת ונראה שהמכס שחרר את הראש ללא מס, חברת tnt עשתה עלי קופה.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור