רמקולים חיבור שני סאבים עם רמקולים מדפיים

GuyHamawi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
unnamed.jpg

שלום לכל המכורים :)
יש לי שני רמקוליים מדפיים של מורל (אוקטוס) ושני סאב וופרים של מורל (sub-8x). איזו משני אופציות החיבור היא המומלצת:
1. לחבר כל סאב לרמקול מדפי ואז ליציאת הרמקול הראשית (ובעצם ליצור אלמנט של שני רמקולים ריצפתיים וניהול הבאסים יתבצע בעזרת הקרוסאובר של הסאב)
2. לחבר את שני הסאבים ליציאות sub out במגבר (כך אני מרוויח יציאת LFE אבל מאבד חלוקת סטריאו עבור הבאסים וניהול הבאסים יתבצע בעזרת המגבר).

בנוסף, אם ההמלצה היא לחבר את הסאב ישירות למגבר האם עלי להגדיר את הרמקול המדפי כרמקול גדול או קטן?
תודה רבה על כל תגובה שתגיע

תמונות מצורפות

• unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    KB 117.6 · צפיות: 462
נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני נוטה לאופציה השניה משום שבחיבור הזה אתה גם מרוויח את ערוץ LFE וגם מוריד עומס מהמגבר בכך שלא יצטרך להגביר את התחום הנמוך וזה יכול להיות חשוב.
במקרה כזה הרמקול המדפי צריך להיות מוגדר כרמקול קטן.
אבל....
אני הייתי מנסה את שתי האפשרויות בהאזנה למספר קטעים שאני מכיר היטב.
אם אין הבדל שמיע - עדיין בוחר באופציה השניה משום שהיא מקלה על עבודת המגבר.
ארז

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
השאלה למה אתה מייעד את המערכת.
סרטים. או סטריאו.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
לא עדיף רמקול רצפתי
על כל הבאלגן הזה?
וגם ישמע יותר טוב לדעתי.

GuyHamawi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
לגבי הורדת העומס מהמגבר - חייב להודות שלא חשבתי על זה, לגמרי שווה בדיקה. העניין שמשום מה אני חושב שהקרוסאובר של הסאב יעשה עבודה נקייה יותר משל המגבר.

לגבי איבוד ערוץ ה LFE - זה לא באמת משמעותי כי אז הנמוכים ישלחו לקדמיים... לא?

לגבי סרטים או סטריאו - אני לגמרי בקטע של סרטים, יש פה גם סנטר של בוסטון, היקפיים של דאלי ואטמוס של מורל.
העניין הוא שאני לא חושב שאני צריך לבחור בין סטריאו לסרטים.. חייב להיות פיתרון שסוגר את שתי הפינות

לגבי התגובה הלא תורמת על הבלגן - קניתי את הרמקולים המדפיים לפני שנים ועכשיו הוספתי את הסאבים. עם חיבור נכון זה לוקח ריצפתי פלוס אני אוהב את ההתעסקות ואת הבלגן :)

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
לגבי הורדת העומס מהמגבר - חייב להודות שלא חשבתי על זה, לגמרי שווה בדיקה. העניין שמשום מה אני חושב שהקרוסאובר של הסאב יעשה עבודה נקייה יותר משל המגבר.

בד"כ בסאב אין קרוס אובר אלא פילטר נמוכים (low pass filter) שפשוט חותך החוצה את הגבוהים. ברסיבר יש קרוסאובר, אבל אני לא מכיר את הסאב שלך.

לגבי איבוד ערוץ ה LFE - זה לא באמת משמעותי כי אז הנמוכים ישלחו לקדמיים... לא?

זה כן משמעותי, במידה ואתה לוקח את עצתו של @ארז_וחני. זאת מאחר ש'הנמוכים ישלחו לקדמיים' רק אחרי שמגבר הגביר אותם. אם אתה חותך את הנמוכים, אז לרסיבר תהיה יותר אנרגיה להגביר את התחום הרלוונטי של הקדמיים, והמגברים של הסאב יעשו מה שהם אמורים, קרי להגביר את הנמוכים.

לגבי סרטים או סטריאו - אני לגמרי בקטע של סרטים, יש פה גם סנטר של בוסטון, היקפיים של דאלי ואטמוס של מורל.
העניין הוא שאני לא חושב שאני צריך לבחור בין סטריאו לסרטים.. חייב להיות פיתרון שסוגר את שתי הפינות

פתרון 2 יותר מתאים לשילוב בין סרטים ומוסיקה.

GuyHamawi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על כל התגובות!
אני חושב שבאמת אחבר הסאבים לפי המלצתכם (פיתרון 2)
עכשיו רק צריך להתמודד עם הכיול של audyssey שלא כל כך בכיוון מבחינת ניהול הבאסים...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור