חיבור סאב עם כבל רמקול

maor676

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
שלום,

רכשתי מערכת קולנוע לסלון.. עם רמקולים שקועים וסאב SUB 8 של מורל.
הייתה טעות בהשחלה של החוטים- החשמלאי שם כבל רמקול רגיל לסאב ולא RCA.
הרסיבר: Yamaha RX-V765(עם מיקרופון כיול אוטומטי)
רציתי לדעת אם יש הבדל מבחינת איכות בחיבורים? האם שווה לי להחליף כבל(מצריך לפתוח בגבס).

תודה :)

GMTK

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
השאלה שלי היא כזאת הסאב מחובר בניפרד לרסיבר או שאתה מחבר לסאב גם רמקולים.

עם הסאב מתחבר עם שקע אחד לרסיבר האפשרות שלך היא כזאת דיי פשוטה למעשה אתה יכול ליקרוע תבננה של הRCA
יש שמה חיבורים כמו לרמקול פשוט תמחבר פלוס לפלוס מינוס למינוס ועם תלא יודע מה זה המינוס מה זה הפלוס
אתה תיראה שהוא ינגן אחורה הכוונה הוואפר הסאב עצמו כאילו במקום לתת בום קידמי הוא יתן בום אחורי תעשה אותו על עוצמות נמכות ועם אתה יכול לעלות תמונה של הסאב דגם משהוא נוכל לעזור לך יותר ועם לא הבנתה אותי אני יעלה לך תמונות שמראות איך עושים את זה בדיוק בהצלחה:).

maor676

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
היי,
תודה על התגובה המהירה!.. האמת שניסיתי את זה כבר והיה רעש רקע מאוד חזק..
לסאב יש חיבורים HIGH של רמקולים.

GMTK

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כן אחי אבל זה לא שמיש עם יש לך רסיבר אתה מחבר תרמקולים לרסיבר יש בהרבה חניות מוזיקה פילטר שמונע את הרעשים זה יהיה לך מצויין או שאתה יכול לעשות השחלה חדשה מביא כבל ארוך מגלף משאיר ברזל שם הרבה סבון ומתחיל למשוך ביחד עם חבר אחת מגיש ואחד מושך אבל תיקנה תפילטר מומלץ להפחתת רעשים.
ובהצלחה ויום מצויין.

maor676

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
למגבר יש כניסות פנויות לרמקולים.. הבנתי שאפשר לחבר את הסאב בצורה כזאת. רק רציתי לדעת אם יהיה הבדל מביחת שמע

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
עבור הסאב אתה צריך כבל דיגיטלי מסוכך ולא סתם כבל עם מחברי RCA .
משהו כזה:
http://proaudio.co.il/proddetail.asp?prod=45COAUD

אם אתה רוצה לחבר אותו לרסיבר עם כבל של רמקולים, אתה צריך לחבר את כניסת HIGH בסאב ליציאת FRONT ברסיבר ואת שני הרמקולים הקדמיים לחבר ליציאת HIGH בסאב.

זה פחות טוב מהחיבור המקובל, חיבור הסאב עם כבל דיגיטלי עם מחבר RCA ליציאת PRE-OUT לסאב ברסיבר כי:
1. אתה מאבד את המידע שקיים בערוץ ה LFE שהרסיבר מעביר רק דרך ה PRE-OUT לסאב.
2. אתה מעמיס על הרסיבר להגביר גם את הסאב. בחיבור המקובל הסאב משוחרר מהגברת התחום הנמוך (נמתדר החיתוך ומטה) שאת זה עושה המגבר של הסאב.
ארז

maor676

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
אז לדעתך ההבדל משמעותי ועדיף לי לפתוח ולהחליף כבל?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אתה יכול לנסות איך נשמע לך הסידור הקיים, עם הכבלים של רמקולים כפי שהוסבר לעיל.
אם תרגיש שזה לא מספק אותך, תמיד תוכל להחליף את הכבל הזה בכבל המתאים.
ארז

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
שלום,

רכשתי מערכת קולנוע לסלון.. עם רמקולים שקועים וסאב SUB 8 של מורל.
הייתה טעות בהשחלה של החוטים- החשמלאי שם כבל רמקול רגיל לסאב ולא RCA.
הרסיבר: Yamaha RX-V765(עם מיקרופון כיול אוטומטי)
רציתי לדעת אם יש הבדל מבחינת איכות בחיבורים? האם שווה לי להחליף כבל(מצריך לפתוח בגבס).

תודה :)

שלום מאור
בקולנוע ביתי בהשמעת סרט בפורמט של 5.1 ערוצים (AC3) הערוץ השישי (הנקודה 1)הוא של הסאב וופר האקטיבי.
כדי להפעיל את הסאב וופר האקטיבי (שכולל מגבר מובנה) צריך לחבר את יציאת הסאב ברסיבר לכניסת הסאב בסאב וופר ( לעיתים קרוי LFE) בכבל קואקסיאלי (מוליך מרכזי + סיכוך) עם סיומות בננות RCA .
אין שום דרך אחרת.
הסיכוך מאריק כל רעש אלקטרוני בסביבה ומונע ממנו להגיע להגברה כך שהחיבור בכבל רמקול ללא סיכוך הוא הגורם לכל הרעשים ואסור!!! להשתמש בו.
אני מניח שהחשמלאי שלך העביר לך את הכבלים בתוך צינורות פלסטיק כמו שמעבירים חוטי חשמל ואז אם כן כל שאתה צריך זה להשחיל כבל קואקסיאלי במקום כבל הרמקול שהשחל בטעות ולהלחים בננות RCA בקצוות.
במידה ולא ניתן למשוך כבל אז צריך למצוא דרך אחרת כדי להעביר את הכבל הקואקסיאלי בין הרסיבר לסאב.
יש כיום סאבים מעטים הכוללים כניסת רמקולים בסטריאו אך זאת מתאימה ליציאת הרמקולים בסטריאו ולא לערוץ השישי.שיוצא במונו וב-RCA.
בדוק ודווח.
בברכה

GMTK

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בואו אני יספר לכם משהוא שלא קשור אבל יכול לעזור הלכתי היום לחנות לקנות כבל לסאב אמרתי לו שיכין לי הוא באמת הכין לי כבל אבל יש בעייה והוא עשה לי את זה מכבל של מיקרופון שיש שמה חוטים ממש אבל ממש דקים ורק שהגעתי הביתה שמתי לב לזה שרשום גם על הכבל מיקרופון שזה מיוחד למיקרופונים
כאילו אפשר להישתמש בוו אבל זה לא היתן מה שצריך לקבל אבל שטיות אני יכול להחליף את הכבל לא בעייה.... ועכשיו נעבור לנושא שלך סתם רציתי לשתף כמו הצעתי לך תנסה מה יקרה כבר אחרון חביב תנסה את האפרות של ההשחלה . עלה והצלח.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שלום מאור
בקולנוע ביתי בהשמעת סרט בפורמט של 5.1 ערוצים (AC3) הערוץ השישי (הנקודה 1)הוא של הסאב וופר האקטיבי.
כדי להפעיל את הסאב וופר האקטיבי (שכולל מגבר מובנה) צריך לחבר את יציאת הסאב ברסיבר לכניסת הסאב בסאב וופר ( לעיתים קרוי LFE) בכבל קואקסיאלי (מוליך מרכזי + סיכוך) עם סיומות בננות RCA .
אין שום דרך אחרת.
הסיכוך מאריק כל רעש אלקטרוני בסביבה ומונע ממנו להגיע להגברה כך שהחיבור בכבל רמקול ללא סיכוך הוא הגורם לכל הרעשים ואסור!!! להשתמש בו.
.

ניתן לחבר סאב באמצעות כבל של רמקולים בשימוש בחיבורי HIGH LEVEL כמו שהסברתי קודם.
הסברתי גם שבכך הוא מאבד את האינפורמציה בערוץ LFE (או כפי שקראת לו "הערוץ השישי").
לא צריך להפחיד אותו באמירה "הסיכוך מאריק כל רעש אלקטרוני בסביבה ומונע ממנו להגיע להגברה כך שהחיבור בכבל רמקול ללא סיכוך הוא הגורם לכל הרעשים ואסור!!! להשתמש בו".
זה לא נכון.

ארז

maor676

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
תודה רבה על התגובות.. אני חושב שאני לא אתפשר. אני אשים כבל ייעודי לסאב.

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
תודה רבה על התגובות.. אני חושב שאני לא אתפשר. אני אשים כבל ייעודי לסאב.

איך נגמר הנושא? מה עשית ואיך יצא?
נשמח לשמוע.

jexy

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
16
עבור הסאב אתה צריך כבל דיגיטלי מסוכך ולא סתם כבל עם מחברי RCA .
משהו כזה:
http://proaudio.co.il/proddetail.asp?prod=45COAUD

אם אתה רוצה לחבר אותו לרסיבר עם כבל של רמקולים, אתה צריך לחבר את כניסת HIGH בסאב ליציאת FRONT ברסיבר ואת שני הרמקולים הקדמיים לחבר ליציאת HIGH בסאב.

זה פחות טוב מהחיבור המקובל, חיבור הסאב עם כבל דיגיטלי עם מחבר RCA ליציאת PRE-OUT לסאב ברסיבר כי:
1. אתה מאבד את המידע שקיים בערוץ ה LFE שהרסיבר מעביר רק דרך ה PRE-OUT לסאב.
2. אתה מעמיס על הרסיבר להגביר גם את הסאב. בחיבור המקובל הסאב משוחרר מהגברת התחום הנמוך (נמתדר החיתוך ומטה) שאת זה עושה המגבר של הסאב.
ארז

אין דבר כזה בעולם כבל דיגטלי...
בגדול צריך כבל שעונה להגדרה של כבל קואקסיאלי בעל עכבה של 50 או 75 אוהם.
אפשר לקחת כבל RG59 ולבדוק את השפעתו לאומת כבל דו גידי המושחל, יכול להיות שדווקאבבל רמקול שמושחל תהיה תוצאה טובה מאוד ויכול להיות שההפך. בגדול אפשר להשחיל מחדש את הכבל ולהשתמש בכבל רמקול כחוט משיכה לכבל חדש... זה לא ביג דיל אבל אפשר לחיות עם זה...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור