חיבור סאב באופן אלחוטי

galbez

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שלום רב,

אנחנו מרכיבים מערכת קולנוע ביתית, ומעוניינים לקנות בקרוב סאב-וופר.
הבעיה היא שאין לנו מקום טוב לשים אותו, והמקום הכי שפוי מרוחק מהרסיבר, מה שלא מאפשר להעביר כבל ביניהם.

עם זאת, לאחרונה נתקלתי במשדרים-מקלטים לקולנוע ביתי דוגמאת זה:
http://www.wallashops.co.il/ws/a/ap.aspx?pi=DVSAV6100

מדובר במקלט-משדר עם כניסות יציאות RCA (קומפוזיט), בטווח 2.4GHZ.
השאלה שלנו האם פיתרון כזה לחיבור סאבוופר באופן אלחוטי הוא אפקטיבי?
האם מישהו ניסה דבר דומה בעבר והאם זה פעל באופן מוצלח יחסית?
ואם כן, האם קיימים דגמים נוספים, יותר מוצלחים של משדר-מקלט כמו זה, אולי כאלו שמותאמים לחיבור רמקולים/סאב?

תודה רבה מראש.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש בעיה גדולה כאן את הצליל לכל שאר רמקולים אתה מעביר ישר דרך כבל ישר.
את הצליל לסאב אתה מעביר המרה כפולה מאות רגיל לאות שמשודר באוויר ואז מהאות שבא מהאוויר המרה שניה לאות שהסאב יכול לקבל - כך שזה לוקח יותר זמן לאות להגיע לסאב מאשר לרמקולים ותקבל סאב שלא מסונכרן לשאר הצלילים, בקיצור לא יעבוד טוב

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אם אתה משתמש בRC אז זה לא בעיה סה"כ.
הRC יתקן יחסית את הדיליי.

galbez

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אם אתה משתמש בRC אז זה לא בעיה סה"כ.
הRC יתקן יחסית את הדיליי.

אמממ... מז"א RC? האם אפשר פירוט, מחיר?

תודה רבה לשניכם.

keyser

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
רום קורקשיין (Y)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קשה לי להאמין ש RC יכול לתקן DEALY כזה הוא יכול לתקן תחום תדרים מסוים, אבל DELAY

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תיקון RC מודרני היום יכול להיות שעושה זאת:
Modern room correction systems produce substantial improvements in the time domain and frequency domain response of the sound reproduction system.

אבל לדעתי מדובר על מוצרים יקרים

keyser

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
תיכף אורי יחזור עם תשובות. הוא מכיר את הנושא היטב..

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
למה כרמי.
אתה יכול לעשות דיליי ביציאת הסאב? כן. לרוב.
כמה כבר דיליי יש בעיבוד . 0.1MS?
אז תכוון אפילו לפי האוזן.
רוצה יותר? תוריד פולס של 10 הרץ. תכניס ברמקולים. תשים את הסאב מחובר כמו שאתה רוצה. תקרב את הרמקול.
ותכוון עד ששני הוופרים יזוזו באותו זמן. זה אפשרי. אתה רוצה להיות יותר מדוייק, עם פליקר (סטרבוסקופ לדעתי אפילו אפשר יותר ).

galbez

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ובקיצור, לחסרי ההבנה שבינינו חח...

האם מה שהצעתי מספק פתרון טוב, או לפחות סביר לבעיה שלי?
שמתי לב אגב שברסיבר שלנו יש פתרון לדיליי ברמקולים או משהו כזה, אבל דיליי של 0.1MS ממש לא נראה לי דורש פתרון... אנחנו לא אודיופילים רציניים, רק אוהבים לשמוע מוסיקה.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפי אורי - כן.

galbez

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אוקיי, תודה רבה לכולם.

אני אעדכן אם יהיו התפתחויות נוספות בעניין הסאב.

galbez

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני מקפיץ את הנושא מכיוון שאנחנו לקראת קנייה אפשרית של סאב, ועל מנת לשאול,
האם מישהו אי פעם ניסה פתרון אלחוטי כמו שיש בלינק שהוספתי, אעפ"י שהוא מחברה לא מוכרת (4PLAY) וכן מחמת הספק בנוגע לטיב האות האלחוטי.

האם מישהו שאכן ניסה פתרון זהה או דומה, יכול להצביע על פגיעה משמעותית (כלומר, לא דיליי של פחות מאלפית שניה ו/או חסרונם של התדרים הקיצוניים והכי פחות משמעותיים של צליל הבס - אלא ממש פגיעה משמעותית באיכות, פגיעה מורגשת לאוזן רגילה), ובכך למנוע מאיתנו הוצאה מבוזבזת?

תודה מראש ומצטער על ההקפצה.

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
4play

אני מקפיץ את הנושא מכיוון שאנחנו לקראת קנייה אפשרית של סאב, ועל מנת לשאול,
האם מישהו אי פעם ניסה פתרון אלחוטי כמו שיש בלינק שהוספתי, אעפ"י שהוא מחברה לא מוכרת (4PLAY) וכן מחמת הספק בנוגע לטיב האות האלחוטי.

האם מישהו שאכן ניסה פתרון זהה או דומה, יכול להצביע על פגיעה משמעותית (כלומר, לא דיליי של פחות מאלפית שניה ו/או חסרונם של התדרים הקיצוניים והכי פחות משמעותיים של צליל הבס - אלא ממש פגיעה משמעותית באיכות, פגיעה מורגשת לאוזן רגילה), ובכך למנוע מאיתנו הוצאה מבוזבזת?

תודה מראש ומצטער על ההקפצה.

שם החברה (4play) הוא כה מעודן ומעיד על טעם טוב שלא הייתי מהסס לרגע לקנות את מוצריהם.
אני מקווה שה-4play אכן יוביל לדבר האמיתי

כל טוב

galbez

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שם החברה (4play) הוא כה מעודן ומעיד על טעם טוב שלא הייתי מהסס לרגע לקנות את מוצריהם.
אני מקווה שה-4play אכן יוביל לדבר האמיתי

כל טוב

הציניות לא עוזרת.
אבקש תגובות ענייניות, תודה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שלום ידידי.
RC-1 אינו מתקן עיכוב {דיליי} אלא מייצר אותו איפה שהאות מהירה מידי, מה שקורה במקרה כזה הוא איבוד דינמיקה באופן מוחלט במערכת, מה שקורה הוא שברוב המקרים כאשר RC מנסה לטפל בעיכוב הסטרי {שזה מה שיקרה לך} אתה תראה את השפתיים של השחקן זזות והסאונד יאחר.

2- ברסיברים ה-RC אינו מסוגל לטפל בעיכוב באופן יעיל מספיק שבאמת ישתלם לראות את הסרט כאילו הוא מדובב.

3- לא בעיה להסתיר כבל לסאב. זה סך הכל RCA שאינו חייב להיות עבה וגמיד מספיק בשביל לעמוד בסיבובים.:rolleyes:

4- ביחידת בס במיוחד עלולה להיות בעיה כי כך או כך הם סובלים מאיטיות מסויימת {במיוחד הפשוטים} כך שלא רק יהיה לך דיליי אלא דיליי איטי {בשפה המיקצועית "דיליי עייף"}.

אי לכך אין קיצורי דרך בסאונד, או שאתה מחבר את הסאב או שאתה עושה כאילו הוא מחובר.:)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור