חוות דעת RC עד 2500 ש"ח

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
70
נקודות
28
אני לא מכיר מכשירי RC ומעולם לא עבדתי עם אחד
מדגדג לי הרצון לבדוק מה הגאג'ט הזה יעולל לצליל אצלי בסלון,
אין לי מערכת של אלפי$$$, והאוזן שלי אפילו מסתדרת מצויין עם הסאב שמשודך אליה
הדירה שלי שכורה, וטיפול אקוסטי לא בא בחשבון, גם מבחינת עלותו הגבוהה וגם מבחינה עיצובית

קראתי ביקורות גרועות באתר על הDEQ 2496, שהוציאו לי את החשק לבדוק אותו,
האם יש עוד מוצרים בטווח המחיר הזה, ששווים התייחסות?
יד שניה גם לוקח, למרות שלא מצאתי משהו בלוחות

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הכוונה כמובן ל"רום קורקשיין" ,כתבתי מכיוון שחלק לא יודעים מה זה סנדויץ ג"בנצ (גבינה צהובה).

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
שי - אם אני זוכר נכון קנית לאחרונה מגבר חדש. איזה בעייה אתה מנסה לפתור?
יאיר

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
70
נקודות
28
שי - אם אני זוכר נכון קנית לאחרונה מגבר חדש. איזה בעייה אתה מנסה לפתור?
יאיר

נכון, קניתי ואני מרוצה ממנו הרבה מעבר לציפיות המגבר פשוט עולם אחר וטוב יותר מאשר המגבר הקודם. ובכלל אני מרגיש שהחלקים אצלי במערכת יושבים טוב אחד עם השני,

בעיות אקוסטיות גם אם איני יכול להצביע עליהם במדוייק קיימות, כמו בכל סלון ממוצע שלא טופל אקוסטית,

בקשר לבעיה, אני לא בדיוק יכול להצביע על אחת כזו כפי שכבר רשמתי אני מאוד מרוצה מהמצב הקיים,
זה יותר הרצון והסקרנות לבדוק מה הרכיב הזה עושה לצליל אצלי בסלון,

אני אוסיף גם תשובה לשאלה העתידית המתבקשת, אם זה לא שבור למה לתקן?
התשובה היא: אני פשוט לא מכיר משהו אחר, יכול להיות שרכיב טריק שכזה יכול באמת לשפר דברים שבכלל לא הייתי מודע אליהם, ויכול להיות שהוא גם עלול להרוס
זאת הסיבה שבגללה אני מעוניין בחוות דעת מניסיון עם מכשירים דומים.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
קראתי ביקורות גרועות באתר על הDEQ 2496
תלוי איך משרשרים אותו (אנלוגית או דיגיטלית) ואיך משתמשים בו (המכשיר אינו טריביאלי ובהחלט אינו Plug&Play – לכן נדרש רקע טכני וידע בסיסי בפיסיקה של גלים). בחיבור האנלוגי המכשיר באמת לא מהווה מציאה גדולה - בגלל ה-DAC שלו שהוא בינוני מינוס. כיוון RC אוטומטי גם לא כל כך מוצלח. אבל בחיבור הדיגיטלי אפשר להגיע לתוצאות מעולות באמצעות כיוון ידני (בחיבור זה תצטרך DAC חיצוני, כמובן). אצלי DEQ 2496 משורשר דיגיטלית במערכת שרמתה מספיק גבוהה, והוא תורם המון.

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
70
נקודות
28
תלוי איך משרשרים אותו (אנלוגית או דיגיטלית) ואיך משתמשים בו (המכשיר אינו טריביאלי ובהחלט אינו Plug&Play – לכן נדרש רקע טכני וידע בסיסי בפיסיקה של גלים). בחיבור האנלוגי המכשיר באמת לא מהווה מציאה גדולה - בגלל ה-DAC שלו שהוא בינוני מינוס. כיוון RC אוטומטי גם לא כל כך מוצלח. אבל בחיבור הדיגיטלי אפשר להגיע לתוצאות מעולות באמצעות כיוון ידני (בחיבור זה תצטרך DAC חיצוני, כמובן). אצלי DEQ 2496 משורשר דיגיטלית במערכת שרמתה מספיק גבוהה, והוא תורם המון.

כרגע אני מחובר דרך DAC ,מה שמפריע לי במה שכתבת הוא שהRC שלו לא מוצלח ורק בכיוון ידני מגיעים לתוצאות טובות, אם כך עדיף לי כבר להשקיע באקולייזר נטו ולא באקולייזר + RC?
שמעתי שמועה חזקה שמתרוצצת באינטרנט שהאמינות שלו לוקה בחסר, האם נתקלת בבעיות מיוחדות איתו?
אשמח לפרטים בנושא
תודה

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
שי,
לא הבנת אותי נכון. כל מערכת RC היא בעצם EQ מפותח, ול- DEQ 2496 יש מספיק אפיקים ואפשרויות לתיקוני הסאונד. אפשר לעשות את התיקונים אוטומטית (עם מיקרופון) או ידנית. את הכיוון האוטומטי (עם המיקרופון) אני לא אוהב (ואני מניח שלא הייתי אוהב כזה כיוון גם במערכות RC הרבה יותר יקרות) – כי RC מתערב לתדירויות בכל הספקטרום הנשמע. התערבות בתדירויות מעל 200 הרץ מהווה פגיעה קשה בסאונד (עיוות האימג'נג ופגיעה בעומק הבמה) שמורגשת במיוחד במערכות סטריאו ברמה גבוהה. לכן אני מכוון את RC באופן ידני בעזרת סדרת טונים מוקלטים. ל- DEQ 2496 יש מספיק אפיקים גרפיים ופרמטריים לתיקון תדירויות בתחום עד 200 הרץ, כמו כן, הרזולוציה של EQ פרמטריים של המכשיר (יש לו 10 לערוץ) מספיק גבוהה לתיקונים מדויקים. הדבר היחיד שחסר ב- DEQ2496 זה שינוי מופע של אפיק (לכן התמודדות עם גלים עומדים היא יותר פרובלמטית). וכפי שאמרתי, אני מגיע איתו לתוצאות מעולות גם במערכת ברמה גבוהה.

לגבי האמינות – יש לי את DEQ 2496 קרוב לחמש שנים (ובתקופה הזו הספקתי להכיר את המכשיר היטב :)), והוא נמצא בשימוש כל הזמן. לא נתקלתי באף תקלה או בעיה כלשהי. למכשיר יש נטיה להתחמם, לכן כדאי להניח אותו במקום מאוורר (אולי אלה שנתקלו בתקלות תקעו אותו לנישה סגורה).

נערך לאחרונה ב:

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
70
נקודות
28
תודה ויטלי
קראתי שיש לו 31 משתנים לערוץ? האם זה רק 10?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
יש לו: EQ פראגרפיגרפי - 31 עפיקים לערוץ, 10 EQ פרמטריים לערוץ, 3 EQ דינמיים לערוץ. לא חסר :D...

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אני חוזר לשאלה הבסיסית - מה חסר לך במערכת שאתה מצפה מ-RC לפתור?
RC הוא פתרון אלגנטי, אבל מאד מורכב, לבעיות של באס שנובעות ממבנה החדר, ולא ניתן לפתור אותן באמצעים פאסיבים. לדוגמה - עודף באס בתדר 45HZ בחדר קטן, לא ניתן לפתור בשום דרך מלבד RC.
מעבר לכך, RC לא בא לפתור בעיות אקוסטיות בתדרי MID ומעלה, ובשביל זה יש טיפול אקוסטי פאסיבי - בליעה ופיזור.
אני מציע שלפני שאתה שם 2500 ש"ח על משהו שאין לך מושג איך לתפעל אותו (אין RTFM לדבר הזה...), תשקיע את אותו הסכום בטיפול אקוסטי ע"י יועץ מקצועי, שזה תחום ההתמחות שלו. אני מניח שזה מאד יקצר לך את הדרך אל האושר...

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
70
נקודות
28
ויטלי

משתמע ממה שכתבת שאי אפשר לכוון את הRC האוטומטי שיסרוק רק חלק מהתדרים
למשל מ20-200Hrz ?
האם המצב האוטומאטי שלו בודק מ20-20K מבלי אפשרות להגביל אותו?
תודה מראש על העזרה

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
RC הוא פתרון אלגנטי, אבל מאד מורכב, לבעיות של באס שנובעות ממבנה החדר, ולא ניתן לפתור אותן באמצעים פאסיבים. לדוגמה - עודף באס בתדר 45HZ בחדר קטן, לא ניתן לפתור בשום דרך מלבד RC.
מעבר לכך, RC לא בא לפתור בעיות אקוסטיות בתדרי MID ומעלה
מסכים מאד. שי, לפני רכישת RC באמת כדאי לך לבדוק אם קיימות בעיות באס בחדר בהן RC מטפל. קח הקלטה של טונים תקניים (בעוצמה זהה) בין 20 ל- 200 הרץ ותריץ אותם במערכת כאשר אתה יושב ב-SS. אם כל הטונים נשמעים פחות או יותר באותה העוצמה - אין לך צורך ב-RC.

ויטלי

משתמע ממה שכתבת שאי אפשר לכוון את הRC האוטומטי שיסרוק רק חלק מהתדרים
למשל מ20-200Hrz ?
האם המצב האוטומאטי שלו בודק מ20-20K מבלי אפשרות להגביל אותו?
תודה מראש על העזרה
אתה לא יכול להגביל – אבל תמיד תוכל למחוק את השינויים שאינך מעוניין בהם. אבל, עדיין, הכיוון האוטומטי של DEQ2496 אינו מדויק. אני כבר לא מדבר על כך שהכיוון האוטומטי עובד רק עם EQ פראגרפי, ולא עם איקוולייזרים פרמטריים (שפוגע בדיוק הכיוון).

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
70
נקודות
28
תודה יאיר, תודה ויטלי

אני ירדתי מהרעיון , סתם ביצבץ לי דחף שידרוג.
אבל הצלחתי להחזיר את הביצבוץ למקומו, וכרגע ועד הפעם הבאה הכל רגוע אצלי.

עכשיו "גיליתי" בעיה חדשה שעליה אפרט בשרשור נפרד

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור