חוות דעת על מצלמת CANON 80D

alonelul

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הדרישה היא לצילום פריטים שבהם דרוש דיוק גבוה וצבע עשיר, צילום ממרחקים קרובים של עד 1 מטר בחלל מואר היטב בתאורה מלאכותית.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אלון:

התשובה כאן נכונה גם לפוסט האחרון שלך בפוסט הזה.

לגוף המצלמה אין שום קשר למה שאתה רוצה להשיג מעבר לכך שבמצלמה הנוכחית שלך,לעומת ה 80D,יכול השליטה שלך,כמפעיל המצלמה,באי אילו פרמטרים קטנה ב T3 מאשר ב 80D וזו ממש לא סיבה להחליף ל 80D.

שם המשחק פה הוא עדשה,תאורה,רקע,חצובה וידע בתפעול המצלמה במצב M כלומר ידני.

עדשת הפריים שאתה משתמש בה,במקרה הזה,מגבילה ולא נותנת מענה לצורך.

בתקציב של ה 80D הייתי הולך על עדשת הסיגמא 18-50 או,אולי,האחות הבחירה יותר ה 18-70.

חצובה - חובה.

תאורה,כך שהאוביקט המצולם יהיה באור והרקע הלבן לא יסנוור את העדשה וגם לוודא שאין צללים וצלליות.

כשהסט על החצובה,בתאורה הנכונה לבחור ISO נמוך (100 למשל) מהירות צמצם מתאימה וזמן חשיפה מתאים וכן - להכניס את האוביקט המצולם למסגרת התמונה,בעינית בלבד,על ידי הרחקתו או הקרבתו באמצעות הזום של העדשה.
לתת למצלמה 2 שניות בין לחיצה על ההדק ויריית התמונה ולבטל את המיצב בעדשה.
מצלמים בודקים ואם יש צורך לתקן (יותר מידי אור,צליליות,השתקפויות על המוצר וכדו'),לשנות ערכי חשיפה ו/או ערכי צמצם וגם "לשחק" עם הזום.

ובלי קשר לאמור לעיל,שלגביו -אני מניח- יהייה למנוסים ממני מה לאמר,קח בחשבון את הדבר הבא:
עוד לא נולד הצלם,אין צלם כזה,וככל שטיפשותי משגת גם לא יהיה לעולם - צלם ששם מצלמה,חיבר לה עדשה,שם מוצר בסביבת תאורה אופטימלית,ירה תמונה אחת והתמונה הזו היתה כה מושלמת שעשתה דרכה ישרות למכבש הדפוס ולקטלוג המוצרים.

במציאות: על כל מוצר נלקחות עשרות,אם לא מאות,תמונות,בכל מיני מצבי צילום ולבסוף,מול מסך המחשב ועל גבי תוכנה לעריכת תמונה נבחרת אחת או שתיים שמתוקנות מעובדות ורק אחרי כל זה...עושות דרכן למכבש הדפוס.

וכן,בצילום פריטים לקטלוג יש עבודה נרחבת מאוד עם פוטושופ גם כדי לתקן ולהעשיר את שהעבירה העדשה לסנסור של המצלמה וגם התאמות לפורמט הפרסום....ופרסום באינטרנט שונה מפרסום בקטלוג מודפס ושניהם שונים מפרסום באמצעות הדפסה על נייר צילום.....

ועוד דבר: תמונת המוצר היא חומר גלם שיצר השילוב של עדשה.תאורה,גוף המצלמה והצלם עצמו. אם חומר הגלם איננו טוב גם המוצר המוגמר,כן גם בפוטושופ,לא יהיה טוב.

אני לא יודע מה המטרה שלך בצילום גופי התאורה. אם זה ל"מגירה" אז המלצתי בעינה עומדת. אם המטרה היא ליצר קטלוג כלשהו או פרסום כלשהו הדרך ל"חירות" היא ארוכה מאוד וחוץ מציוד צילום כדאי ללמוד את הנושא כולל עריכה לאחר לקיחת התמונה והתוכנה שעליה רצוי לשים יהבך היא פוטושופ שהיא לכשעצמה עולם ומלואו....

מנחם

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
ואין טוב ממראה עיניים:

לקחתי את הקנון,שיש לי,שהכי קרובה ל T3 שלך.
מצאתי את הכוס הכי משומשת בבית ושמתי אותה במרכז החדר תחת למנורה שמאירה באור צהבהב.
את המצלמה שלי,קנון 1000D,העברתי למצב ידני,שמתי על חצובה בגובה הכוס המצולמת ובמרחק שאיפשר לי להכניס את מירב הכוס לתמונה. בגלל השוני בין העדשות נאלצתי להזיז לאחור את החצובה והמצלמה.
ISO:100
F/4
מהירות תריס 1 שנייה.

הפרמטרים הללו לא שונו בין התמונות.

את התמונה הראשונה לקחתי עם עדשת 50MM בדיוק כמו שיש לך - עדשת פריים.
התמונה השנייה לקחתי עם עדשת פריים (קנון) 85 מ"מ
ואת השלישית עם עדשת הסיגמא 17-70.

הפוקוס היה ידני בכל הצילומים וללא מיצב (איפה שיש כזה).

בגלל שנויים בטווח העדשות הכוס נראית גדולה או קטנה יותר אבל לא זה מה שחשוב,מה שחשוב זה לשם לב לאור הלבן שנכנס לתמונה,לרקע (בוקה) לדינאמיות של הצבעים ולפרטים בכלל בכל תמונה ותתמונה.

לנחיות כל תמונה נקראת לפי העדשה שאיתה נלקחה.

התמונות הועברו לכאן אחרי שעברו הקטנה (כדי להתאימן לפורום) והתמונות הן תמונות ה JPEG שיצרה המצלמה וישר ממנה ללא כל עיבוד נוסף.

בבקשה:

מנחם.

תמונות מצורפות

• 85mm.JPG
    85mm.JPG
    KB 40.1 · צפיות: 304
  • 50mm.JPG
    50mm.JPG
    KB 45.3 · צפיות: 309
  • 17-70mm.JPG
    17-70mm.JPG
    KB 44.8 · צפיות: 313

alonelul

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תאורה,כך שהאוביקט המצולם יהיה באור והרקע הלבן לא יסנוור את העדשה וגם לוודא שאין צללים וצלליות.
אז קודם כל תודות על התשובות המעמיקות והמקצועיות, אבל לגבי הכותרת למעלה איך עושים שהרקע לא יסנוור את העדשה באוהל צילום שכולו לבן מלא אור ?
ובכלל איך יודעים מה היחס מהירות/צמצם הכי נכונים ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כדי לעשות זאת לא צריך להשקיע הרבה כסף על מצלמה, צריך לעשות קורס צילום, כמו הרבה דברים בחיים גם כאן ידע הוא נקודה חשובה.

alonelul

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מצויין, יש לך המלצה על קורס כזה ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
א) הייתי ממליץ על קורס בסיסי בצילום (שיכול להיות בסיס טוב) היות וכדי לעבור קרוס ספציפי על צילום על צילום מוצרים נדרש ידע בסיסי.

ב) אפשרות אחרת זה לקבל הדרכה אחד על אחד ממדריך או צלם/מדריך בנושא

ג) לחפש מידע/קורס ברשת או בתשלום או בחינם

איזה כיוון נראה לך יותר?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור