חוויות ותובנות : עולם הכבלים

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
לפני כמה ימים הגעתי לחבר בשביל לאסוף פונו-סטייג' , על הדרך ביצבצו מסוף המזדרון בפינה די חשוכה כבלים העונים לשם : XLO-Reference 2 , אספתי גם אותם... , ללא כל ציפיות מוקדמות נתקתי את כבלי ה- Xindak-FS-01 שנבחנים אצלי כבר תקופה , ברשותי שתי זוגות כאלו המשמשים אותי כ-Bi Wire כבר תקופה.

המערכת נדלקת,

מיד בפתיחה גל של כוח מסוג חדש שלא נכח בחדר קודם לכן מתגלה במלא הדרו ואני מרגיש שהמערכת "לקחה צעד קדימה" לכיוון אמצע החדר ויחד עם זאת נהייתה בהירה בהרבה , לאחר האזנה ממושכת העניינים מתחדדים אף יותר ואני מבחין בכמות הפרטים והמיקרו דינמיקה הנשפכים מהרמקולים בדיוק ובכמות גדולה מתמיד , יחד עם זאת אני חש שהרמקול הפך כוחני דומיננתי ותוקפני , כזה שמאוד קשה להתכחש לקיומו או נוכחותו ותמיד יזכיר לך שהוא עדיין כאן.

השינוי הוא עצום ולטעמי לא קשור לסגירת קצוות המערכת אלה משול לשינוי ומהפך רציני כמו כל רכיב במערכת , כרגע אני בוחן את השינוי בהתאם לצרכי וטעמי האישיים שלי.

חשוב להוסיף שכבל זה עולה בסביבות הפי 4 מכבלי השינדאק והשיתוף נעשה יותר כחוויה אישית ולא כראש בראש כי אין טעם.

בברכה תמיד,
אדם. :)

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
מבחן עיוור עשית?

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
יש שתי אפשרויות :

או שאתה לא סומך עליי וזה בסדר כי אתה לא מכיר אותי או שאתה לא שומע הבדלים בין כבלים שזה גם סבבי.

אם אני אגיד לך שזה היה עיוור זה ישנה לך משהו ?

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
Sonus

למרות שאני עוסק בתחום ,עד שיש פורום איכותי עם אנשים איכותיים ורציניים , עשה לכולנו טובה , והשאר את ויכוחי אנשי הפורום הכתום בעניין זה לבד.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
עזוב אותך מכל החכמולוגים שיופיעו כאן עם המנטרה של מבחן עיוור.
תאמין לי שרמקולי סונוס לא קונים בגלל "מבחן עיוור"
לעצם העניין- הכבלים צרכים לעבור ברייק אין במערכת שלך. לפעמים לאחר הפעלה ארוכה המיד שנדחף קדימה יחזור למקומו והכל "ירגע " יותר.
כדי שלא יאשימו אותך בהשפעות פסיכולוגיות, תשאיר את המערכת פועלת איזה יום יומיים ללא האזנה מכוונת מצדך, ותחזור שוב להקשיב לאחר מכן ולבדוק האם יש שינוי ואם יש איזה הוא.

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
דיז תודה על ההכוונה המלמדת , אעשה כך ואבדוק את הנושא.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
Sonus

למרות שאני עוסק בתחום ,עד שיש פורום איכותי עם אנשים איכותיים ורציניים

כלומר, אנשים שלא מוכנים לשמוע צד נוסף? או כאלו שיכניסו כסף לכיס שלך ואתה לא רוצה להפגע?

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
יש שתי אפשרויות :

או שאתה לא סומך עליי וזה בסדר כי אתה לא מכיר אותי או שאתה לא שומע הבדלים בין כבלים שזה גם סבבי.

אם אני אגיד לך שזה היה עיוור זה ישנה לך משהו ?

אני לא מכיר אותך ולכן קשה לי קצת לסמוך עליך, אבל מצד שני אני תמיד מוכן ללמוד דברים חדשים והתיאור שלך קצת מצחיק אותי. כל המערכות ששמעתי והכבלים שהחלפתי מעולם לא היה הבדל כזה מטורף כמו שאתה רושם וזה יוצר אצלי את הרושם שאתה סתם מגזים ולכן אני לא סומך עליך.

אם באמת יש הבדל כמו שאתה מתאר כנראה תוכל לשמוע אותו גם מהחדר השני, אז מה הבעיה במבחן עיוור?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היי אדם.

אני מכיר את הכבל שברשותך ואכן אלה הן התופעות שמאפיינות אותו, הסיבה שלא גיליתי לך מהו הכבל ומה יתרונותיו היא בגלל שרציתי לבדוק אם תגיע לאותן תובנות המאופיינות לכבל מסוג XLO שיתרונותיו ואפיונו ידוע ללא מעט אנשים, אני שמח לשמוע כי הגעת למסקנה שהיא מסכנה מפוצה מאוד והשינוי שחשת אכן תואם שינויים שחשו מכירי החברה.

הכבל הזה הוא בהחלט כבל מצויין ואכן יכול להתאים לרמקול שלך, אך היזהר שמה לא יעייף אותך, אם לא היתעייפת סימן שזהו המוצר הנכון עבורך. אך אל תסגור עיסקה עד שלא תשמע כבל שונה ממנו שיכול לתת חוויה מסוג אחר, VDH הוא בהחלט כבל שיכול לתת לך חוויה שונה שיכול להיות שתתאהב בה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סונוס.

בחרת את המערכת שלך על עיוור?

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
סונוס.

בחרת את המערכת שלך על עיוור?

לא, ורק בגלל שפיזית זה לא היה אפשרי.
אבל את הכבלים שלי כן. (אבל לא עם עניים עצומות, פשוט לא ידעתי מה מנגן באותו זמן)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אחלה,

אני אחדש לך ידידי שלכל דבר אפשר לעשות מבחן עיוור, גם לרמקולים שלך. חבר שניים במקביל ושם סרט על העיניים שלך, אני אבוא להעביר לך בין שני מוניטורים שונים, תאמין לי שלא תגיד לי מי מהם הוא שלך א אני אבחר מוניטור מתחרה לשלך.

עכשיו לתכלס.
הגיע גולש ותיק שמספר על חוייה שהוא עבר, למה הזכרתי ויתק? מפני שהוא כבר מכיר את הויכוחים האין סופיים על כבלים ואת האג'נדות של כל אחד. הוא מבחינתו מבחין וחש בהבדל, מדוע להרוס לו את זה? מדוע לנסות ולגרום לאמיר להראות כלא אמין?

אמיר ענה כגולש בפורום ולא כסוחר, גם לי נימאס לאנשים מנסים לגרום לאדם אחר להרגיש כאילו הוא מדמיין כאשר הוא מדבר על כבל.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
אחלה,

אני אחדש לך ידידי שלכל דבר אפשר לעשות מבחן עיוור, גם לרמקולים שלך. חבר שניים במקביל ושם סרט על העיניים שלך, אני אבוא להעביר לך בין שני מוניטורים שונים, תאמין לי שלא תגיד לי מי מהם הוא שלך א אני אבחר מוניטור מתחרה לשלך.

עכשיו לתכלס.
הגיע גולש ותיק שמספר על חוייה שהוא עבר, למה הזכרתי ויתק? מפני שהוא כבר מכיר את הויכוחים האין סופיים על כבלים ואת האג'נדות של כל אחד. הוא מבחינתו מבחין וחש בהבדל, מדוע להרוס לו את זה? מדוע לנסות ולגרום לאמיר להראות כלא אמין?

אמיר ענה כגולש בפורום ולא כסוחר, גם לי נימאס לאנשים מנסים לגרום לאדם אחר להרגיש כאילו הוא מדמיין כאשר הוא מדבר על כבל.

תשמע,
מוזר שכל אחד קופץ וישר טוען שמי שמגיב לו רוצה לעשות לו רע זו לא פעם ראשונה שאני רואה את זה בפורום, למה בשאלה "האם הוא ביצע מבחן עיוור" ישר חושבים שאני חושב שהוא מדמיין? עניתי לו למה שאלתי את השאלה. עשית מבחן עיוור ולא שמעת הבדלים? אחרת למה אתה חושב ככה?
וממתי אסור לצעוק "המלך הוא ערום!"?

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
כבלים - תרגיל מחשבתי

תארו לעצמכם שהטכנולוגיה הרגילה אינה של מכשירים נפרדים המחוברים בחוטים אלא שכל המכשירים מחוברים זה לזה בצימוד ישיר - כאילו ויצרו מכשיר אחד גדול במספר חלקים (שזה גם מה שקורה בפועל במגברים משולבים או רסיברים). במחשק הזה נכלל גם הרמקול.
עכשיו, תאור לכם שכל מכשיר זכה לתכנון וחלקים כדת וכדין. אלא מה, החיבור בין חלק לחלק נעשה דרך רכיב זול, פשוט, רע בביצועיו - בהחלט לא ברמה של כלל הרכיבים.
אה, זה ממש לא בסדר. דווקא במעבר בין דרגה לדרגה שמים משהו ירוד? כדי שמה שנוצר יעבור ברמה נחותה הלאה? ממש לא בסדר. זאת ואף זאת: זה הרי קורה כמה פעמים(!).
זה כמובן לא בא בחשבון, והרעיון שאפשר במעבר בין חלקי מערכת - באתה קופסה גדולה -לא להקפיד על משהו ממש לא יעלה על הדעת (משפט אווילי של פוליטיקאים. הנה עובדה, הוא עלה על הדעת).
אותו כלל חל - באופן המפתיע מחדש כל פעם מספר אנשים - גם אם חלקי המערכת נמצאים בקופסאות נפרדות. מה לעשות ורכיבים טובים ותכנון נכון עושים עבודה טובה.
לגבי המבחן העיוור המהולל: בדקתי בביתי כבלים רבים. בתפקיד האוזן הקובעת: זוגתי שתחיה. כל שהיא ידעה זה שעכשיו זה כבל א' ועכשיו זה ב'. כל שעניין אותה מה זה עושה למה ששומעים (עניין המחיר, בכוונה, הושאר לשלב שלאחר ממצאי האוזן). גם הבן הגדול שלי, עם שמיעה ממש לא רעה ואבחנה גם, השתתף במשחקים האלו באותם תנאים.
בקיצור: א. יש הבדלים בין כבלים; ב. ההבדלים לפעמים קטנים, לפעמים דרמטיים; ג. יש בעיית תמורה בכבלים יקרים; ד. לא תמיד המחיר הוא אינדיקציה, לפעמים המצב הפוך; ה. עניין הסינרגיה קריטי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה -שמישהו שואל האם הוא ביצע מבחן עיוור" ישר חושבים שאני חושב שהוא מדמיין? עניתי לו למה שאלתי את השאלה. עשית מבחן עיוור ולא שמעת הבדלים?

אני - אם לא היית חושב שהדמיון כבש את ליבו העדין ואוזנו המושפעת מפסיכולוגיה לא היית שואל אם הוא ביצע את המבחן.

אתה- וממתי אסור לצעוק "המלך הוא ערום!"?

אני - כי המלך ממש לא עירום, מאוד קל לא להבחין בהבדל ואפילו חסכוני. אתה חוסכת - הוא לא.

עכשיו בוא נפסיק להיתווכח וניתן לאדם להינות מהמסע החדש שלו לחיפוש הכבל הכי מתאים לו.

אדם - שחק אותה וספר לי מהם רשמיך מה-VDH באותו טווח מחיר.

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אחחח דופו , זרקת את רימון הכבלים בשירשור ונעלמת אל עבר השקיעה....
יפה לך ;)

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
אחחח דופו , זרקת את רימון הכבלים בשירשור ונעלמת אל עבר השקיעה....
יפה לך ;)

כן... :rolleyes:

אדם, ברגע שאתה מסיים את השדרוגים שלך, אתה חייב לכולנו קפה והשמעה, אחרי כל מה שעברנו בגללך :p

;)

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
סונוס,

אני חושב שלא נשאר מקום לדבריי כי הם נאמרו בדרכים שונות ע"י חברים שאני מאוד מכבד בתחום ומחלקם השכלתי ולמדתי רבות.

אני יכול להציע לך לנסות ולעבור על הכתוב פעם נוספת או אפילו פעמיים ולקחת לעצמך כמה נקודות רציניות לבדיקה... , אל תשכח , אם לא שמעת או לא נתקלת זה לא אומר שזה לא קיים , אני מקווה שכן תזכה.

אעשה את אותה בדיקה עם כבלים נוספים בצורה שמתאימה לי אישית ואעלה לאתר את רשמיי , מקווה שזה ימצא חן לפחות בעיניי הרוב ותמיד אפשר להתנסות בעניין איש איש לעצמו.

:)

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
אתה -שמישהו שואל האם הוא ביצע מבחן עיוור" ישר חושבים שאני חושב שהוא מדמיין? עניתי לו למה שאלתי את השאלה. עשית מבחן עיוור ולא שמעת הבדלים?

אני - אם לא היית חושב שהדמיון כבש את ליבו העדין ואוזנו המושפעת מפסיכולוגיה לא היית שואל אם הוא ביצע את המבחן.

אתה- וממתי אסור לצעוק "המלך הוא ערום!"?

אני - כי המלך ממש לא עירום, מאוד קל לא להבחין בהבדל ואפילו חסכוני. אתה חוסכת - הוא לא.

עכשיו בוא נפסיק להיתווכח וניתן לאדם להינות מהמסע החדש שלו לחיפוש הכבל הכי מתאים לו.

אדם - שחק אותה וספר לי מהם רשמיך מה-VDH באותו טווח מחיר.

נמר,
קרא שוב מה רשמתי, אמרתי שאני בחנתי את הכלבים שלי על עיוור.

הכבלים שלי:
acoustic zen satori
acoustic zen silver reference
ו אתה יושב?
XLO Reference2 1A

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
תארו לעצמכם שהטכנולוגיה הרגילה אינה של מכשירים נפרדים המחוברים בחוטים אלא שכל המכשירים מחוברים זה לזה בצימוד ישיר - כאילו ויצרו מכשיר אחד גדול במספר חלקים (שזה גם מה שקורה בפועל במגברים משולבים או רסיברים). במחשק הזה נכלל גם הרמקול.
עכשיו, תאור לכם שכל מכשיר זכה לתכנון וחלקים כדת וכדין. אלא מה, החיבור בין חלק לחלק נעשה דרך רכיב זול, פשוט, רע בביצועיו - בהחלט לא ברמה של כלל הרכיבים.
אה, זה ממש לא בסדר. דווקא במעבר בין דרגה לדרגה שמים משהו ירוד? כדי שמה שנוצר יעבור ברמה נחותה הלאה? ממש לא בסדר. זאת ואף זאת: זה הרי קורה כמה פעמים(!).
זה כמובן לא בא בחשבון, והרעיון שאפשר במעבר בין חלקי מערכת - באתה קופסה גדולה -לא להקפיד על משהו ממש לא יעלה על הדעת (משפט אווילי של פוליטיקאים. הנה עובדה, הוא עלה על הדעת).
אותו כלל חל - באופן המפתיע מחדש כל פעם מספר אנשים - גם אם חלקי המערכת נמצאים בקופסאות נפרדות. מה לעשות ורכיבים טובים ותכנון נכון עושים עבודה טובה.
לגבי המבחן העיוור המהולל: בדקתי בביתי כבלים רבים. בתפקיד האוזן הקובעת: זוגתי שתחיה. כל שהיא ידעה זה שעכשיו זה כבל א' ועכשיו זה ב'. כל שעניין אותה מה זה עושה למה ששומעים (עניין המחיר, בכוונה, הושאר לשלב שלאחר ממצאי האוזן). גם הבן הגדול שלי, עם שמיעה ממש לא רעה ואבחנה גם, השתתף במשחקים האלו באותם תנאים.
בקיצור: א. יש הבדלים בין כבלים; ב. ההבדלים לפעמים קטנים, לפעמים דרמטיים; ג. יש בעיית תמורה בכבלים יקרים; ד. לא תמיד המחיר הוא אינדיקציה, לפעמים המצב הפוך; ה. עניין הסינרגיה קריטי.
(Y)אין הרבה מה להוסיף אחר הסיכום הזה.

לגבי מבחן עיוור- אני בעד מבחן עיוור (למי שזה נחוץ נפשית). אין שום סיבה לעשות מבחן עיוור על כבלים ולא לעשות מבחן עיוור על הרמקולים שלך , ההגברה, האקוסטיקה ועוד.
לטעמי, ככל שאדם מנוסה יותר בתחום- אין צורך במבחן עיוור, היות והוא יודע לנטרל מחשבות , אמונות, דעות קדומות (בצורה טובה יותר) ולהאזין.
אני באופן כללי מאמין לדיווח של אנשים אמינים עלי. רק על סמך דיווח שאינני מסכים איתו (אבל לא ניסיתי באותם תנאים) לא מקובל לקבוע שמישהו משקר או לא אמין.
היות ויצא לי לשמוע הבדלים בין כבלים (וגם לא לשמוע הבדלים)- ופנו אלי כהוזה:
בעבר הצעתי ל"ידיד קרוב" התערבות כספית בה במידה ואנני מזהה בדיוק הגבוה מ 85% בין שני כבלים שאני מכיר במערכת שלי- אני מאבד כסף אך במידה ואני מזהה, אני מקבל כסף( ואני לא מבזבז את זמני על 4 וחצי שקלים חדשים.)
מישום מה כל ה"גיבורים" שבטוחים שמי שמזהה הבדלים בכבלים הוזים- ברחו בטענות מטענות שונות.
אפשר לכתוב כמה שרוצים באינטרנט. כאשר צריך לשים את הביצים- מגיעים התירוצים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור