חוויה אצל הד"ר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מעולה. אז זה כבר שולל את הטענה שלך לגברי קרמים?
ועכשיו סתם למען הגילוי הנאות. ולא, לא בשביל תשכנע מישהו במשהו. את הסטאפ שלי שמעת עם פונו שחובר לצורך כתבה ב-4000 ש״ח. תבוא ותשמע אותו כשכולו מחובר כפי שהוא אמור להיות מחובר. רמקול קרמי הוא רמקול סופר מפונק, כל דבר משפיע עליו. במיוחד כשמחוברים אליו מוצרים ״פשוטים״.

לקחת את הרתיעה שלי מרמקולים קרמיים באון אישי, כמובן שאם יש סט המורכב מרמקול קרמי שינעם לאוזני לא אפסול אותו, אבל באופן כללי רוב הסיכויים שלא אבדוק כזה, באותה המידה יש אנשים שלא מתחברים לטכנולוגיות אחרות וזה בסדר, לא מבין על מה המהומה.

לגבי המערכת שלך, אני תמיד שמח להיפגש המוזיקה היא רק תירוץ נלווה לשיח ערני.
בשנתיים האחרונות שמעתי את הסטאפ שלך עם מגברי פונו שונים, למען ההוגנות בפעם הראשונה (זו שהאזנו לתקליט מונו משנת אנו באנו ארצה) נהניתי ;), אבל זה היה ביקור קצר צר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לקחת את הרתיעה שלי מרמקולים קרמיים באון אישי, כמובן שאם יש סט המורכב מרמקול קרמי שינעם לאוזני לא אפסול אותו, אבל באופן כללי רוב הסיכויים שלא אבדוק כזה, באותה המידה יש אנשים שלא מתחברים לטכנולוגיות אחרות וזה בסדר, לא מבין על מה המהומה.

לגבי המערכת שלך, אני תמיד שמח להיפגש המוזיקה היא רק תירוץ נלווה לשיח ערני.
בשנתיים האחרונות שמעתי את הסטאפ שלך עם מגברי פונו שונים, למען ההוגנות בפעם הראשונה (זו שהאזנו לתקליט מונו משנת אנו באנו ארצה) נהניתי ;), אבל זה היה ביקור קצר צר.

אתה מוכרח לקרוא את מה שאני כותב. אין פה עניין אישי, אני מדבר על אודיופיליה נטו. אין מהומה אם כי נסיון להסביר לך שאפילו אותה טכנולוגיה בדיוק (מנורות, טרנזיסטור, שופר, אלקטרוסטטי) יכולים להישמע שונה זה מזה ולא ניתן להכליל.

אחת הדוגמאות שאני נוהג לתת היא כשמישהו טוען שהוא אוהב רק מנורות, אני שואל אותו אם הוא מדבר על מנורות כמו קונראד ג׳ונסון או אודיו ריסרצ׳. הרי אין אפילו דמיון בין שני המוצרים. גם לא בניואנסים. אותו הדבר על שופר, קרבון, קרמי, אלקטרוסטטי וריבון.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
יצרן מכוון FR שטוח לרמקול בחדר אקוסטי של 2 מליון דולר (או להבדיל בשטח פתוח באוויר החופשי) .....כשאתה מכניס את הרמקול ה- FLAT לחדר אמיתי יש תהודות של תדרי הבס עקב מידות החדר והרמקול כבר לא FLAT..... אקווליזר /RC/ או מלכודות בס אמורות לישר בחזרה את ה FR.

עכשיו זה ברור ? (ורד)

ראיתי סרט על חברת b&o שמראה איך הם מפתחים את הרמקולים שלהם ראשית בחדר שקט כזה עם אלפי שפיצים ענקיים מספוג ואחר כך הם בודקים את הרמקולים בהעתק סלון אירופאי ממוצע שהם בנו במפעל ועושים פיין טיוניניג לרמקול שיתאים לסלון כזה מן הסיבה שלאף אחד אין חדר שקט בבית.
השאלה אם צריך ללכת לפתרון המהיר והקל של RC ולהכניס רכיב אלקטרוני שמפרק ומרכיב את הצליל שמפתחי ההגברה עמלו עליו כל כך קשה או להיכנס לעבודות יקרות ומלוכלכות של טיפול אקוסטי לחלל, לא לי התשובה.

לגבי טוויטרים קרמיים, מה לעשות, מאז פוקאל וז'ן מארי ריינאוד ועד היום לא אוהב, זה היופי בתחביב, לכל אחד אוזניים קצת שונות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אתה מוכרח לקרוא את מה שאני כותב. אין פה עניין אישי, אני מדבר על אודיופיליה נטו. אין מהומה אם כי נסיון להסביר לך שאפילו אותה טכנולוגיה בדיוק (מנורות, טרנזיסטור, שופר, אלקטרוסטטי) יכולים להישמע שונה זה מזה ולא ניתן להכליל.

אחת הדוגמאות שאני נוהג לתת היא כשמישהו טוען שהוא אוהב רק מנורות, אני שואל אותו אם הוא מדבר על מנורות כמו קונראד ג׳ונסון או אודיו ריסרצ׳. הרי אין אפילו דמיון בין שני המוצרים. גם לא בניואנסים. אותו הדבר על שופר, קרבון, קרמי, אלקטרוסטטי וריבון.

אתה מתעקש לא לקרוא את כל הדברים שרשמתי, בחוויה הפרטיקולרית שלי למעט סטאפ אחד, בפעמים שכן שמעתי סטאפ עם רמקולים קרמיים אחרי זמן קצר הדבר גרם לתחושה לא נעימה באוזני.
הכללות אומנם לא באופנה בימי הפוליטקלי קורקט (לא שאני שם קצוץ) אבל לאור ניסיוני אני פשוט נוטה להתרחק מהטכנולוגיה/יישום הספציפי או איך שתקרא לזה.

האם היא גורפת לכול סטאפ עם רמקול קרמי שאשמע מהיום להבא - לא.

האם הקביעה שלי תקפה לאחרים - לא, לכל אחד מאיתנו שומע/מרגיש/חש את הדברים בצורה אחרת.

אני מניח שהכרת אנשים שרגישים לצפייה במקרני DLP בעלי גלגל אחד (הח"מ), מה קשה לך לקבל שיש מי שפחות נעים לו באוזן עם קרמיקה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא הבנת. לא משנה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
השאלה אם צריך ללכת לפתרון המהיר והקל של RC ולהכניס רכיב אלקטרוני שמפרק ומרכיב את הצליל שמפתחי ההגברה עמלו עליו כל כך קשה או להיכנס לעבודות יקרות ומלוכלכות של טיפול אקוסטי לחלל, לא לי התשובה.
לדעתי אם צריך להעמיד אחד מול השני הדגשה מטורפות בבס שמציקה כל הזמן בהאזנה מול "נניח פגיעה בעומקים" - לי התשובה ברורה...... אדשדש במים רדודים מול טביעה בים של בס;).

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
אם כל אחד היה מנסה להבין את דעתו של האחר, לא היינו מגיעים לדיון כזה. לדעתי זה לא שגיא לא אוהב קרמיים אלא הוא לא נהנה מהם בגלל ההגברות שמחוברות אליהם כאן בארץ. אם תשאלו אותי, רמקול קרמי חייב מנורות. בפעם הראשונה שהבנאדם שמע קרמי עם פרה מנורות-אצל השניצל! אז הוא אהב. כמובן שיש משתנים נוספים, לדעתי זו אחת הסיבות וזה המאפיין העיקרי לסאונד שגיא מעדיף.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אם כל אחד היה מנסה להבין את דעתו של האחר, לא היינו מגיעים לדיון כזה. לדעתי זה לא שגיא לא אוהב קרמיים אלא הוא לא נהנה מהם בגלל ההגברות שמחוברות אליהם כאן בארץ. אם תשאלו אותי, רמקול קרמי חייב מנורות. בפעם הראשונה שהבנאדם שמע קרמי עם פרה מנורות-אצל השניצל! אז הוא אהב. כמובן שיש משתנים נוספים, לדעתי זו אחת הסיבות וזה המאפיין העיקרי לסאונד שגיא מעדיף.

איזה מנורות? כמו אודיו ריסרצ׳ או קונראד ג׳ונסון.
אולי התכוונת שהוא חייב משהו שיחמם אותו?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

בחורף מומלץ ליד אח וכוס ויסקי, בקיץ אני מעדיף להיות בקרבת מזגן מקרר ;)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
מחכה לערב/לילה לפגישה הצמודה שלי עם המערכת, זמן הכי טוב לכוסית וויסקי/יין/בירה תלוי מה שומעים ועל איזה ריחוף קליל מתחשק...:)
רגעים קסומים...:שתוי:

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63

משהו מנורתי. זה יכול להיות פרה מנורות או דאק מנורות או שילוב של פונו מנורתי. אני יודע שקשה לך לקבל דיעה כזאת אבל כמוני עוד אחוז מאוד גבוה של בעלי קרמיקה חושבים ככה. זה לא אומר שמה שאצלך או אצל גיא אזרואל לא טוב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
משהו מנורתי. זה יכול להיות פרה מנורות או דאק מנורות או שילוב של פונו מנורתי. אני יודע שקשה לך לקבל דיעה כזאת אבל כמוני עוד אחוז מאוד גבוה של בעלי קרמיקה חושבים ככה. זה לא אומר שמה שאצלך או אצל גיא אזרואל לא טוב.

יש אצלי מנורות. אחשוף בהמשך. אבל הבחירה שלי לא היתה קשורה למנורות. היא קשורה רק לביצועים. לא מחפש טופולוגיה, מחפש יכולות סוניות.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
כולם פה בדיון אודיופילים מנוסים !
עדיין מרגיש כמו ויכוח של חסרי נסיון.
מה העניין פה : אין דין קרמי אחד כמשנהו נקודה.
כמו שיש מוצרי מנורות חמים ויש חופרים כמו שופל.
כנל טרנזיסטור כנל הכל. מה הויכוח .
לכל טכנולוגיה יתרונות וחסרונות אין לעולם רק יתרונות.
ויתרון ספצחפי יכול להיות לאוזן אחרת חיסרון.
ליחידה הקרמית יש יתרון : סופר קלה ואפס גמישות שזה על הנייר נותן את הבוכנה המושלמת לדחיפת אויר במדויק. אממה יש שיגידו שיותר נעים להם עם נייר שמעגל פינות . זה התחביב.
ברוב המיקרים תמצאו קרמי רק ברמקולים מאוד יקרים ומאחוריהם יהיה קרוס מרכיבים יקרים.
לדוגמה הרמקול של נמר מצוייד בקבלים אולטרה יקרים וסופר מהירים ושקופים ולכן הרמקול יעביר כל צורמנות שמקורה במערכת והסביבה.
ובגלל זה רמקולים מהסוג הזה צרכים בחירת ציוד מוקפדת.
והתוצאה תהיה סופר שקופה סופר שכוותית סופר דינאמית בלה הלה בלה.
אצל נמר אין זכר לחריפות חפרנות צורמנות או לחץ נשמע פגז ויכול להיות שאצל אחרים עם קראמי עוד נמצאים בתוך התהליך

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
יש אצלי מנורות. אחשוף בהמשך. אבל הבחירה שלי לא היתה קשורה למנורות. היא קשורה רק לביצועים. לא מחפש טופולוגיה, מחפש יכולות סוניות.

לזה אני קורא תופעת האודיופיל החדש:אצבע מורמת
האודיופיל החדש שבוחן ציוד רק על פי פרמטרים מאבד את העיקר: מ-ו-ס-י-ק-ה!!!

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
ראבאק
בגלל מ-ו-ס-י-ק-ה!!! :)
כל יומיים ובמיוחד הלילה, מוצא את עצמי מושך עד 4:00 בבוקר ונרדם ב 4:30 לפנות בוקר ומתעורר שעתיים אחרי, לארגן את הילדות למוסדות, חוזר, עושה קניות לשבת...זהו נגמר היום...:eek:
מה יהיה עם רבוטה.
המחשב מרגיש בודד בלילות...

שכרון חושים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

מגיע לך מזל טוב על הX החדש, ליגה של מכשיר.
מה קרה שהחלטת לשדרג ?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כולם פה בדיון אודיופילים מנוסים !
עדיין מרגיש כמו ויכוח של חסרי נסיון.
מה העניין פה : אין דין קרמי אחד כמשנהו נקודה.
כמו שיש מוצרי מנורות חמים ויש חופרים כמו שופל.
כנל טרנזיסטור כנל הכל. מה הויכוח .
לכל טכנולוגיה יתרונות וחסרונות אין לעולם רק יתרונות.
ויתרון ספצחפי יכול להיות לאוזן אחרת חיסרון.
ליחידה הקרמית יש יתרון : סופר קלה ואפס גמישות שזה על הנייר נותן את הבוכנה המושלמת לדחיפת אויר במדויק. אממה יש שיגידו שיותר נעים להם עם נייר שמעגל פינות . זה התחביב.
ברוב המיקרים תמצאו קרמי רק ברמקולים מאוד יקרים ומאחוריהם יהיה קרוס מרכיבים יקרים.
לדוגמה הרמקול של נמר מצוייד בקבלים אולטרה יקרים וסופר מהירים ושקופים ולכן הרמקול יעביר כל צורמנות שמקורה במערכת והסביבה.
ובגלל זה רמקולים מהסוג הזה צרכים בחירת ציוד מוקפדת.
והתוצאה תהיה סופר שקופה סופר שכוותית סופר דינאמית בלה הלה בלה.
אצל נמר אין זכר לחריפות חפרנות צורמנות או לחץ נשמע פגז ויכול להיות שאצל אחרים עם קראמי עוד נמצאים בתוך התהליך

הוויכוח מצד אלה שלא מוכנים לקבל שישנם אנשים עם טעם אודיופילי (גם ברכיבים) שונה משלהם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מגיע לך מזל טוב על הX החדש, ליגה של מכשיר.
מה קרה שהחלטת לשדרג ?

ההחלטה נפלה לפני ארבעה חודשים. נעשה את זה מסודר, כולל הסבר למה ואיך.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
לזה אני קורא תופעת האודיופיל החדש:אצבע מורמת
האודיופיל החדש שבוחן ציוד רק על פי פרמטרים מאבד את העיקר: מ-ו-ס-י-ק-ה!!!
לפעמים צריך לחשוב פעמיים לפני כל קשקוש כי ה"אודיופיל" הזה שאתה מדבר עליו יושב ושומע מוסיקה כל יום מהבוקר ועד הלילה. הלוואי עלי .......

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
לפעמים צריך לחשוב פעמיים לפני כל קשקוש כי ה"אודיופיל" הזה שאתה מדבר עליו יושב ושומע מוסיקה כל יום מהבוקר ועד הלילה. הלוואי עלי .......

נו ו...??
מה שכתבתי לא מתייחס באופן ישיר לנמר אלא לכל מי שנמשך למגמה הזאת. גם לי היו תקופות ששמעתי מוסיקה יותר מכל אחד אחר. המגמה שאני מדבר עליה היא מגמת הפרמטרים.. "אצלי הכי מפורט, אצלי הכי דינמי, אצלי הכי שקט" וכו וכו..
ואגב.. מה הפואנטה של כל המילים האלה, בשביל מה אתה צריך לכתוב קשקוש?? וכן.. אתה לא הראשון בתקופה האחרונה שמשתמש בכל המילים המגעילות האלה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור