זקוק להמלצה לעדשה עבור מצלמה שאני מתכונן לרכוש בקרוב

shalomgross

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום,
אני מתכוון לרכוש בקרוב מצלמה חדשה.
המליצו לי בחום על קנון D60 ונראה שאלך על זה.
רציתי לשמוע מה המלצתכם לגבי עדשה.
רוב הצילומים יעשו בבית, בעיקר אנשים.

תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה מדבר על ה 60D? כאשר ה D לפני המספר אלו מצלמות של ניקון :)
מה תקציב? לא ציינת

יש עדשה נהדרת לצילום פורטרטים במחיר שפוי ה 50ממ עם צמצם F1.8 של קנון שעולה פחות מ 500 ש"ח
שים לב זו עדשת פריים, כלומר ללא טווח זום בכלל- אלו העדשות החדות וטובות יותר - אם התקציב מאפשר זאת יש גם את העדשות הבאות של קנון ה 50 ממ F1.4, ה 85ממ F1.4 וגם 100 ממ F2.8 (אני משתמש ב 100 F2 שהיא פחות פופלראית בגלל שאין לה מקרו)

בנושא עדשות עם טווח זום יש את עדשת ה 17-50 ממ עם צמצם F2.8 של טמרון עבור גם כן עדשה נהדרת למחירה שעולה של כ 1800 ש"ח
לדעתי ה 17-55 F2.8 של קנון טובה יותר (יש לי אותה והיאט מעולה) אבל עולה יותר מכפול :)

כמו שאתה רואה אני ממליץ על עדשות עם צמצם גדול (ככול ש F קטן יותר - הצמצם גדול יותר) שעוזר לקבלת שדה רדוד וכמו כן מאפשר לצלם בקצבי צילום יחסית מהירים גם בתאורה בבית.

עדשת הקיט לא מספקת צמצם בגדלים האלו וכן האופטיקה שלה ברמה נמוכה יותר - היות ואתה מדבר על מצלמה אכותית אני לא רואה סיבה לרכוש אותה עם עדשות פשוטות שלא ינצלו את היכולות של העדשה.

shalomgross

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה הסכום האידאלי להשקעה?

תודה על המענה,
במקור תכננתי להשקיע בסיפור (מצלמה + עדשה) משהו כמו 5000 ש"ח, אבל אתה צודק ב 1000% לקנות מצלמה בלי יכולת לנצל אותה בגלל עדשה שלא מחזיקה לא שווה.
המליצו לי לקחת עדשה של 18-135, אבל יש לי הרגשה שהיא יותר מידי בסיסית.

חשבתי על עדשה רחבה ככל היותר כאשר הזום ממש לא קריטי (אבל מעוניין שיהיה איזשהו זום).

אני מניח שאם הצילומים הם באיזורים שאינם מוארים היטב, אצטרך להשקיע גם קצת בחצובה או שלפי דעתך ניתן לוותר על זה בנתיים.

תודה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה יכול לרדת קצת במחיר המצלמה ולרכוש מצלמה בסביבות ה 3000 ש"ח כמו ניקון D5100 או D3200 או את האחות של קנון 60D את ה 650D
המצלמות האלו יהיו עם גוף קצת יותר קטן ופחות נוח לתפעול, אבל עם איכות תמנה לא פחות טובה ואפילו גם יותר טובה
ואז יהיה לך יוצר כסף לעדשות

ה 18-135 עדשה לא רעה, אבל לא הייתי בוחר בה כעדשה יחידה עבור ה 60D - אני מקווה שמי שהמליץ לך על המצלמה הוא לא זה שהמליץ לך על העדשה (זה תכנון לא נכון של הכסף)
תנסה לראות עם הטמרון 17-50 F2.8 עבור קנון (או עבור ניקון -אם תרכוש ניקון :) ) נכנסת לך בתקציב עם גוף
העדשה תתאים מאוד לצרכים שלך

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור