זוג מגברי מונו-בלוק TeddyAmp MB12 במבחן

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
צודק, רמקול שמעז למרר כך את החיים בנושא הגברה, יצדיק את הסבל רק אם מדובר במשהו מיוחד ביותר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה בסדר גמור שמעון. כל אחד וטעמו.

לא חייבים לקבל את דעתי.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
VOLLA

מדובר ברמקול קשה, אבל לא כזה שצריך להכנס להסטריה בגללו. זה לא APOGEE ולא רמקול אלקטרוסטטי.

בתחום המחיר שלו, יש מגברים שעובדים איתו מצוין - גם חזקים, גם מפורטים וגם טובים.

זה נכון שאפשר לקחת הכל לקיצוניות, אפשר גם להגיד, ויש כאלה שמשוכנעים בכך, שכל רמקול שלא עובד עם מגבר מנורות של 9 וואט פסול מראש.

כל ההגדרות והכללות לא שוות כלום במבחן התוצאה.. מי ששמע רמקול עם הגברה שנמצאים שניהם במסגרת התקציב שלו, והם נשמעים לו טוב, רצוי שלא יתפתה לטיעון ש"בתיאוריה, אם זה היה רמקול יותר נציל, היית יכול לקנות מגבר חלש שישמע יותר נקי ואז הכל היה נשמע לך יותר טוב" - אם הוא שמע באוזנין שילוב אחר שנשמע לו יותר טוב, שיקנה אותו, אבל מתיאוריות כדאי להזהר.

ofir-harlev

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
לא קל לשנות את הדעה בעניין הגודל והמשקל, מפני שמדובר בסופו של דבר בעניינים של אנינות תרבותית, ואין צורך להרחיב.

אני מבין שזו התניה בלתי רצויה, אבל הרצון שהוא יהיה כבד אפילו שהוא לא צריך להיות כבד...זה כבר אובססיביות.
אז הפנמת שהמגבר נשמע טוב על אף שהוא קל, קורה. אבל זה אשכרה יימנע ממך מלקנות אותו?
חבל.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני מבין שזו התניה בלתי רצויה, אבל הרצון שהוא יהיה כבד אפילו שהוא לא צריך להיות כבד...זה כבר אובססיביות.
אז הפנמת שהמגבר נשמע טוב על אף שהוא קל, קורה. אבל זה אשכרה יימנע ממך מלקנות אותו?
חבל.

נדמה לי שלא הבנת שאני בצד שלך.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מדובר ברמקול קשה, אבל לא כזה שצריך להכנס להסטריה בגללו. זה לא APOGEE ולא רמקול אלקטרוסטטי.

בתחום המחיר שלו, יש מגברים שעובדים איתו מצוין - גם חזקים, גם מפורטים וגם טובים.

זה נכון שאפשר לקחת הכל לקיצוניות, אפשר גם להגיד, ויש כאלה שמשוכנעים בכך, שכל רמקול שלא עובד עם מגבר מנורות של 9 וואט פסול מראש.

כל ההגדרות והכללות לא שוות כלום במבחן התוצאה.. מי ששמע רמקול עם הגברה שנמצאים שניהם במסגרת התקציב שלו, והם נשמעים לו טוב, רצוי שלא יתפתה לטיעון ש"בתיאוריה, אם זה היה רמקול יותר נציל, היית יכול לקנות מגבר חלש שישמע יותר נקי ואז הכל היה נשמע לך יותר טוב" - אם הוא שמע באוזנין שילוב אחר שנשמע לו יותר טוב, שיקנה אותו, אבל מתיאוריות כדאי להזהר.

בוא נעזוב לרגע בצד את הרמקול שאתה מייבא.

במו אוזניי שמעתי אותך המון פעמים מדבר כמעט בבחילה על מגברים גדולים, ואני די מסכים אתך. אלא אם כן, גם דבריך היו "תיאוריות".
נכון שהמגברים הגדולים האיכותיים באמת (והיקרים להחריד) עושים כמה דברים מצוינים, בעיקר בתחום המקרודינמיקה. אבל הרי גם כאן אתה יודע היטב שזה בא על חשבון משהו, ושנאים גדולים וטופולוגיות מסובכות לא ממש מטיבים עם הצליל, בלשון המעטה.

בקיצור, אני עומד על כך שצריך להתרחק מרמקולים קשים, בתנאי שהם אינם יוצאים מן הכלל. וגם אז, למה להסתבך? יש היום מספיק רמקולים משובחים וקלים לדחיפה, והמגמה של רמקולים כאלה רק הולכת ומתחזקת בשנים האחרונות.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
כאמור

יש כאלה שטוענים שצריך להתרחק מכל רמקול שמגבר עם מנורת 45 בודדת לא יכול לדחוף.

אין כללים, ואין חוקים - אחת המערכות הטובות ביותר ששמעתי בארץ עומדת כנגד כל החוקים שנמנו עכשיו.

צריך לזכור שבשל ההבדלים הגדולים בגוון ובאופי, קשה מאוד למצוא רמקול שיתאים לאדם מסוים. אם נמצא רמקול כזה, שווה לשמוע אותו עם ההגברה שמתאימה לו ולא לפנטז על רמקול "דומה" עם צליל "כמעט זהה" שיהיה קל לדחיפה - אין דבר כזה.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אני מסכים שה-Volla הוא לא כל כך בעייתי כמו שעשיתם ממנו. כבר שמעתי אותו עם מגבר של 50W (קצת משודרג כמובן) והתוצאה הייתה מצויינת.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

אכן.
כאשר יש שילוב של רמקול והגברה הנשמעים טוב לאדם מסוים והם במסגרת התקציב שלו – סוף סיפור. כל זה בהנחה שבמסגרת אותו תקציב, שילוב זה נשמע הטוב ביותר לאותו אדם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כמו שאומר ידידנו יואל פלרמן "ואידך זיל גמור"!

רמקול והגברה אמורים לעבוד ביחד ואמורים להתאים למאזין. לא צריך לברוח מאף מוצר טוב. להיפך, ללמוד להגיע לתוצאות.

בהצלחה לכולם.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
צריך לזכור שבשל ההבדלים הגדולים בגוון ובאופי, קשה מאוד למצוא רמקול שיתאים לאדם מסוים. אם נמצא רמקול כזה, שווה לשמוע אותו עם ההגברה שמתאימה לו ולא לפנטז על רמקול "דומה" עם צליל "כמעט זהה" שיהיה קל לדחיפה - אין דבר כזה.

גם זה נכון.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
רמקול והגברה אמורים לעבוד ביחד ואמורים להתאים למאזין. לא צריך לברוח מאף מוצר טוב. להיפך, ללמוד להגיע לתוצאות.

משמח לראות שיש הסכמה בנושא זה.

gil

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
(Y)

זו למעשה תמצית התחביב שלנו.
לא לחינם יש כמות כל כך גדולה של יצרנים שנדמה לי שאין שני לו בתחום מוצרי הצריכה.
לא? מה לא? מי אמר לא?
למה כמה חברות ייצור מזגנים יש בעולם?
למה כמה חברות ייצור מכונות כביסה יש בעולם?
למה כמה חברות ייצור מסכים יש בעולם?
(lol)

הרצל

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
<נערך>

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
למה מעניין אותך דווקא השוואה מול המגברים של אייל? אין עוד מגברים בשוק?

לגבי ההבדל בינו לבין האודיו אנלוג כבר עניתי, לא רואה סיבה לחזור על עצמי.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בוא נעזוב לרגע בצד את הרמקול שאתה מייבא.

במו אוזניי שמעתי אותך המון פעמים מדבר כמעט בבחילה על מגברים גדולים, ואני די מסכים אתך. אלא אם כן, גם דבריך היו "תיאוריות".
נכון שהמגברים הגדולים האיכותיים באמת (והיקרים להחריד) עושים כמה דברים מצוינים, בעיקר בתחום המקרודינמיקה. אבל הרי גם כאן אתה יודע היטב שזה בא על חשבון משהו, ושנאים גדולים וטופולוגיות מסובכות לא ממש מטיבים עם הצליל, בלשון המעטה.

בקיצור, אני עומד על כך שצריך להתרחק מרמקולים קשים, בתנאי שהם אינם יוצאים מן הכלל. וגם אז, למה להסתבך? יש היום מספיק רמקולים משובחים וקלים לדחיפה, והמגמה של רמקולים כאלה רק הולכת ומתחזקת בשנים האחרונות.
תגיד שמעון ?,האם המשפט -ככל שהמגבר הטרנזיסטורי קל יותר במשקלו והרמקול נציל יותר הצליל שיופק חלול יותר , ולעומתו מגבר טרנזיסטורי כבד וחזק שישודך לרמקול בלתי נציל וקשה להפעלה יפיק צליל עמוק ויפה יותר, האם המשפט הזה הוא שטות גמורה מבחינתך?

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תגיד שמעון ?,האם המשפט -ככל שהמגבר הטרנזיסטורי קל יותר במשקלו והרמקול נציל יותר הצליל שיופק חלול יותר , ולעומתו מגבר טרנזיסטורי כבד וחזק שישודך לרמקול בלתי נציל וקשה להפעלה יפיק צליל עמוק ויפה יותר, האם המשפט הזה הוא שטות גמורה מבחינתך?

בוא נאמר ששני חלקי המשפט די בעייתיים, וזקוקים לניסוח מדויק יותר.
כי בעצם מה שאתה אומר לי זה "או שיירד גשם או שלא יירד גשם"...

teddy_pardo

עוסק בתחום
מעורבות
33
נקודות
18

יצרנים רבים משתמשים בתוספת משקל כאמצעי לגביית מחיר גבוה יותר. צריך להודות שכשמחזיקים ביד מכשיר כבד זה נותן תחושה של מכשיר איכותי. ברוב המקרים זה נגמר בזה ולתוספת המשקל אין ממש ערך מוסף.

כן, תמיד יספרו שזה נועד לשיכוך ויברציות וכו', אבל ראבאק, יש לא מעט דברים אחרים שניתן לעשות במקום. אני מזועזע כל פעם מחדש כשיוצא לי לפתוח איזה מפלצת שני טון ולגלות בפנים קבלים פשוטים. ולמה זה? כי משקל מוכר ורכיבים איכותיים לא מחזירים את מחירם. קחו פרה-אמפליפיירים של Naim, הם בנויים בתוך מסגרת אלומיניום ששוקלת כמה קילוגרם ומצלצלת כמו פעמון של כנסייה, בטח לא תורמת לצליל, אבל למחיר, בלי שום ספק... לעומת זאת חסכו על נגדים וקבלים (קבלים קוריאנים פשוטים, גם במקומות קריטיים).

מבחינה מסחרית עדיף תמיד להשקיע בצד החיצוני (כולל משקל), אבל מי שיודע להקשיב באזניים יודע מה טוב ומתי עובדים עליו, ומן הסתם יצליח לאורך זמן להשתחרר מאותן מוסכמות שאילפו אותנו להשמע להם.

הנה תרגיל: תשאלו את עצמכם מה יקרה אם יום אחד מישהו ישמיע לכם מגבר בגודל קופסאת גפרורים, ששוקל 15 גרם, ושנשמע מיליון דולר. הייתם שמים בסלון?

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
הביצועים הם אכן חשובים ביותר, ללא ספק
אף-על-פי-כן אי אפשר להתעלם ממראה איכותי/מושקע שנותן ערך מוסף למוצר.

teddy_pardo

עוסק בתחום
מעורבות
33
נקודות
18
אוקיי, תיקון:

הנה תרגיל: תשאלו את עצמכם מה יקרה אם יום אחד מישהו ישמיע לכם מגבר בגודל קופסאת גפרורים, ששוקל 15 גרם, נראה יותר חושני מאייפון, ושנשמע מיליון דולר. הייתם שמים בסלון?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור