וואלה עוזר

ולדיסלב

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
היום אני יושב ומקשיב לאלבום של בוב דילן, ומרגיש שהבאס ממש מעצבן אותי, הוא מהדהד ומרוח, ולכן ניסיתי לחשוב על פתרון ופתאום נזכרתי בחוברת שהגיעה עם הרמקולים שלי B&W CM7) ושם כתוב שאם הבאס חזק מידי ניתן לחסום את הפתחים האחוריים שמהם יוצא אוויר (אשר יוצר בס), אז חסמתי את הפתחים עם ספוג, ו-וואלה, הבאס המציק נעלם הגבוהים התבהרו והצליל נעשה "נכון יותר" וכל זאת מבלי להוציא שקל, שיפור זה מתווסף להחלפת האינטרקונקטורים בין המקור להגברה, כאשר היו לי אינטרקונקטורים NO NAME והחלפתי אותם בכבלים של טדי פארדו אשר נשארו למזלי אצל עופר שחורי, כבלים אלו שיפרו לי את הבהירות והפירוט והידקו לי את הצליל בבסים, האמת שניסיתי גם את הכבלים של אנלסיס האובל 1 שגם היו מעולים אך בסטפ שלי טדי ניצח, ועכשיו בעזרת שני שיפורים קטנים קיבלתי שיפור עצום בצליל, מה שנשאר עכשיו זה לשפר הגברה, ברשותי כרגע רסיבר ק"ב של קיימבריג' 540 V3, שהוא לא רע אך כמובן לא מספיק וכעת אני ממתין להגדלת התקציב וכן ממתין למגבר האינטגרידד של טדי פארדו.
בהזדמנות זו ארצה גם לבקש המלצות נוספות למגברים נוספים ברמת מחיר של 5-6K כדי שהיו לי כבר מתמודדים בראש, ובנוסף ברצוני להודות לעופר שחורי על נדיבותו ועזרתו בבחירת הכבלים.

תודה מראש לממליצים.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
בשעה טובה.
אכן, הכבלים של תדי פרדו הם מעולים, בפרט למחירם.
לא נראה לי שיש מגברים אחרים ברמת מחירים זאת שיתמודדו עם המגבר של תדי, גם לא במחירים כפולים ויותר.

jonwinitz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
גם משחק אם מרחק מקיר האחורי אמור לתת לך שינויי בעוצמת וגוון הנמוכים ,אישית הייתי משחק
אם זה לפניי שהייתי שם ספוג שכנראה מגביל את תנועת הדרייבר :)
זה בערך כמו לשים משקולות בתא מטען של רכב בכדי שהזנב לא יברח בסיבובים במקום לבדוק לחץ אויר או תקינות של צמיגים.
בשינויי מיקום אתה גם מרוויח פין טיוניג ובספוג זה יותר ON/OFF.
לגביי הגברה המגבר של טדי נשמע מצויין בתערוכה אבל שוב הוא היה מחובר למקור מצויין ורמקולים טובים וכמובן לכבילה ברמה גבוהה ,שיכוך ברמה גבוהה ,טיפול באקוסטיקה/חשמל.
עדיף שתשמע אותו אצלך לפניי שתחליט ברמות המחיר שאתה מחפש הייתי הולך לכיוון ארקאם או קריק אודיו למרות שאני מתאר לעצמי שיש סינרגיה טובה אם ארקאם ,אופציה נוספת זה MUSICAL FIDELITY.
בהצלחה
יוני ויניץ

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
שמעתי את בן הדוד של המגבר הזה של תדי "אוכל בלי מלח" מגברים הרבה יותר נחשבים ויקרים ממנו.

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
היי ודיסלב , במידה והרמקולים חדשים אז בעוד כחודש חודשים תוציא את הספוגים ייתכן מאוד שיכול שיפור. בכל מקרה בחסימה של הפורט האחורי מפסידים מעט מהניואנסים שהרמקול מסוגל להפיק, פתרון נוסף ומוצלח יותר הנחת 3 BDR מתחת לכל רמקול מחולל פלאים יחסית למחיר.

ולדיסלב

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תודה, לגבי הזזת הרמקולים זה לא כל כך אפשרי בגלל מגבלות החדר, 3 BDR זה השיכוך? האם זה באמת יעזור בסטפ שלי?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
לפותח השרשור - הצליל לא נעשה "נכון יותר" אלא רזה יותר וזה כנראה מתאים יותר לצרכים שלך. לגבי מגבר, יהיה כדאי לדעת את נתוני הרמקול (אימפדנס מינ', נצילות) כדי לסנן מועמדים.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אם לשפוט לפי מדידות שנעשו לרמקול באחד העיתונים, נראה שהוא די בסדר ולא דורש מגבר מפלצתי ועתיר זרם. אגב לפי אותה כתבה, החברה מספקת עם הרמקול מעין ספוגים גליליים מיוחדים שלא סוגרים את הפורט אלא מכוונים אותו לבאס עדין יותר ורגוע יותר - אני מניח שיש לך את הספוגים המקוריים?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
בשעה טובה.
אכן, הכבלים של תדי פרדו הם מעולים, בפרט למחירם.
לא נראה לי שיש מגברים אחרים ברמת מחירים זאת שיתמודדו עם המגבר של תדי, גם לא במחירים כפולים ויותר.

על הכבלים אני לא יודע,למיטב ידיעתי אלו כבלי ג"נקיה מנחושת לא טובה מצופים בכסף,שימשו לתעשיה,נשמעים טוב אבל לא מצוין,בקשר למגברים,אין ספק שטדי תותח,כשיצא בפרוייקט של מגבר גדול מאוד בודאי יש מה לשקול לקנות אותם,
אבל גם המונובלוקים של ה100 ואט נראים מבטיחים ביותר למחירם.

ולדיסלב

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אם לשפוט לפי מדידות שנעשו לרמקול באחד העיתונים, נראה שהוא די בסדר ולא דורש מגבר מפלצתי ועתיר זרם. אגב לפי אותה כתבה, החברה מספקת עם הרמקול מעין ספוגים גליליים מיוחדים שלא סוגרים את הפורט אלא מכוונים אותו לבאס עדין יותר ורגוע יותר - אני מניח שיש לך את הספוגים המקוריים?
שלילי, לא קיבלתי ספוגים עם הרמקולים, אך מה זה משנה עם איזה ספוגים אני משתמש?

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
תודה, לגבי הזזת הרמקולים זה לא כל כך אפשרי בגלל מגבלות החדר, 3 BDR זה השיכוך? האם זה באמת יעזור בסטפ שלי?

אצלי ה BDR עשו שינוי , בכל חלקי המערכת . מגבר , נגן ורמקולים . קראתי שגם אצל אחרים הורגש שיפור חיובי.
אבל עזוב עצות שלנו המתחכמים , וגם לא מעט עצות אחיטופל. אין כמו לנסות ולהחליט לאוזנייך בלבד.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
3 BDR זה השיכוך?

כן, אלה קונוסים המבצעים שיכוך רעידות.
היבואן הוא עופר שחורי, מאסטרו אודיו.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
שלילי, לא קיבלתי ספוגים עם הרמקולים, אך מה זה משנה עם איזה ספוגים אני משתמש?

אם תפתח את המנואל של הרמקול, עמ' 3, ניתן לראות ספוגים מיוחדים בצורה של גליל, הבאים בשני חלקים - אחד חלול ושני מוארך. עושה רושם שהמבנה שלהם מותאם במיוחד לרמקול הזה.

ולדיסלב

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
יאיר אתה צודק

בדקתי שוב את האריזות של הרמקולים ואכן מצאתי את הספוגים וכאשר השתמשתי בספוג שסוגר חלקית את הפתח, הצליל היה הכי טוב ככה, מצד אחד יש המון בס ומצד שני אין הדהוד והצליל לא רזה מידי, בדיוק מה שרציתי, מה שמוכיח שלא תמיד צריך להוציא סכומי עתק בשביל התוצאה הצויה, פשוט צריך לחשוב מחוץ לקופסה ולמצוא פתרונות יצרתיים, כמו הפתרון הנ"ל וכמו שיפור אקוסטי קטן פה ושם.

אפשר להגיע לצליל טוב גם מבלי לקרוע את הכיס!:):):)

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
על זה נאמר RTFM :)

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
ודרך אגב, הייתי מצפה מאותו אחד שמכר לך את הרמקול להדריך אותך בעניין הזה, שנראה לי ממש אקוטי.

ולדיסלב

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
קצת הרחבה בעניין:
(lol)(lol)(lol)http://en.wikipedia.org/wiki/RTFM

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
בדקתי שוב את האריזות של הרמקולים ואכן מצאתי את הספוגים וכאשר השתמשתי בספוג שסוגר חלקית את הפתח, הצליל היה הכי טוב ככה, מצד אחד יש המון בס ומצד שני אין הדהוד והצליל לא רזה מידי, בדיוק מה שרציתי, מה שמוכיח שלא תמיד צריך להוציא סכומי עתק בשביל התוצאה הצויה, פשוט צריך לחשוב מחוץ לקופסה ולמצוא פתרונות יצרתיים, כמו הפתרון הנ"ל וכמו שיפור אקוסטי קטן פה ושם.

אפשר להגיע לצליל טוב גם מבלי לקרוע את הכיס!:):):)

נראה שקצת היתבלבלת , כי זה היה ממש בתוך הקופסא.
בכל מקרה תתחדש ובבוודאי שגם תהנה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור