ובשביל שלא יהיה כאן משעמם(במיוחד לשניצל)מצ"ב המאמר הבא,לקרוא ולהפנים

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
מוטרד!? אני!? ממך!? 0-:

לא לא חביבי. שחרר את עצמך מההתרשמות הזו. (-:

בכל מקרה.
אם כבר אנחנו בעניין של לשוחח.
האם אתה יכול לחזות תוצאה בצורה מדויקת על פי נתונים טכנים בלבד?

שלום
אני לא חזאי :מרענן:
וגם לא מכיר את החדר שבו הציוד המתואר ינגן...ולבסוף, זה עשוי להיות לטעמי אך לא לטעמך. אז אני יורד מנבואה (שנתנה
לטפ...) ומחיזוי. במיוחד אחרי הפליטת פה של דני רופ על ה-10" שלג בי-ם. :כל-הכבוד:
אגב, הרעיון שלך לקשור ידע או הבנה בחיזוי - הם פירוש שלך בלבד. אני לא טענתי שזה המימוש לידע.
אני מניח שניתוח צליל קיים (לפעמים מבלי לשמוע אותו, רק מתאור הצליל בפורום) ובדיקת המפרט של הציוד מספיק
כדי להושיט עזרה.
בעוד שמומחי הפורום (אילו עם השמיעה בלבד) שלחו אותו לצוד ברווזים (ראה כלבי הקש).

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שלום
אני לא חזאי :מרענן:
וגם לא מכיר את החדר שבו הציוד המתואר ינגן...ולבסוף, זה עשוי להיות לטעמי אך לא לטעמך. אז אני יורד מנבואה (שנתנה
לטפ...) ומחיזוי. במיוחד אחרי הפליטת פה של דני רופ על ה-10" שלג בי-ם. :כל-הכבוד:
אגב, הרעיון שלך לקשור ידע או הבנה בחיזוי - הם פירוש שלך בלבד. אני לא טענתי שזה המימוש לידע.
אני מניח שניתוח צליל קיים (לפעמים מבלי לשמוע אותו, רק מתאור הצליל בפורום) ובדיקת המפרט של הציוד מספיק
כדי להושיט עזרה.
בעוד שמומחי הפורום (אילו עם השמיעה בלבד) שלחו אותו לצוד ברווזים (ראה כלבי הקש).

עזוב טעם בצד.
איך ישמע המגבר הזה נניח.
http://anthemav.com/products/anthem/amplifier/pva-series/pva-2

על מנת להקל עלייך. איך הוא ישמע על האלקטרוניקה שלך.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
עזוב טעם בצד.
איך ישמע המגבר הזה נניח.
http://anthemav.com/products/anthem/amplifier/pva-series/pva-2

על מנת להקל עלייך. איך הוא ישמע על האלקטרוניקה שלך.

שלום נמר
במגבר מבחינת הנתונים כמעט זהה למגבר שלי (CARVER TFM35X) רק שהוא הרבה יותר חלש ממנו.
שלי 250W RMS עם עודף דינאמי של 445W!
אז עד שנגיע לקטע תופים - אותו הדבר. בתופים הוא לא יחזיק.
אגב, ברמקול שלי בשל הנצילות (99dB/W/m SPL) רוב הזמן ההספק לא יעבור את ה-3W, ובעצם יתנגן לו בפחות מ-1W.
כך שזה ישמע טוב.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
אפשר לקבל את המרשם?
בוא נתחיל עם משהו פשוט - מה הפרטרים הטכנים לבחירת מגבר בסכום של 15K ש"ח?
אחר כך נעבור לציוד המסובך יותר - כבלים וכו'.

תודה
ארז

שלום
בעוד חודש וחצי (לפני הקריסטמס) המחיר ירד ב-200$ או 100$ ואז זו תהיה עסקה טובה:
http://emotiva.com/xpa1.shtm
יעשה את העבודה ברוב המקרים.
הגברה צריך להתאים לרמקול. אתה לא מספק נתון עליו. אבל אתה רוצה מרשם!
מה שמראה שאתה רק מחפש להכשיל אותי ולא ממש מעוניין במידע.
או לחלופין, אינך מבין את הקשר בין חלקי המע'. ואז השאלה היא שאלת תם.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
86
נקודות
28
שלום משה
המאמר תומך מילה במילה ב-2 נושאים שעלו לאחרונה, ונמשכו כברת דרך: כבלית BI WIRE וכבל POWER. בשניהם
היה לך עניין. סה"כ הוא פונה להגיון. טענתך שאינו מוכיח, הוא דווקא מנסה כן. לא באמצעים חישוביים (הרי גם אותם יפסלו)
אבל בהיגיון ובהסבר כללי. סה"כ הוא מנסה להגיע לשפה שתהיה מובנת לכולם.
מיכאל,
לגבי שאר מוצרי האודיו הנילווים,אני די נוטה עם כותב המאמר,שיש כאן נסיון לסחוט את התחביב עד תומו..
דווקא בנושא כבל power ואינטרקונקט,אני לא מסכים עם כותב המאמר. ראה פוסט שלי בנושא-החלפת שני המוצרים במערכת של ניים. מודה ומתוודה-לא מבין באלקטרוניקה דבר וחצי דבר, אבל מבין קצת במוזיקה .ההבדל בהוספת המוצרים היה גדול וגרם לארנקי להיפתח.
התובנה שלי לאחר מעשה-אני חושב שקיימים הבדלים שמיעים בנושא הכבילה(לא בכל הסטאפים)בין רמות בסיס לרמות על,לא קיימים הבדלים ואם כן לא ניתנים לשמיעה(לפחות שלי)ברמות בינוניות ומעלה.
מה היצרניות שמות בכבלים הנ"ל,איני יודע והיה מענין אותי לדעת ,אם אין כאן מניפולציה כלשהיא,מצד היצרניות.
ראה מאמר על כבל החשמל של ניים-powerline ב-6moon ולאחר מכן אשמח לשמוע את התובנות שלך
נ.ב
נכון שהמאמר משנת 2000,ברם מה השתנה בענף מאז,למעט רעיונות שיווקיים מבריקים יותר ויותר?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אפשר לקבל את המרשם?
בוא נתחיל עם משהו פשוט - מה הפרטרים הטכנים לבחירת מגבר בסכום של 15K ש"ח?
אחר כך נעבור לציוד המסובך יותר - כבלים וכו'.

תודה
ארז

שלום
בעוד חודש וחצי (לפני הקריסטמס) המחיר ירד ב-200$ או 100$ ואז זו תהיה עסקה טובה:
http://emotiva.com/xpa1.shtm
יעשה את העבודה ברוב המקרים.
הגברה צריך להתאים לרמקול. אתה לא מספק נתון עליו. אבל אתה רוצה מרשם!
מה שמראה שאתה רק מחפש להכשיל אותי ולא ממש מעוניין במידע.
או לחלופין, אינך מבין את הקשר בין חלקי המע'. ואז השאלה היא שאלת תם.

מיכאל,
לא חיפשתי להכשיל אותך.
פשוט לא האמנתי שתענה לי...:מה??????????:

מה הקשר בין עסקה טובה, כפי שלדעתך צפויה להיות, לבין הסאונד שהמגבר מוציא?
לא דיברנו פה על עסקאות טובות או עסקאות גרועות.
מדובר פה על הקשר בין פרמטרים טכניים לבין איכות הסאונד.
אתה מתיימר לטעון שיש קשר אבל ההתייחסות שלך לא קשורה לזה.

ארז

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
מיכאל,
לא חיפשתי להכשיל אותך.
פשוט לא האמנתי שתענה לי...:מה??????????:

מה הקשר בין עסקה טובה, כפי שלדעתך צפויה להיות, לבין הסאונד שהמגבר מוציא?
לא דיברנו פה על עסקאות טובות או עסקאות גרועות.
מדובר פה על הקשר בין פרמטרים טכניים לבין איכות הסאונד.
אתה מתיימר לטעון שיש קשר אבל ההתייחסות שלך לא קשורה לזה.

ארז

שלום
באדיקות ובהתמדה אתה ממשיך להסתיר את הנתונים שבקשתי, ועכשיו אתה יודע שאני עונה לך (לא זכור שלא עניתי לך ?)
באשר לתקציב - אני חושב שזו העסקה הכי טובה שתוכל לקבל (חדש) עבור כספך: VFM.
לא זה מה שביקשת?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שלום
באדיקות ובהתמדה אתה ממשיך להסתיר את הנתונים שבקשתי, ועכשיו אתה יודע שאני עונה לך (לא זכור שלא עניתי לך ?)
באשר לתקציב - אני חושב שזו העסקה הכי טובה שתוכל לקבל (חדש) עבור כספך: VFM.
לא זה מה שביקשת?

לא. זה לא מה שביקשתי.
ביקשתי לדעת את הקשר בין פרמטרים טכניים, שבאדיקות ובהתמדה אתה טוען שהם חשובים למי שרוצה לרכוש ציוד אודיו, לבין איכות הסאונד הצפויה מהמכשיר.
במילים אחרות, אם לפי פרמטרים טכניים ניתן לדעת האם המוצר איכותי ומה יהיה הסאונד הצפוי ממנו אז אשמח ללמוד ואולי גם לשנות את שיטת בחירת הציוד שלי.
נושא המחיר שנקבתי זה רק לצורך הדיון כי להביא מגבר ב 50K $ ולאמר שהוא יישמע מצוין זה כנראה לא חוכמה גדולה...

בנושא השילוב עם רמקולים ו/או שאר רכיבי הסטאפ - אני בוודאי שלא מתעלם מהאספקט הזה.
דווקא מי שטוען שיש חשיבות לפרמטרים טכניים אמור להתעלם מזה כי אם למגבר יש נתונים טכניים טובים אז הוא מגבר טוב ולפי הגישה הזאת הוא מומלץ לרכישה.
האם הפרמטרים הטכניים משתנים אם נשדך למגבר מסוים רמקול X או רמקול Y ? בוודאי שלא, אז מדוע יש לזה חשיבות? מדוע זה רלוונטי לבחירה?

ארז

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שלום נמר
במגבר מבחינת הנתונים כמעט זהה למגבר שלי (CARVER TFM35X) רק שהוא הרבה יותר חלש ממנו.
שלי 250W RMS עם עודף דינאמי של 445W!
אז עד שנגיע לקטע תופים - אותו הדבר. בתופים הוא לא יחזיק.
אגב, ברמקול שלי בשל הנצילות (99dB/W/m SPL) רוב הזמן ההספק לא יעבור את ה-3W, ובעצם יתנגן לו בפחות מ-1W.
כך שזה ישמע טוב.

כלומר לפי הוואטים הבנת שבתופים הוא לא יחזיק? מגניב.

איך יהיה הסאונד שלו לעומת הסאונד של המגבר שלך?
(במה, תמונת סטריאו, איזון טונאלי, אפקט הדעיכה שאחרי מכת מצילה, פרטים, גודל פרזנטציה, הפרדה, מהירות, מיידיות, מיקרו דינמיות, גוון צליל ועוד).

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
לא. זה לא מה שביקשתי.
ביקשתי לדעת את הקשר בין פרמטרים טכניים, שבאדיקות ובהתמדה אתה טוען שהם חשובים למי שרוצה לרכוש ציוד אודיו, לבין איכות הסאונד הצפויה מהמכשיר.
במילים אחרות, אם לפי פרמטרים טכניים ניתן לדעת האם המוצר איכותי ומה יהיה הסאונד הצפוי ממנו אז אשמח ללמוד ואולי גם לשנות את שיטת בחירת הציוד שלי.
נושא המחיר שנקבתי זה רק לצורך הדיון כי להביא מגבר ב 50K $ ולאמר שהוא יישמע מצוין זה כנראה לא חוכמה גדולה...

בנושא השילוב עם רמקולים ו/או שאר רכיבי הסטאפ - אני בוודאי שלא מתעלם מהאספקט הזה.
דווקא מי שטוען שיש חשיבות לפרמטרים טכניים אמור להתעלם מזה כי אם למגבר יש נתונים טכניים טובים אז הוא מגבר טוב ולפי הגישה הזאת הוא מומלץ לרכישה.
האם הפרמטרים הטכניים משתנים אם נשדך למגבר מסוים רמקול X או רמקול Y ? בוודאי שלא, אז מדוע יש לזה חשיבות? מדוע זה רלוונטי לבחירה?

ארז

שלום
דווקא באספקט הטכני, יש קשר הדוק בין המגבר לרמקול. הגישה של טוב מספיק ב-15K ש"ח לדחוף כל רמקול נשמע לי
כ-לא מציאותי. ואתה דווקא מודע לזה באמירתך על המגבר ב-50K. כך שאני חושש שמשהו בהגיון שלך אינו הדיר (קונסיסטנטי). כאשר תחליט, אשמח להמשיך. בינתיים אני מנחש שאתה לא רציני.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
כלומר לפי הוואטים הבנת שבתופים הוא לא יחזיק? מגניב.

איך יהיה הסאונד שלו לעומת הסאונד של המגבר שלך?
(במה, תמונת סטריאו, איזון טונאלי, אפקט הדעיכה שאחרי מכת מצילה, פרטים, גודל פרזנטציה, הפרדה, מהירות, מיידיות, מיקרו דינמיות, גוון צליל ועוד).

שלום
לשאלתך באופן יחסי למגבר שלי - עניתי. מאחר והוא די דומה לו ב-SPEC לא צופה שינוי מהותי בסאונד.
לגבי שורת התכונות שהוספת, נלך לאט ואחד אחד (כמו עם התורכים (ורד)).
מיקרו-דינמיקה. זהו מושג שאינו נהיר לי. למעשה הוא חסר הגדרה וחיפוש בגוגל מעלה תשובות שלא תאהב.
אז חבל שנתעסק בו. בדיון דומה בפורום של אלוני, התוצאות היו מביכות. מציע שנמנע מהן.
כמו כן בשימוש עתידי של המושג בדיונים שבינך וביני, מוטב שלא נעשה בו שימוש.
לגבי תמונת סטריאו - אינו מושפע כמעט באלק' SS ומקור דיגיטאלי. התכונה תלויה יותר במקורות אנלוגיים (הפרדה לא טובה), או החדר, הרמקולים והמיקום היחסי שלהם לנק' ההאזנה. זאת שנתון ההפרדה שלו אינו מזהיר:
>65 db (100 Hz - 10 kHz) אבל מספק. זה = בעברית ל-1,500,000 ל-1 כך שזה טוב. נכון שבנגן שלי זה מעל 100dB.
וגם בקדם זה יותר טוב...
איזון טונאלי, למגבר עם תכונות כמו של המגבר הנתון (20 Hz - 20 kHz (-0.20 db);), הם לא בסקלה של האיזול הטונאלי של הרמקול. כך שלמעט בעיות של שילוב רמקול מגבר, לא צריכה להיות בעיה. במקרה שלי, הרמקול שלי לא יהווה בעיה כזו.
גם בדעיכה (או תקיפה), לא המגבר הוא הנקודה החלשה. בנתון של:
SLEW RATE28 v/µs
המגבר מספיק מהיר. מידיות היא חלק מהאיזון, גם גוון הצליל, וכמו כן מהירות ודעיכה כנ"ל. אולי כדאי להגדיר את התכונות
מפני שאני מוצא בהם כפילות.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
מיכאל,
לגבי שאר מוצרי האודיו הנילווים,אני די נוטה עם כותב המאמר,שיש כאן נסיון לסחוט את התחביב עד תומו..
דווקא בנושא כבל power ואינטרקונקט,אני לא מסכים עם כותב המאמר. ראה פוסט שלי בנושא-החלפת שני המוצרים במערכת של ניים. מודה ומתוודה-לא מבין באלקטרוניקה דבר וחצי דבר, אבל מבין קצת במוזיקה .ההבדל בהוספת המוצרים היה גדול וגרם לארנקי להיפתח.
התובנה שלי לאחר מעשה-אני חושב שקיימים הבדלים שמיעים בנושא הכבילה(לא בכל הסטאפים)בין רמות בסיס לרמות על,לא קיימים הבדלים ואם כן לא ניתנים לשמיעה(לפחות שלי)ברמות בינוניות ומעלה.
מה היצרניות שמות בכבלים הנ"ל,איני יודע והיה מענין אותי לדעת ,אם אין כאן מניפולציה כלשהיא,מצד היצרניות.
ראה מאמר על כבל החשמל של ניים-powerline ב-6moon ולאחר מכן אשמח לשמוע את התובנות שלך
נ.ב
נכון שהמאמר משנת 2000,ברם מה השתנה בענף מאז,למעט רעיונות שיווקיים מבריקים יותר ויותר?

שלום
אם תקרא שוב את דברי המאמר בנושא כבלי כוח, תגלה שהוא מתנה שם...בתכן סביר של דרגת הכניסה לספק!
מאמירתך ניתן להסיק ש-naim השאירו שם פתח שהכבל המתואר גרם לך להבחין בשינוי "פותח ארנק"!
אישית אני סולד מהתפיסה של naim : הפרדת הספק מהמוצר וגביה נפרדת עבורו, בהיקפים מכובדים. שימוש בחיבורים
לא תקניים (DIN 3-PIN) ועוד. למרות שההדגמה שלהם בתערוכה הייתה חביבה, לדעתי הם ב-VFM וטכנולוגיה, לא בכיוון.

לסוגיה שלך יש היבטים הגיוניים מפתיעים:
1. אם הכבל שהוחלף הוא הכבל חשמל בין המכשיר לשקע, מה עם כל החיוט שבין השנאי של ח.ח.י. לשקע שלך?
2. האם עשיתה מבחן יותר רציני לכבל, כמו בדיקה חוזרת (אימות) בהחזרת הכבל הישן אחרי כמה זמן והאזנה?
האם מישהו החליף את הכבל עבורך שתההה זו אבחנה עיוורת ולא מודעת? מיתוג A/B
3. מה יש בתוך הכבל שלך חוץ מהמוליכים? (מסנן רשת, סיכוך, או משהו שאני לא מכיר...)

שנת פרסום מאמר אינה משנה את האמת שלו. לא מכיר פיתוח בתחום שמשנה משהו מהכתוב בו.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שלום
דווקא באספקט הטכני, יש קשר הדוק בין המגבר לרמקול. הגישה של טוב מספיק ב-15K ש"ח לדחוף כל רמקול נשמע לי
כ-לא מציאותי. ואתה דווקא מודע לזה באמירתך על המגבר ב-50K. כך שאני חושש שמשהו בהגיון שלך אינו הדיר (קונסיסטנטי). כאשר תחליט, אשמח להמשיך. בינתיים אני מנחש שאתה לא רציני.

מהניחוש שלך אני דווקא מנחש שאתה מנסה להתחמק....
בוא נפשט את העניין.
מהן הפרמטרים הטכניים המומלצים למגבר עבור רמקול קל להנעה (עכבה בין 6-8 אוהם, נצילות 90DB ומעלה) , רמקול קשה להנעה (עכבה משתנה ויורדת ל 3 אוהם, נצילות עד 85 אוהם) ורמקול רגיל.
אתה מוזמן לשנות את ההגדרות של רמקול קל/קשה להנעה ולהוסיף פרמטרים אחרים לפי הבנתך.
מבחינתי זה קצת מוזר שלא התיחסת לפרמטרים האלה כבר קודם. הרי מדובר בפרמטרים טכניים ואתה מייד הגבת שצריך לדעת לאיזה רמקול...האם לא התכוונת לפרמטרים האלה?
אני מחפש התיחסות גנרית לפי מאפיינים כללים, לא התיחסות לרמקול ספציפי.
הניסיון להעביר את הדיון לאספקט הכספי לא לעניין ולא משרת את הדיון. חבל שבחרת להתייחס רק אליו מכל מה שכתבתי קודם.
ארז

נערך לאחרונה ב:

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
86
נקודות
28
שלום
אם תקרא שוב את דברי המאמר בנושא כבלי כוח, תגלה שהוא מתנה שם...בתכן סביר של דרגת הכניסה לספק!
מאמירתך ניתן להסיק ש-naim השאירו שם פתח שהכבל המתואר גרם לך להבחין בשינוי "פותח ארנק"!
אישית אני סולד מהתפיסה של naim : הפרדת הספק מהמוצר וגביה נפרדת עבורו, בהיקפים מכובדים. שימוש בחיבורים
לא תקניים (DIN 3-PIN) ועוד. למרות שההדגמה שלהם בתערוכה הייתה חביבה, לדעתי הם ב-VFM וטכנולוגיה, לא בכיוון.

לסוגיה שלך יש היבטים הגיוניים מפתיעים:
1. אם הכבל שהוחלף הוא הכבל חשמל בין המכשיר לשקע, מה עם כל החיוט שבין השנאי של ח.ח.י. לשקע שלך?
2. האם עשיתה מבחן יותר רציני לכבל, כמו בדיקה חוזרת (אימות) בהחזרת הכבל הישן אחרי כמה זמן והאזנה?
האם מישהו החליף את הכבל עבורך שתההה זו אבחנה עיוורת ולא מודעת? מיתוג A/B
3. מה יש בתוך הכבל שלך חוץ מהמוליכים? (מסנן רשת, סיכוך, או משהו שאני לא מכיר...)

שנת פרסום מאמר אינה משנה את האמת שלו. לא מכיר פיתוח בתחום שמשנה משהו מהכתוב בו.
מיכאל,
אני מקווה שהסלידה שלך מניים,לא פוגעת בשיקול דעתך ובבסיס לטענותיך..
לגבי המתודיקה של ג'וליאן ורקר ז"ל,אני בודאי לא מתכווין להתדיין איתך כאן,למרות שבניגוד לדעתך המכובדת,ניים הינה חברה מובילה בתחום וזאת גם,בגלל הנקודות שהזכרת לעיל..
בתשובה לשאלתך-
1.כבל הכח הוחלף רק,בין הנגן למפצל וזאת לאחר שבדקתי אותו בין הפרה/פאואר/ספקים למפצל
2.בדיקה חוזרת נעשת לאחר בערך 7 שעות האזנה כמעט רציפה בסטאפ :נגן מפצל
3.האם נראה לך שההנהלה הייתה משחררת ללא מבחן עיוור שערכה מולי:)?
4.הפניתי אותך ל-6moon,שם תקרא מאמר מקיף אודות הכבל הנ"ל

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
מהניחוש שלך אני דווקא מנחש שאתה מנסה להתחמק....
בוא נפשט את העניין.
מהן הפרמטרים הטכניים המומלצים למגבר עבור רמקול קל להנעה (עכבה בין 6-8 אוהם, נצילות 90DB ומעלה) , רמקול קשה להנעה (עכבה משתנה ויורדת ל 3 אוהם, נצילות עד 85 אוהם) ורמקול רגיל.
אתה מוזמן לשנות את ההגדרות של רמקול קל/קשה להנעה ולהוסיף פרמטרים אחרים לפי הבנתך.
מבחינתי זה קצת מוזר שלא התיחסת לפרמטרים האלה כבר קודם. הרי מדובר בפרמטרים טכניים ואתה מייד הגבת שצריך לדעת לאיזה רמקול...האם לא התכוונת לפרמטרים האלה?
אני מחפש התיחסות גנרית לפי מאפיינים כללים, לא התיחסות לרמקול ספציפי.
הניסיון להעביר את הדיון לאספקט הכספי לא לעניין ולא משרת את הדיון. חבל שבחרת להתייחס רק אליו מכל מה שכתבתי קודם.
ארז

שלום ארז
האם אתה עושה לי מבחן?
מה זה צריך להיות בדיוק? הרי אינך מבקש לדעת את התשובה למקרה ספציפי של רמקול (יצרן / דגם). אתה מנסה לבדוק את הידע שלי.
ואם כך, אז אנחנו ניפרד פה.
כידוע לך מתאימים את ההגברה לרמקול (רמקול תחילה אח"כ ההגברה). עבור רמקול נתון ותקציב צריך לחפש מגבר.
סה"כ המגבר שהצעתי (צריך 2!) נכנסים בתקציב שלך ויניעו את כל האפשרויות שעליהם כתבת.
לגבי "כל מה שכתבת קודם" חוץ מתקציב לא כתבת כלום! אז מה אתה רוצה? גם עכשיו לא כתבת כלום.
המצאת כמה אפשרויות, לא שאתה מכיר רמקולים כאילו בדיוק. ואם כן - הייתה צריך לתת דגם / יצרן (1) מלכתחילה.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
מיכאל,
לגבי המתודיקה של ג'וליאן ורקר ז"ל,אני בודאי לא מתכווין להתדיין איתך כאן,למרות שבניגוד לדעתך המכובדת,ניים הינה חברה מובילה בתחום וזאת גם,בגלל הנקודות שהזכרת לעיל..
בתשובה לשאלתך-
1.כבל הכח הוחלף רק,בין הנגן למפצל וזאת לאחר שבדקתי אותו בין הפרה/פאואר/ספקים למפצל

שלום
אבקש קישור. תודה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שלום ארז
האם אתה עושה לי מבחן?
מה זה צריך להיות בדיוק? הרי אינך מבקש לדעת את התשובה למקרה ספציפי של רמקול (יצרן / דגם). אתה מנסה לבדוק את הידע שלי.
ואם כך, אז אנחנו ניפרד פה.
כידוע לך מתאימים את ההגברה לרמקול (רמקול תחילה אח"כ ההגברה). עבור רמקול נתון ותקציב צריך לחפש מגבר.
סה"כ המגבר שהצעתי (צריך 2!) נכנסים בתקציב שלך ויניעו את כל האפשרויות שעליהם כתבת.
לגבי "כל מה שכתבת קודם" חוץ מתקציב לא כתבת כלום! אז מה אתה רוצה? גם עכשיו לא כתבת כלום.
המצאת כמה אפשרויות, לא שאתה מכיר רמקולים כאילו בדיוק. ואם כן - הייתה צריך לתת דגם / יצרן (1) מלכתחילה.

לא עושה לך שום מבחן.
בוא נראה מאיפה התחלנו ולאן הגענו.
להלן תמצית התגובות:
אני טענתי כלפי המאמר שמדובר בדיעה פרטית ואין בו שום הוכחה לשום דבר.
לטעון שהכל רמאות בלי להוכיח זה לא אומר כלום.
אתה בתגובה אלי טענת שאני מדלג על פרמטרים חשובים והם חלק חשוב מהעניין.
בתגובה אליך כתבתי שאני לא שומע פרמטרים ולכן אין לי עניין בהם. אם היה נמצא שיש קורלציה בין פרמטרים לבין איכות הסאונד המופקת מהציוד אז זה היה מעניין.
michael123 התערב וכתב שדווקא מצאת קורלציה כזאת ואתה הגבת אליו ואישרת שזה נכון.

מכאן והלאה אני מנסה לקבל ממך את מרשם הזהב, את הקורלציה בין הפרמטרים הטכניים לבין איכות הסאונד.
אתה מנסה להסיט את הדיון למקומות אחרים - ממליץ לי על מגבר, טוען שני מנסה להכשיל אותך (למה? הרי אתה אישרת שמצאת קורלציה כזאת. אני מנסה להבין אותה.), טוען שאני מנסה להסתיר נתונים (מה יש לי להסתיר? לא שאלתי על התאמה של מגבר ספציפי לרמקול ספציפי. ביקשתי להבין ממך איזו קורלציה מצאת), התייחסת לנושא התקציב (כאשר זה עניין שולי לנושא. יתכן שטעיתי כאשר בכלל ציינתי אותו כי זה לא העניין) וכעת אתה מסביר לי את חשיבות ההתאמה בין מגבר לרמקול ומבקש שאביא שם יצרן ודגם לרמקול על מנת שתתיחס.

מה בין זה ובין האישור שלך שמצאת קורלציה בין פרמטרים טכניים לאיכות הסאונד?
זה כל מה שניסיתי להבין ממך - אילו פרמטרים טכניים משקפים איכות של סאונד.
אם פרמטרים טכניים יכולים לספר כיצד יישמע הציוד (מגבר או כל דבר אחר) אז בכלל מצוין.

ארז

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
מיכאל,
בתשובה לשאלתך-

שלום
אם הכוונה לקישור הזה: http://www.6moons.com/audioreviews/naim2/powerline.html
אין בכבל הזה שום דבר שונה מבחינת המבנה של כבל רגיל. תמונות המפץ והמלל אכן חספרים ומראים סיפור שניתן לשייך
גם לכבל קוקום. אפילו הכבל קומקום עשוי להיות עדיף בשל החיבור בין הפינים לכבל (ברגים הם הדרך הפחות טובה!).
סה"כ מבחינה חשמלית אין בכבל הנ"ל שום אלמנט סינון (FILTERING) ולכן אינו משפר בכך לעומת כבל רגיל.
מאחר ומדובר במקור (נגן CD) הזרם וההספק זניחים. כך שגם לעובי הכבל או יכולת הזרם שלו אין משמעות.
כך שלתופעה שאתה מתאר אין פה הסבר (במאמר המקושר).

אם הנגן שלך הוא http://www.aviyaffe.com/product/1515/0/Naim-Audio/CD555 וזה עלותו! (127,000 ש"ח)
ועדין צריך לרכוש עבורו כבל חשמל כדי שישמע טוב...
אז איבדתי את ההגיון למה naim...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור