התרשמות ראשונית ממצלמת sony A-6000

איתן-

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
לפני כשבועיים קניתי מצלמה sony A-6000 בהמלצת הפורום.
מה שהספקתי בשבועיים האחרונים זה לעשות קורס מעמיק בתוכנה Lightroom של אדובי.
ועוד קצת ללמוד על יסודות הצילום.

בסוף השבוע הזה התחלתי לצלם ,
בהצלחה הייתי בערב שישי - קידוש.
שם התחלתי לעשות צילומים ולהבין את הפונקציונליות של המצלמה .
מרגע שתופסים את העניין -מתחילים לקבל תמונות באמת יפות למרות שזה מקום שנחשב חשוך ולא אור יום בחוץ.
הדבר השלילי היחידי שמצאתי לעת עתה זה :
במידה ומוציא פלאש הפנימי של המצלמה ומצלם - הופתעתי שרבע השמאלי למטה של התמונה חשוכה, לקח לי זמן להבין שהצל נגרם מהעדשה הארוכה שיש לי. התגברתי על כך בכך שכיוונתי את הפלאש לכיוון התקרה ואז קיבלתי תמונות סבירות .
אחרי זה המשכתי ללמוד על המצלמה והגעתי להגדרות של זמן חשיפה/ISO/צמצם ועל פי המשחק בין הפרמטרים ניתן להוציא תמונות יפות ללא הפלאש.

למחרת - יצאתי לפארק, קצת מאקרו, קצת אנשים וקצת להתאמן על צילום בזמן תנועה ולבסוף נסעתי למנחת טיסנים בכדי לבדוק את הAuto Focus בזמן שהטיסן טס במהירות. בהחלט התרשמתי לטובה והצלחתי להוציא תמונות יפות.

מצ"ב 4 תמונות מדגמיות . (הייתי צריך להקטין את התמונות בכדי לצרף לתוך הפורום , לא בדיוק יודע מהם ההגדרות המקסימליות באתר זה בכדי שאוכל לצרף תמונות בגודל המקסימלי )
Dtown-1-2.jpg

Dtown-2-2.jpg

Dtown-1-3.jpg

Dtown-3-2.jpg

תמונות מצורפות

• Dtown-1-2.jpg
    Dtown-1-2.jpg
    KB 215.1 · צפיות: 284
  • Dtown-2-2.jpg
    Dtown-2-2.jpg
    KB 182.9 · צפיות: 216
  • Dtown-3-2.jpg
    Dtown-3-2.jpg
    KB 93.4 · צפיות: 286
  • Dtown-1-3.jpg
    Dtown-1-3.jpg
    KB 228.7 · צפיות: 256

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
תתחדש :בעד:
בחירה טובה מאוד,נמתין לבאות.

איתן-

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
{בנתיים לא לקנות עדשה נוספת גם הקיט מעולה .אתה אומר עדשה ארוכה איזה יש לך ?}

קצת מאוחר לומר "לא לקנות" כי כבר קניתי .
אצלי העדשה שקניתי הינה 4/18-105 .

אצלי המחשב הינו i7-2600k, 16GB , עושה יופי של עבודה.
אני עובד עם 3 מסכים.
כיוון שאני ממש בצעדים הראשונים שלי כצלם והבנתי שהתוכנה המומלצת לצלמים הינה Lightroom אז
עשיתי קורס באינטרנט בכדי לדעת להשתמש. התוכנה עצמה היא מעולה בנושא מיון/סדר התמונות,
קיטלוגם וגם עריכה גרפית בסיסית מה שברוב המקרים צריכים . רק כאשר יש דברים מאד ספיציפים ב"נקודה" מסויימת בתמונה - רק אז צריכים פוטושופ (עדיין לא יודע פוטושופ).
בהזדמנות זאת שאלה לחברי פורום :
כשאני שומר תמונה - אני שומר גם JPG וגם RAW .
ששומרים במחשב - האם אתם מחלקים ל2 ספריות בכדי שאחר כך יהיה קל לראות ברצף תמונות ולא לראות 2 תמונות זהות אחד ליד השנייה ?
מה השיטות שלכם לסדר התמונות במחשב ? אשמח לטיפים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
תתחדש ותודה על המידע, אני שמח שתה מרוצה יופי של סט יש לך
אם אתה מצליח ללמוד דרך האינטרנט (זה נהדר), אתה יכול ללמוד גם על יסודות הצילום, וכן על קופזיציה - זה בטוח ישפר לך את היכולת את איכות התמונות.

אני מצלם רק ב RAW למה אתה צריך לשמור את JPEG למה לא מספיק לך לשמור רק את ה RAW?

אני גם עובד עם LR ומהגרסאות האחרונות שלו על WIN10 כדאי לרכוש HD מהיר וזיכרון גדול - לדעתי זה חשוב יותר ממעבד חזק.

איתן-

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
בכנות, עוד לא ניסיתי את השיטה של לשמור רק את RAW .
במידה ובתוך המצלמה תיהיה לי תמונה RAW וארצה לשלוח לפלאפון - האם האפליקציה עצמה תעביר לי כRAW או כJPG, הרי בסוף אני רוצה לשלוח בוואטאפ למשפחה .
אבדוק בערב את שיטת העבודה שלך , תמיד אני פתוח לרעיונות חדשים וללמידה.

איתן-

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
אפה ראית קורס באינטרנט וזה בחינם או בתשלום ? כמה עולה תוכנת Lightroom .

לגבי הקורס - אני משתמש ביוזר של העבודה שלי , אז אני חושב שיש לזה עלות כלשהי - אין לי מושג בנושא העלויות.
הנה הלינק :
https://app.pluralsight.com/library/courses/lightroom-cc-fundamentals/table-of-contents

והקורס השני - אני רק בתחילתו :
https://app.pluralsight.com/library/courses/photography-basics/table-of-contents

לגבי Lightroom, כרגע בגירסת הTrail ,אבל בגלל שאני לא משתמש "מסחרי" - נראה איך אמשיך בסיום הTrail .

תזכיר לי - מה זה FIN ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני חושש שלצורך שליחת הקובץ ישר מהמצלמה יש צורך ב jpeg.
כאשר מיבאים תמונות ל LR יכדי לקחת רק קבצי raw אין צורך ב jpeg.

ה jpeg של סוני לא נחשב מוצלח יחסית למה שניתן לקבל מה raw לאחר עיבד ב LR, כך שאני ממליץ לעבד את התמונות ב LR ואז ליצא אותן ל jpeg ורק אז לשלוח את התמונות. כך אני עובד וזה לוקח קצת יותר זמן מזמן הצילום עד השליחה, אבל התוצאה...

אני משתמש בחבילה של אדובי שעולה 35 שח לחודש ואני מקבל LR פוטושופ ועד...

יש אפשרות לשמור קבצי jpeg בכמה רמות של איכות ואיבוד פרטים, וכן לשמור רמת רזוליציה גבוהה יותר או פחות ... היות ואין היום בעיה בגודל של כרטיסי זיכרון, אני לא רואה הגיון לשמור קבצי jpeg ברמה שהיא פחות מהמקסימלית שמוסמנת בדרך כלל ב L + Fine

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור