התלבטות לגבי שידרוג מצלמה קומפקטית

dorongm

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום לחברי הפורום

אז ככה, לאט לאט, בשנים האחרונות אני מוצא את עצמי מצלם יותר ויותר, בייחוד בטיולי משפחה או באירועים מיוחדים.
בהתחלה הייתי מצלם (אוי לבושה) במצלמה של הטלפון הנייד (עפ"י רוב אייפון, היום 7), לשדרוג קניתי לפני כמה שנים מצלמה קומפקטית Nikon S9500 ובסה"כ הייתי מרוצה מהתוצאה, אם כי נראה שאפשר להשתפר.

לכן התחלתי לחשוב על מצלמה חדשה (לפני טיול הסתיו המשפחתי) שתוכל לתת לי תוצאות טובות יותר מהמצלמה הקיימת.
מהיכרותי את עצמי, אני לא אתחיל ללמוד צילום אלא אנסה לקחת את התחביב הנ"ל קדימה עם ציוד טוב יותר וקריאה בפורומים שונים ולכן אני מחפש מצלמת "חובבים" ללא עדשות מתחלפות, אבל עם טווח יכולות גבוה.

קראתי כאן שרשור לגבי קניית מצלמה, איך התקציב תפח ככל שהכותב העמיק בנושא, אז גם אצלי נושא התקציב קצת פלואידי, חשבתי שאסיים ב - 2K ועכשיו נראה שאצטרך יותר.

אני מבין כי יש חשיבות גדולה לגודל החיישן ובמצלמות קומפקטיות רגילות הוא 1/2.3 וכדאי להגיע לגודל 1, כמו כן הבנתי את חשיבות מהירות ופתיחת הצמצם, וכמובן מחפש עדשה עם טווח גדול.

אני מצלם רק סטילס (הווידאו ממש לא מדבר אלי) אז המצלמה צריכה להתרכז בתחום הזה, כמו גם יכולת פשוטה להעביר נתונים למחשב/טלפון (wi fi).

קראתי ביקורות על Canon SX60 וגם על Nikon B700 שהם מצלמות "גשר" סופר זום, אבל עם חיישן קטן.
האם יש מצלמה דומה אבל עם חיישן גדול יותר שתיתן תוצאות טובות ככה שיהיה כדאי לקפוץ את מדרגת המחיר.

כמו כן אני מחפש מצלמה שתשרת אותי מספר שנים לפחות 5 בלי צורך להשתדרג.

תודה
דורון

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קודם כל תיקון דעה שרבים חושבים כך - מצלמות סופר זום הן לא גשר ולא נעלים אלו מצלמות באיכות דומה למצלמות קומפקטיות רגילות ובדרך כלל גם פחות מכך (טווח זום גדול פגוע באיכות העדשה) - הן פשוט גדולות יותר ויקרות כי אנשים חשובים שהן טובות יותר.

אם אתה חושב להתקדם בתחום הצילום ונראה לי שכן (תקן אותי אם אני טועה), אז אני חושב שכדי לרכוש מצלמה עם יכולת להחליף עדשות כמו DSLR או מצלמה ללא מראה

DSLR יכולה להיות ניקון D3300 או דגם קצת יותר יקר בעל יכולות שליטה טובות יותר ה D5300 בקשר לעדשה זה קצת יותר בעיה - עדשות שאני אוהב להמליץ עליהם הן בעלות יכולת לצמצם גדול כמו F2.8 ועדשות כמו טמרון או סיגמא 17-50 עם צמצם F2.8 עבור ניקון יכולות להיות פתרון מוצלח, הנקודה שאין להם טווח זום גדול (כפול 3 בלבד - אבל רוב העדשות הטובות הן כאלו) ולכן אני יכול המליץ על עדשת ניקון 18-140 שעם טווח זום קצת יותר גדול ועם איכות אופטית לא טובה, אבל ללא יכולת לצמצם גדול.

עבור מצלמות ללא נראה התקציב צריך מתחיל בסביבות ה 3000 ש"ח ויותר - האם זה מתאים?

יש מצלמות קומפקטיות עם חיישן יחסית גדול וטווח זום סביר כמו פנסוניק TZ100
http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=921763

כמו כן יש מצלמות קומקפטיות עם חיישן יחסית גדול בעלות יכולת צילום טובה כמו סוני RX100 יש מספר דגמים וככלול שהדגם חדש יותר הוא טוב יותר, אבל גם יקר יותר :)
http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=e-camera&keyword=rx100

אפשר גם לבדוק את פנסוניק LX100 שהיא תמורה טובה לכסף עם חיישן יחסית גדול ועדשה עם צמצם גדול
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=887301

אבל אני כבר מתפזר על יותר מידי כיוונים - צריך להבין איזה כיוון מתאים לך

dorongm

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
ראשית, תודה על התגובה המהירה

שנית, נכון הדבר שאני מעוניין להתקדם בתחום הצילום, אבל "בלי לשלם את המחיר" של סירבול, להסתובב עם תרמיל ציוד, מספר עדשות וכו'.

מכיוון שאת התמונות שאני מצלם, אני שומר במחשב, מפרסם בבלוג טיולים ולעיתים רחוקות מדפיס לאלבום טיול, נראה כי אצליח להסתפק במצלמה קומפקטית משופרת ומשודרגת,

מכיוון שכך, אני מעוניין במצלמה עם טווח עדשה גדול ככל האפשר כל עוד איכות הצילום נשמרת, כיוון שזו העדשה היחידה שתהיה לי, אז לפחות מכפיל 15 ואולי יותר.

ברור שטווח המחירים לבקשות שלי עולה על 2K ואולי אפילו מביא אותו יותר לכיוון 4K,

ושוב תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה צריך לקחת בחשבון שבדרך כלל עדשות בעלות טווח זום גדול הן בעלות איכות אופטית פחות טובה ולכן מראש מצלמות כאלו יהיו טובות.

יצרניות המצלמות לא מחברים עדשה עם טווח זום גדול למצלמה טובה מראש.

הכי טוב שאני יכול להמליץ לך בתקציב קצת יותר גבוהה אלו מצלמות פנסוניק tz100 ו fz1000

dorongm

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
נראה לי שאני יכול להסתפק בחיישן בגודל "1 פי 4 מהחיישן שיש לי היום,
השאלה שלי לאיזה מצלמה יש חיישן כזה ובנוסף עדשה עם טווח גדול יחסית איכותית (אין צורך ביכולות וידאו)

הפנסוניק FZ1000 הושקה בשנת 2014 (לפני 3 שנים), שנתיים לאחר מכן הם השיקו את FZ2500 האם כדאי לבצע את הקפיצה למצלמה החדשה יותר והיקרה יותר?

האם יש אלטרנטיבה נוספת ל - FZ2500 (שלפי הבנתי יש לה יכולות וידאו טובות מאוד, אבל כאלו שאני לא צריך)?

ושוב תודה
וחג שבועות טעים ונעים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מכיוון שכך, אני מעוניין במצלמה עם טווח עדשה גדול ככל האפשר כל עוד איכות הצילום נשמרת, כיוון שזו העדשה היחידה שתהיה לי, אז לפחות מכפיל 15 ואולי יותר.

ברור שטווח המחירים לבקשות שלי עולה על 2K ואולי אפילו מביא אותו יותר לכיוון 4K,

ההפרש במחיר הוא גדול מאוד ואני לא הייתי רץ לרכוש מצלמת סופר זום עם איכות תמונה כזו בכל כך הרבה כסף - אם זה מתאים לך היא לא מצלמה רעה - לדעתי פשוט יקרה לתמורה

ראה השווה בין המצלמות
http://cameradecision.com/compare/Panasonic-Lumix-DMC-FZ1000-vs-Panasonic-Lumix-DMC-FZ2500

dorongm

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
עמי תודה, למצלמה שאתה מציע יש חיישן קטן יחסית, האם זה לא ישפיע לרעה על איכות התמונה יחסית למצלמה עם חיישן של "1?

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
ברור שלגודל החיישן ולאיכות העדשה יש השפעה מהותית על התמונות שהמצלמה תנפיק.
אישית לא הייתי ממליץ על כל הליין המוזכר. אם אתה רוצה תוצאות יותר טובות בתקציב האמור והזום חשוב לך, הייתי קונה מצלמת ניקון מבין : 3300, 3400, 5200, 5300 [אפשר גם יד שנייה אחרי בדיקה] ומצרף לה עדשת 16-300 של טמרון.
[אגב, במצלמות אלו החיישן גדול בכמעט פי 3 בשטחו מחיישן ''1]

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאן, אני לא מסכים עם עמי - אני לא רואה הגיון לרכוש DSLR עם עדשה שהיא סופר זום - עדיף לרדת בזום ולקבל עדשה הרבה יותר טובה.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
זאת הייתה הבקשה ומכאן ההמלצה. [מובן שזום קצר יותר יוסיף איכות]
לעניות דעתי זה הפתרון שיאפשר את המקסימום בנתונים המבוקשים.

dorongm

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום לעונים

שוב תודה על ההתייחסות והרצון לעזור, נכון שאני מעוניין לתפוש הרבה, למרות המשפט הידוע "תפשת מרובה לא תפשת" ולכן אין לי ספק שבסוף אני אדרש להתפשר אל מול מצלמה DSLR.

לאחר מחשבה נוספת האם אני מעוניין לעבור למצלמה DSLR, החלטתי לדבוק בהחלטה הראשונית שלי, אני מחפש מצלמת גשר (למרות שכרמי מתנגד למינוח), שתיתן לי שילוב אופטימלי של גודל חיישן, טווח עדשה וכמובן מחיר.

כדי להגיע להחלטה לקראת קנייה אחדד במעט את השאלה - FZ300 או FZ1000, הראשונה עם טווח עדשה של 25-600 והשנייה 25-400, לראשונה חיישן קטן יותר מהשנייה, גם מספר הפיקסלים שונה והמחיר אפשר לומר כמעט אותו הדבר.

איזה מצלמה תיתן ביצועים טובים יותר, כאשר ברקע יש את אחותם הגדולה FZ2500

ושוב תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם זה הכיוון בלבד אז FZ1000 - כאמור לדעתי טווח הזום הגדול יותר לא אפקטיבי כלל ואיכות התמונה פחות טובה - אל תתיחס כלל לכמות ה MP זה לא אומר כלום (אני מבטיח לך שטלפון עם 24 MP לא יספק תמונה ברמה של מצלמה עם חיישן גדול עם חצי מכמות ה MP - אתה יכול להבין את המשך ההסבר ..)

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
למרות המשפט הידוע "תפשת מרובה לא תפשת" ולכן אין לי ספק שבסוף אני אדרש להתפשר אל מול מצלמה DSLR.
למרות שכבר החלטת [תמיד אפשר לשנות] ראה את הנתונים:
לפנסוניק FZ1000 עדשה במונחי 35 מ"מ 25-400 . עדשת הטמרון שהצעתי לך עם הניקון היא 24-450 המשקל כמעט זהה. אם תקנה עדשה כזאת ביד 2 ומצלמת ניקון חדשה תגיע לאותו מחיר.
אתה לא הולך לצלם וידאו.
אז האם יש לך ספק היכן יהיו תוצאות טובות יותר בסטילס. [חבל לספק את הציונים מ DXO...]
בנוסף לזה, כשתרצה פעם לעבוד עם עדשות יותר איכותיות ולהתקדם יש לך מצלמת בסיס
בכל מקרה בהצלחה.

dorongm

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה לכם כרמי ועמי
החכמתי במהלך הדיון ובהחלט התובנה שקיבלתי שטווח עדשה הוא לא הכל,
אם כי נראה לי שאני אמשיך בכיוון המחשבה של מצלמת "גשר", עם גודל חיישן של "1
אבל לא בהכרח עם העדשה עם הטווח הכי גדול.

ושוב תודה

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
מצלמת הגשר עם סופר זום [נקראות כך בגלל הגישור כביכול בין קומפקטית למצלמת רפלקס, עקב המבנה והפונקציות הדומות] הטובה ביותר לדעתי היא הסוני [3] RX10 MK והתקציב בהתאם . [בארץ בכלל היבואן הגזים].

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לקרוא למצלמה עם חיישן קטן ועדשה לא איכותית - דמוית SLR או מצלמת גשר, זה דרך של חברות המצלמות למכור מוצר נחות במחיר מופקע. זו הסביה שאני מאוד לא אוהב את השמות האלו.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אלו מצלמות שלא אמורות להתחרות עם מצלמות רפלקס ועדשות עילית אבל גם בתוך השוק הזה יש כמעט ג'אנק ויש סבירות ויותר מכך. ראה כאן סקירה על הסוני האמורה. חוץ מצילומים מול השמש , יתר הצילומים בהחלט נראים טוב מאוד.
http://www.kenrockwell.com/sony/rx10-iii.htm

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ומה המחיר של הכלה :)

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
מניח שאתה מכיר אלי, אבל לטובת הקוראים הסתכלתי עכשיו והמחיר קצת ירד.
בארה"ב $ 1400 ובארץ מ-7000 ש"ח וצפונה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור