התלבטות בקניית עדשה

iguy_p

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אהלן

יש ברשותי מצלמת Canon 80D עם עדשת Canon 18-135 mm Nano . אני מחפש עדשה יותר מתקדמת בערך באותו טווח מיקוד . אחרי חיפוש נתקלתי ב-Canon EF 24-105mm IS II .

רציתי לדעת איך העדשה ? האם זו תמורה טובה? או שיש עוד סוגים או חברות שיש להן עדשות (מומלצות) דומות במחיר ואו נמוך יותר. טווח המחיר עד 3500 ש"ח .

תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עדשת 18-135 היא עדשה טובה, אפילו טובה מאוד למחירה.
עדשת 24-105 היא עדשה עם צמצם מקסימלי קבוע לאורך כל הטווח של F4 היא מוצלחת יותר אופטית ובנויה הרבה יותר טוב, אבל וכן יש אבל
*) את ה 18-135 כבר יש לך, אז נראה מוזר לרכוש עדשה עם טווח זום זהה ועם צמצם גדול, אבל מצד שני לא מספיק גדול.
*) היא מתחילה רק מזווית של 24 שהיא לא ממש זווית רחבה על העדשה שלך.
*) היא עם מערכת פוקוס שלא מתאימה לוידאו.

אז נשארת השאלה שלך איזו עדשה איזו עדשה תתאים לך, בדרך כלל אני אוהב להמליץ על עדשת סיגמא 17-50 עם צמצם F2.8 נכון טווח זום קטן יותר ממה שיש לך, אבל לעדשה הזו יש צמצם מקסימלי גדול של F2.8 לכל אורך העדשה שזה כבר מאפשר קבלת עומק שדה רדוד (שבו האוביקט בפוקוס בולט מהרקע שלא בפוקוס) - השאלה האם זה מה שאתה מחפש.

וזה מחזיר אותי לשאלה מה אתה מחפש בעדשה מתקדמת יותר? מה אתה מצלם ואיזה סוג של שיפור אתה רוצה להשיג?
ככול שמשלמים יותר על עדשה כך אנחנו מקבלים יותרונות גדוליםיותר בדרך כלל על נקודות מסוימות - אז כדי להמליץ לך על העדשה המתאימה לך צריך להבין יותר טוב מה שאתה רוצה להשיג ממנה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
24-105 על חיישן crop נותנת ביצועיים סבירים אבל לא להיט, חוץ מזה, ביצועיים שלה טובים יותר באמצע הטווח

24-105 תוכננה עבור 5D וצמד הזה מוצלח יותר FYI

iguy_p

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לגבי טווח יותר גדול- יש לי עדשה ( Tamron 100-400 ). חשבתי להחליף את ה 18-135mm מכיוון שהתמונות יוצאות לא הכי חדות .
אני מחפש עדשה כללית - צילום נופים, מבנים ..פחות צילום וידאו

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
רגע, רגע ה 18-135 מאוד חדה.
אתה יכול להציג תמונה עם בעית החדות ונתוני הצילום שאוכל לראות מה הבעיה, לפני שאתה רץ להשקיע כסף

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור