התלבטות בין pre+power לבין integrated

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
ה-moon רק 50W

אין וואט בריאים או חולים. כל וואט אותו הדבר. כמו קילו נוצות וקילו ברזל.
יתכן, ולמגבר יש גם Dynamic Headroom, שאומר שהמגבר יכול להוציא יותר מההספק הנקוב לפרק זמן קצר.
אך כל עוד אין נתון ולא נאמר ע"י היצרן שיש, צריך להתייחס שאין. מה גם שלא ידוע כמה...
זה ממש לא נכון תלוי בסןג ובתכנון של ספקי הכח וכיצד מנוצלים הוואטים. לדוגמא מגברים עם regulated power suppleisשומרים על הספקת זרם יציב בפיקים של מוסיקהולא קורסים גם עם אינם מרובי וואטים.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
זה ממש לא נכון תלוי בסןג ובתכנון של ספקי הכח וכיצד מנוצלים הוואטים. לדוגמא מגברים עם regulated power suppleisשומרים על הספקת זרם יציב בפיקים של מוסיקהולא קורסים גם עם אינם מרובי וואטים.

מגברים בריאים ומגברים חולים (מלשון 7 הפרות בחלום יוסף) :)
הגברה טובה היא הגברה שיכולה לשאת הכפלה (X2) בהספק, כאשר העומס יורד לחצי (מ-8 אוהם ל-4 אוהם).
הגברה טובה מאוד, תמשיך להכפיל גם ב-2 אוהם ושוב ב-1 אוהם...גם המחיר יהיה בהתאם.
ליכולת הזו יש תג מחיר.
היכולת לא "רק" נובעת מספק עם יכולות זרם לתמוך בהספק הכפול, מבלי להפיל על פניו את המתח, אלה גם ביכולת הזרם של דרגת היציאה (טרנזיסטורים).
מגברים פחות טובים, כמו במקרה הנ"ל, הפרו-ג'קט, לא מכפיל הספק. ההספק הנתון ב-8 אוהם = 110W,
וב-4 אוהם "רק" 180W.
בחישוב ניתן ליחס למגבר יכולות של הכפלת הספק, כאילו היה מגבר של 90W (ולא 110W).
עדיין, התחום הזה של שיא ההספק, מסוכן ולא מעשי.
רוב חייו המגבר לא ינגן בפינה הזו שבין קצה גבול ההספק ובעומד מזערי. כך שהעניין לא ממש עקרוני.
בהשוואה מול המגבר המתחרה (moon) שמסתפק ב-50W ב-8 אוהם אך מכפיל ל-100W ב-4 אוהם, עדיין ה-פרו-ג'קט, כמעט פי 2 יותר חזק ממנו.
יש מגברים, שבכלל לא מסוגלים לתמוך בעומס של 4 אוהם ומטה. ויש רמקולים שהם בדיוק כאילו:
קשים לדחיפה.
הפוקל, מציג התנגדות מינימלית של 2.8 אוהם!
לגבי ההספק בוואט, אם ההספק הנקוב ב-8 אוהם זהה ב-2 מגברים, אך ב-4 אוהם לא! והעומס הוא 8 אוהם ולא 4 או 2.8 אוהם, שניהם יפיקו את אותם וואטים.
מניסיון בין 2 מגברי הספק, אחד שמכפיל (PASS 250.8) ואחד שלא ממש (ADCOM) שניהם בעלי הספק של 250W
ב-8 אוהם, לא הורגש הבדל בדחיפת רמקול "קשה", בהספקים ה-"שפויים". ה-ADCOM פעם (אחת) נכנס לרוויה והדליק נורה
כאשר דחף מגנפאן 1.6 (4 אוהם ונצילות נמוכה) בקטע תופים עוצמתי.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
אם כבר להסתכל לכיוון סימאודיו, כדאי לא להתפשר וללכת על SIMAUDIO MOON - Neo 340 I . אני במקומך לא הייתי ממסגר רק שתי אופציות. גם לגבי מסאונדקווסט יש מה להציע : HEGEL H90או 160, CREEK EVOLUTION 100A
גם מגבר כזה יכול להישתלב יפה עם פוקאל http://bg-sound.co.il/product/audiant-80i/

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בהשוואה מול המגבר המתחרה (moon) שמסתפק ב-50W ב-8 אוהם אך מכפיל ל-100W ב-4 אוהם, עדיין ה-פרו-ג'קט, כמעט
פי 2 יותר חזק ממנו.

אז קדימה. אתה מוזמן לשלב פוקאל כזה עם פרוג׳קט כזה. אני מעדיף שכשאני ממליץ הבחור יהנה מסאונד טוב באוזן ולא בספספיקציות.

אגב. יש לי את הקדמגבר והמגבר האלה של פרוג׳קט על הרמקולים של המחשב. זה מדהים, מפתיע, מדליק. האם זה ברמה של ה-moon? אפילו לא רמז למשהו שדומה למשהו שדומה לו. האם הוא יציאה קטלנית שכל מחשב מבוסס רמקולים מוניטורים קטנים - ברור. אחת ההמלצות המובהקות שלי.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אם כבר להסתכל לכיוון סימאודיו, כדאי לא להתפשר וללכת על SIMAUDIO MOON - Neo 340 I . אני במקומך לא הייתי ממסגר רק שתי אופציות. גם לגבי מסאונדקווסט יש מה להציע : HEGEL H90או 160, CREEK EVOLUTION 100A
גם מגבר כזה יכול להישתלב יפה עם פוקאל http://bg-sound.co.il/product/audiant-80i/

יפה שאתה אומר לו "לא להתפשר" ...
אתה מוכן לתת לו הלוואה ל- 36 חודש ללא ריבית והצמדה וללא בטחונות ?
אם התשובה לכך חיובית הייתי ממליץ לו ללכת על מונובלוקים של דרטזל.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
הגברה טובה היא הגברה שיכולה לשאת הכפלה (X2) בהספק, כאשר העומס יורד לחצי (מ-8 אוהם ל-4 אוהם).
ליכולת הזו יש תג מחיר.
היכולת לא "רק" נובעת מספק עם יכולות זרם לתמוך בהספק הכפול, מבלי להפיל על פניו את המתח, אלה גם ביכולת הזרם של דרגת היציאה (טרנזיסטורים).
מגברים פחות טובים, כמו במקרה הנ"ל, הפרו-ג'קט, לא מכפיל הספק. ההספק הנתון ב-8 אוהם = 110W,
וב-4 אוהם "רק" 180W.
רוב חייו המגבר לא ינגן בפינה הזו שבין קצה גבול ההספק ובעומד מזערי. כך שהעניין לא ממש עקרוני.
בהשוואה מול המגבר המתחרה (moon) שמסתפק ב-50W ב-8 אוהם אך מכפיל ל-100W ב-4 אוהם, עדיין ה-פרו-ג'קט, כמעט פי 2 יותר חזק ממנו.
יש מגברים, שבכלל לא מסוגלים לתמוך בעומס של 4 אוהם ומטה. ויש רמקולים שהם בדיוק כאילו:
קשים לדחיפה.
לגבי ההספק בוואט, אם ההספק הנקוב ב-8 אוהם זהה ב-2 מגברים, אך ב-4 אוהם לא! והעומס הוא 8 אוהם ולא 4 או 2.8 אוהם, שניהם יפיקו את אותם וואטים.
מניסיון בין 2 מגברי הספק, אחד שמכפיל (PASS 250.8) ואחד שלא ממש (ADCOM) שניהם בעלי הספק של 250W
ב-8 אוהם, לא הורגש הבדל בדחיפת רמקול "קשה", בהספקים ה-"שפויים". ה-ADCOM פעם (אחת) נכנס לרוויה והדליק נורה
אתה מתייחס לכל העניין כאילו ההספק הוא הדבר העיקרי כאן, כאשר יש לך את הנתון שהרמקול נציל/רגיש, ואין לך את הנתון שהבחור מאזין בעוצמות גבוהות ו/או בחדר גדול, כך שייתכן שאין צורך בהספק RMS גבוה.

כמוכן ההבדל הזה בהספק מייצר רק תוספת מזערית של 3dB, מה שהופך את כל העניין למשני.

כמוכן לא נתון אם/איך המגברים תומכים ב-2.8 אוהם, רק שהתמיכה של ה-moon באימפדאנס נמוך טובה יותר.

ועל איכות הסאונד --- שלדעתי היא העיקר כאן -- אי אפשר ללמוד דבר וחצי דבר מה-specs.
אז אתה גם מפרש את ה-specs בצורה בעייתית (ופסקנית), וגם לא נוגע בעיקר, שהוא איך זה נשמע.

אז אולי מספיק מזה?

עמיר

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
ליכולת הזו יש תג מחיר.
וב-4 אוהם "רק" 180W.
קשים לדחיפה.
ליכולת הזו יש תג מחיר.
וב-4 אוהם "רק" 180W.
קשים לדחיפה.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
מקינטוש נשאר עם אותו הספק בכל העכבות ניים לא מכפילים עולים רק ב80% בערךוויורדים ל3 אום בלי בעיות ויש עוד רבים לימה (לדוגמא) מכפיל יופי ואפשר לטגן עליו חביתות אז מה זה אומר.הבחור מבקש עזרה ואתה זורע בלבול

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
חבל שאתה מוציא דברים מהקשרם. פשוט ה250 ,כמה טוב שלא יהיה ,מתאים יותר למדפיים וריצפתיים קומפקטיים בחללים לא גדולים, לכן המלצתי על מגברים אחרים ו אתה ישר מתנפל בלי להתייחס לכל התוכן. תאמין לי שאני יודע ש 340 עולה כפול מ 250 אבל לא חסר דגים בים וגם במחיר של 250 יש אופציות טובות ומגוונות.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
לקנות דגם יקר יותר זה יותר זול מלקנות בזול מגבר לא מתאים, למכור בהפסד ואז לקנות שוב משהו יותר יקר :)

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
לאחר שנה של התלבטויות קשות ומספר לא קטן של האזנות רכשתי לאחרונה את ה-Moon 250i . ממליץ בחום רב.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
לאחר שנה של התלבטויות קשות ומספר לא קטן של האזנות רכשתי לאחרונה את ה-Moon 250i . ממליץ בחום רב.
שנה של התלבטויות קשות?
חבל על הבריאות בן אדם.
כולה אודיו....
תתחדש, אחלה רכישה.

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
נכון...רק אודיו, קצת הגזמתי. פשוט נכנסתי לתחום הדו-ערוצי כמעט מאפס (מרסיבר Yamaha פשוט) והשיפור מדהים.

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
כמי שחי בעבר 5 שנים עם פוקאל אני יכול לומר שהוא משתלב מדהים עם מגברים של הגל.
בפורומים בחול מצבחעים על הצלחה רבה גם ים מגברים של מון סימאודיו ןאקיופייז ןעוד אופציות מעניינות.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
היה לי את ה moon 250i בבית לתקופה, מגבר טוב בגזרת ה 10אל"ש, אך טבעו לדעתי לא יתאים לפוקאל כיוון שהוא על הצד הלא רומנטי\חמים\מלטף.
אם אתה אוהב את הרמקולים עדיף להרחיב את החיפוש, או שתשנה קונספציה ותחליף את הרמקולים וקח את הmoon, תמיד תוכל לשדרג אצל היבואן ל 340i אמנם כפול במחיר אבל בליגה אחרת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
המוניטין הזה מגיע מסדרת האיבו, האנטרי לבל שלהם די שנויים במחלוקת ...

אתה מאוד צודק כשמדובר על שני דורות אחורה.
הסדרות החדשות לקחו הרבה מסדרת האיבו גם בוויסינג וגם בביצועים בכלל.

בכלל, אם כתבת את זה סימן שאתה מכיר את החברה. אני עוקב אחריה לא מעט זמן.

valer_valer

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מה שבטוח ששני דרורת אחורה (בערך) עם האיבו הם הפכו לחזירים כשהעלו את המחירים בצורה לא פרופורציונית ...
אז נכון שבתערוכות אוהבים לשים אותם כי יש להם לוק לעומת האחרים, אבל גם בהיי אנד יש דבר כזה הוגנות ופרופורציה ...

Dan Ganon

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
היי חברים
אז לשמחתי האוזניים לא הטעו אותי ואכן ההשוואה ביניהם הייתה חד משמעית לטובת ה MOON .
לא היה לי מושג שמגבר בתחום ה 10K יכול להוציא כזה דבר ואגב לא רק מהרמקול המדובר בפוסט אלא OPERA quinta .
שליטה פנומנלית ביחס למחיר ברמקול כזה שגרם לי להתאהב

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור