התלבטות בין קנית מצלמות

ani123

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
אהלן. אני רוצה לקנות מצלמה למתחילם משהו ממש חובבני, אבל ממש לא מבינה בזה!!
הלכתי על הכיוון של ה canon 1300d...
ממולצת?
דבר שני כדאי על ההתחלה לקנות לה עדשה של 18 200? (זה מה שהמליצו ברוב החנויות)...
עוד שאלה איך הd700 canon? האם מתאימה למתחילים? נחשבת יותר איכותית מה1300?
דבר אחרון
ממולץ לקנות מהאינטרנט?אם כן מאיזה אתר?

0

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפני שאני רץ לספק לך המלצות על דגם כזה או אחר ועדשה כזו או אחרת , הייתי שמח להתאים את המצלמה לצרכים שלך - אני לא מאמין בציוד אחד שמתאים לכל אחד.

כך שאם את יכולה לספר:
מה את הולכת לצלם עם המצלמה? ילדים, נוף, בבית, בחוץ במשך היום בערב (מותר להגיד גם, גם וגם :) )
האם וידאו חושב לך?
האם את מתכוונת להתקדם בתחום?
האם את חושבת לקחת את המצלמה לטיול?
וכן מה התקציב

ani123

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
קודם כל תודה רבה !גם על המהירות!!!
בגלל שזה תחביב אז די הכל ..ילדים, נופים(ממש אוהבת), בעיקר בחוץ אני מניחה,אבל לא רק..בעיקר ביום אבל שוב לא רק..
כרגע לא מפתחת את זה אבל יש מצב שבעתיד (אני רק בתחילת התיכון) אפתח.. אני רוצה שיהיה וידיאו, אבל לא איכפת לי שיהיה פחות איכותי... וכן מקווה שאקח לטיולים...
בכל מקרה אני רוצה לעשות איזה קורס קטן שיהיה לי קצת ידע...
בקשר לתקציב, בין 2500 -3000...והשאיפה לקנות בחול\אינטרנט שאמור להוזיל משמעותית..(?)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
התחיל מהסוף רכישת מצלמה בחו"ל או מאתרים בחו"ל לא תמיד מורידה עליות, אבל יוצרת בדרך כלל בעיה בנושא אחריות - יש פתרונות לכך אבל זה בדרך כלל מעלה את המחיר.

אשפר לרכוש ב AMAZON מחנות מאירופה עם משלוח לארץ, אז יש אחריות עם שליחת המצלמה לחול (קצת מורכב אבל עובד)

מצלמות DSLR בכל אופן ברמות הכניסה (אנחנו מדברים על רמת הכניסה) לא מאפשרות לקבל אוטופוקוס וידאו, הן מספקות וידאו בכלל - דאג אגב צילום וידאו מקצועי בדרך כלל מצלמים ללא אוטופוקס - כדי שלצלם יהיה שליטה מלאה עם הואבקיט בפוקוס, אבל לנו זה הרבה פחות נוח :)

מצלמת DSLR עם עדשה זה לא ציוד קל להסתובב איתו ולפעמיים פתרון קל יותר יכול להיות נוח יותר לטיול - מצלמה פנסוניק GF7 עם עדשת קיט 12-32 יכול להיות פתרון מוצלח.

בקשר למצלמות DSLR ניתן לרכוש באמת את דגם הכניסה של קנון 1300D או דגם הכניסה של ניקון D3300 (שקצת יותר יקרה, אבל גם קצת יותר טובה) להסיף להן עדשה כמו מבית סיגמא או טמרון 17-50 עם צמצם גדול F2.8 עובר ניקון או קנון (בתאם למצלמה שרוכשים - יש עדשות שונות לקנון וניקון) צמצם גדול עוזר לצילום בזמן חשיפה מהיר יותר (צמצם גדול מכניס יותר אור ואז ניתו לצלם באותו מצב עם זמן חשיפה מהיר יותר לקבל תמונה חדה יותר וגם בתאורה חלשה) כמו כן צמצם גדול מספק יכולת לעומק שדה רדוד (שבו באוביקט בפוקוס מובלט המרקע שלא בפוקוס)

את יכולה לרכוש מצלמה בדגם מתקדם יותר של קנון או ניקון, אבל זה לא ישאיר כסף לעדשה טובה וחבל כי לדעתי עדשה טובה זה נושא חושב - מצד שני דגם מתקדם יותר יספק מערכת שליטה נוחה יותר פוקוס מתקדם יותר, אבל איכות התמונה תיהיה באותה רמה.

ani123

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
ערב טוב. סליחה שלא עניתי עד עכשיו
האמת שלא ככ חשוב לי אם יש אחריות או לא ,כי אני לא יודעת עד כמה זה באמת באמת שימושי... (אלא אם כן אתה חושב אחרת אשמח לשמוע...)
אוקי אני אענה לפי הפסקאות שכתבת כדי שזה יהיה מסודר...
''צלמות DSLR בכל אופן ברמות הכניסה''.....- חחחח לא הבנתי כלוום! כמו גם את שתי הפסקאות שאח''כ..
בגלל כל המונחים המיקצועיים..אשמח להסבר :)
ועל הפסקה האחרונה, אז מה דעתך? גוף חזק יותר עם עדשה שכנראה תשתרדג רק בעתיד,
או גוף "פחות טוב" עם עדשה יותר טובה?
(וכומבן שאם יש מצלמה אחרת שאתה ממליץ אשמח לשמוע...)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הקנון 1300D היא מצלמת ה DSLR הזולה ביותר ולכן גם הפשוטה ביותר - שעולים בדגמים ובמחיר מקבלים יתרונות של יכולות תפעול נוחות יותר, כלומר יותר לחצנים מהירים, קצב צילום מהיר יותר, מערכת פוקוס טובה יותר - נקודות שיעזרו לצלם לשלוט ביותר קלות על הגדרות הצילום (כן צריך קצת יודע בצילום כדי לנצל זאת - אבל ניתן ללמוד זאת מהר). להסיר ספק איכות החיישן ברוב מצלמות ה DSLR זהה עם יכולת להגיע לאיכות תמונה דומה מאוד. מעבר לכך מצלמות בדגמים יקרים יותר בנויים חזק יותר ופחות רגישים למזג אוויר ומכות.

מי שחושב להתקם בצילום (לא חייבים להיות צלם מקצועי להבין בצילום או כדי להתקדם בכך) לבטח ילמד לנצל יתרונות של מצלמה טובה יותר לכן רכישה של מצלמה בסיסית יכול להיות שקצת תגביל - אבל מצד שני לא בטוח שכך אחד רוצה להתקדם בנושא ולא בטוח שיש לו את הצורך במצלמה מתקמת יותר.

מעבר לכך עדשה - מה שהעדשה מעבירה זה מה שהמצלמה מסוגלת לקלוט, לכן עדשה פיות טובה מראש פוגמת ביכולות הצילום. עדשת 18-200 היא עדשה בנונית אופטית ולכן אני ממליץ לבדןק עדשה כמו 18-135 שהיא הרבה יותר טובה.

ani123

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
אז בעצם, אתה ממליץ לי כרגע על 1300 d עם עדשה של 18 135?
(העדשה של איזה חברה אתה ממליץ?)

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הקנון 1300D כאמור זה הדגם הזול ביותר של DLSR שיש כעת (אולי אפשר למצוא את הדגם הקודם 1200D ולחסוך כמה שקלים -- אבל זה בקטנה), אפשר באמת להוסיף עדשת קנון 18-135 וקבל סט מוצלח בקצת יותר מ 2000 ש"ח.

אפשר לרכוש דגם יותר מתקדם יותר או מקבילה של ניקון D3300 (שלדעתי טובה יותר) וכן אפשר לרכוש עדשות בעלות יכולות טובות יותר - אבל לני זה כדי לבדוק אם DSLR זה הכיוון הנכון

הנקודה היא שמצלמה זו ובטח עם עדשה זו לא תתאים כלל לוידאו, לא קשור לנושא האיכות, קשור לנושא החוסר ביכולת לקבל אוטופוקוס בוידאו !

יותר מכך מדובר על מצלמה עם עדשה שהיא לא קלה (גם לא ממש קטנה) ולא נוח לקחת אותה לטיול - לכן גם המלצתי על פנסוניק GF7 שהיא קטנה יותר, קלה יותר עם וידאו טוב יותר וכן עם אוטופוקוס אמיתי בוידאו ואיכות תמונה ברמה מאוד מאוד קרובה ל DLSR (קצת פחות טובה בתאורה חלשה) - אז נרכוש אותה עם עדשת קיט שהיא יחסית בעלת טווח זום קטן יותר, אבל לדעתי, סט זה יספק אותך בצורה טובה יותר.

ani123

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
אוקי שוב, הפנסוניק GF7 זו המצלמה שאתה ממליץ?
ואתה פחות ממליץ על 1300 d בגלל הוידיאו?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם רוצים מצלמה קטנה וקלהעם יכולת וידאו טובה - אז במחיר שלה היא אופציה מוצלחת

ani123

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
התבלבלתי.
היא יותר טובה מ1300 d? (ממש לא ניראת ככה..{לא מאווד קרטי לי המשקל. לא יודעת עד כמה אני אטייל איתה})
סליחה על כל הבאלגן..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אין דבר כזה מצלמה טובה יותר - יש מצלמה שמתאימה יותר

בקנון 1300D אין יכולת לאוטופוקוס בוידאו למי שזה חשוב זה חשוב, מעבר לכך היא גדולה וכבדה יותר מצד יש לה גם יתרונות כמו איכות תמונה טובה יותר בתאורה חלשה, מגוון ציוד רב והיא זולה יותר

כך שצריך לבחור מה חשוב יותר

ani123

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
https://www.cameralabs.com/panasonic_lumix_gf7/ זו המצלמה?
מה זה אומר שאין אוטופוקוס בידיאו?
http://www.ebay.com/itm/Canon-1300D...586634?hash=item33bb2c7b4a:g:jV8AAOSwzaJX5Enc
זה קישו ר לאי ביי איך אני יכולה לדעת שזה לא היה בשימוש כבר?
תודה רבה!!!!!!!!

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ראישת אני רוצה לציין שלא תמיד כדי לרכוש בחול זה לא תמיד יותר זול לאחר משלוח ומס. ומפספסים אחריות בארץ.

וכן הקישורים הן לדגמים הנכונים.

מצלמות dlsr בנויות לעשות פוקוס מהיר מאוד הצילום דרך העיניית יש להם מערכת פוקוס מוצלחת לכך. רוב מצלמות ה dslr הרבה פחות טובות בפוקוס בצילום דרך המסך והן הצילום וידאו, שאוטופוקוס בוידאו יהיה מאוד איטי ועם קפיצות שלא יפות לעיין ויהפוך את הוידאו ללא יפה לצפייה. אפשר לצלם וידאו מוצלח עם מצלמת dslr כאשר עושים פוקוס ידני, אבל לצורך כך יש להוסיף ציוד נוסף שיהפוך צילום כזה לאפשריות אמיתית (לדוגמא קשה לשנות פוקוס בזמן צילום הוידאו שמחזיקים את המצלמה ביד ללא תזוזה)

ani123

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
אוקי אחשוב על הכל!
שאלה אחרונה: אם אני כן הולכת על ה1300,
איזו עדשה ממולצת לי?
(יש לי מישהי שרוצה למכור לי עדשה חדשה ממש של כנון 18 200 ב1400..שווה?)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי עדשה זו יקרה ללא הצדקה כלל - לדעתי ברוב החנויות ממליצים עליה בגלל שהיא יקרה ויש יותר רווח על העדשה הזאת וקל למכור עדשת עם טוח זום גדול.
לדעתי עדשת קנון 18-135 שהרבה יותר זולה הרבה יותר טובה ממנה ועולה כחדשה פחות ממה ש 18-200 עולה ביד שנייה.

אם DSLR זה הכיון אני ממליץ לבדוק גם את ניקון D3300 עם עדשת ניקון 18-140 (וכן היא גם יותר טובה מה 18-200 :) )
לדעתי היא (D3300) אומנם קצת יקרה מהקנון 1300D, אבל טובה ממנה במערכת הבפוקוס והן בחיישן טוב יותר

מעבר לכך הייתי ממליץ בכלל על עדשה מבית סיגמא או טמרון 17-50 עם צמצם F2.8 עןבר קנון או ניקון (לפי סוג המצלמה שבחרת) - מדובר על עדשה בעלת איכות אופטית מוצלחת עם יכולת לצמצם גדול (יש לזה הרבה יתרונות - יכולת לצלם טוב יותר בתאורה חלשהף יכולת לקבל עומק שדה רדוד שבו הרע לא בפוקס מבליט את האוביקט שבפוקוס)

ani123

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
תודה שוב!
העדשה של 17- 50 יותא ממולצת מה18 135?
מה זה אומר שהצמצם גדול יותר או פחות?
והאם אין את העדשה האחרונה ביותר זום?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא תמיד יש עדשה טובה יותר לפעמים יש עדשה מתאימה יותר.
יש עדשות שהן פשוט תמורה רעה לכסף כמו עדשת 18-200.

עדשת 18-135 היא עדשה בעלות סבירה מאוד שמספקת איכות טובה מאוד למכירה וגם עם טווח זום מוצלח שלבים זה מאוד חושב.

עדשת 17-50 במחיר מאוד דומה ל 18-135 שבנוסף ליכולת האופטית שלה היא מאפשרת יכולות לעבוד עם עם צמצם גדול F2.8 (מספר קטן מסמן צמצם גדול) שזה יתרון מאוד חשוב לצלמים מתקדמים.

למה יכולת לצמצם גדול חשובה ציינתי בהודעה הקודמת שלי.

ani123

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
אוקי אז אני ייעשה לי סדר בעזרתך.
אני מחפשת מצלמה לחובבים בשביל לצלם לכיף, והכל כזה.. אתה ממליץ לי על 2 מצלמות,
**או, canon 1300D עם עדשה או של 18-135 , או של 17-50. שוב, מה לדעתך מתאים יותר?
**או ניקון D3300 , עם העדשות שציינת לקנון?
**ל17-50 יש צמצם גדול יותר בצורה משמעותית?
**האם לדעתך צמצם גדול יותר יכול להתאים לי יותר ולהיות חשוב יותר מאשר יותר זום?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי למי שרוצה להתקדם בתחום ורוצה לקבל יכולת של עומק שדה רדוד - חייב/ או חייבת צמצם גדול
למי שרק רוצה לצלם וזום חשוב לו אז קנון 18-135 (לקנון) או ניקון 18-140 (ל D3300) יתאים יותר - זה מאוד פשוט

כאמור למי שרוצה להתקדם בתחום הצילום ויכול לרכוש את ניקון D3300 עם עדשת 17-50 של טמרון או סיגמא עבור ניקון זה סט מעולה להתחלה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור