התלבטות בין סוני A7 לקנון d80

• פותח הנושא 7Dan
  • פורסם בתאריך

7Dan

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
היי,
נראה לי שקראתי לא מעט בנושא, אך עדיין לא הצלחתי לקבל תשובות ברורות.
מדובר במצלמה ראשונה, מיועדת לצילומי פורטרט,טיולים וחוויות משפחתיות, בשימוש גם וידאו.

מכל המחקר שערכתי עד כה, הגעתי לשתי מצלמות שיכולות להתאים, עם עדשת הקיט שלהן.
1. קנון d80 עם עדשת קיט 18-135
2.סוני a7 עם עדשת קיט 24-70

אשמח לקבל תגובות ותובנות, הבדלים ויתרונות כאשר המחיר של שתי המצלמות נמצא בתקציב.
תודה,
דן

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
שאלה טובה ואני צריך קצת יותר זמן לספק לך תושבה מלאה, אז קצת יותר מאוחר שיהיה לי זמן

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
טוב, יום ארוך, כעת יש לי קצת זמן

חשוב להבין שיש הבדל גדול בין מצלמות שלא קשור לכך שהם בטווח מחיר דומה.

קנון 80D היא מצלמת DSLR עם חיישן גדול שהוא היחס 1.6 מחיישן גודל מלא (הסבר בהמשך) גוף יחסית גדול ולא ממש קל שיושב טוב ביד (יש יתרון לגדול) עם תפעול נוח ומבחר עדשות וציוד נלווה גדול בכל טווח מחיר ויכולת להתקדם עם המצלמה רבות.

מצד שני סוני A7 היא חיה שונה לגמרי היא מצלמה ללא מראה, כלומר אין לה עינית אופטית (יש לה עינית אלקטרונית שחלק יראו בכך יתרון וחלק חיסרון) כמו ל DSLR ולכן גם ללא מראה שמעלה את האור לעינית. כך שהיא יכול להיות יותר קטנה וקלה, יש מצלמות ללא מראה עם חיישן בגדולים שונים - ה A7 עם חיישן בגדול מלא (FF) כלומר הוא זהה בגדול לזה של פילים 35 ממ של פעם. ובכך הוא גדול יותר המהחיישן של 80D בקטן ממנו כאמור ביחס של 1.6 (אני לא נכנס כעת לחישוב), וכמוכן שחיישן גדול יותר מספק יכולת לאיכות תמונה טובה ביותר בהקשר של טווח דינימי ויחס אות לרעש - אבל חיישן גדול יותר מביא דרישה לעדשות טובות יותר ויקרות יותר.

השוואה הנכונה צריכה להיות קנון 80D מול סוני A6300 או A6500 שבעלות חיישן בגדול זהה
או מצד שני
סוני A7 מול קנון 6D או 6D II עם חיישן בגדול זהה.

עוד נקודות למחשבה A7 היא דגם ישן שכעת יש את A7 II וכן את ה A7 III.

בהקשר של איזו מצלמה מתאימה לך אז נושא הוידאו הוא הבעיתי: קנון 6D בדגם ראשון ממש לא מוצלחת באוטופוקוס בוידאו, ובכלל מצלמות קנון ברמות הכניסה (מסתבר ש 80D זו רמת כניסה כמו גם 6D) מספקות וידאו רך מול דגמים של המתחירים ובכלל אין להן 4K, היות וציינת שוידאו חשוב לך נראה לי שכדי לך לחשוב על דגמים אחרים.

מצד שני סוני A6300 ובטח ש A6500 בעלות וידאו טוב יותר כולל 4K ובכלל גם איכות תמונה טובה יותר (חיישן באותו גדול, אבל ומוצלח יותר) - כך שנראה שהן כיוון יותר מתאים, הבעיה שעדשות של סוני ממש לא זולות (טובות מאוד, אבל לא זולות) וכן רוב עדשות הזום גדולות וכבדות, אומנם הן מצלמות קטנות, אבל תפעול המצלמה פחות נוח ובכלל ממשק השתמש של סוני הוא מהפחות נוחים שיש וזה גם נכון במצלמות ה FF כמו סדרת ה A7 שדגם ה III סוף סוף מגיע עם מבנה שנוח לצלם איתו.

השאלה עד כמה נוחות השימוש וגדול הם נושאים חושבים לך.

אני חושב שמצלמה כמו סוני A6500 עם עדשת 18-105 F4 זה סט נהדר וכן A6300 עם אותה עדשה גם יכול להיות סט מוצלח קצת יותר בזול עם הפרש לא גדול מאוד ביכולות בין המצלמות.

http://cameradecision.com/compare/Sony-Alpha-7-II-vs-Sony-Alpha-7
http://cameradecision.com/compare/Sony-Alpha-7-II-vs-Sony-Alpha-A7-III

בהקשר של A7 דור ראשון זו מצלמה מאוד נחמדה שאהבתי לצלם איתה, וניתן להשיג אותה במחיר שפוי כעת, ה A7 II היא שיפור מוצלח בעיקר בנושא הפוקוס וכן גם וידאו טוב יותר, A7 III זו כבר חיה מאוד בשלה עם וידאו 4K מערכת פוקוס ומייצב מוצלחים אבל המחיר, המחיר :)

http://cameradecision.com/compare/Sony-Alpha-a6300-vs-Sony-Alpha-a6500

אני מקווה שזה עוזר ואשמח לענות של שאלות נוספות

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור