מגבר התלבטות בין מגברים

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
שלום,

לפני יותר מ-10 יאיר תמם (MAGICO) רכש Naim Supernait ויאיר הוא האבא והיוצר של הרמקולים L'estro Armonico, על שם אנטוניו גוואלדי, זה וויוואלדי, שהלחין באיטליה, שנים עשר יצירות קונצ'רטי למגוון הרכבים של כלי קשת. הניים טוב 10 מונים (משמיעה אישית), מהמגבר השני.

תומר
בעבר שמעתי הרמקולים הנ"ל אצל יאיר פורמן. היו מחוברים להגברה של naim והשילוב ביניהם היה מצוין.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אני לא מתפלא - יאיר מבין ענין ;).

תומר

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
קשה להשוות בין מגבר בן 40 למגבר בן כמה שנים, אתה לא מבקש כאן רק חוות דעת על איך הם נשמעים אלא על נסיון לשכלל עמידות לאורך זמן, טיפולים, תיקונים וכולי.
אם לא הגיל, אז לא הניים ולא ההגל שציינת טובים מהפיוניר שברשותך, זה רק עניין של טעם ואני חושב שרמת הבניה של הפיוניר טובה יותר, זה מכשיר שהיה כמעט היי אנד לזמנו, שני המגברים שציינת ממש לא מתיימרים להיות היי אנד. לכל אחת מהחברות האלו יש מעליהם הרבה מאוד דגמים
אי אפשר לנחש באיזה מצב הפיוניר שברשותך וזו גם לא ערובה לאיך הוא ישמע עוד שנתיים-שלוש ובודאי לא אחרי שדרוג.
אתה לא מחפש משהו נדיר, תמצא כאן, אולי אפילו יסכימו לבוא להשמיע לך בבית עם הרמקולים שלך אם תבקש יפה.
אם ממש תתאהב במגבר מסויים והמוכר יגזים מאוד במחיר אז תמיד תוכל לייבא.
וינטאג' זה עניין של רומנטיקה, ברור שזה לא כלכלי ולא יעיל. אם אתה מוותר על הרומנטיקה, אז לטעמי בכיוון שציינת יש מוצרים יותר מעניינים באותה גיזרת מחיר.
למשל זוג מונובלוקים של טדי פרדו מהדור האחרון עולים בכמה דרגות על המגברים שציינת (ב 5000 שח אפשר למצוא), כמובן צריך גם פרה-אמפ , בד"כ עובד השידוך של פרה-אמפ מאותה חברה, במקרה הזה בודאי ואני מניח שיעיד כך כל מי שהיה בתערוכת דיטאון הלפני אחרונה אבל קצת קשה למצוא את הפרה-אמפ מיד 2.
אבל יש הרבה אופציות אחרות
בגדול הייתי ממליץ להפריע להם כמה שפחות, אז אולי פרה פסיבי אם זה לא מרתיע, עם התאמת אימפדנס יעבוד מושלם איתם מנסיון של חבר טוב ששמעתי אצלו.
https://positive-feedback.com/reviews/hardware-reviews/teddy-pardo-mb100-amplifiers/
תקרא רק את הסיכום אם אין לך כוח.
גם המגבר הזה הרבה הרבה יותר מוצלח בעיני מאלו שציינת, הוא נשמע מדהים !
https://www.ebay.com/itm/simaudio-M...620859?hash=item3b010bcc3b:g:MfgAAOSwlAZafFjQ
זה באיביי אבל המוכר מישראל, אין לי מושג מי זה, אבל הוא בטח ישמח לא להתעסק במשלוח והוא גמיש לפי זה שהוא מאפשר להציע הצעות.
שים לב ש naim זה סוג של כת עם מאמינים שנשבעים אמונים לחברה. זה לא דומה לשום דבר אחר בעולם האודיו.
יש להם גם חיבורים מסוג שונה במוצרים שלהם כמו שאתה בטח יודע
לכן זו החברה שהייתי הכי נזהר לקנות מבלי לשמוע בשל ההמלצות הקצת עיוורות של "המאמינים", אבל כמובן שזו חברה טובה.
בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

גל85

אוהב את התחום
מעורבות
42
נקודות
28
אד ליב תודה רבה, ללא ספק חומר למחשבה.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
גל אתה מוזמן לקרוא את הכתבה על הציוד של רונן שהיה לו את המגבר הזה:
http://www.dtown.co.il/forum/threads/ערב-של-כיף-בסלון-של-רונן.40216/

המגבר הזה היה אצלי תקופה מסויימת (רונן נתן לי אותו לתקופת מעבר בין מגברים) והוא בהחלט נתן פייט להגל 80 שהיה לי לפניו במיוחד בתחום הדינמיות. אבל ההגל מגבר טוב יותר בסה"כ וגם מצוייד בדאק טוב. את הניים לא שמעתי.
ההמלצה שלי היא לבקש את ההגל לבדיקה מהמוכר ולהחליט האם מתאים לך. ובגלל ששמעת כבר את השילוב עם הניים תוכל להחליט מה אתה מעדיף. ההגל מתאים במיוחד לרמקולים בהירים ויש לי הרגשה שתהיה פה התאמה טובה.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
תברר אצל היבואן המקומי(אילן טמיר)לגבי סופרנייט יד שניה.

גל85

אוהב את התחום
מעורבות
42
נקודות
28
efi1965 זה הצעד הבא שאעשה, ידוע לי שרונן מחזיק במגבר הזה ואת הסימפתיה שיש לו אליו.

leni תודה, אברר.

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
לאורי יפה מירושלים היו למכירה סופרנייט1 וגם 2 מיד שניה כדאי לשאול אותו

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
קשה להשוות בין מגבר בן 40 למגבר בן כמה שנים, אתה לא מבקש כאן רק חוות דעת על איך הם נשמעים אלא על נסיון לשכלל עמידות לאורך זמן, טיפולים, תיקונים וכולי.
אם לא הגיל, אז לא הניים ולא ההגל שציינת טובים מהפיוניר שברשותך, זה רק עניין של טעם ואני חושב שרמת הבניה של הפיוניר טובה יותר, זה מכשיר שהיה כמעט היי אנד לזמנו, שני המגברים שציינת ממש לא מתיימרים להיות היי אנד. לכל אחת מהחברות האלו יש מעליהם הרבה מאוד דגמים
אי אפשר לנחש באיזה מצב הפיוניר שברשותך וזו גם לא ערובה לאיך הוא ישמע עוד שנתיים-שלוש ובודאי לא אחרי שדרוג.
אתה לא מחפש משהו נדיר, תמצא כאן, אולי אפילו יסכימו לבוא להשמיע לך בבית עם הרמקולים שלך אם תבקש יפה.
אם ממש תתאהב במגבר מסויים והמוכר יגזים מאוד במחיר אז תמיד תוכל לייבא.
וינטאג' זה עניין של רומנטיקה, ברור שזה לא כלכלי ולא יעיל. אם אתה מוותר על הרומנטיקה, אז לטעמי בכיוון שציינת יש מוצרים יותר מעניינים באותה גיזרת מחיר.
למשל זוג מונובלוקים של טדי פרדו מהדור האחרון עולים בכמה דרגות על המגברים שציינת (ב 5000 שח אפשר למצוא), כמובן צריך גם פרה-אמפ , בד"כ עובד השידוך של פרה-אמפ מאותה חברה, במקרה הזה בודאי ואני מניח שיעיד כך כל מי שהיה בתערוכת דיטאון הלפני אחרונה אבל קצת קשה למצוא את הפרה-אמפ מיד 2.
אבל יש הרבה אופציות אחרות
בגדול הייתי ממליץ להפריע להם כמה שפחות, אז אולי פרה פסיבי אם זה לא מרתיע, עם התאמת אימפדנס יעבוד מושלם איתם מנסיון של חבר טוב ששמעתי אצלו.
https://positive-feedback.com/reviews/hardware-reviews/teddy-pardo-mb100-amplifiers/
תקרא רק את הסיכום אם אין לך כוח.
גם המגבר הזה הרבה הרבה יותר מוצלח בעיני מאלו שציינת, הוא נשמע מדהים !
https://www.ebay.com/itm/simaudio-M...620859?hash=item3b010bcc3b:g:MfgAAOSwlAZafFjQ
זה באיביי אבל המוכר מישראל, אין לי מושג מי זה, אבל הוא בטח ישמח לא להתעסק במשלוח והוא גמיש לפי זה שהוא מאפשר להציע הצעות.
שים לב ש naim זה סוג של כת עם מאמינים שנשבעים אמונים לחברה. זה לא דומה לשום דבר אחר בעולם האודיו.
יש להם גם חיבורים מסוג שונה במוצרים שלהם כמו שאתה בטח יודע
לכן זו החברה שהייתי הכי נזהר לקנות מבלי לשמוע בשל ההמלצות הקצת עיוורות של "המאמינים", אבל כמובן שזו חברה טובה.
בהצלחה
הניים וההגל המדוברים הינם המשולבים הבכירים של החברות הנל להשוות אותם לפיוניר ישן זה כבר ממש מגוחך.בכלל להציג דעות שכאלה כאמיתות מוחלטות במיוחד לחבר אתר שמבקש עצה רצינית זה חוסר אחריות.והשטויות ששרבטטה על ניים...היה לי בעבר ציוד של מרנץ טיאק לקסמן היטצי הרמן קרדון ועוד כמה שלא זוכר היו טובים לזמנם להשוות אותם היום למשולבים הבכירים של הגל וניים ממש לא לעניין.אגב חלק מהציוד שלי הוא של ניים ואני ממש לא חבר בכת.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
הניים וההגל המדוברים הינם המשולבים הבכירים של החברות הנל להשוות אותם לפיוניר ישן זה כבר ממש מגוחך.בכלל להציג דעות שכאלה כאמיתות מוחלטות במיוחד לחבר אתר שמבקש עצה רצינית זה חוסר אחריות.והשטויות ששרבטטה על ניים...היה לי בעבר ציוד של מרנץ טיאק לקסמן היטצי הרמן קרדון ועוד כמה שלא זוכר היו טובים לזמנם להשוות אותם היום למשולבים הבכירים של הגל וניים ממש לא לעניין.אגב חלק מהציוד שלי הוא של ניים ואני ממש לא חבר בכת.

לפי תגובתך אני מניח שאתה לא מכיר את הפיוניר המדובר, או לפחות מעולם לא שמעת אותו, אז אני כן וקראתי עליו.
ה 9800 זהו מכשיר ברמת בניה מדהימה שבמצב טוב נשמע פשוט חלום.
עם החלפת קבלים וקצת טיפול נכון ההגל לא מתקרב אליו בעיני וגם לא היתה ליצרנים שלהם יומרה להעמיד מכשיר ברמה הזו, לא בדגם הכניסה הזה
אבל כמו שכתבתי במפורש, לא ידוע באיזה מצב הפיוניר ואיך הוא נשמע כרגע ו\או אחרי שיפוץ וזה דורש תחזוקה ועלויות וסיכון ומדובר ברומנטיקה.
הגל 100 או למעשה ה- 80 שגל החליט להתמקד בו הוא בכיר ?
זה דגם כניסה (רק ה 70 לפניו) מעליו יש כמה וכמה מגברים משולבים, שלא לדבר על מגברי כוח של הגל שהם כמה רמות מעל. עם כל הכבוד להגל אלו מגברים שמיוצרים בסין מרכיבים די פשוטים אם כי הדגמים הבכירים נשמעים טוב למי שאוהב דמפינג פקטור בשמיים (אני לא אוהב).
ה super nait הוא בעיני קנדידט טוב בהרבה ואף אחד לא אמר שהוא לא טוב רק שחייבים לשמוע.
ובקשר לכת..
נו, אף אחד לא חושב שבעלי מכשירי naim לובשים כובעים מחודדים ונפגשים בסתר לטקסי וודו כנגד כבלי xlr לאור נורות ירוקות מעומעמות, אבל כל מי שקצת מכיר את התחום יודע שאני צודק וצריך להיזהר יותר בהמלצות על מכשירי naim מאשר על מכשירים אחרים בגלל נאמנות יתר של הרבה מבעלי ה naim.
(ואם אתה לא, זה לא סותר את האמירה הזו..)
(אגב מחיר הפיוניר 9800 בהיוון לערכים של היום הוא מעל 20 אלף שח במונחים של כסף של היום, דומה מאוד ל supernait)

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
...
ובקשר לכת..
נו, אף אחד לא חושב שבעלי מכשירי naim לובשים כובעים מחודדים ונפגשים בסתר לטקסי וודו כנגד כבלי xlr לאור נורות ירוקות מעומעמות, אבל כל מי שקצת מכיר את התחום יודע שאני צודק וצריך להיזהר יותר בהמלצות על מכשירי naim מאשר על מכשירים אחרים בגלל נאמנות יתר של הרבה מבעלי ה naim.
(ואם אתה לא, זה לא סותר את האמירה הזו..)
supernait)

אתה טועה ובגדול! זה בדיוק מה שאנחנו עושים פעם בחודש.

אריה

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
בקשר להגל אתה צודק התכוונתי ל-300 או 360.

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
אותי לא מזמינים למפגשי הכת כי רק חלק מהציוד שלי (מגבר ופונוסטיג) הם של ניים והם מאד קנאים :)
אני חוזר ומזכיר שבסופרנייט חשוב להבחין בין 1 ל 2. בסופרנייט 2 אין דאק אבל הוא נשמע משמעותית טוב יותר מסופרנייט1 (נוכחתי במו אוזני ). גם סופרנייט1 מצוין, ואם כבר מדברים פה על ישן/חדש הוא כבר לא מיוצר מזה כ 4 שנים

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
בקשר להגל אתה צודק התכוונתי ל-300 או 360.

ה 360 אכן נשמע מעולה לאוזני ולאוהבי ה decay הקצרצר, אבל באמת לא על הפרק..

rooster

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
8
גל-
אלה לא רכיבים עייפים, זה פשוט המאפיין של ההגברה.
אני בעליו של האח הקטן של מה שיש לך-
SA7300
וגם שמעתי אח יותר גדול,
SA7500
הבעיה איתם היא שהם נוטים "לצבוע" את הסאונד יותר מדי. גם הפונו שלהם סובל מאותו מאפיין.
יש כאלה שמתים על זה (בד"כ אנשי מרנץ).
אני לגמרי מבין על מה אתה מדבר, אתה רוצה יותר פירוט.
אם אתה רוצה להשאר עם הרומנטיקה שבוינטאג' אך לקבל במה מפורטת יותר, בדוק משולבים וינטאג' של רוטל 50 w ומעלה.
קשה למצוא בארץ, באיביי אנגליה תוכל לאתר כמה.
ואם אתה מאזין לתקליטים אתה תקבל שיפור משמעותי גם שם. פונו מאוד מרשים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור