רמקולים התלבטות איזה סאב לקנות ...

yoni123

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לחבריי הפורום ראיתי ושמעתי כמה סאבים ואני צריך חוות דעת מה כדאי לקנות.

1. JAMO220 ( אינצ8) מחיר 1200 שח
2. מוראל 8 אינצ (1200שח) או מוראל 10 אינצ (1500 שח) דגם "סלון" אם אני לא טועה.
3. פולק PSW110 מחיר 1700 שח

יתחברו עם 4 פולק שקועים RCI85 וסנטר שקוע, רסיבר אונקיו 313.
בעיקר לקולנוע ביתי ,גודל סלון כמעט 5X5

כולם נשמעו לי טוב , ההבדל בעיני הוא בעיקר במחיר השאלה מה דעתכם לגבי האיכות והאם 8 אינצ לא יהיה קטן על הסלון.

תודה :גאה:

gal75

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
8" יהיה קטן מדי לסלון ובכלל.
אל תיקח פחות מ 10".
אני הייתי הולך על הפולק, אם כי גם המורל הוא טוב מאוד.

shayzakai

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לחבריי הפורום ראיתי ושמעתי כמה סאבים ואני צריך חוות דעת מה כדאי לקנות.

1. JAMO220 ( אינצ8) מחיר 1200 שח
2. מוראל 8 אינצ (1200שח) או מוראל 10 אינצ (1500 שח) דגם "סלון" אם אני לא טועה.
3. פולק PSW110 מחיר 1700 שח

יתחברו עם 4 פולק שקועים RCI85 וסנטר שקוע, רסיבר אונקיו 313.
בעיקר לקולנוע ביתי ,גודל סלון כמעט 5X5

כולם נשמעו לי טוב , ההבדל בעיני הוא בעיקר במחיר השאלה מה דעתכם לגבי האיכות והאם 8 אינצ לא יהיה קטן על הסלון.

תודה :גאה:

אני גם מתעניין בפולק PSW110, אתה יכול בבקשה לשים לינק לסאב הזה עם המחיר שציינת ? (או לשלוח בפרטי) .

תודה מראש!

guyb

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
הנחרצות של 8" קטן לסלון וגם אם הוא 5X5 קצת מוגזמת.
כאחד ש"עבר" לא מעט מערכות רמקולים בחייו אני חייב לציין שישנם סאבים קטנים שיכולים לתת FIGHT
טוב לגדולים מהם.
כרגע יש ברשותי 2 סאבים,האחד 10" והשני 6" עם 2 ראדיאטורים פאסיביים, אז נכון שהקטנצ'יק לא יורד נמוך כמו ה-10"
אך הוא בהחלט לא פראייר ואני יכול לומר בביטחון שהוא גם יותר חזק מה-10" בסרטים ומעוד כמה 10" שאני מכיר.
הקטנצ'יק הוא פיתרון מעולה למי שלא "אודיופיל" בדמו אך רוצה להנות ממוזיקה עם צליל מלא יחסית וגם מסרטים ב-FULL BLAST
ומכנגד לא מוכן/לא יכול/ההנהלה לא מרשה שתהייה בסלון "מלונה" רק בלי הכלב.
מה שגם לא כולם מחפשים את ה-ULTRA LOW NOTE במוסיקה או שמאזינים לסיגנון מוסיקה שהתחום הממש נמוך אינו רלוונטי בכלל.
אל תשללו לפני שניסיתם.
אגב ה-6" שלי ממוקם בסלון של 4.5X6 מטר.

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
צר לי, אך סאב שישה אינץ הוא לא סאב אמיתי.
סאב אמיתי אכן אמור לרדת מתחת לטווח התדרים שהרמקולים הקדמיים אמורים לנגן אך בקולנוע הוא אמור להיות בעל נפח\כח ועוצמה כדי לתת הרגשה של תחום תחתון שאינו קיים ברמקולים. (סטאליטים\שקועים או קדמיים).

אין סאב בעל 6 אינץ וופר (ושמעתי המון סאבים בחיי) שיודע לתת נפח כזה או שבכלל יכול לתת פייט אמיתי לרמקול 8 או 10 אינץ. (כולל כל הסאבים עם טכנולוגיית הרדיאטור ).
סאב 6 אינץ בדר"כ מומלצים (גם על פי היצרנים) לחדרים קטנים ולא יותר בדיוק מסיבה זאת.
אתה צריך לנסות סאב טוב בעל דרייבר טוב עם הגברה איכותית כדי להבין עד כמה ה-6 אינץ לא מתאים לסלון כל כך גדול כמו שלך
ירון

guyb

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
ירון תשתדל לקרוא טוב לפני שאתה מגיב.
"אז נכון שהקטנצ'יק לא יורד נמוך כמו ה-10" אך הוא בהחלט לא פראייר "
"הקטנצ'יק הוא פיתרון מעולה למי שלא "אודיופיל" בדמו אך רוצה להנות ממוזיקה עם צליל מלא יחסית וגם מסרטים ב-FULL BLAST"
הסאב הקטן אצלי יורד ל-35HZ, לרוב האנשים זה מספיק וגם מספק בחלק לא קטן של סיגנונות מוסיקה.
מבחינת עוצמה...אתה מוזמן להגיע ולשמוע בעצמך,תתפלא כמה הוא חזק.

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
גיא ידידי, כשאתה כותב על מוצר "בהחלט לא פראייר" מה זה אומר???? - זה בהחלט לא אומר שהוא טוב או מומלץ!!!

יש לך 2 טעויות קריטיות בתגובתך,
האחת והראשונה, שאתה חושב שאני נגדך.
השנייה והחשובה יותר היא שלפי הנתונים החד ערכיים של המוצר שלך, הוא במקסימום יורד ל 42 הרץ. (42Hz-200Hz לפי המפרט של המוצר באתר החברה) וזהו ידידי אינו סאב מומלץ...!!!
סאב כשמו כן הוא, נותן את טווח התדרים הנמוך על מנת להשלים את הרמקולים בתחום הנמוך שהם אינם מסוגלים להגיע אליו.
ישנם המון רמקולים שיכולים להגיע לטווח תדרים זה ולכן הוא אינו מתאים להם. הוא פשוט לא יוסיף דבר.....

אין פה שום עניין של אודיופיליה, זהו עניין של הגדרה.
דרך אגב, אתה תראה המון ביקורות ברשת על מוצרים כאלה והמסקנה תמיד שהם לא נותנים את התוצאה הרצויה בקולנוע מכיוון שאין להם את הכוח והיכולת (פיזיקלית) להגיע לנתונים טובים ובכך לייצר באס נמוך ואיכותי.

ד.א. כששומעים סאב כזה בהדגמה ביחס לסאב גדול יותר ואיכותי, ישר מבינים על מה מתפשרים אם לוקחים סאב קטן ובדר"כ מעדיפים בסוף ללכת על מוצר מעט יותר גדול.
סאבים כאלו הם בדר"כ פשרה דקורטיבית או מותאמים לחדרים קטנים יותר.
מקווה שלא נפגעת מתגובתי אך זוהי האמת.
באם תרצה להיווכח עד כמה אני צודק, אתה מוזמן לשמוע אצלי גם סאב קטן (אומנם גדול וחזק מעט משלך) וגם גדול.
ירון

guyb

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
מניין לך לדעת איזה סאב יש לי?
ובבדיקה עם מכשיר מדידה הסאב שלי בסלון שלי יורד ל-35hz ב-6- db

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
תשובות:
א. לגביי איזה סאב יש לך - לאחר שכתבת את התגובות ,שמתי לב שאתה מפרסם אותו למכירה :)
ב. אם בדקת ב-6DB- אזי הבדיקה היא לא מדויקת מכיוון שלהגיע ל-6DB- אתה צריך להכפיל את ערכי הווליום שלך. (אפילו היצרנים לא תמיד מפרסים ב-6DB-)

guyb

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
ב. אם בדקת ב-6DB- אזי הבדיקה היא לא מדויקת מכיוון שלהגיע ל-6DB- אתה צריך להכפיל את ערכי הווליום שלך. (אפילו היצרנים לא תמיד מפרסים ב-6DB-)

אתה קצת מבלבל בין עוצמת שמע באופן כללי ("הכפלת ערכיי הווליום" לדבריך שאין לה שום קשר לגרף תחום ועוצמת היענות רמקול לתדר) לבין העוצמה שהסאב "יודע" להפיק את התדר 35HZ .

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
אוי יו יו גיא ידידי,
לדעתי אתה צריך קצת לעשות שעורי בית לגבי תחומי תדרים ברמקולים ודרך מדידותיהם.
לא סתם יצרן הסאב שלך פירסם ערך מוחלט!
יצרן הסאב שלך (במקרה זה ENERGEY) פרסם טווח תדרים שהוא יודע שהרמקול יכול לעמוד בו ולא יאבד מהנינוחות שלו מהר מאוד ברגע שעוצמת השמע תעלה קצת מעלה.
כנראה שבכדי להגיע ל35 HZ (המספר שאתה אישית מדדת) אחוז העיוות של הסאב שלך יעלה פלאים וזה הדבר הכי גרוע!!!

אתם מוזמן לשלוח מייל ליצרן הסאב שלך ולשאול אותו. אולי כך תבין שכל מדידה אחרת הינה לא מדויקת.
אל תשכח שליצרן יש רצון ברור לפרסם ולהתפאר בטווח תדרים גבוה ככל האפשר לרמקול שלו (במקרה הזה נמוך יותר).
אך הוא לא עשה זאת במקרה הזה.
גיא, אל תגיב אם אתה לא בטוח במשהו.....זה הדבר הכי לא מקצועי. זה בסדר ללמוד מכל אדם, גם אני לומד כל יום דברים חדשים.

gal75

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
אלמנט של 6" הוא לא סאבוופר, נתחיל במידע הבסיסי הזה.
אלמנט של 6" לא יורד נמוך כמו סאבוופר בגודל 10" ומעלה. (אני בכוונה לא משווה עם 8" ששם יכולה להיות השוואה יחסית)
האלמנט שלך בשילוב 2 רדיאטורים יכול לפעול בעוצמה יחסית גבוהה, ולרדת יחסית נמוך, אבל בסלון גדול, בעוצמות גבוהות כיאות לסאבוופר רציני, ובירידה לתחומים של כ 30HZ - את זה הוא לא יכול לעשות בכלל, אלא מקסימום לנסות לרדת מ 40HZ ושם לעוות בצורה רצינית את הסאונד.

בכל אופן, אין כאן ויכוח בנושא זה בכלל.
פותח הדיון ביקש להשוות בין 3 מוצרים ספציפיים וכך ביצענו.
מה גם שתקציבית - המוצר שלך לא בר השוואה לדרישות פותח הדיון...

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור