התיעצות בקנית מצלמה דיגיטלית

yaakov63

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
שלום למנהלי וחברי הפורום!
מבקש את העצה שלכם בקנית מצלמה .אבל לפני אכתוב הקדמה שהביאה אותי לכאן לשאול את שאלתי.
לאחרונה חשבתי לרכוש טלפון חכם "מסך מגע" .והייתה לי התלבטות בין קניית הטלפון לבין המצלמה .והגעתי למסקנה שעדיף קנית מצלמה על קנית מכשיר טלפון מתקדם .הרעיון שעלה בראשי שחשבתי לקנות מכשיר חכם הוא כדי לצלם כמה תמונות.הבנתי מהר שעדיפות עליונה היא מצלמה.קראתי את המדריך שלכם. אגב קיימת ברשותי מצלמת ניקון f65 לא דיגיטלית.ולפניה הייתה לי מצלמת זניט(יצור רוסי).צילמתי בשתיהן אבל לא הרבה צילומים. אז מעט ידע יש לי בצילום אבל זה מעט שבמעט. זה כנראה עורר בי את המחשבות שרק מצלמה היא העדיפה.לצערי הרבה לא מבינים שההשקעה בטלפון חכם היא מיותרת.ואז התחלתי להתעניין במצלמות באתרים שמוכרים.וחשבתי לעצמי עדיף לך לקנות מצלמה שהעלות שלה עד 500 ש'ח ומצד שני אמרתי לעצמי למה לך לקנות מצלמה פשוטה.אם כבר אז תשקיע במצלמה מצויינת ואיכותית כמו מצלמת רפלקס שכבר אתה מכיר שהיא עדיפה. אפילו שבסופו של דבר אתה תצלם כמה תמונות ותניח אותה בצד.וכאן באה שאלתי
האם עדיף לי לקנות מצלמה פשוטה דיגטלית? שאגב לדעתי המצלמות הפשוטות נראות לי כמו צעצוע.או שאם כבר תקנה מצלמה דיגיטלית מסוג רפלקס?
שיכולה לשמש אותך לא מעט זמן .אף על פי שאני יניח אותה בצד לאחר כמה צילומים
אשמח לעצה
תודה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הכול עניין של תקציב
ניתן לרכוש מצלמות קומפקטיות טובות כבר ממחיר של 1000 ש"ח, על פחות מכך לא בטוח שהייתי רץ להחליף טלפון
ככול שמשקעים יותר כסף ניתן לקבל מצלמה טובה יותר

מצלמות DSLR עם עדשה פשוטה ניתן לרכוש בפחות מ 2000 ש"ח וקצת מעל מחיר זה גם ניתן לרכוש מצלמות קומפקטיות מתקדמות וגם ניתן לחשוב על מצלמות ללא מראה.

היתרון של מצלמות DSLR זה במחיישן גדול שמגיעה גוף גדול ובעל משל ועדשות לא קטנות - האם זה יתרון או חיסרון, זה מאוד אישי ברוב רואים בכך חיסרון :)

אומנם ניתן לקבל איכות תמונה טובה במצלמות שהן לא DSLR, כולל יכולות שליטה לא רעות, אבל DSLR עדיין יש יתרון באיכות התמונה ויכולת תפעול נוחה יותר.

כדי למקד אותך יותר אני חוזר לתקציב ולדרישות שלך מהמצלמה?

yaakov63

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
ערב טוב
אנסה למקד את תשובתיי
א.בקשר לטלפון מול מצלמה.כוונתי הייתה בכך שאקנה טלפון חכם כדי לצלם בו תמונה איכותית ולעלות אותה לרשתות חברתיות .ולא במצלמה שקיימת ברשותי מצלמת אינטרנט שכלל לא תפיק תמונה איכותית.ולכן ירדתי מקנית טלפון חכם .כי זה לא מוצדק שרק בעבור צילום תמונה אקנה אותו.(יש לי טלפון נוקיה פשוט)
ב.ידוע לי שקיימות מצלמות קומפקטיות נהדרות לצד מצלמות רפלקס שמפיקות תמונות נהדרות בעיקר הרפלקס.
ג.אני יודע ומכיר את עצמי שאעשה שימוש במצלמה רק כדי לצלם 10 או עשרים תמונות .ואשים בצד את המצלמה ולא אעשה בה שימוש .
ד.אין קשר לתקציב כי אני יכול לרכוש מצלמה ב2000 ש'ח כגון מצלמה ששמתי עליה עין :EOS1100D או EOS 600D.אגב ראיתי באתר p1000.שמציעים מצלמה d1100 ++ שתי עדשות 18-55IS + 75-300DC .במחיר מגוחך ומצחיק ב2000ש'ח .נשמע לא הגיוני.שורה תחתונה את השימוש במצלמה כבר אמרתי .אשמח שתמליץ לי בין היתר על מצלמה איכותית קומפקטית שלא תעלה על 500 או 600 ש'ח ולכוון אותי אף על פי שאצלם בה רק מעט
מקוה שלא בלבלתי אותך
תודה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אין לי המלצה על מצלמה איכותית ב500-600 ש"ח כך כל דגם של קנון, ניקון או פנסוניק כמצלמה בסיסית טובה.

הקנון 1100D היא מצלמת הכניסה של קנון לתחום ה DSLR והיא כזאת הגוף שלה עולה כ 1200 ש"ח עדשת קיט עולה כ 300 עדשת 75-300 עולה כ 400 ש"ח (אז הדייל הוא המחיר הרגיל) עדשת הקיט (18-55) כמו גם 75-300 הן עדשות זולות (ולא רק במחיר) ומספקות איכות אופטית לא מדהימה, מצד אחד הייתי הולך על עדשות אחרות מצד שני עדיין תקבל איכות תמונה טובה עם המצלמה ועדשת הקיט מול מצלמות קומפקטיות רגילות

אפשרות נוספת לבדיקה היא מצלמת קנון 600D שקצת יותר יקרה מה 1100D, אבל טובה ממנה.

בקשר לעדשה אני הייתי משקיעה בעדשה טובה יותר כמו קנון 18-135 עם טווח זום יפה ואיכות אופטית מוצלחת יותר או טמרון 17-50 עם צמצם F2.8 שמאפשר צילום מזמן חשיפה מהיא יותר ויכולת לקבל שדה רדוד שכלום אוהבים - אבל עדשות אלו עולות קצת יותר מ 1000 ש"ח.

כך שאתה יכול לרכוש היום גוף ועדשת קיט ובעתיד לחשוב לשדרג לעדשה טובה יותר אם התקציב שלך כעת נמוך.

אם הבנתי נכון אתה מדבר על רכישה של מצלמה קומפקטית עד 600 ש"ח פלוס 2000 ש"ח ל DSLR, אז במחיר של פחות מ 3000 ש"ח ניתן לרכוש מצלמה ללא מראה שהיא קטנה יותר ממצלמת DSLR ועם איכות תמונה מעולה זהה לזו של DSLR כמו לדוגמה סוני NEX 6 עם עדשת קיט (החיישן זהה בגדולו לזה שיש ב DSLR)

Alberto

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
לשימוש כמו " לצלם כמה תמונות ולהניח אותה בצד" אתה יכול לחזור לצלם בפילים, תקבל יופי של תמונות אחרי סריקה על מסך המחשב שלך. עלויות פילים פיתוח וסריקה של 36 תמונות בסביבות 60ש"ח
כלכלית זה לא מציאה גדולה, אבל פילים אחד אתה יכול לנסות. אם תראה שבא לך לצלם יותר אז תילך על DSLR.
מצלמה איכותית וקומפקטית יש ביד 2 בסכומים של 500-600 ש"ח.

yaakov63

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
בוקר טוב!

לא הבנת נכון.כוונתי הייתה לבחור בין מצלמה קומפקטית לבין DSLR.כגון מה שציינתי לעי'ל.כמו כן הבנתי שD600 יותר טובה מD1100.גם הבנתי שלא חייבים לקנות את המצלמה עם העדשה שהחברה מציעה אלא כמו שציינת לבחור איזה עדשה שאתה רוצה.אבל שורה תחתונה לאחד כמוני שיצלם כמה תמונות ויניח אותה בצד .לא היית ממליץ לי על מצלמה קומפקטית? או שבכלל זאת היית ממליץ לי על מצלמה DSLR ?אגב בתוך תוכי אני יודע שעדיף מצלמת DSLR.אגב לגבי עדשת טמרון .הבנתי ואולי אני טועה שהן הכי טובות ואיכותיות בשוק.לגבי העדשה שציינת זה המחיר שלה? לא יקרה מדי?

yaakov63

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
שלום
יכול?
ברור שיכול
אבל שם במצלמה אנלוגית זה מורכב
כנראה אותם אלו שהמציאו את המצלמות הדיגטליות היו חכמים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ראשית:
יש הבדל ה D600 ל 600D
600D זו מצלמה של קנון וה D600 זו מצלמה של ניקון שעולה הרבה מעבר לתקציב שלך

שנית:
אם אתה הולך לצלם פעם בשנה או כל יום זה לא משנה את נושא איכות התמונה

מעבר לכך עדשות טמרון פחות טובות העדשות קנון אבל זולות יותר לדגומה עדשה 17-50 F2.8 של טמרון עולה כ 1500 ש"ח זו של קנון מעל 4000 ש"ח כך שהן פשרה טובה

לא ברור לי לחלוטין אם אתה רוצה DSLR או שאתה לא רוצה DSLR - קשה לי מאוד
מצלמה לא רעה בכלל יכולה להיות סוני RX100 מהגרסה הראשונה שעולה כ 2200 ש"ח והיא מאוד מוצלחת, אבל DSLR מספקת תמונה טובה יותר, אבל היא גדולה יותר וכבדה יותר.

yaakov63

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
שלום כרמי!
כנראה שהייתה אי הבנה. שכתבתי d600.התכוונתי ל600d של קנון ובכלל לא חשבתי על ניקון.
ברור שאם אני מצלם פעם בשנה נניח. זה לא משנה את איכות התמונה.
הבנתי וראיתי לגבי עדשת קנון וטמרון הבדל של 300 או 400 ש'ח.אגב לגבי עדשת הקיט 18-55 .ציינת לע'יל שהיית משקיע בעדשה זום קנון.18-135 או קמרון 17-50.מאשר בעדשת הקיט 18-55. ומדוע אני רושם ומציין זאת.כי ראיתי באתר של פוטו שוורץ מירושלים ששם אגב רכשתי את הניקון f65 .את ניקון 600d.מציעים אותה למכירה עם או בלי עדשת הקיט שציינתי לעי'ל.שניהם באותו המחיר.אז לא הייתה קונה את המצלמה עם הקיט.הרי זה באותו המחיר.אז יש לך עדשה לא איכותית.זה לא נורא.
מתנצל אם קצת בילבלתי אותך.בגדול בראש שלי זה dslr.וכנראה שכרגע אלך על משהו מינימאלי .למרות שבראש שלי יש מחשבה לקנות את ה600d של קנון.ואגב גם בחנות בעיר מגורי.מחסני חשמל מוכרים את המצלמה ב2300 כולל הקיט.זה לא מחיר מצויין כולל הקיט?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
על זאפ שמעת? אתה מוזמן לבדוק מחירים שם ולראות
יש לקחת בחשבון רכישה ציוד עם אחריות קרט (ניופאן) יקרה יותר מצלמה ביבוא מקביל
שמעתי הרבה דברים טובים על פוטו שוורץ אישית אני לא מהאזור ולא רכשתי מהם דבר

בקשר למחיר שאתה מביא אין לי מושג על מה אתה מדבר - אם אתה יכול לספק קישור שיהיה לי ברור על מה מדובר ויהיה לי קל לתת לך את דעתי.

עדשות 17-50 F2.8של טמרון כאמור עולה פחות מחצי מחיר מעדשת המקבילה 17-55 F2.8 של קנון צריך לעשות השוואה של עדשה מול זו המקבילה לה
מעבר לכך- למי שלא צריך את הטווח זום הגדול ה 17-50 עם צמצם F2.8 מוצלחת מעדשת 18-135 בגלל צמצם F2.8

אם התקציב לא מאפשר לך זאת עדשת הקיט היא כאמור פתרון אפשרי, אבל חשוב לי להסביר שזו עדשה הזולה ופשוטה ביותר שיש והיא כזאת.

yaakov63

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
בוקר טוב

כן בוודאי ששמעתי על זאפ .אני מטייל שם כבר כמה זמן.ואגב בזמן שראיתי את תגובתך עיינתי בזאפ לגבי מצלמת קנון 600d.
וגם לגבי ה1100d.אבל יותר ל600d.בהשוואות מחירים.ברור לי לגבי האחריות מקרט על זה לא אוותר.זה סימן טוב ששמעת דברים טובים על פוטו שוורץ הירושלמים מכירים טוב את החנות ואת היחס האדיב והאמין שלהם.דוגמא מאצלי.שרכשתי את המצלמה ניקון f65.באתי ואמרתי להם שחנות מקבילה ועמיתה שלהם מוכרת את המצלמה במחיר מעט פחות מאצלהם.והם בדקו מול החנות.ומכרו לי במחיר של החנות העמיתה.אתן לך 2 קישורים לגבי הd600

עם עדשה 18-55:

http://www.photoshwartz.co.il/viewProduct.asp?ID=529

בלי עדשה .רק גוף:

http://www.photoshwartz.co.il/ViewProduct.asp?ID=277

הבנתי לגבי העדשה שהיא זולה ופשוטה

אגב בלי קשר .מה דעתך האישית בקניה מebay?
אתמול גלשתי באתר המדובר כולל בפייפל

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כאשר רוכשים מצלמה ללא אחריות של קרט ל 3 שנים ניתן להוסיף ביטוח (אחריות) של מק
http://www.dtown.co.il/forum/13863-המדריך-להרחבת-אחריות-מק-mack.html

כעת שהמחירים בארץ ובחול מאוד דומים רכישה בחו"ל בתוספת משלוח ומע"מ מקבלים את מחיר הארץ - אז אני לא רץ לרכוש בחו"ל ולהפסיד אחריות החנות גם לשנה (כמו שאתה יודע יש גם חנויות אמינות)

דרך אגב האם מדובר רק על מצלמת קנון? האם קנון D5200 היא אופציה אפשרית?

yaakov63

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
ערב טוב
שאלתי אותך לגבי רכישה מחו'ל דרך אייבי.והבנתי שלא כדאי ולא משתלם לקנות מחו'ל.הרי נצטרך לשלם מעמ ואולי מכס.בסופו של דבר אתה צודק.לא נחסוך הרבה בקניה זאת.
אתה שואל את שאלתך כדרך אגב ?רק לגבי קנון ?כאילו באיזה הקשר?
האם בהקשר לקישורים שצירפתי לך? שלא התייחסת למחיר עם או בלי עדשת 18-55.?.האם אתה מתכוון שאולי אקח כאופציה לרכישה במקום את קנון .את d5200.?ציינת שהיא של קנון.לא טעיתה ?כי ראיתי לפני שהגבתי עכשיו שהיא של ניקון.
אגב בהקשר למצלמות קנון בכללית.שנותנים לאדם אצבע הוא רוצה את כל היד.מדוע אני אומר את זה.
כי בתחילה חשבתי על canon 1100d ולאחר מכן נכנס לי לראש ה600d.ואולי תצחק עכשיו בעצם היום אחר הצהרים ראיתי באתר קרט את ה100d.בעצם אני חושב שכבר ראיתי את הדגם הזה לפני שבוע או עשרה ימים."איך לא מסתפקים במועט" תרתי משמע.תגובתך ותן דירוג לגבי שלושת הדגמים
מחיר ללא עדשת הקיט 18-55
d600-1790 ש'ח
1100d-1475 ש'ח
100d-2110 ש'ח
אגב בפוטו שוורץ ציינתי זאת בשרשוש קודם
המחיר שם לגבי ה600d-עם עדשת קיט .2280 ש'ח אותו מחיר גם ללא עדשה.
מאמין שאם אומר להם אולי ימכרו ב1800 ש'ח מינוס מחיר העדשה
אגב אני בתוכי יודע במעט שקראתי את הדירוג נשמע אם הדירוג שלך יקלע לשלי?
אגב במצלמות אלו אין מייצב תמונה.זה משנה שאין?

נערך לאחרונה ב:

yaakov63

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אגב לגבי פוטו שוורץ .ירושלים .כדי לתת את הדעת ולהתייחס כאן בדברים הטובים שהם עושים.
ראיתי שיש מדריכים וכתבות על מצלמות שיצאו .ובחנו אותם.ואולי גם בחנו אתרי צילום או חנויות צילום.את זה לא ראיתי.
אולי ליאור יתייחס לכך
בכל מקרה בכללית הוא עושה עבודה נפלאה כאן באתר לגבי מצלמות כולל מצלמות וידאו

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני יכול לספק לך את דעתי על הציוד, את ההחלטה איזה דיל אני משאיר לך
אני אישית לא אוהב את ה 100D לדעתי היא קטנה מידי לשימוש נוח מול ה DSLR האחרות
ה 1100D היא מצלמת כניסה של קנון לתחום ה DSLR וכזו היא מוצלחת (אני לא מתיחס ל 100D כלל) , ה 600D דגם בכיר יותר ומוצלח יותר עם חיישן מוצלח יותר ויכולת תפעול טובה יותר, והיא גם יקרה יותר

אני אישית חושב שניקון D5200 יותר מוצלחת (ה 600D) בגלל מערכת פוקוס טובה יותר וחיישן מתקדם יותר שעוזרים לקבל תמונה טובה יותר
הערה קטנה: חשוב להבין שתמיד, תמיד יש דגם טוב יותר ומוצלח יותר :)

yaakov63

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
בוקר טוב
קראת היטב את המחשבות שלי.אני בהתחלה כלומר אתמול חשבתי ש100d.יותר מוצלחת מ2 האחרות.מהר הבנתי וירדתי ממנה.ונשארתי רק עם 1100d ו600d.והבנתי שבין שתיהן ובדקתי.ש600d יותר עדיפה למרות ש1100d.בכלל לא רעה.
אגב לגבי הניקון.לא הזכרת אותה בשרשורים קודמים.רק ציינת ש600d יעילה יותר מ1100d.צריך לבדוק ניקון מול הקנון .אישית לא ממהר לשום מקום.
לגבי ההערה שלך.יודע שיש תמיד דגם טוב ומוצלח יותר.ציינתי זאת שכאשר נותנים לך אצבע אתה תמיד תרצה את כל היד.:בעד:

נ.ב. מי יותר יקרה ממי?ניקון או קנון?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
יש הרבה רעש מי יותר טוב ניקון או קנון
לא יודע, אבל קנון היא החברה הגדולה יותר וזה הולך כך
ניקון חדשנית יותר ומביאה תמורה טובה יותר לכסף עם חיישנים חדשים יותר ויותר נקודות פוקוס מול מצלמות המקבילות של קנון
קנון שמרנית יותר ומביאה שינויים בקצב איטי יותר כך שמצלמות כמו 7D, 550D, 600D, 650D, 700D, 750D ו 60D
חולקות את אותו חיישן בדיוק עם איכות תמונה מרמה מאוד דומה.

כך שניקון בתקופת זמן הזאת הציגה מספר חיישנים חדשים ומוצלחים (עם טווח דימני טוב יותר, יכולת טובה יותר ב ISO גבוהה ...) מול מצלמות הקנון המוזכרות כאן וכאמור גם עם מערכת פוקוס טובה יותר - לא מדובר כאן על הבדל של יום ולילה, מצד שני הניקון D5200 קצת יותר יקרה מה 600D שהינה באמת דגם יחסית ישן, וזה מוריד את המחיר שלו, אבל מה שהופך אותו להיות מאוד משתלם, היות וכאמור דגמים חדשים יותר של קנון לא הביאו שינוי גדול :)

אז מה עדיף לרכוש מי שמחפש לחסוך ה 600D בפרוש בחירה מוצלחת מאוד עבור השקל, מי שמוכן לשלם קצת יותר ה D5200 מספקת יותר - מעבר לכך קנון וניקון מציגות גוף ותיפעול קצת שונה וכל אחד צריך להחליט מה יותר נוח לו, לדעתי ניתן לעבוד בצורה נוחה עם שני הדגמים.

אני אישית מצלם בדגם ישן יותר אפילו של קנון ולדעתי מה שהכי חושב לאיכות התמונה זו העדשות ואצלי הן יותר יקרות מהמצלמה - בניגוד לצלמים המתחלים שרוכשים גוף יקר עם עדשת קיט

בבקשה:
מדריך: דילמת עדשות ה- DSLR של הצלם המתחיל

yaakov63

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
היי כרמי
בסדר הכל טוב ויפה לגבי ניקון d5200 שהיא יעילה יותר מקנון 600d.
ואגב ההפתעה בשאלתי.בעצם שאני מופתע.בשרשור קודם ציינת ש600d.יעילה יותר מ1100d.היום שראיתי את תגובתך האחרונה.ראיתי בין היתר שמישהו שאל כמוני שאלה לגבי מצלמה ועדשה.ואתה עניתה לו והתייחס בתשובתך לגבי המצלמות שונה ממה שעניתה לי

yaakov63

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אם אתה מתכנן לצלם בצורה רצינית והרבה לא הייתי ממליץ על מצלמות זולות יותר כמו 600D או 700D, הן לא בנויות לצילום כבד.

yaakov63

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אם אתה מתכנן לצלם בצורה רצינית והרבה לא הייתי ממליץ על מצלמות זולות יותר כמו 600D או 700D, הן לא בנויות לצילום כבד.
זה בין היתר מה שכתבת לו.זה נשמע כאילו הן לא משהו כלל איכותי וטוב
תקן אותי אם אני טועה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור