התייעצות לשדרוג המערכת

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מצטרף להמלצה של shushu .....ואם בכל זאת אתה רוצה להישאר עם הרמקולים הנוכחיים שלך תוסיף להם SUB, שום שדרוג שהוצע כאן לא יבצע שנוי דרמתי כמו הוספת ה SUB או להבדיל החלפת הרמקולים.

אההה....וצלם את החדר, ניתן להבין ברמה די גבוהה מהצילומים אם החדר שלך מהדהד וצריך תוספת של אקוסטיקה מינימלית בתצורה של שטיחים ווילונות.
רוברט צודק. שום שינוי שהוצע לפניו לא יתן לך הבדל בסדר גודל שהחלפת רמקול (או הוספת סאב) יתן.
מה שרוברט מפספס, או פוטר כחסר חשיבות, הוא מה שבא לפני הרמקולים.
אז, אם אתה רוצה לקבל את השינוי הגדול ביותר עבור כל שקל שאתה משקיע, שידרוג הרמקולים הוא המעשה הנכון.
אם אתה רוצה להנות יותר מהמוסיקה, תצטרך לעשות את כל הדברים. וזה כולל גם רמקולים בסופו של דבר. אבל בסופו של דבר! פשוט רמקולים, כדי שיהיו שידרוג משמעותי מ ls50, יעלו לך 25-30. אלא אם תוסיף סאב שיעלה חצי-שליש, ובמקרה כזה תאכל עליו סרט כמה שבועות עם הכיוונים עד שתנוח דעתך. ואז, ורק אז, תוכל לשאול את עצמך: "יש לי יותר באס. האם זה מה שהיה חסר לי, והאם זה מספק אותי"?

במידה והתשובה לאחת מהשאלות היא שלילית, תוכל להמשיך לשדרג במעלה השרשרת. הכל תלוי בתקציב ובאורך הרוח שלך.

לפי דעתי החלפת רמקולים היא כמו כניסה לעזה. אתה יודע מתי אתה מתחיל. לא יודע מתי (ובכמה) אתה מסיים. אבל אם עושים הכל כמו שצריך, בסופו של דבר, יש שקט.סליחה. מוזיקה

נערך לאחרונה ב:

איתמר12345

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שוב תודה על התגובות. מעניין מה שכתבתם.

רוברט צודק. שום שינוי שהוצע לפניו לא יתן לך הבדל בסדר גודל שהחלפת רמקול (או הוספת סאב) יתן.
מה שרוברט מפספס, או פוטר כחסר חשיבות, הוא מה שבא לפני הרמקולים.
אז, אם אתה רוצה לקבל את השינוי הגדול ביותר עבור כל שקל שאתה משקיע, שידרוג הרמקולים הוא המעשה הנכון.
אם אתה רוצה להנות יותר מהמוסיקה, תצטרך לעשות את כל הדברים. וזה כולל גם רמקולים בסופו של דבר. אבל בסופו של דבר! פשוט רמקולים, כדי שיהיו שידרוג משמעותי מ ls50, יעלו לך 25-30. אלא אם תוסיף סאב שיעלה חצי-שליש, ובמקרה כזה תאכל עליו סרט כמה שבועות עם הכיוונים עד שתנוח דעתך. ואז, ורק אז, תוכל לשאול את עצמך: "יש לי יותר באס. האם זה מה שהיה חסר לי, והאם זה מספק אותי"?

במידה והתשובה לאחת מהשאלות היא שלילית, תוכל להמשיך לשדרג במעלה השרשרת. הכל תלוי בתקציב ובאורך הרוח שלך.

לפי דעתי החלפת רמקולים היא כמו כניסה לעזה. אתה יודע מתי אתה מתחיל. לא יודע מתי (ובכמה) אתה מסיים. אבל אם עושים הכל כמו שצריך, בסופו של דבר, יש שקט.סליחה. מוזיקה

אני קצת מנסה להימנע מתהום השדרוג חח. אני לא אודיופיל ברמה הקשה, יותר אוהב מוזיקה עם אוזן מעט רגישה מהממוצע. אני גם נורא צעיר ואין לי את הסכומים והזמן בשביל באמת להיכנס לזה עד הסוף. קניתי את המערכת שלי לפני שנה והייתי מאושר, רק לאחרונה התחלתי להרגיש שחסר לי גם קצת שקט ופירוט בקטעים עמוסים וגם "נפח" בצליל, ועדיין אני נהנה מאוד ממנה. אולי בעתיד הקרוב בנוסף להחלפת הלפטופ אנסה סאב או באמת רמקולים ריצפתיים קטנים בשביל לשפר את הנפח שחסר.
דרך אגב המגבר הוא לקסמן 505 והחדר הוא חדר שינה בינוני (4*4).

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
רמקול הls50 כמעט אין לו גבולות - תוכל להנות גם משידרוגי הגברה בהרבה מאד כסף.
אלא אם אתה מתלונן על חוסר באס..
לך על nuc בתקציב של עד 2500 והשאר לdac טוב יותר, בסכום ממכירת הנוכחי + שארית התקציב אולי תשיג da06 משומש שהוא נהדר.
לpsaudio יש dac במחיר לא גבוה שיתן לך נוקאאוט, אני מתכוון לdac ברמת עלות 6000 כחדש - למיטב זכרוני.
ספק של hdplex או דומה יכול להיות השלב הבא - למרות שיש לי אחד כזה אני לא בטוח שיש טעם ואני לא באוטוסוגסטיה בעניין הזה…
משמעו - יותר חשוב לדעת להגדיר את התכנה במחשבים מאשר להשקיע בחומרה איזוטרית.
וזה מנסיון, כדי לא לפתוח ויכוח; יש לי משניהם ואני משתמש בפשוט יותר.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
אני הייתי הולך על ה lime tree bridge של לינדמן ובשלב מאוחר יותר בודק אם ספק לינארי ישדרג אותו. משהו כמו teradak בכמה מאות שקלים או טדי פרדו.

אחכ חושב על שידרוג הדאק.

אחרי שנים עם סטרימרים, קשה לי לחשוב על חזרה למחשב והעיסוק התמידי בו.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
רמקול הls50 כמעט אין לו גבולות - תוכל להנות גם משידרוגי הגברה בהרבה מאד כסף.
אלא אם אתה מתלונן על חוסר באס..

לדעתי זה מה שהבחור כתב בפתיח... אמר "גבוהים קצת בהירים" וחשב להוסיף סאב

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
שלום לכולם.
אני יחסית חדש בפורום ובתחום, ואשמח לדעתכם בעניין שדרוג המערכת שלי.
אני שומע מוזיקה דרך טידל. יש ברשותי ממיר da200 של לקסמן שמחובר ללפטופ רגיל. סך הכל אני מבסוט מהתוצאה הכללית אבל יש כמה דברים קטנים שמפריעים לי (הרעש של המאוורר, גבוהים קצת בהירים, עוד הפרדה ופירוט, תחום תחתון). חשבתי לשדרג את הממיר שברשותי לממיר עם סטרימר מובנה, למשל avm שכרגע בלוחות, אבל אין לי באמת מושג האם ההבדל יהיה דרמטי. האם אתם חושבים שמדובר בשדרוג משמעותי?

כיוון אחר זה אולי להוסיף סאב טוב (יש לי רמקולים מדפיים - kef ls50), או להשקיע בכבילה איכותית יותר.

אשמח לשמוע את דעתכם על מה להתמקד בתקציב יחסית מוגבל (10k מקסימום).

תודה רבה!

כל מה שניסיתי להגיד שממיר או כבלים לא ישפרו לו בצורה משמעותית תחום תחתון וגבוהים בהירים (בהירות קשורה מאוד לתחום תחתון)

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
ממיר יותר טוב יעזור בוודאות עם תחום תחתון - לפחות אצלי כך היה.
לגבי ״עוד פירוט״ מהls50, אחר הכי מפורטים שיש - בוודאות בעיית מקור.
עוד באס בצורה משמעותית - מחליפים רמקול ומתחילים מההתחלה…

Ezdz

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
8
מספר שאלות לגבי המקור:

1. מערכת הפעלה
2. קליינט (דפדפן מסוים - כרום/פיירפוקס , אפליקציה ייעודית של טידל וכו')
3. דרייבר (במידה ומדובר בווינדוס)
4. סוג חשבון טידל (פרימיום או היי פיי)

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
1. אני עדיין עם 7, Weiss לא נותן את הדריבר לינוקס שלו. עדיף לינוקס אם אתה שולט בזה.
2. אפליקצית roon בוודאות, עדיף לשלב עם tidal ו/או qobuz.
לכן עדיף להתקין את הסרוור היעודי של roon.
3. Free asio - במקרה ובסוף אתה כן עם win.
4. כמובן שhifi

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
2 הסנט שלי:
א. אני לא יודע אם זה ברור לך - אבל יש לך מערכת מעולה. ממיר ומגבר לקסמן וקף ls50 הם שילוב שבשביל להשביח אותו ידרוש הכפלת המחיר לפחות.
ב. לפטופ הוא מקור סביר. בתערוכות יצרנים מכובדים משתמשים בו. סוקרים בעיתונים נחשבים כנ"ל. מצד שני יש היום סטרימרים יעודים בגרושים. ראה סקירות דוגמת הנ"ל:
https://darko.audio/2018/02/step-up-from-a-raspberry-pi-with-allo-digitals-usbridge/
ג. ל ls50 יש מגבלות. הוא קטן... והצליל שלו מפורט אבל רזה לטעמי. יש הרבה רמקולים מדפים שיתנו תוצאה מלאה ועמוקה יותר. אצלי אלה הרבט' אבל יש עוד אלטרנטיבות אחרות שביד2 יעלו פחות מ 10k. לא חייבים רצפתיים.
ד. שילוב סאב הוא לא פשוט. כולנו יודעים. החיבור יהיה כנראה פחות מדוייק, ויחד עם זאת אני ממליץ. מדפים טובים עם סאב יכולים לתת תוצאה לא פחות טובה מרצפתיים יקרים בהרבה.
ה. אני מאמין שבשביל להשיג "קפיצה" לעומת הסטאפ המצויין שיש לך תצטרך לעבור בקלות את ה 100 אלף ויותר. לא צוחק. מה שתוכל להשיג בסכום שציינת זה אופי שונה ולא "קפיצה" באיכות - וזה גם לגיטימי. אגיד לך יותר מזה: תוכל בקלות לשמוע מערכות שעלו 100 ו 200 אלף שתאהב פחות מאת המערכת שלך. במקרה הזה לטעמי "אופי" קובע יותר מ "איכות".

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור