התייעצות לשדרוג המערכת

איתמר12345

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום לכולם.
אני יחסית חדש בפורום ובתחום, ואשמח לדעתכם בעניין שדרוג המערכת שלי.
אני שומע מוזיקה דרך טידל. יש ברשותי ממיר da200 של לקסמן שמחובר ללפטופ רגיל. סך הכל אני מבסוט מהתוצאה הכללית אבל יש כמה דברים קטנים שמפריעים לי (הרעש של המאוורר, גבוהים קצת בהירים, עוד הפרדה ופירוט, תחום תחתון). חשבתי לשדרג את הממיר שברשותי לממיר עם סטרימר מובנה, למשל avm שכרגע בלוחות, אבל אין לי באמת מושג האם ההבדל יהיה דרמטי. האם אתם חושבים שמדובר בשדרוג משמעותי?

כיוון אחר זה אולי להוסיף סאב טוב (יש לי רמקולים מדפיים - kef ls50), או להשקיע בכבילה איכותית יותר.

אשמח לשמוע את דעתכם על מה להתמקד בתקציב יחסית מוגבל (10k מקסימום).

תודה רבה!

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
אם אתה מדבר על ה AVM MP 5.2
שבלוחות אז הוא כמה רמות מעבר למה שיש לך כרגע, לדעתי תקבל שיפור משמעותי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני חושב שמכשיר יעודי תמיד יהיה עדיף על מחשב באופן בסיסי. לרוב הם יציבים יותר, ומנסיוני הם גם נשמעים טוב יותר.

אבל הדבר הנכון הוא פשוט לשמוע אצלך. אני בטוח שמי שרוצה למכור מוצר כזה ישמח להשמיע לך אותו לפני. אפילו תוכל להשוות בניהם.

איתמר12345

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אם אתה מדבר על ה AVM MP 5.2
שבלוחות אז הוא כמה רמות מעבר למה שיש לך כרגע, לדעתי תקבל שיפור משמעותי.

תודה. אם אני מבין ממך נכון אז בלי קשר לסטרימר לדעתך הממיר בavm טוב מהממיר שיש לי כרגע?

אני חושב שמכשיר יעודי תמיד יהיה עדיף על מחשב באופן בסיסי. לרוב הם יציבים יותר, ומנסיוני הם גם נשמעים טוב יותר.

אבל הדבר הנכון הוא פשוט לשמוע אצלך. אני בטוח שמי שרוצה למכור מוצר כזה ישמח להשמיע לך אותו לפני. אפילו תוכל להשוות בניהם.

תודה רבה על התגובה ובכלל על כל הביקורות שלך, מאוד נהנה לקרוא. ברור לי שתמיד הכי טוב לנסות, אבל בתור אחד עם מלא ניסיון בתחום, יש לך השערה איזה כיוון יכול להביא לשיפור המשמעותי ביותר (מקור טוב יותר, הוספת סאב או השקעה בכבילה שכרגע מאוד בסיסית אצלי)?

MadCow

אוהב את התחום
מעורבות
22
נקודות
8
לא ציינת את שאר רכיבי המערכת ובאיזה חלל האזנה

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
לדעתי האישית אין בכלל השוואה בין השניים.
זה לא בדיוק עובד ככה, אתה צריך לשמוע את שניהם על הסט אפ שלך, יש להם אופי צליל שונה.
ה avm יותר נייטרלי, ה luxman יותר רך, יכול מאוד להיות שתאהב את ה avm הרבה פחות, בממירים ההבדלים כשמגיעים למכשירים של 10,000 שח ומעלה (והלקסמן עלה חדש 9000) נהיים מאוד קטנים והרבה יותר משמעותי זה ההבדל באופי הצליל של החברה.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
לא כבילה לא דאק (ולא נעלים) יתנו לך את הקפיצה שאתה רוצה.

לדעתי תחושת הבטן שלך נכונה. תתחיל מרמקולים רצפתיים טובים, וכשיהיה תקציב, תמשיך משם.

LS50 רמקול נחמד, אבל לשפוך עליו כבלים בתקציב שאתה מתאר זו טעות קשה.

jcdenton

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
ה DA-200 סבבה, הבעיה היא בלפטופ. גם אם תשים מקור יקר יותר זה לא ישפר הרבה מניסיון

במסגרת התקציב אפשר לבנות באזור ה 5K מחשב מקורר פסיבית עם מארז וספק לינארי דוגמת HDPLEX, זה כבר יהווה שדרוג ענק לעומת הנייד. בתקציב הנותר פלוס מינוס תשדרג אולי ל Luxman DA-06 יד שניה. שמעתי אותו ליד ה DA-200 ויש הבדל די רציני. שאל אולי את ערן אם יש לו אחד כזה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
צריך להיות אצל ערן Luxman DA-06 יד שנייה, אני שדרגתי את שלי (אם הוא עוד לא מכר אותו), ה DAC שמקבל ביקרות מעולות. נכון שהוא לא MQA, אבל עדיין מנגן מעולה (גם MQA) ומאוד אהבתי אותו (פשוט אישית כיוונתי יותר גבוהה).

בכל מקרה מי שרוצה מחשב אודיו או נגן רשת אני ממליץ לבדוק את הכיוון הזה SOtM sMS-200

https://www.sotm-audio.com/sotmwp/english/portfolio-item/sms-200/

הוא מקבל ביקרות נהדרות ויחסית לא מחיר בשמיים
https://www.audiostream.com/content...otm-mbps-d2s-intelligent-battery-power-supply

דרך אגב בכתבה מדברים על מוצרים דומים נוספים, כדי להכיר

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
זה לא בדיוק עובד ככה, אתה צריך לשמוע את שניהם על הסט אפ שלך, יש להם אופי צליל שונה.
ה avm יותר נייטרלי, ה luxman יותר רך, יכול מאוד להיות שתאהב את ה avm הרבה פחות, בממירים ההבדלים כשמגיעים למכשירים של 10,000 שח ומעלה (והלקסמן עלה חדש 9000) נהיים מאוד קטנים והרבה יותר משמעותי זה ההבדל באופי הצליל של החברה.
אתה מפספס את הנקודה. הברירה היא בין הלקסמן עם לפטופ לבין ה AVM שהוא דאק/סטרימר ומחליף את שניהם. לכן במקרה שלו השילוב עדיף ובבדאי משתלם יותר מאשר להחליף גם דאק וגם מחשב אודיו. ובטוח מי שמוכר את ה AVM יסכים גם לבוא להשמעה.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
ויש בונוס נוסף, הוא מרוויח CD ברמה גבוהה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

לדעתי תחושת הבטן שלך נכונה. תתחיל מרמקולים רצפתיים טובים, וכשיהיה תקציב, תמשיך משם.

ואת זה אתה רושם אחרי הוויכוח שאני מנהל עם נמר... מה נעשה כאן באתר - חילול קודש :p

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
אני דווקא לא לגמרי מסכים. היה לי את ה avm. מכשיר טוב אך לא עלה בביצועיו על המחשב המושקע שלי + ספק + דאק. בטח שלא עם המנורות המקוריות.

יתרונו העיקרי הוא חסכון בכמות הרכיבים על המדף והכבילה.

הממשק שלו די בינוני בסה"כ. בשלב זה עדיין אי אפשר לנגן בו ספוטיפיי והוא לא נתמך ע"י roon. במידה ואלה לא חשובים, כפי שלי הם לא היו חשובים בזמנו, אז הוא סבבה.

בתקציב נמוך יותר, הייתי הולך על הברידג' של לינדמן כנגן קבצים ובשאר משדרג הדאק אך הייתי מנסה קודם עם הדאק שלך.

פתרון נוסף, ללכת על מגבר משולב דאק וסטרימר כמו ההגל h160 שיש בלוחות ולסגור הבסטה.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
הavm כבר לא רלוונטי.
לא ברור איך מכשיר כזה במחיר שהוצע לא נמכר מיד.
יחד עם זאת, מסכים עם מה שגיא כתב מעליי.
מניסיון שלי עם הנוק מחובר לדאק מתקבלת תוצאה מצויינת (רק שהייתי צריך להיעזר בחבר שיטפל בו קצת).

איתמר12345

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
נראה ממכם שבאמת הלפטופ הוא באמת החולייה החלשה, אבדוק אופציות.
תודה רבה

shushu

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
ואת זה אתה רושם אחרי הוויכוח שאני מנהל עם נמר... מה נעשה כאן באתר - חילול קודש :p

הי, רק עכשיו ראיתי את הוויכוח :)
סתם להדגיש, התשובה שלי היתה מכוונת למערכת הספציפית של השואל. הדאק שלו סביר פלוס פלוס פלוס (היה לי אותו) החלפת מקור שם או כבלים יקרים כפי שחשב זה לא לעניין אצלו. עדיף שיתן קפיצה ברמקולים, זה כנראה הרבה יותר משמעותי אצלו (ניחוש מושכל, הרי לא שמעתי את המערכת, אבל אם הבחור רצה סאב, סימן שהוא מרגיש שחסר לו מלאות בצליל יעני מיד תחתון ובאס)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
שלום לכולם.
אני יחסית חדש בפורום ובתחום, ואשמח לדעתכם בעניין שדרוג המערכת שלי.
אני שומע מוזיקה דרך טידל. יש ברשותי ממיר da200 של לקסמן שמחובר ללפטופ רגיל. סך הכל אני מבסוט מהתוצאה הכללית אבל יש כמה דברים קטנים שמפריעים לי (הרעש של המאוורר, גבוהים קצת בהירים, עוד הפרדה ופירוט, תחום תחתון). חשבתי לשדרג את הממיר שברשותי לממיר עם סטרימר מובנה, למשל avm שכרגע בלוחות, אבל אין לי באמת מושג האם ההבדל יהיה דרמטי. האם אתם חושבים שמדובר בשדרוג משמעותי?

כיוון אחר זה אולי להוסיף סאב טוב (יש לי רמקולים מדפיים - kef ls50), או להשקיע בכבילה איכותית יותר.

אשמח לשמוע את דעתכם על מה להתמקד בתקציב יחסית מוגבל (10k מקסימום).

תודה רבה!
אתה צריך לקחת בחשבון שסוגים שונים של שידרוג יתנו שיפור בתחומים שונים. שידרוג דאק יעלה מלא כסף. הפרימיום על הקופסאות המפונפנות הוא יקר, מה גם שבדאקים הקפיצות המשמעותיות באיכות קורות במכפילי מחיר, לעיתים גם פי 3 ו 4. אני מכיר את המכשיר שלך טוב. היה לי כזה. לשדרג אותו יעלה הרבה כסף. לדעתי לפחות 8 גם אם שוקלים יד שניה.

מאידך גיסא הלפ טופ זה החיבור הכי מעפן שאתה יכול לעשות לדאק. חיה רועשת חשמלית ומכאנית. מצד שלישי לא בטוח שתשמע הבדלים שיצדיקו השקעה במחשב ייעודי. אני הייתי הולך על סטרימר ללא איחסון ומזרים אליו דרך ליבת רון בלפטופ. או בכל ממשק אחר.
אפשרות נוספת היא להחליף את הממיר למודרני יותר המכיל מודול הזרמה. שאל את ערן אם ל-250 יש כזה. אולי שווה לשקול טרייד. ואז גם שידרגת דאק וגם חסכת התמזמזות עם מחשב חדש.

לדעתי, הדרך הכי רצינית שאתה יכול לנקוט בה היא לחרוש את הארץ (או במקרה שלך אם אתה בת"א, רדיוס של 5 קמ בלבד כדי שלא תצטרך להוציא ויזה דרומה או צפונה:)) ולהתעלק על אנשים עם לב טוב שיש להם פתרונות הזרמה מגוונים. תתארח עם הדאק והאוזניות והלפטופ ותנסה לגבש דעה מה מוצא חן בעינייך.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113

לא מסכים איתך. זה רמקול שצריך להתאמץ מאד כדי למתוח אותו לקצה גבול היכולת. הוא בכיף יכול לשבת על מערכת של 50,000.
אני כן מסכים איתך אבל, שכבלים זה לא הדבר הראשון שצריך לעשות.

איתמר, ראשית קבל התנצלות על חוסר הבנת הקריאה שלי. חשבתי שאתה עם אוזניות.

שנית, אתה על פיתחו של תהום השידרוג. מה שאתה מחפש הוא צליל טוב יותר. וכמעט בכל דרך שתחבר אתה תשפר אותו. אבל אף אחת מהן לא תהיה זבנג וגמרנו.
"שקט" (או "לכלוך") ניתן לשפר בכמה דרכים. רמקולים היא לא אחת מהן. טיפול בחשמל. מגבר טוב יותר וכו. לא כתבת איזה מגבר יש לך.
ההמלצה שלי נשארה בעינה: התחל מהמקור (טרנספורט) ורד למטה. ככל שתשקיע יותר בתחילת השרשרת, ככה השינויים בסופה יהיו מורגשים יותר.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

מצטרף להמלצה של shushu .....ואם בכל זאת אתה רוצה להישאר עם הרמקולים הנוכחיים שלך תוסיף להם SUB, שום שדרוג שהוצע כאן לא יבצע שנוי דרמתי כמו הוספת ה SUB או להבדיל החלפת הרמקולים לרצפתיים.

אההה....וצלם את החדר, ניתן להבין ברמה די גבוהה מהצילומים אם החדר שלך מהדהד וצריך תוספת של אקוסטיקה מינימלית בתצורה של שטיחים ווילונות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור