התייעצות לגבי Canon 80D

fofa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם, אשמח להתייעצות -
Canon 80D + עדשת קיט 18-135 is usm nano
השימוש העיקרי שלי הוא טיולים ונופים. הייתה לי עד עכשיו ניקון D5200 (גם עם עדשת הקיט). האם הקנון הנ"ל נחשבת לשידרוג לעומת הניקון? טובה יותר?

אם יש מצלמה אחרת מומלצת יותר עבור השימוש שלי אשמח לשמוע. התקציב כ 3500 כולל עדשה (המחיר של הקנון שהזכרתי כולל עדשה הוא כ 4500 אבל מצאתי ביד 2 ב 3500).
תודה רבה!

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
עדשות הקיט הן קללה שחבל שבאה לעולם.

תשאיר את הניקון אצלך ובתקציב:

1. תרכוש סיגמא 17-70 לניקון.
2. Nifty Fifty לניקון
3. ישאר לך עודף למנה פלאפל.
:)

והרבה הנאה בצילומי נוף (הסיגמא בסע' 1 ) והטיולים וכל השאר ב- 50 מ"מ פריים (ה Nifty Fifty בסע' 2).

מנחם

fofa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על התגובה, אחדד את השאלה -
1. הניקון כבר לא אצלי.
2. למרות שזה לא אידיאלי, מעדיפה עדשה אחת ולא שתיים משום שאני נושאת אותה עליי בטרקים ולא יהיה לי נוח להחליף עדשות.
3. "קללה שחבל שבאה לעולם"..?? :(
ושוב תודה

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
כפי שמובן,התשובה הקודמת שלי יצאה מההנחה שהניקון אצלך,מאחר ולא - התמונה קצת משתנה.

משקל:

המצלמה והעדשה,גם בנשיאה וגם בעת הצילום,נמצאים מחוץ לטווח שיווי המשקל של הגוף שלנו,ומשכך - השקל,של הסט,מהווה מעין מנוף על הגוף שלנו ולמעשה אנחנו "חשים" את משקל הסט ככבד יותר ממשקלו הפיזי גם בנשיאה וגם בעת הצילום. כמה זה "כבד" וכמה זה "קל"? זו שאלה מאוד סוביקטיבית אבל,מקובל,לדבר על סט שמשקלו מעל 2000 גר' ככבד.

מצלמות חסרות מראה:

למצלמות חסרות המראה יש כמה וכמה יתרונות הקשורות באיכות התמונה,משקל וגודל וגם באיכות עדשות הקיט שאינן State
of the art אבל יותר איכותיות מעדשות הקיט של קנון וניקון. סט כמו om-d e-m10 mark iii או הסוני A6000 עם עדשות הסט יתנו יתרון בשקל ואיכות תמונה סבירה ואפילו טובה.

קנון 80D ועדשה 18-135:

השארתי את התשובה הזו לסוף -ולא במקרה.

ראשית גלוי נאות: אני לקוח של קנון כבר כמה עשורים ויש לי את ה 80D וגם את עדשת ה 18-135 של קנון,כך:שהסט הזה מוכר לי היטב.
80D היא אחת המצלמות היותר טובות הארסנל של קנון שמכוון לצלמים חובבים. עדשת ה 18-138 היא לא עדשת הקיט השכיחה אבל יש בנמצא סט שנמכר,ישר מהקופסא,של המצלמה הזו והעדשה הזו.
עדשת ה 18-135 של קנון זו עדשה מאוד ורסטילית,מצד אחד תיתן תחיתן אפשרות לצילומים קרובים (קרובים/רחוקים כוונה למרחק הפיזי מהצלם) או צילומי נוף בזוית רחבה,יחסית,ומצד שני אפשרות לצילומי טלאפוטו כלומר צילומים של אוביקטים רחוקים.

לסיכום:

ה 80D היא מצלמה מהטובות הארסנל של קנון ומקום טוב להתחיל בו גם אם רוצים,בעתיד,לשדך לה עדשות טובות יותר...ויקרות יותר.
לגבי העדשה:מצורף סירטון ואני מסכים עם כל מילה
הינה הוא פה

מנחם

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור