התייעצות לגבי עדשות למצלמה

ספנסר

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום לכם,
רכשנו השבוע מצלמה מדגם canon EOS 200D. יחד איתה קיבלנו עדשה 18-55 מ"מ ורכשנו גם עדשה 75-300 מ"מ.
עליי לציין שהמצלמה משמשת אותי לצילום ציפורים ולכן גם הזום של העדשה הזו לא מספיק לי.
האם זה אומר שרכשנו מצלמה שאיננה מתאימה לצרכיי או שיש עדשות נוספות שמתאימות לדגם הזה עם זום יותר גדול?
תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה יכול לחבר למצלמה עדשות עם מחבר EF-S ויש מגוון עדשות של קנון, סיגמא וגם טמרון עבור מחבר זה, אבל עדשות עם זום גדול לא יהיו זולות כלל.

הנקודה החושבה היא שאם אתה רוצה לצלם ציפורים קנון 200D עם מערכת פוקוס, בסיסית ביות וקצב צילום איטי היא לא הכלי שהייתי בוחר לכך.

מה שאומר לפני שאתה רץ להשקיע בעדשות יקרות כדי לבדוק שאתה באמת מעוניין להמשיך בכיוון הזה עם המצלמה הזו.

ספנסר

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה על תגובתך.
במה אתה היית בוחר לכך? (בתקציב שפוי)
חשוב לי באמת זום טוב (לצלם גם ציפורים רחוקות) ומהירות כזו שכשהציפור זזה/עפה היא לא תצא "מרוחה" אלא חדה וברורה.
שוב תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
צילום ציפורים זה בעיה לא קטנה צריך מצלמה עם מערכת פוקוס טובה ויכולת לצלם בקצב צילום מהיר -אלו נקודות שנמצאות במצלמות היקרות יותר.

מעבר לכך יש צורך בעדשות עם זום גדול ומערכת פוקוס מהירה גם זה ציוד יקר.

בנושא המצלמה הייתי מנסה לבדוק קנון 7D ביד שנייה (יש כבר 7D MARK II, שמוצלחת יותר אבל היא תיהיה יקרה יותר) - זה דגם קצת ישן, אבל מצלמה מעולה עם מערכת פוקוס שהייתה מאוד מוצלחת בזמנו והייתה בחירה טובה בנושא של צילום ציפורים.

אפשרות אחרת זו מצלמות כמו קנון 70D או 80D כמובן ביד שנייה הן פשוט בתקציב אחר.

אם אתה מוכן לבדוק גם חברות אחרות פרט לקנון, אפשר למצוא מצלמות של ניקון D7000 או D7100 או D7200 ... ביד שנייה

ולאחר רכישת מצלמה יהיה צריך גם כמה אלפי שקלים גם לעדשה טובה - גם אז אפשר לבדוק יד שנייה

ספנסר

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
המון תודה על התגובה המפורטת! חבל שלא התייעצתי כאן קודם...

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
771
נקודות
113
היתי מוסיף גם את טריפוד טוב לנוסחה (אם טרם ישנו) בלי טריפוד ואם עדשה כבדה לצלם ציפור זזה מרחוק...

ספנסר

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שאלה נוספת, אם אפשר- איזו עדשה היית ממליץ להוסיף ל-7D MARK II canon?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדשות זום טובות לצילום - כאמור לא זולות
עדשות 100-400
https://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-cameralens&db188746=1705343&keyword=100-400&orderby=price

עדשות 150-600
https://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-cameralens&keyword=150-600&orderby=price

כמו כן יש מנגנון שקוראים לו מכפיל זה מתאם שנכנס בין בעדשה למצלמה - שצלמי ציפורים נוהגים להשתמש בו
https://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-cameralens&db188746=1705342&orderby=price

מכפיל 1.5 מכפיל כפול 1.5 את טווח העדשה ומכפיל 2 מכפיל ב 2 את טווח העדשה. כך שעדשת 70-300 תהפוך ל 140-600.
הבעיה שמכפיל גם מקטין את גודל הצמצם בהתאם.

אם פתאום אתה חושב, רגע אז אני יכול לחבר מכפיל למצלמה שלי עם העדשות שלי - אז כן, אבל מערכת הפוקוס וקצב הצילום עדיין לא יספק אותך, והעדשות שלך הן לא מוצלחות במיוחד, ה 75-300 שהיא דגם מאוד ישן וגם לא מכניס הרבה אור ועם מכפיל הוא יהיה חשוך יותר.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
צילום ציפרים מתחלק,בגדול,לשלוש מחלקות/חלקים:

1. צילום ציפור כשהיא נייחת,למשל:עופות מים במים,ציפור על חוט חשמל וכדומה.
2. עדיין בתחום הנייח:בונים ענף כלשהו,שמים מזון לציפורים,ושמים מצלמה,מרוחקת,מכוונת לענף ולמזון וכשמגיעה ציפור ואוכלת....מצלמים.
3. ציפורים במעופן,ואז,מן הסתם,הן בתנועה.

צילום של בעלי חיים בטבע מצריך כמה כללי ברזל והראשון והחשוב שבהם הוא: אנחנו,המצלמים,עומדים מן הצד ולא מפריעים לבעלי החיים ולא מטרידים את מנוחתם פעילותם וכיו"ב.

ציפרים אינן יוצאות ן כלל הזה וגם: הן קטנות,עפות מהר ומאוד מאוד לא אוהבות בני אדם. כך,שאם נתקרב מידי הציפור תפרוש כנפיים ותעוף וכך הלכה התמונה וגם הפרנו את כלל הברזל....:(.

המצלמות שהוזכרו כאן,אכן משמשות לצילומי ציפרים הרבה בזכות הפוקוס שלהן והיכולת לצלם מס תמונות נכבד בשנייה,אבל זו רק ההתחלה,למה?

כמו שאמרתי:כדי לצלם ציפור נעשה הכל שלא להפריע לה להנהל את חייה בטבעיות מלאה. וזה אומר שצריך עדשה שמסוגלת לקרב את הציפור אלינו/לסנסור שלה. נהוג להשתמש בעדשות סביב טווח של 400 מ"מ והעדשות האלה אינן זולות בכלל,בד"כ גם כבדות.

בעניין הגוף,כמו למשל ה 200D שהוזכרה פה,אפשר להתפשר בתנאי שהצפרים שרוצים לצלם הן נייחות כפי שציינתי לעיל בסעיפים 1 ו- 2.

מנחם.

ספנסר

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה, מנחם, וסליחה שלא הגבתי. רק עכשיו ראיתי...
אני מגיעה לצילום ציפורים מתוך אהבה רבה לבעלי חיים. הסר חשש מליבך. אני ממש לא מטרידה אותן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור