התייעצות לגבי מצלמת Nikon coolpix p900

• פותח הנושא karny
  • פורסם בתאריך

karny

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום למומחים

אני צלם חובב בעיקר של צילומי נוף וטבע וכיום משתמש במצלמת סופר זום של פנסוניק (LUMIX FZ72).
אני מתלבט אם יש טעם להשתדרג למצלמת ניקון coolpix p900 שמציעה זום אופטי X83 לצד GPS ו-WIFI
אני יודע שצלמים מקצועיים די מזועזעים מצלמים חובבים שמפיקים סיפוק ממצלמות סופר זום אבל מעולם לא היה לי מוטיבציה להשקיע בציוד צילום יקר וכבד וטווח הזום מאוד חשוב לי.

מחירה של ה-coolpix p900 הוא כ-2400 ש"ח ושאלתי היא האם לצרכים שלי, יש הצדקה לפער המחירים הכה משמעותי בינה לבין ה-LUMIX שברשותי כעת (שעולה סביב ה-1000 ש"ח). האם רק הזום וה"משחקים" כגון WIFI ו-GPS אחראים לפער המחירים ה"מכובד" הזה או שבאמת הניקון תפיק תמונה איכותית יותר ששווה את ההשקעה.

אשמח לשמוע את דעתכם המקצועית בנושא ואם יש המלצות אחרות שיכולות להאיר את עיניי ביחס לצורך שתיארתי כמובן שאשמח לשמוע ולהשכיל.

תודה חברים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קשה לי להמליץ על מצלמת סופר זום,
אז אני לא ממליץ, בהצלחה

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
הייתי צעיר, רציתי מצלמה. הייתי בחו"ל, קניתי מצלמה. המוכר הראה לי "ביג לנס"- עדשה גדולה, זה טוב, מיסטר. המון המון זום...
קניתי, צילמתי, עוד ועוד, ועוד.
אח"כ עברתי על התמונות.. אחת אחת, על הפנים. מצלמה גדולה, מסורבלת, איכות ממש גרועה, גם ביחס לקומפקטיות פשוטות:(

עברתי על קצת תמונות מהניקון, דווקא התמונות נראות סבירות. הזום מפלצתי וכנראה לכן היא עולה אקסטרא. זום מטורף לגמרי.
מצרף לך את הגלריות. תעבור עליהן, ואם איכות התמונה נראית לך בסדר- לך על זה.
http://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-p900/nikon-p900GALLERY.HTM
http://www.dpreview.com/sample-galleries?galleryId=6036507234

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
http://m.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=878396

אופציה עם חיישן בגודל 1 אינצ מול גודל של 1/2.3 אינצ המצלמות סופר זום הרגילות. להסיר ספק גודל החיישן מאוד חשוב לאיכות התמונה.
זום כפול 16 בלבד אבל זה מספיק מעל הראש לכל אחד ועם עדשה איכותית.

karny

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה על התגובות.
מבין לחלוטין את חשיבות גודל החיישן
מצד שני, מעיון בגלריות של הניקון, אכן התוצאות לא רעות בכלל
אני לא מתכוון ממילא לצלם בתנאים קשים במיוחד
נראה לי שאתלבט עוד קצת ואז אקבל החלטה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תמונות לדוגמא זה לא אוסף מקרי תמונות של המצלמה, אלו תמונות נבחרות. אתה מעניין לראות תמונות דוגמא מדהימות של איפון 4?
תעשה השוואה למצלמה כמו קנון SX710 שעולה פחות מ 1000 ש"ח

karny

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אוקי. עכשיו הבנתי מהתשובה עד כמה אני טירון בתחום והשתכנעתי.

אז אם בכל זאת חשוב לי זום משמעותי עד כמה שניתן לצד גודל חיישן שנותן איכות טובה במחיר סביר שנע סביב ה-2000 ש"ח ההמלצה שלך היא עדיין Panasonic DMCFZ1000 או שיש אופציות נוספות שבאות בחשבון?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
השאלה מה באמת חשוב לך - רוב האנשים בעולם מצלמים עם מצלמה ש הטלפון כי היא זמינה עבורם ולשמור את הרגע הם לא צרכים איכות תמונה.

לקבלת איכות תמונה טובה לדעתי יש שני נקודות חשובות גודל חיישן ואיכות העדשה.

במחיר של 2700 ש"ח ניתן לרכוש את בפונסוניק LX100 עם חיישן בגדול 4/3 '' (אניצ ושליש) עם עדשה לא רעה בכלל, אבך עם טווח זום יחיסית קטן - יתרון תמיכה בוידאו 4K

עם מדברים על חיישן של 1'' אז באמת יש את פנסוניק FZ1000 עם זום יפה כפול 16 בכ 2900 ש"ח
יש גם את סוני RX10, אבל היא יקרה יותר...

יש אופציות של מצלמות DSLR אמיתית, אבל אז גם טווח הזום של העדשות יהיה קטן
לדגומה ניקון D3300 עם עדשת 18-140 סט יפה עם טוב זום של 7.8 פחות מ 3000 ש"ח
(אפשר לרכוש עם עדשה של 18-200 טווח זום כפול 11, אבל איכות אופטית ממש לא ..)

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
אוקי. עכשיו הבנתי מהתשובה עד כמה אני טירון בתחום והשתכנעתי.

אז אם בכל זאת חשוב לי זום משמעותי עד כמה שניתן לצד גודל חיישן שנותן איכות טובה במחיר סביר שנע סביב ה-2000 ש"ח ההמלצה שלך היא עדיין Panasonic DMCFZ1000 או שיש אופציות נוספות שבאות בחשבון?
אני קצת חולק על המגיבים הנכבדים מעליי^
גם בתמונות לדוגמא יש פחות מוצלחות. תתמקד בהם ותלמד מהן החולשות של המצלמה.
יש לניקון חיישן גדול ולא בסיסי.

karny

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
כן. זה ברור. אבל אני מזכיר שהשאלה שלי במקור היתה האם יש יתרונות משמעותיים לניקון P900 על פני ה-Panasonic Lumix DMC-FZ70 שיש ברשותי כיום עד כדי כך שהיא מצדיקה את הפער המשמעותי במחיר. מהתשובה של כרמי אני מסיק שחוץ מהזום המפלצתי וה-WIFI אין הבדלים באיכות התמונה שהמצלמה יודעת להפיק (אגב לניקון ולפנסוניק יש את אותו גודל חיישן - 1/2.3").

karny

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
טוב. לקחתי עוד קצת זמן לחשוב ולהתעמק בנתונים ולאור ההסברים החשובים שקיבלתי כאן על חשיבות גודל החיישן מיקדתי את הדרישות שלי.
ברצוני להתייעץ לגבי מצלמה Samsung NX2000 שמבחינת תקציב זה כרגע סדר גודל שמתאים לי. שמתי לב שבאחד התגובות שלך כרמי למישהו ששאל על המצלמה הזאת, ציינת שאינך אוהב את עיבוד התמונה של סמסונג אבל אני לא בטוח שרף הרגישות שלי בתור מתחיל/חובב זהה לשלך אז ייתכן שלי זה לא ממש יפריע.
מבחינת מיקוד הדרישות שלי: איכות תמונה (ללא ספק הסמסונג זה שיפור משמעותי בהשוואה ללומיקס סופר זום שיש לי כעת) וגם עניין הקישוריות מאוד חשוב לי (WIFI) וגם על הדרישה הזו המצלמה עונה שלא לדבר על המחיר שהוא אטרקטיבי מאוד ביחס לביצועים שמתוארים במפרט.
השאלה אם יש דרך לשפר קצת את הזום והאם יש היצע של עדשות טובות למצלמה הזאת? האם המחיר הזול יחסית טומן בחובו איזו "הפתעה" לא נעימה או שמבחינה זאת ניתן להיות רגוע?
תודה מראש ויש לציין שזה פורום פשוט מעולה ומלמד.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סמסונג אוהבים להציג תמונה מודגשת, לרבים זה נראה מושך בעיין, לי אישית זה פחות מתאים. אני מאמין שניתן להגדיר את המצלמה שתציג תמונות יותר קרובות לטעם האישי של כל אחד (אבל עדיין יש חברות שמצליחות להציג תמונות מעולות יותר ויש שפחות)

מצלמות סמסונג מעולות בכל מה שקשור לקישוריות וכאן אני מאמין שזה מתאים לך.

אז איפה הבעיה, יש ספקות בשוק לגבי המשך פעילות סמסונג בתחום במצלמות ומגוון העדשות גם כך לא גדול - אבל עם עדשת הקיט 20-50 ועדשת זום נוספת 50-200 אתה מסודר במחיר של כ 3000 ש"ח
מדובר כאן על שתי עדשות שונות שאומרות להספיק לך - ואם אתה לא חושב להתקדם בצילום, אז אין כאן בעיה של ציוד נוסף שיחסר לך.

פתרון שהוא לא יותר זול מהפתרון של DSLR, אבל שם לא יהיה לך WIFI

karny

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
לגבי עדשות הזום 50-200 - אם אני רוצה להקביל את הטווח שלה למה שאני מכיר מעולם מצלמות הסופר זום, אז על איזה זום אנחנו מדברים? כפול כמה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חישוב הזום הוא 200/50 שזה יוצא כפול 4, אבל אם אתה רוכש גם את ה 20-50 זה בעצם 200/20 שזה כפול 10

אתה בטח חושב שחסר לך טווח זום ואז אני שואל, באמת?
היות וגם במצלמות סופר זום לא ניתן לקבל תמונות טובות בטווחי הזום הגדולים מכמה סיבות כמו צמצמים סגורים שמצרכים זמן חשיפה ארוך יחסית שביחד עם זום גדול מספק תמונות לא חדות.
היות ויש לך מצלמת סופזר זום היום אתה יודע באיזה טווחי זום אתה מצלם, ובכנות אתה באמת צריך את הטווח זום הגדולים האלו.

tzotz

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
סופר זום אינו מיועד להחליף מצלמת DSLR וגם לא מצלמות דיגיטליות אחרות עם חיישן קטן יותר אפילו לא כאלה עם חיישן די קטן כ-1".

יש, לדעתי, מספר סיבות לבחור בסופר זום (1) כשמרחק האובייקט מהצלם הוא גדול מאד, כמו למשל כשמצלמים בעלי חיים בטבע כאלה שיברחו אם תתקרב אליהם, וכשזום רגיל יצריך CROP שממילא יוריד את האיכות (2) כמצלמה שניה בטיול להשלים טווחים של הציוד האיכותי או (3) כשלא רוצים לשאת/להחליף/לסכן ציוד ועדשות במהלך טיול.

הצעה: תכנס לאתר http://www.imaging-resource.com יש שם אופציה להשוואת מצלמות (אחת מול אחת) כולל תמונות לדוגמא תבחר P900 ו-FZ70 (אא"ט אין ברשימה FZ72) תשווה ותתרשם.

בהצלחה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אומנם סופר זום עוזר לצלם חיות מרחוק, כמ למשל אריה שרובץ בחום, פיל רוחץ בנהר, אבל כאשר החיה בתנועה וצריך מערכת פוקוס מהירה ויכולת לצלם בזמן חשיפה מהיר - מצלמות סופר זום בדרך כלל לא מגיעות עם מערכת פוקוס מתקדמת מאוד, כמו כן עם רק חיישן קטן של 1/2.3 אינצ ועם רגשיות ISO לא מדהימה. כמובן שלזה צריך להוסיף עדשה שבטווח הזום הגדול לא ממש חדה ואז גם עם צמצם סגור - מקבלים לא את הכלי הנוח ביותר לצילום חיות בתנועה וגם לא ילדים שרצים מרחוק.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
ניקון P900 נחשבת מצלמה טובה מאוד יחסית [והמילה יחסית פה מאוד חשובה] למצלמות גשר עם זום גדול.
הביקורות נתנו לה בין 3.5 ל-4.5 כוכבים [מתוך 5] מה זה אומר: לדעתי כמעט כלום.
כי לכל אחד צרכים משלו וכל אחד מסתכל אחרת על הנושא.
מציע עם עוד רלוונטי לנסות לשכור ואם אין אפשרות, לגשת לאדם שרוצה למכור מצלמה זו ולסכם על סכום מסוים לפיו אתה מצלם כמה תמונות לידו על כרטיס שלך ומחליט לפי התוצאות אח"כ אם לקנות .

[אגב, איך מגיע נושא אחרי שנה?]

צוקי

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אשמח לעזור בתור בעלים מאוכזב לשעבר של P900 .
בדיוק שבוע הספיק לי להבין שזה לא זה.

גלעדא

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
אני בעלים חדש של ניקון p900. מאוד מאוד מרוצה ממנה.
חוץ מהעובדה שקניתי אותה ב 2600 ש"ח בפוטו שוורץ ירושלים =742$
ואחר כך גיליתי אותה באמזון במחיר 485$!!
קישור למה שמצאתי באמזון: http://amzn.to/2BG3q3x
קישור למה שניתן לצלם במצלמה זאת:

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
צילומי הירח ממחישים את יכול ההגדלה האדירה של המצלמה.
כדי שנתרשם ישירות מהאיכות [בעיקר של הזום], יהיה נחמד אם תעלה בהמשך תמונות שצילמת בזום ארוך [מ500 מ"מ וצפונה].

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור