התייעצות לגבי מכירת מצלמה חדשה

ניר יעקובוביץ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
לפני שלושה שבועות בערך קניתי לאמא שלי במתנה מצלמת ניקון D5300 עם עדשת 18-140MM בחנות קמרה סיטי בפ"ת. היא צילמה עם המצלמה בערך 10 תמונות, ומיד הרגישה שהמצלמה כבדה מדי ולא נוחה לה. יכול להיות שזה רק בגלל גודל העדשה, למרות שתכלס במחשבה שנייה אולי היה עדיף לקנות לה מירורלס של סוני או משהו בסגנון.
פניתי לחנות אבל מכיוון שנעשה שימוש במצלמה אין להם פתרון להציע.
אשמח לשמוע רעיונות והצעות.
תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סט מאוד יפה, חבל שלא מתאים לה, מה שאני חושב שכדי לנסות למכור אותו ביד שנייה

לאחר מכן אפשר למצו מצלמה שתתאים לה, לא בטוח בקשר ללא מראה של סוני (עדיין עדשות לא יהיו קטנות וגם לא זולות ותפעול לא הכי נוח) - הייתי חושב יותר בסגנון של פנסוניק LX100 או קנון GX 9 II או אולימפוס OMD EM10 II עם עדשת קיט

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שלום,
לפני שלושה שבועות בערך קניתי לאמא שלי במתנה מצלמת ניקון D5300 עם עדשת 18-140MM בחנות קמרה סיטי בפ"ת. היא צילמה עם המצלמה בערך 10 תמונות, ומיד הרגישה שהמצלמה כבדה מדי ולא נוחה לה. יכול להיות שזה רק בגלל גודל העדשה, למרות שתכלס במחשבה שנייה אולי היה עדיף לקנות לה מירורלס של סוני או משהו בסגנון.
פניתי לחנות אבל מכיוון שנעשה שימוש במצלמה אין להם פתרון להציע.
אשמח לשמוע רעיונות והצעות.
תודה

זו סיטואציה לא נוחה שבה האפשרות היחידה שעומדת בפניך היא למכור את המצלמה ביד 2 תוך הפסד סכום גבוה יחסית להשקעה.

במצב כזה הייתי קודם כל מנסה למצוא מכר או חבר טוב שיקנה את הציוד ואז הייתי יודע שההפסד שלי הוא רווח של מי שקרוב אלי.

אריה

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
קבל עוד דעה:
אני פחות אוהב את עדשת 18-140 לכאורה עדשת הכל כלול, אבל למעשה היא לא רחבה מספיק, לא מספיק טלה ולא מספיק צמצם ובנוסף היא יחסית כבדה [כחצי קילו]. עם זאת יש לא מעט חובבים שמתחילים כך ולאחר שהם מתמקדים, קונים את העדשות המתאימות.
לניקון יש מספר עדשות קלות לדוגמה עדשות הפריים צמצם 1.8 35 מ"מ ו-50 מ"מ מאוד זולות ושוקלות כ- 200 גרם.
[אגב, לא מעט צלמים מקצוענים צמודים למצלמה עם עדשת קבועה כמו הפוגי X100F אחד מהם הוא אלכס ליבק]
בנוסף יש לניקון עדשת 10-20 זולה וקלה [230 גרם] ועדשת זום זולה וקלה מה 18-140 באם תרצו להוסיף.

באופן כללי, אני מעדיף במקרה כזה שהצילום יהיה כייפי גם אם האיכות אינה בפסגה. לכן אם האפשרויות הנ"ל לא מדברות אליכם והצילום כתחביב כן מעניין, הייתי מוכר את הסט וקונה לאמך מצלמה כמו פנסוניק tz 80 [או tz 100 ] ששוקלת עם עדשת זום מכובדת, פחות מ300 גרם ולגודל החיישן שלה, מספקת תמונות טובות בהחלט . [הנאמר לאחר שבחנתי תמונות מהמצלמה שאגב גם זולה].

נערך לאחרונה ב:

ניר יעקובוביץ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה לכם על העצות.
אני מבין שאצטרך למכור את העדשה, היא זו שגורמת את מרבית המשקל, ואולי אקנה לה עדשה אחרת, קלה יותר. (הפעם לא בהפתעה, כדי לא ליפול בפעם השנייה :)
יש לכם המלצות לעדשה (שהיא לא פריים), שתתאים לצלמת מתחילה, עם טווח מספיק רחב, אבל שתהיה קלה משמעותית מה-18-140?
תודה, ניר

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אם אתה משאיר את ה5300 [אני ממליץ], אז הסט לדעתי הכי קל וזול, שגם ייתן איכות וורסטיליות, הוא הסט הבא:
עדשת ניקון 10-20 230 גרם
עדשת ניקון 55-200 מיוצבת כ-300 גרם [ה70-300 מיוצבת 415 גרם]
עדשת פריים [בכל זאת להשלמה וצילומי לילה] 35 או 50 מ"מ [כ-200 גרם].
איזו עדשה לקנות קודם , תלוי בתחום אותו היא רוצה לצלם בעיקר
בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא חושב שעדשת פריים תספק את הפתרון במקרה הזה - עוד לא פגשתי צלם מתחיל שהתחבר לזה
ועדשת זום לא תיהיה קטנה וקלה

ניר יעקובוביץ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
אז אולי תוכלו להמליץ על עדשת זום, לא חייב שיהיה רחב עד כדי כך, נניח 18-55 או 18-70, שהיא קלה ואיכותית, עם דגש על קלה

ניר יעקובוביץ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
יש לכם המלצות לעדשה (שהיא לא פריים), שתתאים לצלמת מתחילה, עם טווח מספיק רחב, אבל שתהיה קלה משמעותית מה-18-140?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדשות זום קלות הן בדרך כלל עדשות עם אופטיקה לא מוצלחת - אני לא ממליץ לחבר עדשות לא טובות למצלמת DSLR, לדעתי זה בזבוז כסף

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור