רמקולים התחדשתי !

phonics

אוהב את התחום
מעורבות
92
נקודות
28
שלום לכולם,
כשהחלטתי לשדרג את הרמקולים הייתה לי התלבטות האם לעבור לרמקול רצפתי או להחליף שוב לרמקול מדפי. משום מה אני לא "מת" על רמקולים רצפתיים (אבל באמת מעריך מאד). לפחות אצלי בבית, אני מעדיף רמקולים קומפקטיים אבל כאלה שלא יחסכו באיכות. היו לי בראש כל מיני חברות כאופציה אפשרית לשדרוג ProAc PMC ATC ואח'. הפרואק וה- pmc תמיד נשמעו לי כרמקול בהיר מדי, אולי כדימוי לרמקול סופר חושפני. למען ההגינות אציין כי לא שמעתי את ה twenty 22 גם לא את ה D2 פרואק, אבל הסאונד של החברות הנ"ל לא זר לי. כך או כך, סברתי שמעבר לרמקולים האלה מצריך הגברה מעודנת, אולי לכיוון המנורתי, אליו אין לי כוונה להגיע כרגע (אולי בעתיד). בכל אופן, שתי אופציות עמדו בפני atc scm 19 והשניה elac 403. שני הרמקולים הנ"ל עם ביקורות נהדרות באינטרנט, ברמת מחיר די דומה. ה atc הרתיע אותי, כמובן לא בהקשר של יכולות כי מדובר בחברה נהדרת (לרוב הדעות) אלא בדרישה להגברה חזקה והכי חשוב הירידה בביצועים בווליום נמוך (תיבה סגורה). שני נושאים אלה עלו בלא מעט ביקורות ופורומים בחו"ל ואלוהים עדי שקראתי המון כאלה בשנה האחרונה.
אז כן, בחרתי ב elac 403 הרמקול המדפי הבכיר של החברה הגרמנית המוערכת. ה 403 הוא רמקול קטן מימדים אבל עם סאונד מדהים ובעיקר מוסיקלי בטירוף, גם בווליום נמוך. באמת, סופר מוסיקלי!
מגיע לחברה שאפו על הביצועים ובמיוחד על הבאס המדהים, באמצעות פורט תחתון (שמקובל בעיקר ברמקול רצפתי). הרמקול חושפני מאד, עם זאת לא נוטה לבהירות ונשאר תמיד מאוזן. לדוגמא בשיר Goin down to Monte Carlo של ואן מוריסון, זיהיתי שבסוף השיר שומעים ברמקול ימין נשיפות חלשות של הסקפסופון, אבל איך שהוא זה התחרבש בהקלטה ולא נשמע טוב. בהתחלה חשבתי שמשהו לא בסדר והרצתי את הקטע שוב. כלומר, הרמקול כל כך מוסיקלי שאין לו שום קושי להפיק צלילים שתקועים בהקלטה, באשר הם, ללא מאמץ. אף על פי כן, זה לא רמקול מושלם (האם יש כזה ?). אני מניח שיש טובים ממנו ברמות מחיר גבוהות יותר, השאלה האם יש טובים ממנו ברמת המחיר שלו ? אין לי תשובה לכך אבל אני סבור שהוא נמצא גבוה ברשימה.
ה 403 הוא בהחלט רמקול מדפי רציני, מהנה, ונותן תמורה מוסיקלית מדהימה. מגיע בהחלט שאפו ל elac על שהצליחו להפיק כל כך הרבה מרמקול כל כך קטן.
(אינני קשור לאף יבואן או עוסק בתחום)
שאר המערכת:
בל קנט s300iu
כבלים קימבר 8tc
מחשב דל עם כבל usb של wireworld

תמונות מצורפות

• 20170228_185514_HDR.jpg
    20170228_185514_HDR.jpg
    KB 56.3 · צפיות: 854
  • bs403b.jpeg
    bs403b.jpeg
    KB 44.3 · צפיות: 904
  • 20170228_190443_HDR.jpg
    20170228_190443_HDR.jpg
    KB 65 · צפיות: 672

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
יש יופי מיוחד במנימליזם...תתחדש נראה נהדר,אני בטוח שנשמע מקסים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש בטח נשמע חלום, נראה נקי ואלגנטי :בעד:
אני מבין שהמקור זה מחשב - איזה סוג של קבצים אתה שומע?

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
תתחדש (ורד)(ורד)(ורד)
עיצוב יפה לרמקולים ובכלל יש לך טעם טוב

ותהנה גם בטח נשמעים פיצוץ .

phonics

אוהב את התחום
מעורבות
92
נקודות
28
כרמי, רוב קבצי המוסיקה זה בד"כ דיסקים שעברו ריפ לוסלס עם תוכנת db poweramp
או קבצי mastered for itunes שאני רוכש און לין. זה אחרי כמה טיפים שקיבלתי מחברים.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
תתחדש ותהנה!
נראה מצוין ובטוח שגם נשמע כך.
קניתי לפני שנה סנטר של החברה הזאת ומרוצה עד הגג.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
תתחדש ותהנה

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
תתחדש, נראה מצויין (אני אוהב מינימליזם).
התחביב הזה כ"כ סובייקטיבי, פרואק מעולם לא נשמעו לי בהירים (אף דגם ושמעתי לא מעט).
גם לא ה-PMC ששמעתי. הרמקולים של ELAC דווקא כן (לא שמעתי את הדגם שלך).
יש למדפיים קסם שקשה לקבל מרצפתיים ברמת מחיר מקבילה.

phonics

אוהב את התחום
מעורבות
92
נקודות
28
תודה לכולם (ורד נבול)

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
מעניין לאללה.
עם הפורט למטה הוא 3way או 2way?
הווינטג'אים כאן מכירים את ה Design Acoustics PS-10 מ 1983עם עיצוב דומה של וופר שיורה כלפי מטה.
(יש לי זוג כזה והם נהדרים. אני מחפש מישהו שיודע לבנות תיבה של רמקול...הם צריכים שיחזור. אם מישהו מכיר)

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
שילוב יפה אסתטי וממכר,
יש לך טעם טוב,
תתחדש
המוסיקה היא נוף חיינו.

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
תתחדש.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש ותהנה

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
קו נקי ויפה :בעד:

phonics

אוהב את התחום
מעורבות
92
נקודות
28
תודה חברים. אני נמצא בשלב של פיין טיונינג לגבי המיקום.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
תתחדש, נראה מצויין (אני אוהב מינימליזם).
התחביב הזה כ"כ סובייקטיבי, פרואק מעולם לא נשמעו לי בהירים (אף דגם ושמעתי לא מעט).
גם לא ה-PMC ששמעתי. הרמקולים של ELAC דווקא כן (לא שמעתי את הדגם שלך).
יש למדפיים קסם שקשה לקבל מרצפתיים ברמת מחיר מקבילה.

לטוויטרים מהסוג של הELAC יש נטייה לחריפות עם משדכים אותם לציוד לא מתאים, עם מגברי מנורות איכותיים או הגברה ניטרלית איכות הסאונד תהיה גבוהה יותר ביחס לעלות הסט אפ, הפירוט שיוצא מזכיר רמקולים ברמות הגבוהות יותר.

phonics

אוהב את התחום
מעורבות
92
נקודות
28
לטוויטרים מהסוג של הELAC יש נטייה לחריפות עם משדכים אותם לציוד לא מתאים, עם מגברי מנורות איכותיים או הגברה ניטרלית איכות הסאונד תהיה גבוהה יותר ביחס לעלות הסט אפ, הפירוט שיוצא מזכיר רמקולים ברמות הגבוהות יותר.

בכל הדגמים של ELAC ששמעתי (314, 409, 403) עם הגברות שונות, לא היה שמץ של חריפות. אילו רמקולים של ELAC שמעת ?

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
היתי מעדיף לבן אבל בכול זאת יפה ומעניין מה שכתבתה ,תתחדש

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור