רמקולים התחדשתי ברמקולים Kudos Cardea 20 "הישג מיוחד"

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
לפני שלושה שבועותת התחדשתי בזוג רמקולים של חברת Kudos דגם Cardea 20.

רמקול אנגלי טיפוסי בצורתו אך ביצועיו משכו אותי ואילצו אותי לוותר על הרמקולים האהובים עלי Dynaudio Countor S1.4 LE. לא יוכלתי להישאר אדיש הפעם (הסאונד האיכותי קנה אותי) למרות שבקרוב מתוכננת נסיעה לחו"ל.

Kudos Cardea 20 הינו רמקול רצפתי קומפקטי במימדיו שמשתלב בחדרים קטנים וגם בחדרים יחסית גדולים עד 25 מטר בלי שום בעיה.

הרמקולים יחסית ידידותיים למיקום בשל תכנון התיבה והפורט היורה למטה, בחדר שלי לא הורגשו בעיות אקוסטיות מבחינת קירבה לקירות עד גבול מסויים.

חברת Kudos משקיעה מאד ברמקולים שלה, תיבה מושקעת, יחידות (מידבס וטוויטר) SEAS יקרות מאוד ביחס למחיר הרמקולים ( לדוגמא" זוג הטוויטר עולה כ 700 פאונד!) והקרוס בנוי בצורה מינימלסטית עם רכיבים איכותיים מהשורה הראשונה.

כדי לבנות רמקול איכותי, לא משקיעים רק ברכיבים איכותיים אלא גם צריך מחשבה ותכנון נכון. כלומר החשוב ביותר המכלול כולו ולא רק להכניס רכיבים יקרים ואיכותיים, ובכך המתכנן הצטיין בייצור רמקול זול יחסית עם ביצועים ואיכות סונית ברמה מאד גבוהה.

לאחר הרצה של כ 50 שעות (הדרך עדיין ארוכה עד למקסימום ביצועים), הרמקולים נשמעים חלום החל מהדקה הראשונה.

הרמקול חושף הרבה פרטים שלא היו מקודם עם הרמקולים ששמעתי וגם שהיו ברשותי.

רוב ספריית המוזיקה הערבית שברשותי הייתה חסרת חיים, עם Kudos פשוט נשמעים נפלא, הרמקול הזרים חיים חדשים למוזיקה.

ניסיתי להתרחק מתיאור וניתוח אודיופילי של הסאונד, אבל מוכרח לציין שלא שמעתי קודם רמקול מדוייק, פתוח, מפורט, רזולטיבי ודינמי כמו Kudos חוץ מרמקולים קרמיים שהם יקרים משמעותית מ Kudos Cardea 20.

הבס מדוייק, מפורט ומוגדר. הגבוהים פתוחים ומטפסים מאד גבוה וחושפים הרבה פרטים שלא הייתי שומע קודם!. המיד ניטרלי ללא צבע וללא תיבולים.

במה תלת מימדית, הסאונד עוטף אותי. הפרדת כלים מצויינת, מרגישים באופן ברור את הנפח והגודל הטבעי של כל כלי (לדוגמא, כינור לעומת ויולה. צ'לו לעומת קונטורבס. פסנתר לעומת פסנתר כנף...), מיקום הכלים במרחב מוגדר וברור.

מבחינתי וזה היה הכי חשוב וקריטי בשבילי, הרמקול מנגן יחסית באופן מושלם בעוצמה מאד חלשה בחדר שלי.

שורה תחתונה, לאחר ניסיון עם כמה וכמה רמקולים (רצפתיים ומדפיים), עם Kudos שומעים מוזיקה ומפסיקים לחפש מה חסר במונחים אודיופילים (לפחות אני).

תודה רבה לעופר שחורי "מאסטרו אודיו" על היחס והשירות הנפלא שקיבלתי במהלך השנים.

ציוד:
Gryphon Atilla Integrated Amplifier
Kudos Cardea 20
C.E.C DA5 D/A Converter
C.E.C TL5 Belt Drive CD Transport
Townshend F1 Fractal XLR
Townshend Isolda DCT Speaker Cable
Townshend DCT SPdif
Acoustic Revive USB-1.0PL-Triple c
Wireworld Starlight Ethernet CAT8
Wireworld Stratus 7 Power Cords
Hi-Fi Racks Podium Reference

1.jpg

תמונות מצורפות

• 1.jpg
    1.jpg
    KB 66.7 · צפיות: 1,015

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
מברוק חאלד. רכשת רמקולים מהשורה הראשונה בגזרת המחיר הזה. מסכים עם כל מילה לגבי עופר שחורי: איש מקסים ובעל מקצוע בחסד עליון.

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
תתחדש (ורד)
אז אולי עכשיו תישאר בארץ ?o_O

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
תתחדש ,מאברוק ,אני עדיין לא מוצא את כל הסופרלטיבים לשבח את הפלא הזה ,לתומי חשבתי שלעולם לא אפרד מרמקולים שברשותי ,ניים sl2 I proac 3.8 אך הקודוס סופר 20 הראה לי את העליונות לכן רכשתי את הקודוס 707 ועכשיו בשיכרון חושים מוחלט ,אחד הפלאים שביצועים מהקלטות ישנות נשמעות ניפלא , מזל שיש לנו יבואן מחשב מבין עניין וסבלני ללקוח בעיתי כמוני שדורש רק את המושלם, עופר תודה ,שינתה לי ולעדיאל את החיים לריגוש באטמוספרות על ,וטרם הגענו לפי הדיווחים מחו״ל שהבריאק לוקח בין 30 ל90 יום.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
סט אפ יפה ומאוזן הצלחת להרכיב לך, תודה ששיתפת אותנו בחוויה.
תתחדש על הרמקולים ותהנה משעות האזנה טובות.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
כולי ירוק מקנאה :מלאך:, תתחדש ותהנה מכל הלב.

תומר צין

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
תתחדש חאלד ותהנה,
לא מפתיע שרמקול סופר טוב,
המתכנן של neat בס איזובארי,
דרייברים של סייז,טוויטר קראשנדו המצויין
התיבה קשיחה,זה כנראה יהיה דבר הבא :בעד:

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
T
רוב ספריית המוזיקה הערבית שברשותי הייתה חסרת חיים, עם Kudos פשוט נשמעים נפלא, הרמקול הזרים חיים חדשים
מענין איזה סוג מוסיקה בערבית אתה מאזין,
דווקא בסוג מוסיקה כזאת בשילוב כלים אותנטים,
ניתן להרגיש ולהדגיש כל פריטה על מיתרי העוד,
תתחדש ותהנה,

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
תתחדש ותהנה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
תתחדש חאלד.(ורד)

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
908
נקודות
113
תיתחדש אחלה ציוד :כל-הכבוד:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תתחדש ותהנה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור