התחדשתי במצלמת fuji f100fd

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אחרי חיפושים של יומיים בסוף קניתי מחנות בתל אביב IsraMarket מצלמה מחברת fuji דגם f100fd.

המצלמה פשוט מדהימה אחרי נסיעה של יומיים היה מדהים. בקשר לאיכות התמונה אני הרגע יעביר את התמונות למחשב ואוכל לרשום פה. למצלמה יש מלא פונקציות חיוניות. אחת הפונקציות היפות שיש לה זה פונקצית המייק אפ. היא מצלמת ומחליקה את הפנים של אותו אדם באפקט של מייק אפ פשוט מהמממםםם. יותר טוב מטכנולוגית זיהוי חיוכים של הסוני t200\t300. מה שקורה הוא שאנשים שנראו סביר נראים טוב ואנשים שנראים טוב נראים מהממים. זה מראה לך מה יקרה אם תקבל שיזוף אחיד ללא פצעים וכדומה.
אם למישהו יש שאלות נוספות\ ירצה שאעלה תמונה לאתר בשמחה!
אם מישהו יודע דברים מעניינים על המצלמה זה יהיה טוב, למרות שאני מסתדר די טוב לבד, הממשק לה פשוט ממש ממש טוב וקל לשימוש ונותן הרגשה של משהו יוקרתי!

בהזדמנות זו רציתי לשאול איך להשתמש באפשרות ה-IR=INFRA RED = אינפרא אדום. אחרי שאני מדליק את הפונקציה ומקרב נגיד לפאלפון וגם מדליק את הפונקציה ולוחץ על העברה הוא רושם לי שהוא לא מוצא התקנים תואמים מישהו יודע מה אפשר לעשות?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תתחדש! נשמח לראות תמונות.
האם פונקציית המייקאפ לא פוגעת בחלקים אחרים בתמונה?

לגבי אינפרא אדום, זו טכנולוגיה ארכאית למדי... אתה מכוון חיישן מול חיישן במרחק קרוב?

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אוקי העלתי את התמונות למחשב...

רוב התמונות יצאו לא מספיק חדות ולא מספיק טובות. בכולם השתמשתי בפונקציית המייק אפ יכול להיות שהפונקציה פשוט מתאימה רק לצילום אנשים מקרוב. הייתה תמונה שצילמתי אנשים מקרוב(לא ממש קרוב) באפקט המייק אפ והאיכות עלתה אבל עדיין לא מספקת.
פונקציית המייק אפ אינה פוגעת בחלקים אחרים בתמונה בזכות טכנולוגיית זיהוי הפנים החדשה(3) אבל המצב כנראה מיועדת רק לצילום ממש קרוב של אנשים.

לגבי האינפרא אדום אין לי מושג איפה חישן ה-IR נמצא. ניסיתי לשלוח תמונה מהמצלמה לפאלפון(nokia 6131) ולא מצאתי את החיישן אז פשוט החזקתי את שניהם באותו יד. הוא לא מצא את הפלאפון ורשם לי שהוא לא מוצא התקנים תואמים.

בספר הוראות רשום על אחד מהרכיבים infra port האם הכוונה היא לחישן האינפרא אדום?
יש משהו לא בסדר במה שעשיתי או שצריך ממש לקרב את שני החישנים אחד לשני?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
צריך לקרב ממש קרוב את שני החיישנים, כך שלכל אחד מהם יש קו ראיה ישיר לשני.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תתחדש.
אולימפוס.
;) עוד יש כמה ימים עד ל 14 יום :)

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
את התמונות שצילמתי אין טעם להעלות(לדעתי), אלא אם כן מישהו ממש רוצה אז לא אכפת לי, אם מישהו רוצה רק שיסביר לי איך להעלות את התמונות לאתר. מכוון שצילמתי אותם המצבים שלא קשורים לסיטואציה בכלל והאיכות ממש נפגעה. חוץ מזה גיליתי כמה דברים עליה, כשלוחצים על לחצן הצילום יש 2 לחיצות וצריך לשמוע 2 צלילים, האחד עושה פוקוס והשני מצלם. מה שעשיתי הוא לחיצה אחת ולפי מה שהיה כתוב בחוברת הוראות אם לא שומעים 2 צלילים הוא לא מספיק להתפקס והתמונות לא יוצאות חדות. מצב אוטומטי לצלם רק באור יום, בחדרים חשוכים לצלם רק במצב לילה אפילו אם הם לא ממש חשוכים, לא לעבור את iso 200 בבית להדליק את מצב הפלאש ולא לעבור את iso 400 בחוץ אלא אם כן יש חושך מוחלט ואז עדיף לא לעבור את 800 מקסימום 1600. בשאר הסיטואציות כנראה שצריך להשתמש במצב ידני כדי להוציא תמונות יותר איכותיות, למשל מצב ה-indoor לא שווה ומוציא תמונות גרועות ביחס למצב הידני.

אם למישהו יש טיפים בשבילי איך להוציא תמונות טובות נגיד בבריכה(מקורה) כשמה שמצלמים רחוק מ-4.5 מטר(טווח הפלאש) מבלי להגביר יותר מדי את ה-iso זה יהיה טוב.
תודה.

ו-אורי לא הבנתי ממש מזה אומר "עוד יש כמה ימים עד ל 14 יום".

נערך לאחרונה ב:

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אם אתה רוצה לקבל תמונות טובות,אל תשתמש במצבים האוטומטיים בכלל.

האם יש מצבים אחרים כגון:עדיפות צמצם?

עכשיו ראיתי את המפרט,ואין מצבים לא אוטומטיים,למעט P שזה מצב חצי אוטומטי.בכל מקרה זה עדיף על השאר לדעתי.

לגבי הפוקוס,יש ללחוץ חצי לחיצה כדי שהפוקוס יינעל,ואז לחיצת המשך כדי לצלם.

מה שעשית זה בעצם צילום בלי שהפוקוס ננעל,והתמונות מטושטשות.

אם אין בעיית אור,צלם על iso הנמוך ביותר.

מה שאורי התכוון,זה שיש לך 14 ימים,או קצת פחות,כדי להחליף את המצלמה...

נערך לאחרונה ב:

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מזתומרת 14 יום?!? כבר פתחתי את המצלמה השתמשתי בדיסקים ובכבלים איך הוא יוכל למכור אותה למישהו אחר אחרי שהמצלמה נפתחת זה כבר נחשב משומש לא? אם לא אני מבין שאתה(אורי) עדיין ממליץ לי להחליף לאולימפוס? או שלא?!

ובקשר לבריכה המקורה התכוונתי שהמרחק יהיה לא אופטימלי לפלאש ויש בעיית אור ונגיד אני רוצה להגדיל את התמונה ואז אני מעדיף לא להשתמש ב-iso גבוה כדי שלא יהיה רעש זה אפשרי? אה ושמעתי שיש תוכנה טובה לניקוי רעש בצורה מסוימת מהתמונה מישהו מכיר את התוכנה ויודע את השם שלה?
תודה.

ואופיר אתה נשמע לי מבין תקשיב דקה מה אפשר לשנות בכדי לשפר את איכות התמונה חוץ מ-iso, פלאש\לא פלאש, סוגי צבע: רגיל, צבעים עזים(אהבתי את האופציה הזאת זה נותן יותר חיים לתמונה), שחור לבן? אה והמצב הכי טוב למצלמה הוא ה-12mega pixel F או ה-12mega pixel N ? מה ההבדל? הוא רושם לי שב-F אפשר לצלם עוד 824 תמונות לעומת ה-N שאפשר לצלם עוד 1312 תמונות....הכרטיס הוא 4 ג'יגה דרך אגב.

אה ועוד משהו איך אני אוכל לצלם על iso הנמוך מ-100 אם זה לדוגמא אור יום קיצי? באפשרויות הוא מראה לי ש-100 זה הכי נמוך, אם אני למשל רוצה לצלם על 50 או ללא זה אפשרי?
תודה.

נערך לאחרונה ב:

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
וואללה עברתי למצב החצי אוטומאטי וכיוונתי iso נמוך(100 כנראה שאין פחות) מהירות צמצם איטית עם פלאש(מצב מובנה מראש מתוך 4 מצבים של פלאש) מנגנון יצוב תמונה מכני ודיגיטלי -ON וצבעים עזים להפתעתי איכות התמונה קפצה בהרבה! הבדל ענק כאילו קודם זה היה סתם מצלמה ישנה, ועכשיו זה כאילו עברתי למצלמה חצי מקצועית יצאו תמונות יפות חבל על הזמן. רק צריך להיות יציבים כשמהירות פתיחת וסגירת הצמצם נמוכה.

צילמתי את המחשב ממרחק של 2 מטר והצלחתי לקרב ולקרוא כל מה שבא לי בלי לרדת באיכות. רציתי להעלות את זה לאתר ולא הצלחתי.

נערך לאחרונה ב:

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לגבי ההחלפה,כן,גם אם פתחת,עדיין ניתן להחליף,כל עוד יש לך את האריזה.אבל,אם לא רכשת באינטרנט,זה נתון למדיניות החנות.

במצלמה הזאת,אין הרבה אפשרויות לשיפור התמונה.פשוט תבחר ברזולוצייה הגבוהה ביותר.
לפי מה שכתבת,האפשרות F היא הרזולוצייה הגבוהה יותר.

יש מצלמות שניתן לשלוט על החדות,הקונטרסט,והרווייה.לא נראה לי שיש כאלה במצלמה הזאת

במקרה שלך,אתה צריך,פשוט לעשות ניסויים,ולראות,מה הכי טוב.
iso הכי נמוך הוא 64 ממה שראיתי.

לגבי הסרת רעש יש תוכנות כגון noise ninja ו neat image

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אוקי סבבה תודה, שיחקתי איתה קצת והגעתי למצב האופטימלי.

לגבי ה-ISO איך אפשר לעבור ל-64? כשאני במצב P ה-ISO הכי נמוך שאפשר לבחור זה 100.

לגבי ההחלפה, מישהו מציע לי להחליף את המצלמה לדגם אחר בתחום המצלמות הקומפקטיות, בהתחשב בזה שאיכות התמונה זה הדבר שהכי חשוב לי?

אה ועוד משהו, קניתי את המצלמה לפני 3 ימים וכבר היא ירדה בחנות שבה קניתי אותה(ISRAMARKET) ב-80 שקל. העיקר ה<נערך> הזה מכר לי אותה במחיר מלא.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יכול להיות שבמצב הזה,לא ניתן להשתמש ברגישות 64

השאלה,מה הדרישות שלך,ואיזה איכות תמונה מספקת אותך?

זאת בסה"כ מצלמה די טובה,אך בלי אפשרויות שליטה ידניות.

תדפיס גם כמה תמונות,ותראה איך התוצאות.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
למה אתה מתעקש לרדת מ- 100 ISO ? במצלמות רבות זה המצב הנמוך ביותר ואין עם זה שום בעיה.
לגבי ירידת המחיר, זה בהחלט מצב נורמלי והמחירים משתנים מיום ליום, בחנויות רבות, בהתאם לשער הדולר וגורמים נוספים - זה אינה תופעה ספציפית לחנות ממנה רכשת דווקא.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור