התאמת העוצמות בין הנגן למגבר

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אה, אני רואה שהחלטת לענות לי.....

אני לא טוען כלום, אני רק נהנה או לא נהנה מהאזנה למוסיקה.

אתה זה שטוען שהוא חותר לשמוע את מה שעל הדיסק, ולכן המערכת שלך מקוונת כך שתישמע נאמנה למקור.

ואני אומר לך בלי לשמוע את המערכת שלך, על סמך ידע כללי של רכיבי המערכת שלך, שאין סיכוי שבעולם שהיא משמיעה את הדיסקים כפי שהם אמורים להישמע. ממש לא.

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
מצטער אבל למרות שאני מנסה אני לא מצליח להתבייש.

שים לב מה כתבתי.

"הבחור בהחלט עושה נזק לתחום ולפורום."

עושה נזק - תחסום אותו (למרות שלא כתבתי מה שכתבתי לך בגלל שאתה מנהל ובעל הפורום).

וזה מפני שאני מקבל ימבה הודעות פרטיות מאנשים שלא מעוניינים לכתוב בגלל שאין להם סבלנות שהוא יקפוץ ויסביר להם כמה הם לא מבינים את מה שהם שומעים.

1. אין כאן "ימבה" אנשים, איך שלא תסובב את זה.
2. מי שאין לו סבלנות, לא צריך לקרוא. זו לא סיבה למנוע ממאן דהוא לכתוב.
3. לא ההמון צריך לקבוע איזו דעה תשמע ואיזו לא. יש לך כללים, כל זמן שלא הפר אותם, דעתו ראויה.

והידע שלו צר בהחלט בכל הנוגע לאודיו מהסוג עליו אנו מדברים. הוא לא התנסה (והודה בכך) במערכת אודיו איכותית שמשמשת את החברים. יחד עם זאת, הוא נוטה להגדיר את מי שמאזין ושומע הבדל בין כבל חשמל אחד לאחר כהוזה או כשומע מחוץ לראשו.

זו דעה.
אתה יודע שאני לא שותף לה לחלוטין, אבל זו דעה לגיטימית ומנומקת, גם אם לא מעולם המושגים שלך (שלנו). אפשר ומותר לכתוב שהדעה של השני שגויה לחלוטין.

התחושה הזו לא שגויה. אני מבטיח לך שסקר פתוח (מה שלא אעשה לעולם) יביא תוצאות בהן הרוב יקבע.
הרבה חברי פורום שמשוחחים איתי שואלים אותי אם הבחור הדיגיטלי הוא דמות אמיתית או טרול. משמשע, יש בעיה בהתנסחות שלו ואיך שהיא נתפסת על ידי חברים כאן.

זו לא סיבה להרחיק מישהו, בטח לא סיבה לעלוב בו. שהאנשים המבוגרים שכותבים כאן בפורום יתמודדו. אני בטוח שיש להם את היכולת הנפשית...

הפורום הזה לא נועד עבור גולשים שאין להם ידע באודיו מהסוג עליו אנו מדברים. הוא כן נועד לספר על חוויות, ללמוד אחד מהשני, לקבל טיפים על בניית מערכת, חשמל ועוד. הוא לא נועד לכאלה שבאים להסביר שכל התחום הזה הוא חרטא אחת גדולה. האנשים האלה, אינם עוזרים כלל לתחום הזה - רק הורסים. ולי לא מתאים שיקבלו במה כאן.

אני חושב שקצת "עפת על עצמך" כאן. האיש לא מסוגל להרוס כלום. הוא כותב דעה. לפחות מה שכתב על מגברי שפרפרות מעניין (אם כי לא חדש). רק השבוע נגנתי ארוכות עם מגבר SET וחזרתי ל-SS אחר שברשותי. מה לעשות, הגיטרות הקלאסיות נשמעות יותר כמו גיטרה בראשון. האם זה בגלל שהמגבר SET מוסיף הרמוניות?
אולי. אולי הוא גם פחות נאמן למקור ע" digiSun (הדיסק).
אז מה?!
תפיסתית, אצלי, הוא יוצר אשליה שנשמעת יותר כמו הדבר האמיתי.

אז מה, בגלל שהוא כתב "שן מסור" הלכה לי החוויה?
דחילק...

ולי לא מתאים שיקבלו במה כאן.

אז תרחיק אותו. זה עדיף מלנהוג בגסות ולהציגו ככלי ריק וכמישהו שראוי ללימץ' ציבורי. זה לא יאה!

דרך אגב, נתקלתי במשתמש דומה בפורום אחר, אותו אני מנהל. כלומר, מישהו שכותב נגד רוח הפורום והסיבות להקמתו. אז הסברתי לו שהוא הצמחוני בסטקייה, אבל כל זמן שהוא לא סותם לאחרים את הפה ו/או עולב בהם, סבבה. שיכתוב את דעתו.

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
אה, אני רואה שהחלטת לענות לי.....

אני לא טוען כלום, אני רק נהנה או לא נהנה מהאזנה למוסיקה.

אתה זה שטוען שהוא חותר לשמוע את מה שעל הדיסק, ולכן המערכת שלך מקוונת כך שתישמע נאמנה למקור.

ואני אומר לך בלי לשמוע את המערכת שלך, על סמך ידע כללי של רכיבי המערכת שלך, שאין סיכוי שבעולם שהיא משמיעה את הדיסקים כפי שהם אמורים להישמע. ממש לא.

היי רוזי1
אמרת נשמעת וזה בתחום החוויתי ולמיכאל לדבריו היא כן משמיעה את הדיסקים נכון ועל זה לא יכול להיות ויכוח כי כל אחד והחוויה שלו.
לו הייתה איזו שהיא מערכת שמע (ואין כזו בעולם) שהייתה מוסכמת על כולם שהיא הרפרנס, ניתן היה לעשות השוואות כאלו לפחות תאורתית אבל כאמור אין.
יש כל כך הרבה משתנים מחוץ למוח שלנו שישפיעו וגם תמונת הצליל המושלם שצרוב אצלנו בזיכרון שאליו אנו משווים כל הזמן את מה שאנחנו שומעים כך שבאמת לא ניתן אוביקטיבית להגיע למוסכמות.
ידיד אישי שלי שהוא גם עורך הדין שלי בנה בית קומות שהקומה האחרונה שבה הוא גר תוכננה ונבנתה במיוחד עבור המערכת שלו הכוללת זוג אפוג'י הגדולים ביותר עם הגברות מפלצתיות סטאפ 7.1 מרטין לוגן צמוד קיר (קנה אצל שמי) כסוראונד צדדי, וילסון אודיו כסוראונד אחורי, שני סאבים ולודיין ענקיים, מקרן ברקו אדיר שהחלף לאחרונה ב-JVC תלת מימד החדיש ביותר ובלבה של המערכת הפרוססור של אנטם D2V .
בוצע אצלו כיול אקוסטי ARC של אנטם והיות והוא הולך הרבה לקונצרטים של הפילהרמונית הישראלית וראשון לציון וגם טס ברחבי העולם לקונצרטים השאיפה שלו הייתה לשמוע איך שזה נשמע חי באולם הקונצרטים והוא קרוב מאד אבל לא בדיוק.
לא אעשה הערכה כספית של מה שהושקע בחדר עצמו ובציוד השמע אבל אף לא אחד מאיתנו וגם כולנו ביחד לא נוכל להגיע לשם.
בקיצור החיים הם פשרה ומי שיודע שזה כך תורם לאיכות החיים שלו ושל אחרים סביבו.
קצת צניעות ואהבת האחר לא תזיק לאף אחד ובא לציון גואל.
להשתמע

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
.
קצת צניעות ואהבת האחר לא תזיק לאף אחד ובא לציון גואל.
להשתמע
כל מה שכתבת אינו סותר או חולק על דעתי כפי שכתבתי אותה בקצת פחות מילים.
לגבי הסיפא, אני אוהב ומכבד מאוד את אילו שנוהגים כך,ומתעב כשמדקלמים אותם.
שיהיה לך כיף.

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
היי רוזי1
חשתי איזה שהיא תחושה של שמץ של פסילה בדברים שלך על המערכת של מיכאל שאותה לא שמעתי מעולם ואשמח לשמוע (מיכאל?)
בדרך כלל אנשים מזדהים עם הציוד שיש להם ופסילה קטלנית שלו כמוה כפגיעה באגו שאנחנו לא חפים ממנו בדר כלל.
כנראה שלטעמו של מיכאל המערכת עושה עבודה לא רעה בכלל ואפילו טובה מאד גם לדעתם של אחרים.
אני באמת עומד מאחורי המילים שלי לגבי צניעות ואהבת האחר ומקווה שאינך מתעב אותי.
שבת שלום

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
משה

לא כתבתי חלילה ולא התכוונתי לרמוז כי אני מתעב אותך, ממש לא!
ההקשר שלי לגבי איך המערכת של מיכאל נשמעת הייתה בנושא הנאמנות למקור אליה הוא חותר.

בד"כ איני סקרן במיוחד לשמוע מערכות, אך בגלל דיעותיו וגישתו, מאוד מעניין אותי איך הם בוצעו הלכה למעשה.....
(לא שלא קיבלתי ריכולים מיד שנייה....:) )
עפ"י ניסיוני הדל, ועל פי רכיבי המערכת שלו, איני חושב שהיא יכולה להיות "נאמנה למקור",
אבל תמיד יש הפתעות בחיים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
[עושה נזק - תחסום אותו (למרות שלא כתבתי מה שכתבתי לך בגלל שאתה מנהל ובעל הפורום).

אני חושב שעוד ניתן ליישר את הבחור. הכוונה היא שעוד יש סיכוי לגרום לו לצאת מהמעבדה ולשמוע פעם ראשונה בחיו את אחת המערכות שאנו מדברים עליהן. אם יעשה את זה כנעלב ויבין שהוא מפספס אז זה גם מספיק טוב עבורי.

1. אין כאן "ימבה" אנשים, איך שלא תסובב את זה.
2. מי שאין לו סבלנות, לא צריך לקרוא. זו לא סיבה למנוע ממאן דהוא לכתוב.
3. לא ההמון צריך לקבוע איזו דעה תשמע ואיזו לא. יש לך כללים, כל זמן שלא הפר אותם, דעתו ראויה.

1- אין לך מושג כמה אנשים קוראים את הפורום הזה וכמה אנשים לא מתקרבים לפורומים בגלל דיגיסאנים ולנגים למיניהם.
2- חוסר סבלנות מגיע אחרי שפקעה הסבלנות.
3- יש כללים ברורים. חלק מהכללים הם לא לטעון שמישהו אחר לוקה בנפשו ושומע צלילים שאינם קיימים אלה מחוץ לראשו. כשאלה מגיעים מאדם שמעולם לא ניסה (כי לא צריך) אז זה עוד יותר מקומם.

זו דעה.
אתה יודע שאני לא שותף לה לחלוטין, אבל זו דעה לגיטימית ומנומקת, גם אם לא מעולם המושגים שלך (שלנו). אפשר ומותר לכתוב שהדעה של השני שגויה לחלוטין

לגיטימי לחשוב שמישהו אחר הוא מזכיר את שלדון מהנפץ הגדול. דווקא דמות חביבה, מצחיקה בטירוף אבל מרובעת יותר ממרובע. כלומר, גם דעתי מנומקת.

הנימוקים של דיגי היו שאתה ומי שמבחין בהבדלים סובל מבעיה שגורמת לא לשמוע דברים שאינם קיימים. כלומר, קצת קוקו מרוב הרצון לשמוע. גם לגיטימי, צודק. אבל עובר על חוקי הפורום במיוחד כאשר מדובר על פורום "דתי" שנפתח על מנת להתנער מהדוקטורים לפסיכיאטריה.

זו לא סיבה להרחיק מישהו, בטח לא סיבה לעלוב בו. שהאנשים המבוגרים שכותבים כאן בפורום יתמודדו. אני בטוח שיש להם את היכולת הנפשית...

הוא לא הורחק למרות שעבר על הרבה מחוקי הפורום ולמרות שגם הרבה מבוגרים התרעמו עליו. יחד עם זאת כמו שהם מתמודדים עליו להיתמודד גם. אגב, לעלוב במישהו זה הרבה יותר גרוע מלהגיד לו "אתה פשוט חסר נסיון". לעלוב באדם זה להגיד לו שהוא שומע דברים מחוץ לראשו. אנא, הפנה את הדברים הללו לצד השני, נראה לי שקצת התבלבלת.

אני חושב שקצת "עפת על עצמך" כאן. האיש לא מסוגל להרוס כלום. הוא כותב דעה. לפחות מה שכתב על מגברי שפרפרות מעניין (אם כי לא חדש). רק השבוע נגנתי ארוכות עם מגבר SET וחזרתי ל-SS אחר שברשותי. מה לעשות, הגיטרות הקלאסיות נשמעות יותר כמו גיטרה בראשון. האם זה בגלל שהמגבר SET מוסיף הרמוניות?
אולי. אולי הוא גם פחות נאמן למקור ע" digiSun (הדיסק).
אז מה?!
תפיסתית, אצלי, הוא יוצר אשליה שנשמעת יותר כמו הדבר האמיתי.

בדיוק הפוך. "עפתי עליו" ואולי נתתי יותר מידי משמעות למה שהוא כותב. כל פוסט כאן (במיוחד שנכתב מאדם עם הרבה הודעות) משפיע. ברגע שאדם טוען טענה שאין הבדלים בין כבלים, ספייקים וכ"ו זה נימצא וזה קיים והחובב המתחיל עלול להאמין לזה. אני שמח שיש מי שמאזן לקיצון השני ואני עוד יותר שמח שיש מי שטוען שהטוען מעולם לא התנסה בכך. דהיינו - מבלבל ת'מוח.

אז מה, בגלל שהוא כתב "שן מסור" הלכה לי החוויה?
דחילק...

כשזה נכתב בהכללה כאשר אין לו מושג מה ההבדל בין מגבר מנורות לטרנזיסטור אז יש כאן בעיה. יחד עם זאת, הוא כמובן לא הורס לי את החוויה אך המידע הטכני גרידא שהוא יורה לכל הכיוונים אינו עומד במבחן המציאות. ועל זה צריך להגיב.

אז תרחיק אותו. זה עדיף מלנהוג בגסות ולהציגו ככלי ריק וכמישהו שראוי ללימץ' ציבורי. זה לא יאה!

הסברתי שלטעון שהבחור לא מבין דבר וחצי דבר בתחום האודיו שעליו הפורום הזה מבוסס זה לא העלבה. כבר הסברתי לך קודם מהי העלבה וגסות רוח. עצם העובדה שזה ניכתב בצורה "מתורבתת" לא עושה את זה יותר נעים להאזנה. רוצה דוגמאות להעלבה בצורה מתורבתת?

דרך אגב, נתקלתי במשתמש דומה בפורום אחר, אותו אני מנהל. כלומר, מישהו שכותב נגד רוח הפורום והסיבות להקמתו. אז הסברתי לו שהוא הצמחוני בסטקייה, אבל כל זמן שהוא לא סותם לאחרים את הפה ו/או עולב בהם, סבבה. שיכתוב את דעתו.

אז אם צימחוני בא לסטקייה ומסביר כמה אנחנו דבילים שאנחנו אוכלים בשר, ושאנחנו לא מבינים בכלל מה אנחנו אוכלים, ושהכל זה שטויות ועובדים עלינו בעניים בעוד הוא בדק במעבדה את רקמות הבשר והוא בכלל לא אמור להיות טעים לנו. כשאומרים לו "בו תטעם" הוא אומר, אני לא צריך לטעום בשביל להבין שזה לא טעים. בדקתי את הרקמות שלו במעבדה. בוא נראה כמה זמן ייקח עד שבעל הסטקייה יזרוק אותו למנגל (ובעלי סטקיות הם הרבה פחות סבלנים מאיתנו).

תראה.
הבחור פלצפן בלתי נלאה. הוא התווכח כאן עם כל אודיופיל וותיק, טען לאי שפיות, התנסח בצורה מתנשאת שאפילו המאופקים שבמאופקים השתחררו עליו. אם אתה לא קולט את זה אז כנראה רף הסבלנות שלך הוא מעבר להבנתי והבנתם של אלה שהרף שלהם מאוד גבוה. אני חושב שאנחנו מגלים כאן סבלנות אדירה. מהיכרותי עם אתרים אחרים (בארץ ובחו"ל) הוא לא היה מחזיק מעמד יותר מ-10 שניות במידה והיה (כמו במקרה הזה) מודיע שאין לו שום נסיון בתחום ומעולם לא שמע מערכת מהסוג עליה אנחנו מדברים. דהיינו - מקשקש בקומקום.

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
נמר, אני מכיר את הבחור עוד מהתקופה שאתה היית מאושר ממערכת Mid-Fi הגונה. לא תשנה אותו. גם לא צריך.
אני חושב שבניגוד אליך, אני אוהב להטיל ספק, גם בעצמי ומה שאני שומע. אני משתדל לא להיות דוגמטי, לנסות ולהחליט, והכל במסגרת זמן ותקציב שאני מוכן להשקיע.

אני אוכל בשר מושבע (חצי ארגנטינאי) ועדיין לא סותם את הפה למי שמנסה לשכנע אותי לצמחונות. אני שומע אותו, ומחליט לגבי עצמי. כנ"ל לפעיל "אור ירוק" בפורום של חובבי הגה. כשיטה לחיים, אני חושב שחשוב וצריך לשמוע את האופוזיציה, ולו רק כאפשרות לבדוק את עצמך ואת ההנחות שלך כל פעם מחדש.

לגבי "החובב מתחיל", תן לו להחליט לאיזה כיוון הוא רוצה לקחת את התחביב ועד כמה רחוק (אתה זוכר את הימים כשהייתה לך מערכת נחמדה, וחיפשת מידע "עממי"?!).
אם אתה מכוון רק למי שיש זמן, כסף ורצון להתעסק ב-High End, סבבה, אבל זו התייחסות מאוד מצומצמת ומצמצמת לתחביב, לדעתי. אני חושב שהעיקר, כמו ביין, זה לדעת למצוא את הטוב והמתאים למשאבים שיש לך, ולהנות מזה, ושם נמצאים רב האנשים.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נמר, אני מכיר את הבחור עוד מהתקופה שאתה היית מאושר ממערכת Mid-Fi הגונה. לא תשנה אותו. גם לא צריך.
אני חושב שבניגוד אליך, אני אוהב להטיל ספק, גם בעצמי ומה שאני שומע. אני משתדל לא להיות דוגמטי, לנסות ולהחליט, והכל במסגרת זמן ותקציב שאני מוכן להשקיע.

אני אוכל בשר מושבע (חצי ארגנטינאי) ועדיין לא סותם את הפה למי שמנסה לשכנע אותי לצמחונות. אני שומע אותו, ומחליט לגבי עצמי. כנ"ל לפעיל "אור ירוק" בפורום של חובבי הגה. כשיטה לחיים, אני חושב שחשוב וצריך לשמוע את האופוזיציה, ולו רק כאפשרות לבדוק את עצמך ואת ההנחות שלך כל פעם מחדש.

לגבי "החובב מתחיל", תן לו להחליט לאיזה כיוון הוא רוצה לקחת את התחביב ועד כמה רחוק (אתה זוכר את הימים כשהייתה לך מערכת נחמדה, וחיפשת מידע "עממי"?!).
אם אתה מכוון רק למי שיש זמן, כסף ורצון להתעסק ב-High End, סבבה, אבל זו התייחסות מאוד מצומצמת ומצמצמת לתחביב, לדעתי. אני חושב שהעיקר, כמו ביין, זה לדעת למצוא את הטוב והמתאים למשאבים שיש לך, ולהנות מזה, ושם נמצאים רב האנשים.

אחד מאיתנו טועה במהות ובמטרת הפורום הזה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור