השתדרגתי (פרוססור מרנץ' SA7703, מגבר MM8077) ועוד...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
השדרוג הגדול האחרון שביצעתי היה לפני כמעט עשור, מאז המערכת שלי לא באמת שונתה באופן מהותי, החודש ביצעתי שדרוג מקיף של מערכת ק"ב והסטראו.

מגבר (RMB 1095) ופרוססור (RSP985) של רוטל הוחלפו במגבר (MM8077)ופרוססור (AV7703) של מרנץ, הפרה (XA3200MKII) והפאוור (XA8550) של Xindak הוחלפו לטובת מגבר של Unison Research (Unico Secondo), נגן ה DVD האוניברסלי של פיוניר פינה עצמו לטובת נגן אוניברסלי חדיש של מרנץ (UD5007) ומעבר לכל אלה נוסף סטרימר מוזיקה ורשת חדיש של פיוניר (N50A) שנעל את הסבב הנוכחי.
הפרטים ששרדו את סבב המעבר הנוכחי, הרמקולים מתוצרת Opera (מקדימה Quinta ומאחור Primo), רמקול סנטר ענקי מתוצרת Mirage (OM C3) ונגן הCD של Xindak (Muse 1.0).

מבחינת התוצאה, לא פחות משתי קפיצות מדרגה, עם כל הכבוד לברוטליות ולכוח של מגבר הרוטל בשילוב עם ה פרוססור מתוצרת החברה נשמע סטרילי לטעמי בסטריאו ולכן בהזדמנות הראשונה הוספתי מגבר ופרה סטריאו ייעודיים, ששיפרו את חווית האזנה למוזיקה גם אם ידעתי שניתן להשיג יותר, השילוב של ה Xindak עם רמקולי ה Opera Quinta היה טוב אבל עדיין לא מיצה את הפוטנציאל.

עם השנים יצאו עוד ועוד פורמטים חדשים, מערכות משוכללות יותר עד שבסופו של דבר אמרתי די, חייבים להשלים את הפער, אחרי שכמעט שני עשורים בהם אני חיי עם שילוב של מגבר ופרוססור ידעתי שגם הפעם אני חפץ להישאר בקונסטלציה של מגבר ופרוססור, המועמדים העיקריים, דנון, רוטל ומרנץ (אני פחות מתלהב מחברות נישה בתחום הפרוססורים, היכולת של יצרנים קטנים לעדכן תוכנה היא מוגבלת לעומת יצרנים גדולים) ומכיוון שכיום פרוססורים ורסיברים הם למעשה סוג של מחשבי appliance החלטתי לא לפזול ליצרני הנישה, לשמחתי לקראת סוף 2016 מרנץ הוציאו עדכון ל AV7702 MK2 בשם הלא מקורי AV7703, הפרוססור כולל תמיכה בכל הטכנולוגיות העדכניות החל מפורמטי סאונד חדישים כמו Atmos ומקבילו X DTS (עד 11.2 ערוצים), תמיכה ב WIFI, Bluetooth HDCP 2.2 ועיבוד תמונה ב 4K סטרימינג לשרותי רשת ועד...
לפרוססור צורף מגבר מתוצרת החברה ה MM8077, זהו מגבר 7 ערוצים (מרנץ מצהירים על 150 וואט בפעולת 2 ערוצים ב 8 אום, לפי קיבולת הספק הפנימי בהפעלת 7 הערוצים ההספק יורד ל 130וואט, פחות מה 5* 200 וואט של הרוטל RMB1095 אך די ומספיק), המגבר עצמו שוקל כמחצית ממשקלו של מגבר הרוטל בעיקר בשל השימוש בקירור אקטיבי ולא פאסיבי בלבד אבל גם בשל השימוש בשנאי טרודוריאלי יחיד לעומת 2 ברוטל.

לאחר כיול מהיר וקליל ע"י מערכת ה AudysseyEX32 הצלילים שהמערכת מפיקה בסרטים בשילוב הרמקולים שברשותי לא פחות ממהפנט, הצליל בשרני, הגבוהים צלולים, באס עמוק ככול שהרמקולים שלי מאפשרים (30HZ ) הרזולוציה מטורפת והבמה ענקית, חווית והווידאו שופרה לאין ערוך פשוט תענוג צרוף, (אגב המעבר בין ערוצי ה HDMI והסאונד השונים מתבצע ביציבות ובהרף עין), אני מוצא עצמי צופה בסרטים ישנים ומגלה סאונד שלא שמעתי לפני כן, גם בסטראו המערכת הזו יכולה לתת פייט מצויין למגברים סטראו ייעודיים, רוב האנשים יחיו בשלום ואחווה עם מה שהמערכת הזו מאפשרת לחובבי המוסיקה בלבד.

במקביל לשדרוג רכיבי הק"ב החלטתי שהגיע הזמן להגשים חלום ישן ולהחליף הרכיבים האחראים על הגברת הסטראו, חברת האחות של הרמקולים שברשותי (Opera) היא חברת Unison Research האיטלקית, לא מעט זמן זממתי להחליף את קומבינציית ה Xindak שברשותי במגבר מתוצרת חברת האחות של Opera, חברת UR (השילוב בין Opera ל Unison Research הוא התאמה של כפפה ליד).
הציפיות הגבוהות שלי נענו, השילוב בין ה Quinta וה Primo למגבר ה Unico Secondo הוא כמו כפפה ליד, אומנם מדובר במגבר חלש במקצת משהשילוב של ה Xindak אבל גם 100 וואט מספיקים מעל ומעבר להניע את ה Quinta ולייצר צליל חמים בשרני ודינאמי עם רזולוציה מעולה ובמה רחבה כמו שאני אוהב, פשוט תענוג.

בנוסף לאמור לעיל הוחלף נגן ה dvd האוניברסלי בנגן בלו ריי אוניברסלי UD5007 של מרנץ היכול לשמש גם כסטרימר מוזיקה (דרך הרשת או כוננים חיצוניים) אך לפעולה נוחה צריך להפעיל את מסך הטלוויזיה (מסך הנגן אינו תחליף לתצוגת הטלוויזיה). בקצרה על חווית האזנה ל SACD, DVD Audio, כמי שחובב את הפורמטים הללו, הצליל הרב ערוצי בנגן הר"מ מהווה קפיצת מדרגה לנגן הקודם שברשותי, חיבור HDMI במקום חיבורי ה RCA הקודמים אומנם עושים את החיים נוחים יותר אבל בשילוב עם הפרוססור החדש הצליל רחב ועמוק יותר מהשילוב הקודם, גם בתחום הווידאו קפיצה של עשור עושה את שלה, התמונה יציבה וחדה בהרבה מחיבור הקומפוננט הקודם....הזמן עושה את שלו, מעבר לכך הנגן מציע חיבור לערוצי מדיה שונים כמו Netflix ו YouTube

הרכיב האחרון שהוסף, סטרימר מדיה N50A של פיוניר. מה אומר, הרכיב הזה שינה לחלוטין את ההנאה שלי מהאזנה למוזיקה, כל מאגר המוזיקה לי הוכנס אם בקבצי DSD או FLAC לתוך HD שחובר לסטרימר, אין צורך לקום ולהחליף דיסקים, מסך צבעוני בעל רזולוציה גבוהה בגודל 5 אינץ' מאפשר לקרוא בקלות את שמות הספריות והשירים. הנגן מאפשר חיבור לשרות רשת כמו טידל ודומיו, אבל החלק המרשים בנגן הוא ה DAC, מדובר ב DAC 32 ביט שעושה עבודה נפלא על הקבצים הדיגיטליים.

לסיכום...מבחינתי מדובר בקפיצה של 2 מדרגות, בין אם מדובר בקולנוע ביתי ובין אם בהאזנה לסטראו ההנאה שלי שודרגה לאין שעור, אומנם טרם שדרגתי את המסך לכזה שתומך UHD,סטרימר מתאים כבר הוזמן ואני מניח שבזמן הקרוב גם מסך ה 46 אינץ' של סמסונג יחליף את מקומו במסך UHD בגודל של 60 אינץ', עד אז תמצאו אותי נהנה לגלות מוזיקה וסרטים מחדש.

תמונות מצורפות

• 5555.jpg
    5555.jpg
    KB 69.8 · צפיות: 553
  • 6666.jpg
    6666.jpg
    KB 118.1 · צפיות: 545
  • 11111.jpg
    11111.jpg
    KB 37 · צפיות: 592
  • 3333.jpg
    3333.jpg
    KB 32.9 · צפיות: 577
נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
גיא. מדהים אחי.

תמיד קולנוע היה הקטע שלך. אני עוד זוכר את הסט קולנוע של רוטל שהיה לך.

תתחדש ותהנה יקירי
נהנתי לקרוא.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
תתחדש ותהנה מהסטאפ המצוין שרכשת.
מקריאת הפוסט הבנתי שקולנוע ביתי הוא בדמך :בעד:

שאלה... איך משתלב האינטגריטד של Unico Secondo ברב ערוצי?

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
מרשים ביותר
תתחדש :בעד:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
יפה מאוד
תתחדש :שתוי:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא. מדהים אחי.

תמיד קולנוע היה הקטע שלך. אני עוד זוכר את הסט קולנוע של רוטל שהיה לך.

תתחדש ותהנה יקירי
נהנתי לקרוא.

תודה רבה, אני נהנה משני העולמות (מזל תאומים קלאסי ;) )

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש ותהנה מהסטאפ המצוין שרכשת.
מקריאת הפוסט הבנתי שקולנוע ביתי הוא בדמך :בעד:

שאלה... איך משתלב האינטגריטד של Unico Secondo ברב ערוצי?

תודה רבה על הפירגון, ה Unico, אחראי על הגברת הסטריאו מה CD ומהסטרימר/DAC, הרמקולים הקידמיים שלי Quinta, מאפשרים חיבור שני המגברים בנפרד.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
תודה רבה על הפירגון, ה Unico, אחראי על הגברת הסטריאו מה CD ומהסטרימר/DAC, הרמקולים הקידמיים שלי Quinta, מאפשרים חיבור שני המגברים בנפרד.

איך זה מתאפשר בדיוק?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
איך זה מתאפשר בדיוק?

ברמקול יש חיבור לשני מערכות כבילה וגשר שמחבר בין החיבורים, כך שבכול פעם שפועל מגבר מסויים הצליל נשמע ממנו (אני לא מפעיל את שני המגברים יחדיו).

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
ברמקול יש חיבור לשני מערכות כבילה וגשר שמחבר בין החיבורים, כך שבכול פעם שפועל מגבר מסויים הצליל נשמע ממנו (אני לא מפעיל את שני המגברים יחדיו).

מקווה.. שזה לא מסב נזק.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מקווה.. שזה לא מסב נזק.

עבד נפלא עשור שנים עם המערכות הקודמות, אין סיבה שלא ימשיך לעבוד כך, תודה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
מה שיש לך ברמקול זה אפשרות לחיבור בי- אמפ.
זה מיועד לחבר הגברה נפרדת לבאס והגברה נפרדת למיד ולתחום העליון.
בחיבור שעשית יש סיכון לנזק אם תדליק את שני המגברים בו-זמנית.
כאשר מחברים הגברה יחידה לרמקול כזה משתמשים במגשר.
אגב, יש מצב שאם תחליף בין החיבורים,כלומר, את המגבר סטראו תעביר לזוג המחברים השני, ייתכן שזה ישפיע על השמע.
אם אני לא טועה, ליד זוג המחברים התחתון רשום low (הגברה לתחום הנמוך ) וליד זוג המחברים העליון רשום high (נגברה לתחום המיד והעליון ). בדרך כלל נהוג לחבר הגברה יחידה לתחום הנמוך אבל כידוע באודיו, הכלל הוא לנסות עם האוזניים.
ארז

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מה שיש לך ברמקול זה אפשרות לחיבור בי- אמפ.
זה מיועד לחבר הגברה נפרדת לבאס והגברה נפרדת למיד ולתחום העליון.
בחיבור שעשית יש סיכון לנזק אם תדליק את שני המגברים בו-זמנית.
כאשר מחברים הגברה יחידה לרמקול כזה משתמשים במגשר.
אגב, יש מצב שאם תחליף בין החיבורים,כלומר, את המגבר סטראו תעביר לזוג המחברים השני, ייתכן שזה ישפיע על השמע.
אם אני לא טועה, ליד זוג המחברים התחתון רשום low (הגברה לתחום הנמוך ) וליד זוג המחברים העליון רשום high (נגברה לתחום המיד והעליון ). בדרך כלל נהוג לחבר הגברה יחידה לתחום הנמוך אבל כידוע באודיו, הכלל הוא לנסות עם האוזניים.
ארז

ארז, כפי שרשמתי למעלה גם המערכת הקודמת שליוותה אותי עשור הייתה מחוברת בדרך זו (2 מגברים (ק"ב וסטריאו), 2 פרה (ק"ב וסטריאו)), מעולם לא הפעלתי את שתי המגברים במקביל ולא הייתה לי כוונה כזו (כפי שאמרת אז יש סיכוי לנזק). כל עוד המגשרים מחוברים אין בביאמפ אין הגברה נפרדת ליחידות הרמקול, רק ברגע שאסיר את הגשרים זה יתאפשר. אם הייתי מעוניין בבי אמפ יכולתי לחבר את 2 ערוצים הפנויים במגבר ה MM8077.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור