השתדרגות

• פותח הנושא charm
  • פורסם בתאריך

charm

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
3
היי ושלום לכולם :)

לפני כשנה התייעצתי בפורום לגבי קניית מצלמה ראשונה ותודות ל carmi קניתי את הsony a6000 עם עדשת קיט 16-50.
אני כותבת 'תודות ל' כי אכן אני מאוד מרוצה, המצלמה היא חברתי הכי טובה ואפילו שם חיבה יש לה : )

השתמשתי במצלמה לצורכי צילום שונים ומגוונים. לאחרונה אני מצלמת יותר ויותר פרוטרטים ועומק השדה של העדשה לא מספק אותי. הייתי שמחה לקבל המלצות לעדשה נוספת, בעלת פונקציות מתאימות.

אני לא מציינת מחיר כיוון שאשמח לקבל כמה אופציות ולבחור בינהם.
תודה רבה

yuri1987

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
Sony SEL35F18 35mm f/1.8
או Sony SEL50F18/B 50mm f/1.8
אם יש כסף (והרבה) אז 85mm לheadshots "דיסקרטיים", שמצלמים מרחוק, לעיתים האנשים מפגינים התנהגות טבעית יותר וכך מתקבלות תמונות "אמיתיות" יותר.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לקבלת עומק שדה רדוד חושב צמצם גדול (ככול שערך ה F קטן יותר זה צמצם גדול יותר) ולקבלת איכות אופטית טובה במחיר "שפוי" ובכלל מומלץ לרכוש עדשות פריים, כלומר עדשות ללא טווח זום.

כדי לקבל פורטרט שנראה טוב, אסור לצלם עם עדשה רחבה כי אז נקבל פרצוף שמן, כדי לצלם זאת עם זווית ראיה של בערך 80 שמספקת פספסקטיבה קצת יותר רזה מהמציאות (כולם אוהבים זאת :) ), כך שעדשות 80 ו 85 (ואפשר גם עם תחום צר יותר) נחשבות טובות לפורטרטים, אבל במצלמה שלך זה מצלמת קרופ כלומר ערך העדשה צריך לכפול ב 1.5 ואז 50 נהפך ל 75. מצד שני לא תמיד יש את מה שרוצים בחיר שפוי

ראי בטבלה הבאה של אתר מאוד רציני שמדרג את איכות עדשות הפריים למצלמה שלך
http://www.dxomark.com/Reviews/Best...and-Zooms/Best-prime-lenses-on-the-Sony-A6000

יש גם דרוג של עדשות זום (אבל אין עם צמצם גדול)
http://www.dxomark.com/Reviews/Best...-and-Zooms/Best-zoom-lenses-on-the-Sony-A6000

אם אני חוזר לעדשות הפריים אז:
עדשת סיגמא 60 עם צמצם F2.8 נראת בחירה טובה במחיר יחסית "שפוי"
http://www.dxomark.com/Lenses/Sigma/Sigma-60mm-F28-DN-A-Sony-E-mounted-on-Sony-A6000__942

וכן סוני 50 עם צמצם F1.8 גם מומלצת עם מחיר קצת יותר יקר - היא בעלת צמצם יתר גדול (יתרון) אבל קצת פחות חדה (חיסרון קל) ... מחיר קצת יותר יקרה המסיגמא
http://www.dxomark.com/Lenses/Sony/Sony-E-50mm-F18-OSS-mounted-on-Sony-A6000__942

ברור שסוני 55 Carl Zeiss Sonnar עם צמצם F1.8 טובה יותר, אבל היא גם מאוד יקרה :)

אני מקווה שזה עוזר

charm

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
3
דבר ראשון תודה על התשובות : )

אומנם לא למדתי (עדיין) קורס צילום אבל אני צריכה את העדשה בשביל פרוייקטים קטנים בתשלום ושואפת למקצועיות.
מצד אחד אין לי איך לכסות הוצאות גבוהות מאוד ומצד שני אני רוצה שההשקעה תשתלם לטווח יותר רחוק.

לכאורה, אם אני משקיעה בכל זאת את הסכומים הגדולים עדשת זום טובה הייתה נראית לי הגיונית יותר (יש לה גם משמעות בגלל הנוכחות שפועלת על האנשים. הרבה אמרו לי כשהתייצבתי עם המצלמה הנוכחית שאם הם לא היו רואים תמונות לא היו מאמינים שזאת המצלמה..:))
באתר הם מדרגים את עדשות הזום במצלמה שלי במקום נמוך יחסית וחסר חדות לעומת עדשות הפריים. יש הסבר לכך? במצלמות אחרות של סוני אותן עדשות מדורגות גבוה מאוד.

ייתכן שהסברתי את הצרכים לא נכון (התמקדתי בצורך של העומק שדה), מדובר על צילומי חוץ למשפחות, ילדים, בחורות... עד כמה עדשת פריים קבועה מאפשרת את זה?

תודה רבה

נערך לאחרונה ב:

yuri1987

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
אפשרי, את הזום את עושה עם הרגליים, כמו שכבר אמרו פה בעבר, עדשות זום הן פשרה, בטח אם אתה לא קונה את ה G MASTER זום של סוני שהן רחוקות מלהיות פשרה, צילום אנשים עושים עם עדשות פריים (לרוב), רוצה לדעת איזה עדשה מתאימה לך? תקחי 20 תמונות שצילמת ואהבת ותבדקי את ה EXIF, תוציאי משם את אורך המוקד ותראי פחות או יותר איך את בד"כ מצלמת.
לדוגמה: אני למשל מצלם אנשים לרוב בין 30 ל40מ"מ גם עם עדשת זום (במקומות סגורים), לכן הגיוני שאני יעדיף פריים של 35מ"מ.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדשות פריים הן העדשות הטובות ביותר שיש, כך זה עבור המצלמה שלך וכך זה עבור כל מצלמה בעולם.
מה שנחמד בעדשות פריים עבור המצלמה שלך שיש מבחר לא רע של עדשות פריים טובות מאוד במחיר שפוי, לא עבור כל מצלמה יש זאת.

יש עדשות זום טובות ויש גם טובות מאוד, הן יקרות ובדרך כלל יקרות מאוד, את לא ביקשת עדשות עם צמצם גדול, אבל מה לעשות עומק שדה רדוד הינו אפקט בצילום שלא ניתן לקבל ללא צמצם גדול וזו נקודה שמקפיצה מאוד את איכות התמונה בצילום אנשים ובפורטרים בעיקר.
כך שמי שרוצה לקבל צילומים באיכות טובה במחיר שפוי במצלמה כמו שלך ההמלצה שלי היא על עדשות פריים - כן נכון אלו עדשות פחות גמישות בגלל שהן להן זום כלל וצריך לעבוד עם הרגלים ולפעמים העדשה לא ממש תתאים לכל סטואציה (אבל גם עדשות זום לא מתאימות לכל מצב, אבל הרבה יותר קל להסתדר איתן)

בקשר לפסיכולוגיה יש מספר פתרונות להשיג זאת ולא דרך העדשות
לדגומה לרכוש פלאש ידני (לא צריך לפלאש TTL, פלאש ידני פשוט צריך לכוון את העוצה ידנית והוא לא מחשב זאת לבד - זה יותר נכון לשימוש וכל הצלמים רציניים עובדים עם פלאש ידני) עם חצובת פלאש ומטריה יחד עם טירגר אלחוטי (מקלט משדר) ואת נראת סופר מקצועית - כן צריך ללמוד להשתמש בזה (מומלץ מאוד, כדי זה יקפיץ אותך ברמת הצילום - יש הרבה הסברים ברשת וב YOUTUBE) וכן זה מצריך השקעה כספית אני מאמין שאפשר להשיג סט כזה (פלאש ידני + חצובת פלאש + מטריה + טריגר, מקלט/משדר בכ 1000 ש"ח, אולי גם בפחות).

נכון שזה לא מתאים כל מצב וכן עדשות זום איכותית הייתה יור נוחה, אבל למצלמה שלך אין מבחר עדשות זום טובות במחיר שפוי - אבל אם זה הכיון אפשר להתפשר על עדשות זום

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
לצערך מבחר עדשות הזום האיכותיות למצלמות קרופ של סוני כדוגמאת ה a6000 ו a6300 נמוך מאד ואין עדשת זום למצלמות קרופ עם צמצם פתוח של f/2.8. יש עדשות זום עם צמצם פתוח למצלמות ה FF של סוני כדוגמאת ה SonyFE 24-70mm f/2.8 GM אבל מדובר פה בעדשה ששוקלת 1 ק"ג ועולה בארץ כ 11,000 שקל. במידה ותחליטי שזאת העדשה בשבילך אז אני אמליץ לך בחום להחליף גוף מצלמה ל FF של סוני שיתאים יותר לעדשה הזאת.
עדשת הזום האיכותית שיש לפורמט הקרופ של סוני היא ה Sony Vario-Tessar T* E 16-70mm f/4 ZA OSS היא אמנם לא צמצם 2.8 אבל גם בצמצם 4 ב 70 מ"מ אפשר לקבל הפרדה מהרקע. מה שבטוח שהיא תהיה איכותית יותר מעדשת הקיט שיש לך כרגע. עדשה נוספת שהייתי שוקל להוסיף היא ה SonyFE 70-200mm f/4 G OSS.
כפי שכתבו לך קודמי, עדשות פריים יהיו איכותיות יותר, קלות יותר ובעלות צמצם פתוח יותר. אך אני בדרך כלל נמנע מלהמליץ לעבוד רק עם עדשות פריים לצלמים שרק עכשיו התחילו את דרכם, למרות היתרונות שלהם. עדשות פריים הייתי מוסיף בנוסף ולא במקום לפחות בהתחלה. מה שמתאים לצלם אחד לא בהרכח מתאים לצלם שני ולכן אני מסתייג מהמלצה גורפת לעבוד רק עם עדשות פריים לכל אחד.
ליאור

charm

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
3
תודה לכל העונים :)
החלטתי ללכת על הפריים ונשאר לי להתלבט בין הסוני לסיגמה...
יש למישהו מושג אם יש בארץ חנות המאפשרת לנסות את העדשות?
בנוסף, מה בדרך כלל כוללת אחריות על עדשה? המחירים בחו"ל זולים
בלפחות 500 שקל אך לא כוללים אחריות.

carmi קראת את מחשבותיי בנוגע לתאורה רק רציתי לעשות 'פרה פרה'.
יש המלצות לחברות מסויימות? פרמטרים שצריך לקחת בחשבון?
בתחום הזה באמת עוד לא קראתי חומר והמלצות...

תודה רבה על הסבלנות

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
צריך לראות איפה יש את העדשות הרצויות במלאי - אני יודע שברואים עולם (פ"ת) נתנו לי לחבר עדשה למצלמה לבדיקה

בקשר לתאורה נמתין בנתיים

charm

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
3
הזמנתי את הסוני (50 1.8) מחכה לנסות כבר את ה'עין' החדשה שלי :)
אשתדל להעלות תמונה..

תודה רבה לכל מי שהגיב ועזר!

charm

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
3
היי!
הרבה זמן לא ביקרתי באתר,
העדשה הגיעה כמובן ואני נהנית ממנה מאוד!!!
אי אפשר להשוות את ההתמודדות שלה עם התאורה לעדשת הקיט.

הייתי שמחה להעלות תמונה, כיצד אפשר לעשות זאת?
רק אם התמונה נמצאת ברשת?

תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדשי כיף לשמוע שאת מרוצה
ניתן לעלות תמונות לאתר ללא בעיה, אבל צריך להקטין אותן היות ויש מגבלה על גדול קובצי התמונות שהאתר יכול לקבל

charm

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
3
מהו הגודל האפשרי?
כיצד מומלץ להקטין?

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אם את באמת מתכוונת לצלם אנשים בתשלום. לטעמי (ואני ממש מתחיל וודאי לא מומחה כמו כרמי למשל) פלאש זה חובה. זה ישפר לך את התמונות עשרת מונים. וזו השקעה יחסית נמוכה לתועלת ולגמישות שהיא מוסיפה.

charm

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
3
DSC08209 (Small).JPG

זו תמונה לדוגמא. בחרתי תמונה שצולמה כשהיה כבר יחסית חשוך, ללא פלש וללא עיבוד ותיקונים.
כך שניתן יהיה לראות את התוצאה של העדשה :)

תמונות מצורפות

• DSC08209 (Small).JPG
    DSC08209 (Small).JPG
    KB 128 · צפיות: 207

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יופי של תמונה, בלי קשר לעדשה יופי של עיין יש לך (תמונות מצלמים קודם הראש ואת זה יש לך)
ותתחדשי

charm

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
3
תודה על המחמאה :)
ובכללי על כל העזרה...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור