השוואה לחג

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
והיום מתבצעת השוואה בין שני מגברי הספק של חברות שהפכו במשך העשורים האחרונים למעין סמל של תעשיות האודיו בארצותיהם.

המתמודדים:

EAR 890 של ESOTERIC AUDIO RESEARCH האנגלית, מגבר הספק 70 וואט CLASS A עם 8 מנורות KT90

REFERENCE 210 של AUDIO RESEARCH מארה"ב, זוג מונובלוקים של 200 וואט CLASS AB עם 16 מנורות KT120.

המטרות:

מעבר לעניין שבהשוואת הגברות של שתי חברות מובילות בתחום, הבדיקה הזו מכילה אלמנט מעניין במיוחד:

האם מהשוואה זו אפשר לאפיין "צליל אנגלי"? או "צליל אמריקאי" ? או שאין לכך משמעות, לפחות במקרה זה (וכאן אזכיר שוב - מדובר בחברות שהן כמעט "אייקון" של תעשיות האודיו בארצותיהן, וזאת במשך כמה עשורים)?

ועוד שאלה: האם אפשר מהשוואה זו לאפיין את הצליל של מנורות KT90 מול KT120?

ועוד אחת: האם אפשר מכאן להסיק משהוא על ההשפעה של כמות המנורות על הצליל (4 לערוץ מול 8 לערוץ)?

ולחלק הטכני:

ההשוואה מבוצעת עם EAR ACUTE II המשמש כ - CD וגם כקדם מגבר, דרך היציאות המאוזנות (XLR) שלו.

כמו כן, ההשוואה תבוצע עם שני סוגי רמקולים - רמקול נציל וקל מאוד, ה - DEVORE GIBBON 88 ורמקול שצריך קצת יותר כח, HANSEN THE KNIGHT. זאת כדי לבדוק האם ההבדלים שיהיו בין שני המגברים נובעים מההבדל בכח שלהם, או מאופיים השונה או משניהם.

פרטים בהמשך.

תמונות מצורפות

• DSCN5119.jpg
    DSCN5119.jpg
    KB 151.6 · צפיות: 327
  • DSCN5117.jpg
    DSCN5117.jpg
    KB 159 · צפיות: 464
נערך לאחרונה ב:

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
ניחוש שלי: האודיו ריסרץ רזה יותר, פחות מאוזן ופחות הומגני.
אולי זה יבוא לידי ביטוי יותר עם הדבור ופחות עם ההנסן.
אותי מעניין אם תוספת הכוח של האודיו ריסרץ תתן לו יתרון כלשהו בחיבור להנסן.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
נלך ישר לתוצאות:

ה - AUDIO RESEARCH נשמע דווקא עם יותר משקל, יותר נפח במיד באס, יותר ועם צליל גדול יותר.

ה - EAR נשמע מהיר יותר, בהיר יותר, ומפורט יותר.

מי מהשניים עדיף - כמובן שלא אני צריך לשפוט על כך. מדובר בשני מגברים פנומנליים, וזה מאוד עניין של טעם אישי, סוג הרמקול והטעם במוזיקה שיכריעו לכאן או לכאן.

התוצאה היתה ברורה יותר ברמקולים של HANSEN, הגדולים יותר והקשים יותר לדחיפה.

אותו כיוון צלילי שמעתי גם ב - DEVORE, אבל שם היתרונות של ה - AUDIO RESEARCH במשקל, בנפח ובמיד באס היו פחות משמעותיים. האם זה בשל כך שה - DEVORE הרבה יותר קל להפעלה או האם זה בשל כך שה - HANSEN מעביר יותר טוב אלמנטים אלה בצליל? על כך אין לי תשובה.

ה - AUDIO RESEARCH נשמע אכן כ"מגבר אמריקאי" במובן הטוב של המילה: גדול, חזק, בשרני, ועם רמקולים גדולים אפילו יותר מה - HANSEN, כמו WILSON_ים מהסדרות הגבוהות, הייתי מצפה (ולמעשה גם שמעתי כבר) לצליל מרשים מאוד המצטיין בסימפוניות גדולות וביצירות בהן הגודל והנפח הם בעלי חשיבות רבה.

ה - EAR אולי לא אנגלי בצליל שלו על פי הטקסט-בוק, כי הוא ממש לא יבש ולא מתרכז במיד. הפירוט והמהירות שלו פנומנליים - זה ממש לא מגבר מנורות טיפוסי. הצליל הייחודי הזה, אולי אפשר לתאר אותו כמגבר "תוסס" - מאפיין כנראה, הן על פי ה - REPUTATION שלו והן על פי היכרותי האישית, את אישיותו של המתכנן, טים דה - פראוויציני.

לגבי סוג המנורות: ל - KT 120 יש שם של מנורות מתכתיות ולא טבעיות. מהבדיקה הזו אפשר לראות שכנראה אין בכך הרבה משמעות, הAUDIO RESEARCH ממש לא נשמע בכוון כזה, לא בפני עצמו ולא בפני מגברים אחרים ( כולל ה - EAR, אבל לא רק).
אגב, ה - LINE MAGNETIC LM 501 IA כולל גם הוא מנורות KT120 וגם בו אין שום רמז לכוון כזה בצליל.

נערך לאחרונה ב:

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
סקירתך מעלה את ההנחה שמדובר במתמודדים שווי כוחות והעדפת אחד מהם היא ענין של טעם וסינרגיה עם ציוד קיים. נתון אחד נעלם והוא המחיר. נדמה לי שנתון כזה חשוב לצורך ההבנה איזה מהשניים מהווה תמורה עדיפה למחיר.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
המטרה שלי בהשוואה הזו היא לבדוק הן את הבדלי הצליל בין שתי החברות, כלומר מה הכוון שלקח כל אחד מהמתכננים, והן נושאים נוספים כפי שפרטתי בהודעה הראשונה.

בתור מי שיש לו עניין מסחרי, אין לי שום כוונה לכתוב "מי טוב יותר" אם בכלל, או העדפה אישית שלי, אלא לתאר הבדלים ולענות על שאלות שאני מקווה שמעניינות כמה אנשים כאן.

את ה - EAR אגב אפשר להפוך למגבר מונו, ואז להשתמש בשניים כאלה. זו אולי השוואה נכונה יותר, אבל לצערי לא היתה זמינה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,490
נקודות
113
ניחוש שלי: האודיו ריסרץ רזה יותר, פחות מאוזן ופחות הומגני.
אולי זה יבוא לידי ביטוי יותר עם הדבור ופחות עם ההנסן.
אותי מעניין אם תוספת הכוח של האודיו ריסרץ תתן לו יתרון כלשהו בחיבור להנסן.
אתה לא מבין שום דבר כנראה. יש לך EAR ,ואתה מכור לחברה ,זה לא גולני כאן ,ולא צריך "גאוות יחידה " ,מהכרות שלי עם האודיו ריסרץ ,יש מעט מגברים בעולם שיכולים לעבור אותו ,המגבר שנמצא אצל אייל אינו מגבר רגיל ,הוא עבר שידרוג של החברה כאן בארץ עם קיט מקורי של החברה שהופך אותו ל270 ואט ,ולדעתי הוא המגבר שפופרות הטוב ביותר שנמצא בלוחות ,ואינו בליגה של המגבר שהשויתם אליו ,במיוחד עם צריך קצת שרירים.

big

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
שניצל-בדיעבד לאחר כשקראתי את השרשור שמתי לב למשהו מעניין לגבי זוג המונובלוקים הספציפי של
ה AUDIO RESEARCH:
הבעלים הראשון שלהם עבר לטרנזיסטור של KRELL.
הבעלים השני עבר לטרנזיסטור של A.S.R
הבעלים השלישי עבר לטרנזיסטור של AVM.
הבעלים הראשון היה ועודנו (למיטב ידיעתי) מרוצה יותר מהטרנזיסטורי.
השני (אני) מעדיף את ה ASR הטרנזיסטורי
השלישי למיטב ידיעתי מרוצה ומעדיף את ה AVM הטרנזיסטורי.
צירוף מקרים ? אולי.
נ.ב
גילוי נאות- בחורף אני מתגעגע "לבונוס על הדרך" שנותנים זוג המונובלוקים, הם חוסכים משמעותית בהוצאות ההסקה הביתית.
(על שלל ה עשרים ומשהו שפורפרות שיש בפנים)
סאונד חם לא חם לא יודע ,אוויר חם בחדר יהיה בטוח.:כל-הכבוד:
.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שניצל-בדיעבד לאחר כשקראתי את השרשור שמתי לב למשהו מעניין לגבי זוג המונובלוקים הספציפי של
ה AUDIO RESEARCH:
הבעלים הראשון שלהם עבר לטרנזיסטור של KRELL.
הבעלים השני עבר לטרנזיסטור של A.S.R
הבעלים השלישי עבר לטרנזיסטור של AVM.
הבעלים הראשון היה ועודנו (למיטב ידיעתי) מרוצה יותר מהטרנזיסטורי.
השני (אני) מעדיף את ה ASR הטרנזיסטורי
השלישי למיטב ידיעתי מרוצה ומעדיף את ה AVM הטרנזיסטורי.
צירוף מקרים ? אולי.
נ.ב
גילוי נאות- בחורף אני מתגעגע "לבונוס על הדרך" שנותנים זוג המונובלוקים, הם חוסכים משמעותית בהוצאות ההסקה הביתית.
(על שלל ה עשרים ומשהו שפורפרות שיש בפנים)
סאונד חם לא חם לא יודע ,אוויר חם בחדר יהיה בטוח.:כל-הכבוד:
.

כן ביג אבל ההשואה הזו נעשתה בין מנורות למנורות,לא רואה קשר להשואה עם טרנזיסטור.
וביכלל לדעתי כל הכבוד לאייל שכותב שבחים על האודיורסרץ' לעומת מגבר יבוא שלו.
הוא אולי לא אומר מי יותר טוב אבל מציין בפירוש הבדלים משמעותים.
וד"א כל אילו שציינתה עם הפאוור הטרנזיסטור ,מחזיקים פרה מנורות.
יכול להיות שב ASR יש מנורה סמויה?:מנצח:

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
גם לא כל אחד מת על תחזוקה של 16 מנורות KT120, מדובר על חתיכת כאב ראש

big

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
תודה ZS
עכשיו הבנתי !

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור