כבלים השוואה בין 3 סוגי אינטרקונקטים שההבדל הוא בסוג הגיד .

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
אני לא מאמין באינטרקונקטים יקרים. השקעתי ב-6 אינטרקונקטים של מוגאמי, קאנארה, וקורד פחות מ-5000 ₪.
אני לא מאמין בכבלי חשמל יקרים - יש לי 7 כבלי חשמל זולים יחסית של ואן דן הול, אולטרה לינק ונורדוסט שמחיר כל אחד
מהם חדשים נע בין 220 ל-450 דולר רובם נקנו משומשים עד לפני עשר שנים במחירים נמוכים מאוד.
במערכת מותקנים מפצלי חשמל של אויאדה ושל סיין - הם טובים מאוד, ולא יקרים, בזמנו כ-2500 ₪ לכל מפצל.
אני לא מאמין בכבלי וידאו/אודיו HDMI יקרים. השקעתי ב-5 כבלים של אודיוקווסט וסופרה כ-3000 ₪ עבור כ-15 מטר.
אני לא מאמין בכבלי רמקולי יקרים. כבלי הרמקולים שלי מתוצרת טרנספרנט בתצורת קולנוע ביתי רצים בסלון
לאורך של יותר מ-30 מטר. המחיר הממוצע למטר הוא 600 ₪ כולל סופיות.

הכבל היקר ביותר במערכת שלי הוא כבל רשת של קורד קומפני מדגם סיגנצ׳ר שמחירו כ-1000 פאונד.
שאר 5 כבלי הרשת במערכת עולים לא יותר מ-250 ₪ לאחד.
בכל המובנים התוצאה מצויינת, גם בלי כבלים במחירים מופלצים. אלפי דולרים לכבל? לא אצלי!

מה זה משנה אם משקיעים 1000 דולר על כבל או על רכיב אחר אם מתקבל שיפור לשביעות רצונך?

כבלים מסדרות גבוהות כן עושים הבדל, פשוט קשה עם המחסום הפסיכולוגי ששילמתי כזה סכום על חתיכת חוט עם קונקטור.

הפתרון שלי הוא לרכוש ביד שניה מחו"ל באורכים קצרים ככל שניתן (במיוחד אינטרקונקטים), כך יכולתי להרשות לעצמי נורדוסט ואלהאלה וXLO LIMITED, אבל גם באורכים קצרים מדובר בלא פחות מ2500-3000 שקל לחצי מטר, אז עדיין יש מחסום שצריך לעבור אותו.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
רוב החברות משתמשות באותו גיד מהרכב חומר שפיתחו שהולך איתן שנים ועיקר ההבדלים הם במספר הגידים, סוגי הבידודים, הסיכוך והפלאגים.
אודיוקווסט משתמשת בנחושת לונג גריין גיד סוליד קור לפי מרשם שלה ברוב הדגמים והשינויים בעיקר במרכיבים האחרים של הכבל, כנ"ל קורד שברוב המוחלט של כבליה זה אותו הגיד ומה שמשתנה זה מספרם וסוגי הבידוד.
ישנן חברות כמו VDH שמשתמשות בסוגי חומרים שונים לכבליהם אבל זה לא אומר שכזה יותר טוב מהאחר פשוט נותן יותר אופציות להתאמות במערכת וגם עוזר להגדיל את המכירות וראיתי הרבה מודעות של יד שניה לכבליהם ששילוב של כמה חומרים ומחיר יקר פשוט לא הביאו כל בשורה.
יש הרבה חרטא בתחום ואוזני אודיופיל יזהו זאת מיד, חברה אמינה מייצרת כבלים באיכות טובה באמצעות מיכון מדויק ואפשר למצוא כבלים טובים מאוד במחיר סביר והקפיצה במכפלות מחיר לדגמים העליונים לא מוצדקת כי שם כבר, לדעתי, יש עיצוב צליל מודגש מאוד שעושה וואו פקטור אך לא נדרש במערכת מאוזנת.

issi

אוהב את התחום
מעורבות
184
נקודות
43
אשמח לקבל בהשאלה את הכבלים ולימדוד להשוואה עם REW.
שיטת המדידה היא ב LOOPBACK בעזרת כרטיס קול אכותי, אלקטרוניקה וכבלים בילבד
מאחר והמדידה היא השוואתית, השפעת כרטיס הקול מנוטרלת.
חג שמח,
איסי

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מה זה משנה אם משקיעים 1000 דולר על כבל או על רכיב אחר אם מתקבל שיפור לשביעות רצונך?

כבלים מסדרות גבוהות כן עושים הבדל, פשוט קשה עם המחסום הפסיכולוגי ששילמתי כזה סכום על חתיכת חוט עם קונקטור.

הפתרון שלי הוא לרכוש ביד שניה מחו"ל באורכים קצרים ככל שניתן (במיוחד אינטרקונקטים), כך יכולתי להרשות לעצמי נורדוסט ואלהאלה וXLO LIMITED, אבל גם באורכים קצרים מדובר בלא פחות מ2500-3000 שקל לחצי מטר, אז עדיין יש מחסום שצריך לעבור אותו.
לא בטוח שנורדוסט משתפרים עם השנים ,בד"כ מפורטים ורזים , במינכן תפסתי אותם על טריק , השמיעו כבל רגיל עם הקלטה מעופשת ושהחליפו כבל עברו במחשב לאותו שיר בהקלטה אולטימטיבית , הנורדוסט שלי אצל שי שעוד עשו מוצרים טובים (SPM )

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
ועכשיו הגענו לחוטים שתפקידם לשקף אם המערכת,שמא היא טובה או שמא יש בעיה.

יעני החוט, חתיכת חוט, יקבע אם הטיפול האקוסטי שלנו בוצע כמו שצריך, אם האוזניים שלנו שומעות כמו שצריך, אם המיקרופון שלנו מדד כמו שצריך.
אם המגבר סוחב את הרמקולים ו/או הרמקולים מתאימים לחלל.

כל אלו, לא ממש רלוונטים, אם לא עברנו את "מבחן החוט"

התמחור הוא Hoax ביחס לתוצאה.

אוסף של אקווליזרים טיפשים שבינם לבין חיזוי התוצאה הסופית ככל ועולים במחיר, אין דבר וחצי דבר.

הכל שמיע. הכל מובחן, כבל מסוים יכול להשמע מצוין במערכת אחת, גרוע במערכת שנייה ודומה מאוד במערכת השלישית, כאשר הכבל שהוא החליף עלה בדיוק עשירית.

הא ותו לא...

וכל הררי המילים על ניסיונות לייחס לחוטים הללו כוחות בדמות של גיבור על מסרטי מארוול , בסך הכל נועדה להשקיט את המצפון שלנו ולעשות לנו סדר בראש למה הוצאנו עשרות אלפי שקלים....על חוט

מבחן החוט?
לא...

סתם סינרגיה של אקווליזר טיפש.

רן

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לא בטוח שנורדוסט משתפרים עם השנים ,בד"כ מפורטים ורזים , במינכן תפסתי אותם על טריק , השמיעו כבל רגיל עם הקלטה מעופשת ושהחליפו כבל עברו במחשב לאותו שיר בהקלטה אולטימטיבית , הנורדוסט שלי אצל שי שעוד עשו מוצרים טובים (SPM )
ממש מדהים מה שאתה כותב וממש נופל בקטגוריה של הונאה, ואם קראת מה שכתבתי הרי שההבדל בין כבל הרמקול שלהם בלו-הבן ליקרים ביותר לא נעוץ בגיד עצמו אלא בכמות ומה שעוטף אותם, מאין לי בטח ישאלו, שמעתי באחת התערוכות נציג שלהם שהודה בזה אך אמר שלא רק הגיד קובע כי לא פחות ממנו זה מה שמסביבו.
יש דוגמאות למכביר כמו זו של קורד שלקחו את הכבל, שכמותו היה לי ד"א, אודיסי2, הוסיפו לו סיכוך ושמו בידוד מחומר שונה ומצהירים על כך באתר שלהם ולא מסתירים וקוראים לו עכשיו epic.
או אינטרקונקטים של אטלס שמה בסך הכל שעשו, וגם הם לא מסתירים, זה להחליף את תקעי ה RCA בכאלה ללא הלחמה עם משקל סגולי נמוך, ובשני המקרים תמיד המחיר מתעדכן למעלה.

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
אין סיבה שלא יהיה טוב;
SPM היה הדגל של נורדוסט לפני ה- Valhalla.
נאמר באחת הביקורות שהשיפור המהותי בינהם הוא בעיקר ב'נפח' הצליל....

אין ספק שכבלים טובים, אבל מחירים הזוים לחלוטין יש לחברה הזו

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור