הרצת מגבר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא הבנתי האם זו בדיחה, ואין לי חשק לבדוק.

אבל הנה אתר של העורך של LINRAR AUDIO בנושא מבחני שמיעה

http://www.linearaudio.nl/musings-3.htm

הוא מתאר בין השאר בדיקה של קבוצת הבוחנים המאומנים של הרמן עם ידיעה ובלי ידיעה, - ממש מכמת את השפעת הידיעה ההטיה והצורה

http://www.linearaudio.nl/Documents/excerpt%20from%20Toole.pdf
עבור שניכם ניכתב הפיתגם "שתי מכות בציפור אחת"

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
מי שמסתמך רק טכניקה או רק על האזנה - לדעתי עומד על רגל אחת.

מי שמשתמש בהאזה בלתי מבוקרת כמו שפלוני אלמוני מדווח שמעתי בבית הבדל עצום הוא לדעתי מרחף באשליות.

לדעתי להרבה חובבים קשה מאוד לקבל ששמיעה בבית שבהכרח אינה מבוקרת (ואין להם את הכלים לכך) אינה הוכחה קבילה למאומה, הם רואים בכך עלבון אישי, ומאוד קשה להבהיר שאין בכך שום עלבון או התייחסות אישית.
קשה להם להבין עד כמה הגישה התמימה והלא ביקורתית פתחה פתח לשרלטנות. הכל הולך, כל שיפור הכי בלתי מתקבל על הדעת מיד זוכה לאימות בלתי מבוקר ומי שמעיז לכפור בכך הוא טרול - מקרה מיכאל.

אני מודה שישנם שם כמה דברים שכאשר הם סותרים לחלוטין את הידע החשמלי ומוצא לכך גם אישוש בספרות וכמה מבקרים חריפים אני פוסל דבר כזה על הסף, לא שמיעה בלתי מבוקרת בבית תוכיח לי שטעות בידי.

כמובן שהחובב בביתו לא מסוגל לבצע לא זה ולא זה, לכן דיווח של חובב (כמו בשרשור שיואל הביא) הוא דיווח חוויתי - אין הוא מוכיח מאומה, גם כמות הדיווחים לא אומרת מאומה.

ולבסוף היצרנים, אין הם טלית שכולה תכלת. מחלקות השיווק והתחרות לא מעונינים ברובם החובב יבין יותר מדי, הערפל האודיופילי מאוד נוח למכירת דברים חסרי ערך מוסף בכסף גדול.
נראה לי ששוב בלבלת ביני לבין יואל, וכולל אותי בדברים אלה גם אחרי שניסיתי להסביר ליואל למה ההאזנה שלו אינה מבוקרת...

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
עמיר: "ניסיתי להסביר ליואל למה ההאזנה שלו אינה מבוקרת".

זה לא A מול B זה לפני/אחרי והיא מבוקרת במובן זה שיש שינוי (בזמן) מול אי שינוי (בקטעים שנבדקו).

לספי
כתבת שלא עניתי לך.
על השינויים ששמעתי עניתי; על ההסבר לא עניתי כי מלכתחילה אני לא יודע ולכן לא יכול. דיווחתי על התרשמות האזנה שלי, ומה לעשות שהיא לא ממש שונה מזו של רבים אחרים. אני למדתי על כך לראשונה לפני הרבה שנים, אבל בשיחות שהיו לי עם אנשי מקצוע בעולם, כללו גם הן אמירות דומות (בהתייחס למכשירים שלי). מאיזו שהיא סיבה, וצר לי על כך, יש לי התחושה שיש כמה דברים בתחום שהם יודעים טוב ממך.

מכיוון שכבר נתקלנו במקרים רבים מאוד של ממצאי האזנה שלא היה להם הסבר "מדעי", ממצאיה הוכחשו ואחר כך נמצא הסבר טכני למהדרין - וזה, שוב, קרה כאמור הרבה פעמים - אני מציע, שוב, צניעות לכת.

מה גם שחלק מתעשיית האודיו טוענת לכמה דברים אחרים, גם בתחום הזה.

האם כבר המלצתי לך להתכתב עם אנשי אודיו ריסרץ'? כדאי לך.

ואחרון, מתייחס, שוב, לתקיעה הקבועה ההיא, שמשום מה זהה לזו של מיכאל ושל דיג'יסאן. אני לא רוצה להוכיח דבר, אני לא כותב בירחון מדעי, אני לא אמור להוכיח, אני מדווח על מה ששמעתי.

מנגד, אין לך מושג מה היכולת שלי, הניסיון שלי, מערכות הייחוס המוזיקליות ועוד כמה דברים.

ושוב, ובפעם האחרונה: דיווחי השמיעה האלה הם שקידמו את עולם האודיו, גילו בעיות, הביאו למדידות חדשות ולמוצרים טובים בהרבה - למרות מהנדסים מסוג מסוים ובגלל שהיו מהנדסים מסוג אחר.

חקסמח

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
עבדתי בשעתו על מאות מוצרים. בעשרים השנים האחרונות הייתי מעורב באיך בודקים את המוצרים, בתחומים שונים ורבים. מסיבות מובנות אני לא רוצה לומר הרבה בענין.
אוקיי, אבל האם אני מבין נכון שאף אחד מהמוצרים והמגברים לא שם במרכז וכמטרה להישמע הכי טוב שאפשר?

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
עמיר: "ניסיתי להסביר ליואל למה ההאזנה שלו אינה מבוקרת".

זה לא A מול B זה לפני/אחרי והיא מבוקרת במובן זה שיש שינוי (בזמן) מול אי שינוי (בקטעים שנבדקו).
לא באמת הבנתי למה הכוונה ב"היא מבוקרת במובן זה שיש שינוי (בזמן) מול אי שינוי (בקטעים שנבדקו)", אבל מה שדומני שהבנתי זה שהיא "מבוקרת" לפי הגדרה פרטית שלך, והיא אינה "מבוקרת" לפי ההגדרה המקובלת בהקשר מדעי.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
אתה כותב: "שים לב שאתה מציג את זה כאילו ה-BI משפר, ולא זו הטענה".
הבנתי שהשאלה המקורית הייתה לזרז את זמן ההתיצבות (במידה והוא קיים ורוצים לקצר אותו)
אני מאמין לך שהבנת, אבל ההתנסחות שלך הייתה "נוצר קשר שה-BI תמיד משפר", בעוד מה שאמרתי הייה שה-BI, יזום/מואץ או לא, הוא התקופה שבה המוצר מגיע ל"רגיל" שלו, ואין בכך משום "שיפור המוצר".

אבל במיני דיון שהחל כן בינך וביני - אתה טוען שה-BI משפר. ואף פעם לא מקלקל, לכן הזיכרון השמיעתי אינו מטעטע,
מפני שיש מגמה אחידה (שיפור). ואכן אם זה המצב, לא הייתי מסיק שהוא נובע מה-BI של הקבל, אלה להסתגלות שלנו.
צפוי שזה מה שתסיק כל זמן שאתה בתוך פאראדיגמה כל כך חזקה, אבל זו לאו דווקא המסקנה היחידה או ההגיונית, וכבר הצעתי כיוון להסבר הגיוני לכך שעם ההתרגלות דווקא צפוייה הרעה...

צר לי שבחרת דוגמאות של רכב (מכלולים מכניים). גם נעל נוחה יותר אחרי שהולכים בה חודש, מאשר ביום ה-1.
הכוונה לא הייתה שהתהליך כשייש חלקים נעים (מכלולים מכאניים) זהה לזה כשאין -- להיפך, הדגשתי את הניגוד -- אלא פשוט ניסיתי להסביר למה כוונתי בתקופת BI -- שעות במקום קילומטרים.

ברם, הטענה היא שלרכיבים אלקטרוניים, מסוג המצב המוצק וזה כולל רכיבים פאסיביים כמו נגדים וקבלים, אין את הצורך הזה. בסלילים, אם יש בהם חומר פרו מגנטי, או שנאים יש בעיה של בניית מגנטיות שיאורית. אבל כאן מדובר בקבלים.

ברכיבים הנ"ל זמן או טמפ' אינם משנים מבנה מכני (רכב, נעל) או תהליכים כימיים (יין, בישול).
מאחר וכך, הרעיון שתוך פרק הזמן של ה-BI רכיב משתפר מ-A לרמה B, המשך התהליך (עבודה, חום וכו') אמורים להמשיך את התהליך ל-C וכן הלאה.
למיטב הבנתי, הרעיון של BI נובע מתקופת השפופרות (שכן זקוקות לו, כולל זמן חימום בכל הפעלה מחדש), והוא בוטל
משיצאו המוליכים למחצה (גרמניום וסיליקון, ואף מישרי סלניום).
הרעיון שהתקבל בברכה בקהיליית האודיופילים הורחב למוליכים (כבילה!).
ואולי אף לכפיסי העץ שתומכים בהם...
אין לי די בקיאות בהיסטורייה ובמקורות הרעיון, ואני לא בטוח שהם רלוואנטיים.

זה תהליך ש[נדמה לי ש]שמעתי במכשירי SS ואפילו באינטרקונקטים וכבלי רמקול, לא פעם ולא פעמיים, בלי שום קשר למנורות . כאמור, אולי בניגוד לחלק מהאודיופילים, אני מכיר ומקבל את האפשרות שדמיינתי, שזה wishful thinking, היותי פתי, מה שתרצה ואיך שתקרא לזה, וגם מכיר את השיקולים והטיעונים למה זה "לא ייתכן" ושזה "לא מוכר למדע" (אם כי נראה לי שייש הסבר הגיוני איך ייתכן שתופעות "אינן מוכרות למדע" ובכל זאת קיימות ובסופו של דבר ניתנות למדידה)

רק להזכירנו שכל מוצר אלקטרוני מכיל קבלים. כולל הסלולארי, וכלה בציוד הרפואי בחדר טיפול נמרץ. אף אחד מהם לא דורש או טוען ל-BI.
תזכורת נכונה לחלוטין ומיותרת וחסרת רלוואנטיות לחלוטין, מה גם שאינה בהכרח נכונה.

יכול להיות למשל שהסלולארי "דורש BI" -- נדרש זמן עד שהוא מגיע לסאונד ה"רגיל" שלו -- מי בכלל ירגיש בזה?

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
לא הבנתי האם זו בדיחה, ואין לי חשק לבדוק.

אבל הנה אתר של העורך של LINRAR AUDIO בנושא מבחני שמיעה

http://www.linearaudio.nl/musings-3.htm

הוא מתאר בין השאר בדיקה של קבוצת הבוחנים המאומנים של הרמן עם ידיעה ובלי ידיעה, - ממש מכמת את השפעת הידיעה ההטיה והצורה

http://www.linearaudio.nl/Documents/excerpt from Toole.pdf
אם הדבר הזה מכנה את עצמו "עיתון מדעי" אז הוא די עגום בתור שכזה.

כך מתארים ניסוי בצורה מדעית? כך מתארים תוצאות בצורה מדעית? אפילו לא כתוב מה גודל המידגם!

זה נראה בדיוק כמו מאמר בצהובון שנכתב ע"י מישהו מוטה באופן מביך לכיוון מסויים מאוד:

"The results are very clear and strongly supportive of the scientific view"
שוב ה"מדע" מול ה"trusted listeners" המגוחכים...

"... positive verbal reactions to the big beautiful speakers... the jeers for the tiny sub/sat system ..."

האם "big beautiful" זו שפה מדעית? האם jeers זה תיאור אובייקטיבי וחסר פניות?

בקיצור, אם זה סוג הדברים שאתה מסתמך עליהם ו/או מאמין להם במידה שאתה מביא אותם כרפרנס למשהו, יש מקום לשקול מחדש את משקל הדברים שאתה כותב... :(

עמיר

נערך לאחרונה ב:

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
אני מאמין לך שהבנת, אבל ההתנסחות שלך הייתה "נוצר קשר שה-BI תמיד משפר", בעוד מה שאמרתי הייה שה-BI, יזום/מואץ או לא, הוא התקופה שבה המוצר מגיע ל"רגיל" שלו, ואין בכך משום "שיפור המוצר".

צפוי שזה מה שתסיק כל זמן שאתה בתוך פאראדיגמה כל כך חזקה, אבל זו לאו דווקא המסקנה היחידה או ההגיונית, וכבר הצעתי כיוון להסבר הגיוני לכך שעם ההתרגלות דווקא צפוייה הרעה...

הכוונה לא הייתה שהתהליך כשייש חלקים נעים (מכלולים מכאניים) זהה לזה כשאין -- להיפך, הדגשתי את הניגוד -- אלא פשוט ניסיתי להסביר למה כוונתי בתקופת BI -- שעות במקום קילומטרים.

אין לי די בקיאות בהיסטורייה ובמקורות הרעיון, ואני לא בטוח שהם רלוואנטיים.

זה תהליך ש[נדמה לי ש]שמעתי במכשירי SS ואפילו באינטרקונקטים וכבלי רמקול, לא פעם ולא פעמיים, בלי שום קשר למנורות . כאמור, אולי בניגוד לחלק מהאודיופילים, אני מכיר ומקבל את האפשרות שדמיינתי, שזה wishful thinking, היותי פתי, מה שתרצה ואיך שתקרא לזה, וגם מכיר את השיקולים והטיעונים למה זה "לא ייתכן" ושזה "לא מוכר למדע" (אם כי נראה לי שייש הסבר הגיוני איך ייתכן שתופעות "אינן מוכרות למדע" ובכל זאת קיימות ובסופו של דבר ניתנות למדידה)

תזכורת נכונה לחלוטין ומיותרת וחסרת רלוואנטיות לחלוטין, מה גם שאינה בהכרח נכונה.

יכול להיות למשל שהסלולארי "דורש BI" -- נדרש זמן עד שהוא מגיע לסאונד ה"רגיל" שלו -- מי בכלל ירגיש בזה?

עמיר

שלום
אז עכשיו שאתה אומר בברור ששמעת שיפור: "זה תהליך ש[נדמה לי ש]שמעתי במכשירי SS ואפילו באינטרקונקטים וכבלי רמקול, לא פעם ולא פעמיים," (כמובן נדמה לי, שתוכל לטעון A טאח"כ לא פעם ולא פעמיים שזה אומר שכן שמעת -
אני רואה את עצתך הראשונית (דף 1 הודעה 10#) והיא בדיוק באותו נוסח:
"לדעתי, יש טעם בניסיון להאצת התהליך..." ואח"כ אתה כותב: "עזוב את ענייני ה-break-in ותיהנה".
אז התשובה שלך היא כן ולא.
ומכאן המסקנה היא שאין הבדל בין שפן. שניהם אותו הדבר.
דיון לשם הדיון ללא שום כיוון. אני מקווה שאתה נהנה מזה. לי אין בזה עניין. אולי כמו שכבר טענתי בעבר...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
שלום
אז עכשיו שאתה אומר בברור ששמעת שיפור: "זה תהליך ש[נדמה לי ש]שמעתי במכשירי SS ואפילו באינטרקונקטים וכבלי רמקול, לא פעם ולא פעמיים," (כמובן נדמה לי, שתוכל לטעון A טאח"כ לא פעם ולא פעמיים שזה אומר שכן שמעת -
אני רואה את עצתך הראשונית (דף 1 הודעה 10#) והיא בדיוק באותו נוסח:
"לדעתי, יש טעם בניסיון להאצת התהליך..." ואח"כ אתה כותב: "עזוב את ענייני ה-break-in ותיהנה".
אז התשובה שלך היא כן ולא.
ומכאן המסקנה היא שאין הבדל בין שפן. שניהם אותו הדבר.
דיון לשם הדיון ללא שום כיוון. אני מקווה שאתה נהנה מזה. לי אין בזה עניין. אולי כמו שכבר טענתי בעבר...
איך אתה מנסה לעקם כל דבר ולהוציא מההקשר בצורה כל כך שקופה?!

בתגובה 10 כתבתי
לדעתי, יש טעם בניסיון להאצת התהליך רק אם יש משהו שממש מפריע בסאונד (חריפות יתר, באס איטי/עייף/מוגזם וכיו"ב).

לי נראה שאם המכשיר נשמע סביר/טוב כבר עכשיו ואתה יכול ליהנות ממנו, עזוב את ענייני ה-break-in ותיהנה.
אחרת, כדאי כנראה לשים ב-repeat דיסקים שמכסים את כל תחומי התדרים (שייש בהם גם באס נמוך וחזק, גם צלילים גבוהים וחדים, וגם באמצע), או רדיו כאמור.

התשובה אינה כן ולא והבדל ושפנים.
בוא נתרגם את התשובה לעברית:
  • אם אין מה שמריע לך בסאונד, אין טעם להאיץ את התהליך, שכח מ-BI ותיהנה
  • אם יש משהו שמפריע לך בסאונד, כדאי כנראה לשים ב-repeat...
מספיק ברור וחד-משמעי, או שייש לך עוד דרך עקומה לעקם את זה?

הגזמת הפעם!
עמיר

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
מצחיקים אתם ...
רוצים לעשות ניסוי אמיתי ?
קחו שני מוצרים זהים. חדשים. אחד יעבור הרצה של 200 שנה. השני יחכה בקופסא. תחברו את שניהם אחרי תקופת ההרצה ותשוו ביניהם. זו הדרך היחידה לראות שלא מדובר פה על זיכרון שמיעתי כזה או אחר (מעבר לכמה שניות במעבר מאחד לשני).

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לעמיר
ה א ז נ ה עמיר, ה א ז נ ה - לא ניסוי.

לא דיברתי על ניסוי, לא עשיתי ניסוי, לא רציתי לעשות ניסוי, אין לי עניין בניסוי, אין לי כלים לערוך ניסוי.

מספר מצוצמם של קטעים לאורך זמן היו נקודות הייחוס שלי והתייחסתי ביני לבין עצמי למרכיבים מסוימים כמו לטימפני נשיפת חליל ועוד כמה.

זה, יחד עם דברים נוספים, מספק אותי לטובת הידע הפרטי שלי.

כאשר אני סבור שההתנסות והידע שלי מבוססים לעצמי ויש לי קצת מידע חיצוני אני מרשה לעצמי לעשות את מה שאני חושב שהוא אחד ממהויות הפורום: לשתף אחרים בכך בכלל, בייחוד אם הם שואלים בפרט.

לכן התייחסתי לנושא כאן, ולכן לא עניתי על הבדל בין רסיבר של דנון ואקאי, כי לא התנסיתי בהם.

תודה על ההבנה

חקסמח

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שלום נמר
אני לא חושב שאני מטעה.
שים לב שמלבד התיאוריה של מר שמעון ב. על שימוש באוזן, אין שום בסיס הנדסי או מדעי שמסביר מה משתנה בקבל
משימוש בזמן (הרצה). כנ"ל מגברי SS. אם מדובר בשפופרות אתה צודק לגבי השפופרות ועל כך התיחסת בעבר, כך
שלא ארחיב.
קבל הוא רכיב פאסיבי ומספר הפרמטרים שלו כמו קיבוליות (בפראד, או יותר נכון במיקרו או ננו), במתח הפריצה שלו
(חס מלסים קבל שאינו בעל ערך של 125% לפחות מתח ההזנה המירבי שלו!) וה-ESR (או ההתנגדות הטורית שלו לזרם.
אף אחד מהם אינו משתנה בהרצה. גם לא האפיצות של אף פרמטר שצויין.
המחשבה שקבל עובד עם ע'קום חיים, יכול לנבוע מתהליך התיבשות ונידוף החומר האלקטרוליטי אך זה לוקח הרבה שנים
(10+ וגם יותר). בכל מקרה, עד שזה קורה, מיום יצורו ועד הכנסתו למעגל, וכן אחרי שהוא מתחיל לעבוד, אך תכונה מה-3
שציינתי אינה אמורה להשתנות.

האגדה על הרצה אינה תלויה בציוד (SS) אלה באוזן שלנו. כמו הרגל לנעל והיד לכפפה.
אבל להשאיר את הציוד לעבוד בלילה כשישנים, לא יעזור לנו. כי האוזן לא עושה BURN IN או BRAKE IN.
אגב למי שהשתמש בביטוי RUN IN משמעותו באנגלית להתקל במישהו במקרה.
לא מתאים לקבלים או התחביב בהקשר המדובר.

שבת בבוקר, ואני לא מעוניין להתחיל אותו לא נעים, אבל אתה כ"כ חסר ידע מעשי, מתנשא, אטום, טועה ומטעה שזה פשוט מקומם.
דבר ראשון, אם היה לך חצי מהאנגלית שלי, אולי היית עוד בקנדה ואולי היינו חוסכים את הפוסט הזה..
דבר שני, כמי שקנה מספר מגברים ונגנים חדשים (לא אילו מ BEST BUY), אני יכול לספר לך (לא שזה יעזור), שלא צריך אוזני זהב כדי להבחין בשינוי שהמכשירים האילו עוברים, בעיקר ב -50 השעות הראשונות.
מספיק לשמוע את הצרימות של כלי נשיפה, או באס מאוד מודגש שמהדהד בחדר או לחילופין באס אנמי לחלוטין.
אילו לא הבדלים של זכרון שמיעתי, אילו הבדלים ברמה שכל אדם נורמלי בעל שמיעה נורמאלית ומוח מעט גמיש - ישמע.

אני לא מבין למה אנשים מתעסקים עם אחד שכמותך כבר 14 דפים......................

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מחקתי את ההודעה האחרונה כאן של מיכאל לנג בגלל קללות וכמו כן מיכאל הושעה מהפורום
אנחנו לא מאפשרים קללות בפורום הזה​

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רוזי1: "מספיק לשמוע את הצרימות של כלי נשיפה, או באס מאוד מודגש שמהדהד בחדר או לחילופין באס אנמי לחלוטין".

הנה הטעות.

לשמוע? מה הקשר בין שמיעה לבין מוזיקה ואודיו? מוזר מאוד מה שאתה כותב.

אתה רוצה לומר שאתה שומע מוזיקה? מה אתה עושה צחוק? תמדוד אותה רוזי, תמדוד.

איך בכלל אתה יודע שמדובר בחצוצרה? אולי האוזן הסוביקטיבית שלך טועה? אולי זה משולש? אולי שמעת פעם חצוצרה - אבל אתה מחליף אותה בחליל? בקיצור: מדדת אז והשווית להיום? אתה בכלל יודע איך נראית חצוצרה על סקופ?

מה אומר ומה אדבר. מוזר ואף תמוה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
לעמיר
ה א ז נ ה עמיר, ה א ז נ ה - לא ניסוי.

לא דיברתי על ניסוי, לא עשיתי ניסוי, לא רציתי לעשות ניסוי, אין לי עניין בניסוי, אין לי כלים לערוך ניסוי.

מספר מצוצמם של קטעים לאורך זמן היו נקודות הייחוס שלי והתייחסתי ביני לבין עצמי למרכיבים מסוימים כמו לטימפני נשיפת חליל ועוד כמה.

זה, יחד עם דברים נוספים, מספק אותי לטובת הידע הפרטי שלי.

כאשר אני סבור שההתנסות והידע שלי מבוססים לעצמי ויש לי קצת מידע חיצוני אני מרשה לעצמי לעשות את מה שאני חושב שהוא אחד ממהויות הפורום: לשתף אחרים בכך בכלל, בייחוד אם הם שואלים בפרט.

לכן התייחסתי לנושא כאן, ולכן לא עניתי על הבדל בין רסיבר של דנון ואקאי, כי לא התנסיתי בהם.

תודה על ההבנה

חקסמח
יואל,

לא אמרתי ולא התכוונתי שמה שאתה עושה לא נכון ו/או לא בסדר ו/או לא מספיק ו/או שצריך אחרת ו/או כל ביקורת אחרת בהקשר זה.

כן אמרתי וכן התכוונתי לכך לכך שהשימוש שלך במושג "האזנה מבוקרת" הוא פרטי שלך ואינו תואם את ההגדרה המקובלת בתחום המדעי.

לא שזה לכשעצמו לא בסדר או אסור או רע או משהו בכיוון זה, אלא שייש לזה תוצאות צפויות -- אי-הבנות וויכוחים.

עמיר

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אם הדבר הזה מכנה את עצמו "עיתון מדעי" אז הוא די עגום בתור שכזה.

כך מתארים ניסוי בצורה מדעית? כך מתארים תוצאות בצורה מדעית? אפילו לא כתוב מה גודל המידגם!

זה נראה בדיוק כמו מאמר בצהובון שנכתב ע"י מישהו מוטה באופן מביך לכיוון מסויים מאוד:

"The results are very clear and strongly supportive of the scientific view"
שוב ה"מדע" מול ה"trusted listeners" המגוחכים...

"... positive verbal reactions to the big beautiful speakers... the jeers for the tiny sub/sat system ..."

האם "big beautiful" זו שפה מדעית? האם jeers זה תיאור אובייקטיבי וחסר פניות?

בקיצור, אם זה סוג הדברים שאתה מסתמך עליהם ו/או מאמין להם במידה שאתה מביא אותם כרפרנס למשהו, יש מקום לשקול מחדש את משקל הדברים שאתה כותב... :(

עמיר

גם אתה מיהרת לעבור

זה לא הירחון רק האתר של העורך.

ה- PDF היה רק התקציר

המאמר המקורי - הקישור לא עבד.

אז נכון התקציר אינו מדעי

חוץ מזה אני פורש למנוחה מהשטויות הללו לזמן מה
בהצלחה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
חוץ מזה אני פורש למנוחה מהשטויות הללו לזמן מה
בהצלחה
דווקא יצא מודל חדש של מטחנת מיים, ממש טוחנת מיים עד כדי מוליקולות!!!
(את חלקיקי האבק והליכלוך היא משאירה כפי שהם, בלי לקלקל אותם)

אני בטוח שהיא הייתה מועילה לנו מאוד אם היינו ממשיכים ללא סוף... :)

בהצלחה בחיים האמיתיים!
עמיר

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
מחקתי את ההודעה האחרונה כאן של מיכאל לנג בגלל קללות וכמו כן מיכאל הושעה מהפורום
אנחנו לא מאפשרים קללות בפורום הזה​

בצעירותי אחד השירים שהרקידו אותי במסיבות הנוער היה של להקת סופר טרמפ
take the lang train home
שיהיה שבוע שקט ונפלא לכולם.:)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בצעירותי אחד השירים שהרקידו אותי במסיבות הנוער היה של להקת סופר טרמפ
take the lang train home
שיהיה שבוע שקט ונפלא לכולם.:)

Take the long way home
זה בגלל המערכת המחורבנת באוניברסיטת חיפה?(lol)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור