הרמקול הבא שלכם.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
צריך לעשות הפרדה ברורה בין שחזור כלים אקוסטיים במרחב סגור (קונצרט, הופעה חיה בפאב ללא הגברה ) לבין שמיעת מוסיקה מוגברת שלמעשה ברב המקרים מוגברת בהגברה שפוגעת בטוהר הצליל ,מוסיפה המון צבע משלה ואוברטונים.
לדעתי הרבה רמקולים היי אנד מנסים להוריד את שכבות הצבע ולתת תוצאה טובה קודם כל בהקלטות אקוסטיות לא מוגברות-בעיקר מוסיקה קלאסית , ששחזור הבמה הוא אחד המאפיינים הברורים שאליו חותרים. (הבעיה בגרמניה למשל, היא שרב המציגים לא מטפלים באקוסטיקה, והרמקולים שם אנליטיים מאוד ולכן התוצאות שם רזות)

בהופעה מוגברת הדגש הוא יותר על כח והדגשה של כל הצלילים ובעיקר הקצוות . בכדי לקבל משופר גם איכויות טונאליות ו"עדינות " וגם באס בועט חייבים שופר איכותי + סאבים .

שכחת לציין גם שההדגמות שאהבת היו עם הגברות מנורתיות בסכומים שמתקרבים ל7 ספרות בש"ח...
זה עוד משהו שמוסיף לאפקט ה"לייב" ,אני בטוח שאם תשמע בחדר קטן ומטופל יחסית את ההגברות האלו ורמקולים דינאמיים טובים ונצילים אתה תהיה מופתע לטובה.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מייקי. האם זה הרמקולים שאבי בנה?
נראה שאלה המונובלוקים שהיו שלו.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תגיד מייקי ? ואתה חושב שאתה יכול לחבר איזה טוויטר שבא לך לכל מיד ווופר שתחפוץ?
מניין לך שיתחברו כל האלמנטים הללו ,כל אחד והדינמיקה שלו ,גם עם קרוס אקטיבי ,עדיין צריכה להיות התאמה ,מדידה ,תכנון ,אחרת יצא לך סלט שזיפים מנגו ואבוקדו מעפאן כמו שאשתי הכינה היום בגאווה גדולה ,אבל חלילה לי להוציא לך הרוח מהמפרשים ,לך על זה ,דווקא מדליק ,אבל אולי תתיעץ עם בעלי מקצוע בתחום ,אתה יודע ,מורל,תמם ,אומגה ,אפילו עם אבנר ורונן פרץ ,הם גם יוכלו למדוד לך הרמקול ,אולי למשל הטויטר דינמי מדי יחסית לבסים ולא תצליח לרסן אותו ,
שמע! שמעתי פעם פרוייקט כזה כמו שאתה מדבר עליו של ADAM הגרמנית ,זוג רמקולים במשקל של טון ,באמת דינמיקה מפחידה ,אבל צליל מעופש יחסית ,
יש לי חבר שכל המערכת שלו קרוסים ,ומגבר לכל דרייבר ,אף פעם לא מכוון טוב ! תמיד תיקונים ,שינויים של הסלופ ,גיין ,בקיצור חתיכת כאב ראש ,וכל שבת יש הזמנה ,"תבוא תשמע ,הפעם חבל על הזמן ",
ספר קצת על הרומקורקטיין ,גם לי יש כזה שהוא גם קרוס ,השתמשתי פעם בפונקציה הזו לסאבים,
יאללה ,שיהיה בהצלחה !!!

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
בנושא של סאונד בפאב, כרגע חזרתי משבלול כאשר היתה הופעה של להקה שמנגנת ושרה שירי סלסה.
האמת זאת לא המוסיקה שאני מאזין לה, אבל הייתי בסביבה.
אז כך, אחרי האזנה במקום המסקנה שלי היא: אני מאמין שאפשר להגיע לתוצאות טובות גם במערכות על כמו שיש כאן לכמה חברים או ליבואנים. הכוונה למערכות על, עם רכיבים איכותיים במיוחד שהם גם לא כל כך זולים.

מבחינת סאונד במקום, כלי נשיפה וכלי הקשה נשמעו מעולה. אני חושב שהפסנתר לא נשמע פתוח מספיק והיה על הצד הדרק סייד.
כמו כן, הבס היה יותר מתגלגל. הכוונה שפחות הדוק ונוגע קצת על הצד הבומי, אבל לא משהו קריטי.
גם הווקאל נשמע אחלה, לא בהרבה פורברד מהכלים האחרים.
לדוגמא: ב-jriver הוואקל נשמע יותר פורברד ויותר מפוקס. אבל בתוכנה של אלוני hfmc הווקאל פחות פורברד ושומעים
גם את הכלים האחרים כמו ששומעים/שמעתי בהופעה.

כמובן שדינמיקה לא חסרה וגם הנתונים כמו גודל במה ועומק במה לא חסרים.
סה"כ מדובר ב-12 נגנים כולל הזמר.

כאן אני רוצה לציין שחווית הופעה חייה היא שונה משמיעה בבית כי נראה שאתה מעורב בה יותר.
אבל בסה"כ כפי שציינתי, גם בבית עם מערכת איכותית אפשר להנות.

סה"כ היה ערב מהנה ביותר בלי כוונה למשהו שציפיתי מראש לפני שנכנסתי לשבלול.
כמו כן, שמחתי לכתוב ולשתף אותכם בנושא.

לילה טוב.

נערך לאחרונה ב:

maikey

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
6
לילה טוב לכולם!

ערן קודם כל מאוד מעניין מה שאמרת על ההגברות כי היינו ביחד בתערוכה ומודה שלא שמתי לב להגברות אני אסתכל בתקציר של מינכן מלפני שנה.
דבר שני אתה העלי נקודה חשובה בעיניי, יש איזושהי תפיסה למשל שאיקולייזר זה מוקצה ושצריך לשמוע ב"פלאט" אני שואל למה? למה אם אני אוהב הרבה בס או הרבה מיד או הרבה טוויטר למה לא פשוט ל"שחק עם זה? ואם בהופעה מדגישים את זה אז אולי טוויטר שופר וסאבים מפלצתיים זה בדיוק מה שהיה חסר לי?
אמרת שאני אופתע לטובה אני כמובן סומך על דעתך אז תמליץ איזה מערכת לשמוע?
תודה ולילה טוב

maikey

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה z.s אני בשמחה אזמין ואני מתנצל אבל כבר נפגשנו?

maikey

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
6
נמר: כן אלו הרמקולים שאבי בנה רק מאז הוחלפו הטוויטרים אחר כך יצא הקרוס ועכשיו שבוע הבא יצטרפו אליו מלמטה סאבים ומלמעלה טוויטר ודום מיד.

maikey

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
6
שניצל: אתה רואה למה אני קורא נלהב של הפורום הזה? חחחח ספר לי על המערכת של ADAM...... תודה.
דבר שני לשאלתך כן אני חושב שאני יכול להביא איזה טוויטר שאני רוצה ואז לבדוק איך הוא משתלב כשאתחיל בעוד שבוע מדידות יהיו לי 3 טוויטרים לנסיונות אז כן. אפשר לנסות כל טוויטר.
לגבי ייעוץ האנשים שמלווים את הפרוייקט הזה הם: אבי שבנה את הרמקולים ואת החדר והוא איש מדהים וחבר לא מהעולם הזה ואני מתייעץ איתו כבר חמש שנים יום יום. בנוסף לפני כמעט שנתיים התחלתי לנהל את חנות המפעל של מוראל, וכל רגע שאני מצליח לתפוס את אורן ולהציק בשאלות אני שואל ולפעמים יש לו זמן וכבר למדתי ממנו המוווון, אני בטוח שעוד יש לי ללמוד ממנו בלי סוף הידע לו מטורףףף. את רונן פרץ פגשתי כמה פעמים וגם דיברתי כמה פעמים עם יאיר פורמן ולמדתי משניהם גם כן אבל בסוף כל דילמה והתלבטות אני שומע מה יש לרני (חבר) להגיד ומקשיב לעצמי ומקבל החלטה עד עכשיו הדרך הייתה מהנה כל רגע פרט לתקופות שבהן המערכת דממה מסיבות טכניות, אז תודה על העצות אבל יש לי תמיכה לא קטנה מאחוריי, אפילו שאני סתם טמבל קיבוצניק שחוץ מלהלחם לא יודע כלום על החיים חחח.
באמת תודה על העצות אני שמעתי עליך דעות מצויינות ואשמח שתמשיך לחוות דעה בעניין.

maikey

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
6
לוני :
אני שמח שנהנית בהופעה אבל הדינמיקות שאני מחפש הם אפילו עוד יותר ממה שחווית היום (אגב כבר הייתי אצלך ושמעתי ציודים הם אמנם לא היו לטעמי אבל היו מדהימים באיכותם) אני מחפש את הבוםםם של הסאב של המועדון עם האפר בס של המועדון את המיד של הציוד ה"אודיופילי" והטוויטר כנראה השופרי האיכותי לגבי הטוויטר נדע בקרוב... לילה טוב ותודה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
מערכת שהיא אינה מרגשת ואינה מעניינת, אינה כך בגלל הרמקול לדעתי. רמקול הוא רכיב פסיבי. מוציא מה שהוא מקבל.

בכל זאת ישנם רמקולים ש"מקלקלים" את מה שהם מקבלים.
סתם כך לשם דוגמית,בזמנו נמר ערך מבחן לרמקול כלשהוא,ההגברה היתה מצוינת,
אך הרמקול פשוט לא ניגן.אני זוכר שנמר היה בדילמה מאוד קשה מאותו מבחן.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אז מה אתה אומר מר לוי,
שהרמקולים של מורל "חירחרו וציפצפו בכאבים של כבש נישחט"אצל שניצל?
ומה קורה בדיוק עם שאר הרמקולים של מורל?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אז מה אתה אומר מר לוי,
שהרמקולים של מורל "חירחרו וציפצפו בכאבים של כבש נישחט"אצל שניצל?
ומה קורה בדיוק עם שאר הרמקולים של מורל?
שלמה !!השתגעת????? מה זה?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
יש לי תמיכה לא קטנה מאחוריי, אפילו שאני סתם טמבל קיבוצניק שחוץ מלהלחם לא יודע כלום על החיים חחח.

יש איזושהי תפיסה למשל שאיקולייזר זה מוקצה ושצריך לשמוע ב"פלאט" אני שואל למה? למה אם אני אוהב הרבה בס או הרבה מיד או הרבה טוויטר למה לא פשוט ל"שחק עם זה? ואם בהופעה מדגישים את זה אז אולי טוויטר שופר וסאבים מפלצתיים זה בדיוק מה שהיה חסר לי?
כפי שגם הבחנת בעצמך, אתה לא מחפש צליל "נאמן למקור" -- שזה מה שרוב האודיופילים [מצהירים שהם] מחפשים -- אלא צליל של פאב/הופעה, שכפי שאמרת מדגישים בו כל מיני דברים שמרחיקים אותו מהמקור, חוץ מזה שמראש הציוד שמשתמשים בו אינו הכי top hi-end שייש.

ומה שנראה לי שקורה זה שהתמיכה הרצינית שאתה מקבל לוקחת אותך יותר ויותר לרכיבים יקרים מדוייקים ויקרים יותר ויותר, שמאפשרים "קירבה למקור" גדולה יותר ויותר, אבל לא זה הכיוון שלך בכלל!

אני מבין שכסף לא חסר -- ממש שומעים כאן את קולות טיפטוף הריר שהחבר'ה מזילים על רשימת המרכיבים היקרים -- אז ברור שאתה יכול להרשות לעצמך לשחק כמה שאתה רוצה, אבל נראה לי שאתה הולך בכיוון ההפוך ממה שאתה מצהיר שאתה רוצה.

אולי בדרך נס של איזה הפוך על הפוך תוכל כן להשיג את זה -- הטח אם תוסיף אקוולייזרים וסאבוופרים וקרוסים וטוויטרים שבכלל לא ילכו לכיוון הליניארי שהרכיבים המשובחים האלה מאפשרים, אלא יוציאו הכל מכל פרופורצייה שהושקעה בתיכנונם.

יכול להיות כאן גם מצב של "בגדי המלך החדשים" -- שכל החכמים והיועצים המבינים יגידו שזה טוב ומצויין, ואתה תשתכנע -- איך אפשר שלא, עם רכיבים כאלה? -- אבל בעצם תקבל משהו שנשמע כמו ציוד של פאב -- לא שיא הטכנולוגייה כפי שהיא מתוכננת להיות.

זה כמו מצב שלמישהו יש כסף להזמין ארוחות גורמה של מיטב השפים בעולם, והם יוצאים מגדרם להכין סופר ארוחות, באלפי שקלים לכל ארוחה, אבל זה לא ממש מתאים לטעמו, והוא מורח הכל בקטשופ ומיונז, כדי להגיע קרוב ככל האפשר לטעם שהוא באמת אוהב -- מקדונלד'ס.

עמיר

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
ערב טוב עמיר.
למה להיות פסימים.
תן לבחור לסיים את הפרוייקט.
: -)

שבוע טוב.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
ערב טוב עמיר.
למה להיות פסימים.
תן לבחור לסיים את הפרוייקט.
: -)

שבוע טוב.
ערב טוב.

אין שום קשר לפסימיות, ואין שום דבר שאני רוצה או בכלל יכול לומר שייפריע לו להמשיך בפרוייקט.
אני יודע, וגם כנראה אתה, שממילא העולם לא מתנהל לפי צורת החשיבה האישית שלי, בין אם היא "מוצדקת" ובין אם לא.

שבוע טוב,
עמיר

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
הבחור אוהב באס כמו טובים ורבים ואין שום בעיה עם זה זה לא אומר שבגלל זה המערכת שהוא מייעד לעצמו לא תיהיה אודיופילית . כל הכבוד לו שהוא הולך אחר רחשי ליבו ולא אחרי הכתבות או נורמות של טעמם של אנשים אחרים .

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שלמה !!השתגעת????? מה זה?
:) לא למה? אם הבחור מנהל חנות מכובדת, ולא מכבד במה שהוא אמר לעיל את המקצוע שלו, לדעתי השאלה ששאלתי נדרשת .וכן יש לי גם ציוד של מוראל.(ברור שאני לא חייב תשובה).

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ערב טוב.

אין שום קשר לפסימיות, ואין שום דבר שאני רוצה או בכלל יכול לומר שייפריע לו להמשיך בפרוייקט.
אני יודע, וגם כנראה אתה, שממילא העולם לא מתנהל לפי צורת החשיבה האישית שלי, בין אם היא "מוצדקת" ובין אם לא.

שבוע טוב,
עמיר

דעתי כדעתך ב- 100%, אבל כשאתה אומר את מה שיש לך להגיד, יש לך דרך פולנית, נרגנת, ופסיבית אגרסיבית לאמר את זה. :) היות ואני כבר מכיר את דמותך, זה משעשע מאד. אתה כאילו כואב את עמדתך ומצפה שמישהו יצא להגנתך.
אז הנה, יצאתי! אתה צודק! הבחור מתעסק בקקי. לדעתי ולדעתך. אבל בוא נפרגן לו, סה"כ הוא נהנה ממה שהוא עושה.

אגב, לי יש תיאוריה אחרת על הברנש, אשמח לשמוע את דעתך:

הוא פשוט נמצא בשלב אבולוציוני מוקדם יחסית בהתהוות הטעם שלו באודיו. הרי כולנו מתחילים מבאס טוב יותר, ווליום גבוה יותר ודינמיות מפוצצת אוזן. את אלה הכי קל לשמוע.
אבל אני אופטימי, וחושב שבסופו של דבר, רוצים יותר מזה.

השלב השני? מגברי מנורות עם מיד חלומי ונוזלי.
השלב השלישי? ההבנה שהמיד החלומי הזה ממסך ומסתיר את המוסיקה. ואז רוצים גם דינמיות, גם מהירות, וגם מיד חלומי. ואז מתחילים להסתבך. :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור