הפלס המתעתע

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
את הפטפון הצבתי בביתי החדש רק לאחר שהותקנו הווילונות. ממילא לפני כן לא נהניתי מהאזנה למוסיקה במערכת שלי ורציתי למנוע מהפטפון את האבק של קדיחת החורים בקיר לצורך התקנת הווילונות.
הפטפון Nottingham Ace Space מונח על משטח שיכך רעידות של SRA המונח על המדף העליון של מעמד מערכת של Agora Acoustics .
בשלב ראשון איזנתי את המעמד באמצעות פלס מים. לאחר מכן הנחתי את המשטח של SRA . הוא לא היה מאוזן באופן מושלם אבל לא טרחתי לאזן אותו משום שזאת עבודה רבה וממילא יש לאזן את הפטפון. בסוף הנחתי את הפטפון ואיזנתי אותו באמצעות פלס מים.

לא ציפיתי שהאיזון של הפטפון ישתנה. עדיין, לאחר יומיים או שלושה בדקתי שוב את האיזון של הפטפון – הוא השתנה במידה ניכרת. איזנתי אותו שוב. למחרת וביום שאחריו שוב נדרשו קיזוזים באיזון. מאז חלף שבוע והאיזון יציב.

איני יודע מה השתנה בימים הראשונים – מתיחות הקפיצים של רגליות המשטח SRA , הענות הגומיות שברגליות הפטפון, או שניהם. על כל פנים, האיזון של המעמד לא השתנה. בכל מקרה, עכשיו אני בודק את האיזון כל יום, עד שאשתכנע שהאיזון נשמר.

אבנר126

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
את הפטפון הצבתי בביתי החדש רק לאחר שהותקנו הווילונות. ממילא לפני כן לא נהניתי מהאזנה למוסיקה במערכת שלי ורציתי למנוע מהפטפון את האבק של קדיחת החורים בקיר לצורך התקנת הווילונות.
הפטפון Nottingham Ace Space מונח על משטח שיכך רעידות של SRA המונח על המדף העליון של מעמד מערכת של Agora Acoustics .
בשלב ראשון איזנתי את המעמד באמצעות פלס מים. לאחר מכן הנחתי את המשטח של SRA . הוא לא היה מאוזן באופן מושלם אבל לא טרחתי לאזן אותו משום שזאת עבודה רבה וממילא יש לאזן את הפטפון. בסוף הנחתי את הפטפון ואיזנתי אותו באמצעות פלס מים.

לא ציפיתי שהאיזון של הפטפון ישתנה. עדיין, לאחר יומיים או שלושה בדקתי שוב את האיזון של הפטפון – הוא השתנה במידה ניכרת. איזנתי אותו שוב. למחרת וביום שאחריו שוב נדרשו קיזוזים באיזון. מאז חלף שבוע והאיזון יציב.

איני יודע מה השתנה בימים הראשונים – מתיחות הקפיצים של רגליות המשטח SRA , הענות הגומיות שברגליות הפטפון, או שניהם. על כל פנים, האיזון של המעמד לא השתנה. בכל מקרה, עכשיו אני בודק את האיזון כל יום, עד שאשתכנע שהאיזון נשמר.

כנראה שאכן מדובר ברגליות של משטח ה SRA + הגומיות שברגליות הפטיפון, יש לנו את אותו
הפטיפון - מדהים! [עשוי להשתנות מפעם לפעם - בהתאם לשינוי במזג האויר, חום, לחות...]

איך המשטח של SRA ? תוכל להרחיב על כך קצת?
מאד מסקרן אותי לדעת מה הסט-אפ שלך תוכל לומר לי?:)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
המערכת שלי היא:

Nottingham Ace Space Record Player
ZYX R1000 Airy3 X / SB, ZN Pick-up Cartridge
E.A.R. MC4 Step-Up transformer
E.A.R. 834P (modified) Phono Stage
OPPO 83SE Nuforce Edition Universal Player
Twisted Pear Buffalo II DAC
Audio Note DAC3.1
Unison Research Mystery Two Pre Amp
Bryston 5B ST (3 channels) Power Amp
Brodmann VC 2 Loudspeakers
Teddy Pardo Interconnects
Van der Hul The Revelation Speaker Cables
Acoustic Zen Tsunami Plus Power Cords
2 x Agora Acoustics Pedigree-EX4
3 x SRA
2 x Auralex
כרגע אני מחפש מגבר הספק או מגבר משולב מתאים יותר.
כמו כן אני בשלבי פיתוח של Phono Stage , קדם-מגבר וממיר DAC .

אבנר126

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
המערכת שלי היא:

ZYX R1000 Airy3 X / SB, ZN Pick-up Cartridge
E.A.R. MC4 Step-Up transformer
E.A.R. 834P (modified) Phono Stage
OPPO 83SE Nuforce Edition Universal Player
Twisted Pear Buffalo II DAC
Audio Note DAC3.1
Unison Research Mystery Two Pre Amp
Bryston 5B ST (3 channels) Power Amp
Brodmann VC 2 Loudspeakers
Teddy Pardo Interconnects
Van der Hul The Revelation Speaker Cables
Acoustic Zen Tsunami Plus Power Cords
2 x Agora Acoustics Pedigree-EX4
3 x SRA
2 x Auralex
כרגע אני מחפש מגבר הספק או מגבר משולב מתאים יותר.
כמו כן אני בשלבי פיתוח של Phono Stage , קדם-מגבר וממיר DAC .

יפה,

הסט-אפ שלי הוא-
Cartridge- ortofon rondo red
E.A.R. 834P Phono Stage
meridian 508 cd player
trilogy 918 preamp
E.A.R. 509 MK1 monoblocks
devore fidelity the nines loudspeakers
finite element spider
xlo signature 5.1 speakers cables
xlo ultra+analysis oval 1 interconnects

אפשר לדעת מהי המודיפיקציה שעבר הפונוסטייג'? והאם היה שווה את ההשקעה?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
השינויים הם החלפת כל הנגדים והקבלים במסלול האות, תושבות השפופרות, דיודות היישור, קבלי הסינון ומחברי הכניסה והיציאה. כמו כן נעקף מתג הבחירה בין MM – MC . כמובן שהשפופרות הן NOS .

אם השינויים מצדיקים את עצמם או לא נוכל לדעת רק אם נשווה בין הפונו-סטייג'ים שלנו. לאחר שביצעתי את השינויים לא יכולתי להשוות לפונו סטייג' אחר ללא שינויים.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
המשך הסאגה

כשראיתי שמצב הפלס משתנה כמעט מדי יום, לאחר כמה זמן במקרה שמתי לב לכך שהפלס (פלס פלסטיק, כמו זה שקונים בחנויות עשה זאת בעצמך), אינו מדויק. מה שקורה הוא שכאשר אני הופך אותו ב- 180 מעלות הוא מראה מצב מעט שונה. קניתי כמה פלסי מים נוספים – ובכולם קיימת אותה תופעה.

הפתרון הוא פשוט – אני מניח את הפלס ב- 0 מעלות וב- 180 מעלות – ומכוון שהממוצע בין 0 מעלות לבין 180 מעלות יהיה נכון. אותה פעולה נעשית גם במדידה לרוחב (ימין – שמאל) וגם במדידה לאורך (קדימה – אחורה).

עדיין הפילוס של הפטפון משתנה כמעט מדי יום – אם כי במידה קטנה מאד. מאחר ואני קפדן, אני מכוון את הפלס בכל פעם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור