הפטפונים היפים בעולם

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
כתבה על הפטפונים היפים והמעניינים בעולם:

https://www.stereolife.pl/archiwum/...ajpiekniejsze-i-najciekawsze-gramofony-swiata

בהחלט יפים

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
906
נקודות
113
יש שם כמה שלא הייתי מתנגד שיהיו לי תודה ניב :בעד:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
פטיפון זה כלי מהמם!
אבל הם מאוד שמרנים בבחירות שלהם.

הייתי מסיר משם לא מעט פטיפונים שהם סתמיים בעיצוב שלהם ומחליף אותם בכאלה שמה לעשות, הם יצירת אומנות.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
פטיפון הוא מכשיר כל כך יפה ואסטטי שלא פלא שכל כך הרבה אודיופילים חושבים שהוא גם נשמע טוב.

ועכשיו אני הולך ללבוש את בגדי ה Paitball שלי;)

גלוי נאות
: "המשמיץ" אוחז אף הוא בפטיפון "חצי יפה" Thorens 160 עם זרוע SME לכן הוא אובייקטיבי בתגובתו.:)

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
הפטיפונים של היום ניראים הרבה יותר יפים מפעם
שבדרכ ניראו כמו קופסה וגלגל
היום זה קונסטרוקציה עם מכניקה וניראה מליון דולר.
לגבי הסאונד אין לי ידע להשוואה ביחס לפעם.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לגבי הסאונד אין לי ידע להשוואה ביחס לפעם.

חלה היתקדמות מדהימה.....הקליקים והפופים בפטפונים החדשים נשמעים עם הרבה יותר אימג' ועומק;)

חברים, קומו, בוקר טוב -אני מרים להנחתה נא להגיב עניינית.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
חלה היתקדמות מדהימה.....הקליקים והפופים בפטפונים החדשים נשמעים עם הרבה יותר אימג' ועומק;)

חברים, קומו, בוקר טוב -אני מרים להנחתה נא להגיב עניינית.

לא הגיע הזמן שתתקדם עם כולנו למאה ה 21.
כל מי שהיה אצלי, והיו גם כמה מאלה שעדיין טורחים להגיב לך כאן, כולם ללא יוצא מן הכלל שמו לב לשקט המוחלט שהסטאפ האנלוגי שלי מייצר, 0 רעשים/רחשי רקע או פופים. אנלוג מודרני עם תקליט טוב זה לא מה שהכרת בימיך כטכנאי קול.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
ללא ספק פטיפון המוצר הכי יפה בבית

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא הגיע הזמן שתתקדם עם כולנו למאה ה 21.
כל מי שהיה אצלי, והיו גם כמה מאלה שעדיין טורחים להגיב לך כאן, כולם ללא יוצא מן הכלל שמו לב לשקט המוחלט שהסטאפ האנלוגי שלי מייצר, 0 רעשים/רחשי רקע או פופים. אנלוג מודרני עם תקליט טוב זה לא מה שהכרת בימיך כטכנאי קול.
הערה: כל שייאמר מתייחס לתקליטים ישנים שמושמעים על פטפונים חדשים.

מה זה משנה באיזה פטפון (חדש או ישן) אתה מנגן ? הקליקים נשמעים זהה בשניהם.

ישנו הבדל אחד, וגדול, והוא המודעות לניקוי התקליטים.
פעם מכונות ניקוי תקליטים היו נחלתם של תחנות שידור בלבד ואני מכיר זאת ממקור ראשון כי הייתי מתחזק ומתקן מכונות אלו בזמן שרותי בגל"צ .....לפני כ-40 שנה.ו 25 שנות מילואים אחרי.

חובבי המוסיקה באותה תקופה לא היו מחזיקים מכונות ניקוי, היום יש מודעות הרבה יותר גבוהה לתחום, ובצדק גמור , ולכן תקליטים שנשמעו זוועה אז עם ניקוי נאות יכולים להשמע טוב יותר היום ......אבל רק עקב הניקוי !!!

שפור זה הוא לא רק בנושא הקליקים אלה בהחלט גם ב trackability ו- distortion.- תקליט לאחר ניקוי ישמע הרבה יותר טוב. וזהו.

לא ציוד מודרני ולא בטיח !!! - לא חל שנוי של רבע מילימטר בביצועים (מדידות) של הציוד מאז שנות השמונים.

אהה, נכון,מדידות זה לא חזות הכל.....אופס, סליחה.;)

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הערה: כל שייאמר מתייחס לתקליטים ישנים שמושמעים על פטפונים חדשים.

מה זה משנה באיזה פטפון (חדש או ישן) אתה מנגן ? הקליקים נשמעים זהה בשניהם.

ישנו הבדל אחד, וגדול, והוא המודעות לניקוי התקליטים.
פעם מכונות ניקוי תקליטים היו נחלתם של תחנות שידור בלבד ואני מכיר זאת ממקור ראשון כי הייתי מתחזק ומתקן מכונות אלו בזמן שרותי בגל"צ .....לפני כ-40 שנה.ו 25 שנות מילואים אחרי.

חובבי המוסיקה באותה תקופה לא היו מחזיקים מכונות ניקוי, היום יש מודעות הרבה יותר גבוהה לתחום, ובצדק גמור , ולכן תקליטים שנשמעו זוועה אז עם ניקוי נאות יכולים להשמע טוב יותר היום ......אבל רק עקב הניקוי !!!

שפור זה הוא לא רק בנושא הקליקים אלה בהחלט גם ב trackability ו- distortion.- תקליט לאחר ניקוי ישמע הרבה יותר טוב. וזהו.

לא ציוד מודרני ולא בטיח !!! - לא חל שנוי של רבע מילימטר בביצועים (מדידות) של הציוד מאז שנות השמונים.

אהה, נכון,מדידות זה לא חזות הכל.....אופס, סליחה.;)

הכל טוב ויפה רוברט, רק שלי אין מכונה לניקוי תקליטים, הניקוי היחיד שהתקליטים מקבלים אצלי הוא אותו טיפול מברשת כפי שהיה נהוג בשנות השבעים והשמונים. איך אתה מסביר את השינוי ?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כפרון, בלי לפתוח את הנושא מחדש......זה אותו שנוי שאתה חש באינטרקונקטים, בכבלי חשמל וכו' - מבוי סתום (ורד):)

אגב הסתובבתי לאחרונה במספר פורומים בחו"ל ....אני קורא לשכמותך בשם מעודן ויפה - "אודיופילים חוויתיים" אתה יודע איך קוראים לכם בחו"ל ? - Placebophile .......נראה לי שאתה לא צריך הסבר נוסף;)

סתם בשביל העניין, קבל בלינק את תוצאות חיפוש המונח Placebophile ב Google (לינק)

נערך לאחרונה ב:

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
כפרון, בלי לפתוח את הנושא מחדש......זה אותו שנוי שאתה חש באינטרקונקטים, בכבלי חשמל וכו' - מבוי סתום (ורד):)

אגב הסתובבתי לאחרונה במספר פורומים בחו"ל ....אני קורא לשכמותך בשם מעודן ויפה - "אודיופילים חוויתיים" אתה יודע איך קוראים לכם בחו"ל ? - Placebophile .......נראה לי שאתה לא צריך הסבר נוסף;)

סתם בשביל העניין, קבל בלינק את תוצאות חיפוש המונח Placebophile ב Google (לינק)

באמת בלי להבין כלום בפטפונים לא ניראה לי רציני להגיד את זה.
זה כמו להגיד שחווית נסיעה על פיאט127 מודל 82 דומה לנהיגה בטויוטה קורולה 2019
שניהם רכבי מיינסטרים עם הבדל של 40 שנה , הם לא אותו דבר וכך בכל תחום.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
באמת בלי להעליב (ורד) אתה טוען שאינך מבין דבר בפטפונים, לדעתי אם היית מעורב בתחום לעומק (כמוני) במשך ה45 שנה האחרונות היית מבין שההשוואה שלך היא לא נכונה......אני חוזר ואומר מלבד המחירים המנופחים לא הייתה שום התקדמות בתחום מאז שנות ה-80.

אתה/אחרים מוזמנים להאיר את עיני בשינויים טכניים שחלו לאחרונה בתחום ......חוץ מפלטות של 200 ק"ג , 3 קילו כרום וכו'.

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
באמת בלי להעליב (ורד) אתה טוען שאינך מבין דבר בפטפונים, לדעתי אם היית מעורב בתחום לעומק (כמוני) במשך ה45 שנה האחרונות היית מבין שההשוואה שלך היא לא נכונה......אני חוזר ואומר מלבד המחירים המנופחים לא הייתה שום התקדמות בתחום מאז שנות ה-80.

אתה/אחרים מוזמנים להאיר את עיני בשינויים טכניים שחלו לאחרונה בתחום ......חוץ מפלטות של 200 ק"ג , 3 קילו כרום וכו'.

יש כאן תותחים כבדים בתחום, שיאירו :)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אולי חלק מהחברים בפורום זוכר שכתבתי מספר לא מבוטל של פעמים שנגינת פסנתר בפטיפון נשמעת כמו "יבבה" לעומת אותו קטע ב- CD.

קבלו סירטון ב Youtube (לינק) איך נשמע אות של 1 KHz בפטיפון ובCD.- אם זה לא "יבבה" אז אני צנצנת !!!;)

מדקה 0:47 אות אנאלוגי בפטיפון
מדקה 1:56 אות דיגיטאלי מ CD

- אגב מי שהכין את הסרטון הוא לא אחר מהבעלים של חברת הרמקולים Harbeth שמו Alan Shaw.

תהנו - ושאף אחד לא ייבב לי אחר כך :)

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

אתה לא מבין כלום באנלוג. ספק אם מבין משהו בסאונד (המטרה היא בהחלט להעליב אותך).

ולגבי השטויות שכתבת לגבי הפופים בסט אנלוגי חדש ואיכותי לעומת ישן ומקרטע (כמו שאתה התרגלת אליו). אתה פשוט מקשקש במוח. מדוע? משום שאיכות הראשים והזרועות מאפשרת לו להיכנס עמוק מספיק לגרוב כאשר רוב הטינופת לא נמצאת שם.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
חייב לחרוג ממנהגי והפעם להגיב כמי שחושב שפטיפון זו האופציה הפחות איכותית לשמוע מוזיקה אבל רוברט כמנהגך לחשוב שאתה יודע לעומק דברים ולהציג אותם כעובדות ולהטעות שוב, אני במקרה יודע שיש מספר פיתוחים הנדסיים בתחום. דבר ראשון זה שיש היום מיסב מגנטי, זה אומר שהפלטה מסתובבת לגמרי בשקט עם אפס חיכוך מכאני, המחטים היום הרבה יותר מדוייקות מבעבר ומגיעות ליותר פרטים על התקליט מכיוון שיש טכנולוגיות מדידה בזמן ייצור המחט שבעבר לא היו. המנועים שמסובבים את הפלטה מדוייקים יותר עם בקרת מהירות שגם לא היתה, הצמדת התקליט לפלטה עם וואקום זו גם טכנולוגיה חדשה, מיסבי אוויר, זרועות יותר מדוייקות. כל הדברים הקטנים האלה כשמצרפים אותם יחד משפרים את הפטיפון לרמות שכשהיית טכנאי לא הכרת ומסתבר שגם היום אתה לא מכיר.
דרך אגב, אין לי פטיפון וסביר להניח שגם לא יהיה...
כל שאמרת יתכן מאוד שזה נכון ומסתכם ב- Wow & Flutter, D, Distotion, HUM, Signal to Noise, Frequency Respones וכו' .

בקרת מהירות לא הייתה בשנות ה-80 ? לא היו מנגנוני Quartz Lock אז ? אתה בטוח או אתה סתם צוחק עלי ?

.........ופעם נוספת, איפה חל איזשהו שיפור מאז שנות השמונים ?

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
- אגב מי שהכין את הסרטון הוא לא אחר מהבעלים של חברת הרמקולים Harbeth שמו Alan Shaw.

הבעלים של הרברת׳ נוהג להגיד הרבה שטויות. יש לו קטע כזה. הוא גם טען שמגברים נשמעים אותו הדבר על הרמקולים שלו. אולי כדאי שיבנה רמקולים שיודעים לשקף הבדלים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אתה לא מבין כלום באנלוג. ספק אם מבין משהו בסאונד (המטרה היא בהחלט להעליב אותך).

ולגבי השטויות שכתבת לגבי הפופים בסט אנלוגי חדש ואיכותי לעומת ישן ומקרטע (כמו שאתה התרגלת אליו). אתה פשוט מקשקש במוח. מדוע? משום שאיכות הראשים והזרועות מאפשרת לו להיכנס עמוק מספיק לגרוב כאשר רוב הטינופת לא נמצאת שם.
כפרון - תשמע את היבבה בסרטון ותגיב אחר כך.....ידעתי שתייבב לי בסוף (המטרה היא בהחלט להעליב אותך) ;)

אבל אנחנו לא באמת נעלבים אחד מהשני - סתם אחר הצהריים של "שבת פורענות" (ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כל שאמרת ויתכן מאוד שזה נכון מסתכם ב- Wow & Flutter, D, Distotion, HUM, Signal to Noise, Frequency Respones וכו' .

בקרת מהירות לא הייתה בשנות ה-80 ? לא היו מנגנוני Quartz Lock אז ? אתה בטוח או אתה סתם צוחק עלי ?

איפה חל איזשהו שיפור מאז שנות השמונים ?

הוא שאמרתי. אין לך מושג על מה אתה שח. אבל אתה מקבל זקפה מהויכוח. מציע לפתוח פורנהאב - יותר סקסי מפטיפונים ומדידות ואולי גם תגיע לפורקן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור