כבלים הנה עוד סיבה למה מחירי הכבלים מופרכים

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מדי פעם אני מחפש כבל חשמל לפי מטר לנסות עם פלאגים ששוכבים לי בקופסה, חנות 'פיוז' היא נציגת כבלי Atlas בארץ ומשום מה חמקה ממני העובדה שהם גם מוכרים כבלי חשמל מוכנים ובאלק של החברה.
בשיחה עם ספיר החביב נודע לי שהם מוכרים במבצע כבל חשמל NOS של החברה לפי מטר כיוון שיצא דגם חדש עם אותם מוליכים אך עם סיכוך משופר, המחיר 75 ש"ח למטר, לא זו לא טעות שבעים וחמישה ש"ח, לקחתי חתיכה לניסיון הרכבתי והרצתי.
מה בסך הכל אנו מבקשים מכבל, שיהיה טבעי, נקי ומפורט והכבל הזה עושה את כל אלה ולטעמי לא פחות טוב מכבלים שעולים פי עשרה ועשרים.
אינני בא להיכנס לחישוביהם של 'פיוז' אך זה מראה באיזשהו אופן כמה עולים כבלים ליצרנים ולמשווקים.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
הרכבתי כבל במחיר קרוב לזה של חברת dh labs
כמובן שיש להוסיף קונקטורים טובים,
לעומת הכבלים הסטוק היה כמובן שיפור בהכל, אבל השיפור היותר משמעותי היה בנפח / עומק
אגב קראתי שעדיף בחשמל אורך בין 1.5-2.5 מטר
גם אני מרוצה. אבל אני מבטיח לך שכבל יוקרתי יהיה יותר טוב. (בקרוב התשובה)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
"אגב קראתי שעדיף בחשמל אורך בין 1.5-2.5 מטר"

-הכוונה "לפי מטר" זה באיזה אורך שתרצה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
עדיף כמה שיותר
האן אתה קונה אביזר USB - אז ברור לכל היציאות
ואם זה פקק לבננות RCA - גם כמובן להכל.

יש יותר מדי תאוריה וגם חרטבונה בזה

כבל חשמל אחרון שקניתי (קניתי זוג למעשה כי יש לי מונובלוקים) היה מ-Paul Speltz של anticables
יש להם שזירה מסוימת, אומרים כי זה משפיע

http://anticables.com/power-cords#!/~/product/category=3461168&id=14644826

306364816.jpg

תמונות מצורפות

• 306364816.jpg
    306364816.jpg
    KB 101.2 · צפיות: 1,414

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
דעה אישית של היצרן kubala sosna:
Does cable length matter?

For Power Cords we would generally suggest 1.5m to 2.5m lengths. For Speaker Cables, we generally would suggest something in the 2.0m to 3.0m range. For interconnects from the source to pre-amp (and we generally recommend using a pre-amp) 1.0m to 2.0m would be optimal. For Interconnects from pre-amp to amps we have used cables up to 15m successfully. Interconnects from Turntable to Phono Stages should be kept at 1.0m-1.5m if at all possible.

Are these hard and fast suggestions? Of course not. Your equipment may allow for different lengths because of performance specifications (input/output impedance as an example).

Generally, the use of cables much shorter than the range shown would result in sound that is “drier” than optimal; and cables much longer might result in sound that is “looser” than optimal. Some systems may benefit from either.

נשמע לי הגיוני שכדאי שכבל לא יהיה קצר מדי או ארוך מדי, וזאת על מנת שהוא יבוא לפעולה מיטבית
סביר שזה קשור להיענות הכבל לתדרים. ולהתנגדויות מוצא וכניסה במכשירים

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
למה?
מה עם חצי מטר?

בחצי מטר החברה תרוויח הרבה פחות

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מדי פעם אני מחפש כבל חשמל לפי מטר לנסות עם פלאגים ששוכבים לי בקופסה, חנות 'פיוז' היא נציגת כבלי Atlas בארץ ומשום מה חמקה ממני העובדה שהם גם מוכרים כבלי חשמל מוכנים ובאלק של החברה.
בשיחה עם ספיר החביב נודע לי שהם מוכרים במבצע כבל חשמל NOS של החברה לפי מטר כיוון שיצא דגם חדש עם אותם מוליכים אך עם סיכוך משופר, המחיר 75 ש"ח למטר, לא זו לא טעות שבעים וחמישה ש"ח, לקחתי חתיכה לניסיון הרכבתי והרצתי.
מה בסך הכל אנו מבקשים מכבל, שיהיה טבעי, נקי ומפורט והכבל הזה עושה את כל אלה ולטעמי לא פחות טוב מכבלים שעולים פי עשרה ועשרים.
אינני בא להיכנס לחישוביהם של 'פיוז' אך זה מראה באיזשהו אופן כמה עולים כבלים ליצרנים ולמשווקים.

ראשית אני מכיר את החברה ואת מוצריה. הם בהחלט עושים כבלים מצוינים והבחירה שלך מצוינת.

לאיזה כבלים במחירים מופרכים השוואת את הכבל הזה?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
כמעט כל כבל שמתהדר בתווית לאודיו מתומחר הרבה יותר כי הוא מוגדר שכזה ובהשוואה לאטלס ללא סיבה נשמעת לאוזן, גם במונחים אבסולוטיים לכבל חשמל מסוכך מנחושת טובה המחיר סביר ואני מניח שעדיין 'פיוז' מרוויחים כמה שקלים על הכבל אפילו אם זה במחיר להיפטר, לכן כשאני פורט למרכיביו כבל אודיופילי: עלות הפלאגים ושני מטר כבל, עבודת ההרכבה שזה לא פקטור משמעותי, איני מוצא סיבה למחירים ה-מופרכים, סילטק, קובאלה, קארדס יו ניים איט. ועוד הפתעה, חיברתי את הנגן\ממיר עם כבל החשמל הלכאורה פשוט של לוורדין שסופק עם המגבר, בלי סיכוך, דק ופלאגים יצוקים אך מכיל נחושת טובה (לפי היצרן) והוא עושה עבודה מצויינת כמעט כמו כל כבל אודיופילי אחר, יכול להיות כי מדובר במוליכים דקים יחסית לכל הכבלים המפונפנים שבאים עם מוליכים שני צול כדי להוסיף לצליל משהו שלא קיים מלכתחילה ולהצדיק את המחיר.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לא יודע, יכול להיות שמחירי הכבלים או ציוד אחר לא הגיוני, אבל להסיק את מה שאתה כותב מבדיקה שלך זה קצת ...,

היו הרבה שרשורים והודעות על כך שעלות החומרים וההרכבה של מוצר זה או כבל זה או אחר לא נראים לכותב זה או אחר הגיוניים, מה אתה מחדש כאן?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לא מחדש דבר, אולי בכלל נחיל חוק שמי שלא מחדש שלא יכתוב.
יש את האפשרות הקלושה שחלק מהאנשים לא מודעים לכבל הספציפי שהזכרתי ויכולים לנסותו בעבור חוקן דולרים, ההבדל בין דיון על מכשירים לדיון על כבלים זה שמכשירים נותנים צליל לפי תפישתו של המתכנן ויבחר אדם לפי העדפתו, כבלי חשמל לא אמורים לתת אופי או צליל אלא להוליך זרם באופן מיטבי ועד היום לא מצאתי קורלציה בין תמחורם לתנאי זה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מה שאתה כותב על כבלים זהה לזה שאכתוב ראיתי סרט בצרפתית והוא היה רע, אז כל הסרטים מצרפת רעים.
כך אני רואה את הכותרת שלך

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

התלהבתי מהפוסט הזה, התקשרתי לפיוז - ומתברר שהפוסט הזה מטעה וחסר ערך.
פיוז הוגנים, מייעצים היטב, באריכות, בודקים מה שהם אומרים ואפילו חזרו אלי בטלפון לעדכן אופציה שקודם מסרו לי שאינה אפשרית - כל הכבוד להם!
חשבתי לקנות את הכבל - אבל מתברר שכדי להפיק ממנו את התועלת המרבית צריך פלגים במחיר של 450 ש"ח לכל צד!!! אז כשמספרים לנו על "הזדמנויות" כדאי להביא את כל המידע.

אריה

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
נו באמת אריה..... הרי הבחור כתב שהוא מידי פעם מנסה כל מיני כבלים שהוא מחבר לפלגים שיש לו בקופסא. אז על מה אתה מלין בדיוק? על כך שלך עצמך אין כאלה בקופסא ואתה צריך לקנות? הוא הרי הסביר במפורש שקנה רק כבל לפי מטר רץ. מה לא מדויק או נכון בכך ולמה סתם להכנס במישהו שחולק מנסיונו ונותן כאן טיפ חשוב?

ולכל יתר המבקרים, סרקסטיים ומרמזים - אני חושב שהפוסט הזה כן מחדש. אם אחד החברים חולק מנסיונו, מספר שהתנסה בכבלים שונים, צבר איזה נסיון באוזניים, ומדווח שהכבל המדובר במחיר מצחיק של 75 ש"ח למטר (כן אריה, רק הכבל, החוט, בלי המחברים) נשמע הרבה מעל ומעבר למחירו, אז הפוסט ראוי. מאוד ראוי. ואם מיכאל מוסיף את הנסיון שלו ומביא לינק לעוד אפשרות שפוייה, ומנסיון מעשי שלו, אזי הפוסט הזה בהחלט ראוי וחשוב. לא מבין מדוע צריך לבקר כל הזמן . עוד מעט אנשים יחששו לכתוב כאן שמא מישהו יחליט שאין שום תועלת בפוסט שלהם, או מישהו אחר יקבע שמדובר בהטעיה. נסחפתם ביג טיים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נו באמת אריה..... הרי הבחור כתב שהוא מידי פעם מנסה כל מיני כבלים שהוא מחבר לפלגים שיש לו בקופסא. אז על מה אתה מלין בדיוק? על כך שלך עצמך אין כאלה בקופסא ואתה צריך לקנות? הוא הרי הסביר במפורש שקנה רק כבל לפי מטר רץ. מה לא מדויק או נכון בכך ולמה סתם להכנס במישהו שחולק מנסיונו ונותן כאן טיפ חשוב?

ולכל יתר המבקרים, סרקסטיים ומרמזים - אני חושב שהפוסט הזה כן מחדש. אם אחד החברים חולק מנסיונו, מספר שהתנסה בכבלים שונים, צבר איזה נסיון באוזניים, ומדווח שהכבל המדובר במחיר מצחיק של 75 ש"ח למטר (כן אריה, רק הכבל, החוט, בלי המחברים) נשמע הרבה מעל ומעבר למחירו, אז הפוסט ראוי. מאוד ראוי. ואם מיכאל מוסיף את הנסיון שלו ומביא לינק לעוד אפשרות שפוייה, ומנסיון מעשי שלו, אזי הפוסט הזה בהחלט ראוי וחשוב. לא מבין מדוע צריך לבקר כל הזמן . עוד מעט אנשים יחששו לכתוב כאן שמא מישהו יחליט שאין שום תועלת בפוסט שלהם, או מישהו אחר יקבע שמדובר בהטעיה. נסחפתם ביג טיים.
הרבה פעמים יש בעיה של חוסר הבנת הנקרא - וחבל.

איפה כתבתי שהפוסט לא ראוי?

טענתי שצריך לדייק - והתיאור של "ההזדמנות" בפוסט הזה היא לא לעניין. אין פה שום הזדמנות וכנראה שכבלים אפשר להשיג במחירים כאלה.

אריה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
יגאל לסרי הביא לארץ עכשיו כבל OYAIDE
מומלץ !!!

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
הרבה פעמים יש בעיה של חוסר הבנת הנקרא - וחבל.

איפה כתבתי שהפוסט לא ראוי?

טענתי שצריך לדייק - והתיאור של "ההזדמנות" בפוסט הזה היא לא לעניין. אין פה שום הזדמנות וכנראה שכבלים אפשר להשיג במחירים כאלה.

אריה
לא כתבת שהפוסט לא ראוי, גרוע מכך, כתבת שהפוסט "מטעה וחסר ערך".

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
אריה
הכבלים האלו יותר טובים גם אם תחבר אותם למחברים פשוטים
רק שאת הצד של ה IEC מאוד קשה למצוא
בכל מקרה מחבר של פורוטק נחושת מתחיל מ 220 לקונקטור אחד

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה
הכבלים האלו יותר טובים גם אם תחבר אותם למחברים פשוטים
רק שאת הצד של ה IEC מאוד קשה למצוא
בכל מקרה מחבר של פורוטק נחושת מתחיל מ 220 לקונקטור אחד
התחלתי ללמוד את הנושא ומצאתי כבלים במחיר שפוי של גרהאם שמיוצרים במיוחד עבור ניים. כמו כן מצאתי הנחיות שונות לייצור כבלים עם רכיבים טובים בעלות של כ 100 ש"ח לכבל.

אריה

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
כמעט כל כבל שמתהדר בתווית לאודיו מתומחר הרבה יותר כי הוא מוגדר שכזה ובהשוואה לאטלס ללא סיבה נשמעת לאוזן, גם במונחים אבסולוטיים לכבל חשמל מסוכך מנחושת טובה המחיר סביר ואני מניח שעדיין 'פיוז' מרוויחים כמה שקלים על הכבל אפילו אם זה במחיר להיפטר, לכן כשאני פורט למרכיביו כבל אודיופילי: עלות הפלאגים ושני מטר כבל, עבודת ההרכבה שזה לא פקטור משמעותי, איני מוצא סיבה למחירים ה-מופרכים, סילטק, קובאלה, קארדס יו ניים איט. ועוד הפתעה, חיברתי את הנגן\ממיר עם כבל החשמל הלכאורה פשוט של לוורדין שסופק עם המגבר, בלי סיכוך, דק ופלאגים יצוקים אך מכיל נחושת טובה (לפי היצרן) והוא עושה עבודה מצויינת כמעט כמו כל כבל אודיופילי אחר, יכול להיות כי מדובר במוליכים דקים יחסית לכל הכבלים המפונפנים שבאים עם מוליכים שני צול כדי להוסיף לצליל משהו שלא קיים מלכתחילה ולהצדיק את המחיר.
מה אתה משווה בין סילטק/קובלה וכו לכבל 75 שקל למטר?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור