המשך: מגברים עתירי עוצמה - מציאות או דמיון?

מצב
הנושא נעול.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אמיר,

אני זוכר שהפעלתם את הזינגלי 2.12 עם מגבר מנורות "מועט וואטים" { חושב ש 35 וואט?}...והתוצאה לפי
מה שכתבתם הייתה מעולה לכל הדעות.

ומה שאתה אומר בעצם זה "שהמפלצת" של יוניסון UNICO 200 על 250W! תהיה איכותית יותר לעומת
מגבר 35W שחיברת? אשמח לשמוע חוויות על ניסיון זה אם התבצע? ואם לא בצעת את זה - מה הסיבה?

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
היי עופר
ה ZINGALI - TWENTY 2.12 הופעל עם מגבר AUDIO RESEARCH VSI 55 שהוא מגבר
Push Pull 50W ומגיע עם פרה פאסיבי!, מאחר ובאותו שבוע שהגיע הרמקול מכרתי 2 מגברי מנורות
שהיו לי בתצוגה , לא היה לי מגבר מנורתי לשמוע את הרמקול , ולכן הבאתי את ה AUDIO RESEARCH מחבר.
לעצם העניין , המגבר בהחלט הפעיל את הרמקול אם כי לדעתי לא ניצל את רמת המיד - הי שלו בצורה הגבוהה
ביותר ולכן בעוד ימים מספר ינחת מגבר ברמה גבוהה יותר ( Unison Research S-8 ׂ)שמבוסס על מנורות 845 ואמור להוציא מן הרמקול צליל ברמה יותר גבוהה משמעותית .

ה UNICO 200 חובר ל ZINGALI והיה לא פחות ממדהים , השליטה שלו ברמקול (2 וופרים של 12 אינטש בכל רמקול) מוסיקליות מדהימה וללא ספק בקטע של נמוכים היה יותר טוב מה AUDIO RESEARCH מפאת הזרם
שיש בו.

מאחר ונצילות הרמקול 98db לדעתי יותר יתאים לו מגבר נמוך הספק , ועדיף Single Ended שבו יבלט המיד
היי שמייחד את הרמקולים של חברה זו , והבאס גם יהיה יפה וגדול אך לא פאנצי ומהיר כמו במגבר עתיר ואטים.

אין לי ספק שעם מגבר מנורות מלא נמוך הספק , התוצאה הכללית תהיה עדיפה על מגבר טרנזיסטורי עתיר ואטים
וכך גם אומרים בחברה באיטליה, כך מוצג ומושמע הרמקול בתערוכות , וזוהי גם דעתי האישית.

אמיר ארמה

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
מגבר מנורות נמוך הספק

השימוש במונח זה בהודעות האחרונות אינו נכון.

מגבר מנורות נמוך הספק הוא SE שמוציא 9-10 וואט. סוג זה של מגברים אכן דורש רמקולים לא סטנדרטיים.

מגברי מנורות של 35 וואט ומעלה אינם חזקים במיוחד, אבל במנורות זה לא נקרא הספק נמוך - ולראיה, אחד מחברי הפורום הפעיל כמה שנים רמקולים של ווילסון עם CARY805 שהוא מגבר שעל הנייר מוציא 50 וואט, בפועל בסביבות 25 וואט (כל זאת ממנורה אחת, זהוא מגבר SE). ה - CARY 805 עבד גם עם סונוס פאבר גווארנרי באופן מצוין, שוב, לא רמקול קל.

בכלל, כשמדברים על מנורות, הוואטים הופכים להיות עניין לא חד משמעי. האודיו ריסרץ 55 למשל, שהוזכר כאן, עובד עם אותן מנורות של ה - CARY SLI80, מה שאמור לתת אותו הספק. בפועל, ה: SLI80 מוציא 80 וואט. עוד "אבסורד": ה - CARY SLI80 יכול לעבוד הן בטריוד ב - 40 וואט, והן באולטרא לינאר ב - 80 וואט. עם רוב הרמקולים - וזה מגבר שנמכר הרבה מאוד בארץ והנסיון איתו הוא עם הרבה מאוד רמקולים - אין תחושה של הבדל בכח בין שני המצבים. ההבדל קיים - אבל הוא קטן ותלוי פחות בסוג הרמקול ויותר בסוג המוזיקה (מצב הטריוד אידיאלי למוזיקה אינטימית יותר - גאז, אנסאמבלים קלאסיים, זמרות והרכבים קטנים, מצב האולטרא לינאר למוזיקת רוק, מוזיקה סימפונית וכ"ו).

תוצאה זו מושגת גם עם רמקולים קלים יחסית וגם עם רמקולים קשים יותר, כלומר, סוג המוזיקה משפיע יותר מאשר מאפייניי הרמקול.

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
מגברי מנורות של 35 וואט ומעלה אינם חזקים במיוחד, אבל במנורות זה לא נקרא הספק נמוך - ולראיה, אחד מחברי הפורום הפעיל כמה שנים רמקולים של ווילסון עם CARY805 שהוא מגבר שעל הנייר מוציא 50 וואט, בפועל בסביבות 25 וואט (כל זאת ממנורה אחת, זהוא מגבר SE). ה - CARY 805 עבד גם עם סונוס פאבר גווארנרי באופן מצוין, שוב, לא רמקול קל.

דוגמה לא טובה...
אכן הפעלתי ווילסונים (וואט פאפי 6) עם CARY 805B אבל התוצאה היתה בלתי מספקת כמעט מכל הבחינות. המגברים כלל לא שלטו ברמקולים ולא פתחו אותם.
מה שכן, הם מאוד מוסיקליים ולכן היה לי קשה מאוד להיפרד מהם. העדפתי את המוסיקליות על שליטה וגודל שקיבלתי עם כל מיני מגברים חזקים (לא מנורות).
התוצאה הטובה היחידה שאני מכיר עם הרמקול הזה היא עם מגברי מנורות 200 וואט.

יש מגברים מעוטי וואטים (כ 20 וואט) שמחזיקים ופותחים רמקולים רגילים ואפילו גדולים בצורה מפתיעה. אלה בנויים שונה מהרגיל עם יציבות זרם יוצאת דופן. זה מחייב תכנון מיוחד ובין השאר השקעה יוצרת דופן בספקי הכח. כבר הזכירו את LAMM. גם THOR בחבורה הזאת (ההבדל בין ה CARRY וה THOR היה גדול מאוד עם הווילסונים. ה THOR היה PUSH PULL 30 WATT). עדיין, הייתי מעדיף את הווילסונים עם 200 וואט.

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
עוד דוגמא לא טובה..
כבעליו לשעבר של CARY 805B ו סונוס פאבר גווארינרי היתי אומר שלמרות המוסיקליות והיתרון של ה SE
ב CARY 805 עדיין הוא לא החזיק \שלט\הספיק את הרמקול במוסיקה מורכבת או ברוק . לעומת זאת עם מוסיקת טריו גאז ואתני הוא היה ניפלא . לבסוף ניכנעתי ונאלצתי למכור אתו ממש בצער רב .

לעומת זאת , בחור מחיפה במשך שנים ארוכות שמע בהם עם גווארינרי בחדר פיצפון של
8 מטר אך כאשר עבר לדירה חדשה עם סלון של 25 מטר המגברים פשוט נגמרו לו ולכן נאלץ למכור אותם.

אמיר ארמה

אמיר ארמה

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
שליטה ומוזיקליות

כאשר מגבר אינו שולט על רמקול, התוצאה היא משעממת וחסרת עניין. במקרה שהשליטה גבולית, התוצאה יכולה להיות טובה בחלק מהספקטרום, אבל עם בעיות בבאס ואולי גם על הטרבל.
במקרה של השילוב של CARY 805 עם WATT, המקרה השני הוא הנכון: התוצאה היתה מוזיקלית עם פירוט ומיקרודינמיקה טובה, אבל עם חוסר בבאס שהרמקולים האלה מסוגלים להוציא עם מגבר חזק.
לגבי מה עדיף עם הווילסונים - מגבר חזק אבל פחות מוזיקלי, או מגבר מוזיקלי שלא מספק את הבאס הפוטנציאלי של הרמקול - זו החלטה קשה.

אגב, הכתב קן קסלר השתמש באותו מגבר בדיוק בכתבה על הווילסונים, והתוצאה, לדבריו ולטעמו כמובן, היתה מצוינת. מכיון שה - CARY 805 הוזכר שם רק בדרך אגב, ועיקר הכתבה היה על הרמקולים עם הפרטנר הטבעי שלהם מבחינת היבואן האנגלי - כלומר קרל - אפשר לראות את מה שהוא כתב כנטול טינטרסים (במיוחד מכיון שאין יבואן רציני / בעל השפעה / בעל תקציב פרסום של CARY באנגליה).

ה - CARY 805 הם אולי לא הפרטנר האידיאלי לווילסונים, אבל העובדה שמגבר סינגל אנדד עם 25 וואט (כאמור ה - 50 וואט בספסיפיקציות לא ממש משקף) - ו - 25 וואט סינגל אנדד זה הרבה פחות כח מ - 25 וואט פוש פול - מצליח לחיות טוב עם ווילסונים (שיורדים לסביבות 2 אום!), אומר שהנושא של וואטים ומגברים בכלל, ובמיוחד במגברי מנורות, אינו טריויאלי כפי שניתן להבין מוקדם יותר בשירשור זה.

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
קדם כל , תרגע.
אף אחד לא אמר ש מדובר מבגברים לא טובים אלא להיפך.
מה שנאמר שלפחות אני , וגם עופר שחורי (שרכש ממני את ה Cary 805 ) וגם הבחור מהצפון (שאתה יודע
במי מדובר) מנסיון אישי בלבד! עם רמקולי וילסון וסונוס פאבר גווארינרי , ולמרות המוסקליות ,לא יכלנו לחיות עם התוצאה לאורך זמן , וזאת עובדה!

כתבת, ואני מצטט : "ה - CARY 805 הם אולי לא הפרטנר האידיאלי לווילסונים"
אז בלי שום קשר למגבר המוזכר , מי שיש לו מערכת ורמקולים ברמות שהוזכרו מעלה כן רוצה בסופו של דבר את הפרטנר האידיאלי....לא?

נערך לאחרונה ב:

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
CARY 805

ה - CARY 805 עובד מצוין על הגווארנרי בחדר לא גדול ובווליום שפוי.

מהכרותי את המערכת של אמיר ארמה בזמנו, העוצמות שבהן הוא שמע היו בלתי הגיוניות בעליל - בעוצמה כזו ה - 805 אכן אינו פרטנר אידיאלי לגווארנרי. למעשה, בעוצמות הללו הגווארנרי עצמו אינו רמקול אידיאלי.

בחדר קטן, גם בווליומים גבוהים ואפילו מחרישי אוזניים, כאמור, לא היתה בעיה והרמקול נשמע פנטסטי.

הגווארנרי גם הוא לא רמקול קל, אגב. עם רמקולים כמו DEVORE, COINCIDENT ועוד אפשר להגיע עם ה - CARY 805 לכל ווליום ובכל גודל חדר.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
אמיר ארמה:

לפני כמה ימים התבכיינת על שירשורים שבהם עונים לך יבואנים (התכוונת אלי).

עכשיו אתה מתחיל להתכתב איתי על דפי הפורום ?!?!

קצת מוזר לי הדו פרצופיות הזו.

ולעניין: לגבי עופר שחורי - שיגיב הוא עם הוא רוצה. לגביך - כפי שציינתי - למוזיקת רוק בווליום היסטרי המגבר + הרמקולים האלה לא מתאימים. חוסר ההבנה הבסיסי שלך, לקנות מגברים כאלה ורמקולים כאלה לווליום כזה, פשוט זועק לשמיים.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תודה על ההצגה המרנינה, המשתתפים יצאו לחופשה.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור