המצלמה הראשונה שלי

Yarden lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי,
כמעט חודש של חיפושים אחרי מצלמה שתתאים לי ולצרכים שלי ועדיין ממשיכה בחיפושים!
קראתי פה הרבה תגובות אבל לא הצלחתי להגיע להחלטה.
התקציב 1500 עד 2000 ,קנון ניקון לא כל כך משנה העיקר באמת האיכות והנוחות של תפעול המצלמה.
בנוסף, אני לא מבינה כל כך מה ההבדלים במפרט התכני אבל חשוב לי שתהיה בכיוון קנון 750 D רק בסכום קצת נמוך ממנה.
תודה על העזרה!
ועדיפות לחנויות מומלצות שנמצאות באילת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כדי להמליץ לך על מצלמה שמתאימה לך,
חשוב להבין מה הדרשיות שלך? מה את הולכת לצלם? מה חשוב לך ומה פחות? אם את הולכת לצלם וידאו? האם אנשים, נוף...? האם את חושבת להתקדם בתחום? האם את חושבת לקחת את המצלמה לטיול או לחו"ל?

אני ממש שלא חסיד של קנון ב DSLR ובטח לא רואה ב 750D איזו מצלמה מוצלחת - האם השתמש במצלמה ולכן את חושבת עליה?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
ירדן,ברוכה הבאה לאתר.

כפי,שכנראה,הבנת בחירה של מצלמת DSLR דומה לסיפור כיפה אדומה. אפשר לצאת מהיער אחרי מעבר במערכת העיכול של הזאב,ואפשר לשמוע בקול אמא ולא להסתבך,בכלל,עם הזאב.

הדבר הראשון,זה להגדיר צרכים כלומר:מה את רוצה לצלם. יתכן שאחרי שתגדירי צרכים יסתבר שמצלמת DSLR היא לא הכיוון. אז:תגדירי,בבקשה,צרכים.

עולם ה DSLR מתחלק,בצד הצרכני,בשלוש רמות(בערך):רמת הכניסה,דגמי הביניים ומצלמות מקצועיות. אלה האחרונות,המקצועיות,יקרות כבדות ועמוסות בטכנולוגיה ותכונות - לא לעניין שלנו. אלה בדגמי הביניים מהוות פשרה,כלשהי,בין גוף עמוס תכונות וכבד לבין פשטות תפעול ופשרה בתחום איכות התמונה והמחיר הרבה מעל למה שציינת בסעיף התקציב. מצלמות הכניסה לא מסובכת בצד התכונות,קלות משקל (יחסית) והערך בין עלות לתועלת,תלוי בצרכים כמובן,די גבוה.

בצד הטכני ישנה חלוקה מאוד ברורה בין המצלמה - הגוף לעדשות. גוף ברמת הכניסה ועדשה טובה יתנו תוצאות הרבה יותר טובות ממצלמה,גוף,ברמת ביניים ועדשה גרועה. עדיף לחשב את התקציב ב 60-40 40 אחוז מהתקציב לגוף ו-60 אחוז לעדשה.

את העדשה תמיד אפשר להעביר לגוף מתקדם יותר ההיפך הוא מבחינת לא כדאי ולא הגיוני.

העדשה היא פונקציה של צרכי הצילום שלך וכמובן הפשרה המתבקשת עם מנהל הבנק (תקציב).

ניקון קנון או כל יצרן אחר: השאלה הזו היא פחות חשובה למי שמעולם לא השתמש במצלמת DSLR. מי שכן,בדרך כלל אבל זה ממש לא הכרח,דבק ביצרן כלשהו כי קל להסתדר עם הפונקציות השונות של המצלמה (גוף) ועם ממשק המשתמש של היצרנים אבל...הדבקות הזו ביצרן כלשהו היא מאוד דינאמית והחלטה אישית.

אם נניח שהצרכים שלך מתאימים לאחת ממצלמות הכניסה של קנון או ניקון ועדשה בחלוקת תקציב כאמור,אז בצד ממשק המשתמש שני היצרנים האלה קלים ללימוד עם עקומת לימוד קצרה ודי קלה. בדרך כלל,אם משווים באותה רמה ובאותו טווח מחיר בין ניקון לקנון לניקון יש יתרון באיכות התמונה מסיבות טכניות שחשובות אם מחברים עדשה שהיא טובה או יותר מזה.

משקל. מצלמה ועדשה עשויים להגיע למשקל שבצד של נוחות שימוש הופך להיות נטל למי שצילום הוא תחביב ולא מכוון לצד האומנותי של התחביב הזה. על פניו:משקל גוף ועדשה ביחס למשקל של מטענים שאחנו נוטים לשאת עלינו בחיי היום יום - זניח. במציאות:לא זניח בכלל. קילו וחצי עגבנות קל לשאת ולא מעיק,קילו וחצי מצלמה ועדשה כשכל המשקל הזה נמצא בידינו מחוץ לטווח שיווי המשקל הטבעי של הגוף הופכים למשהו שקשה לתפעל קשה לפקס וקשה לתפוס תמונה איכותית או "סתם" כזו שתנציח את הרגע.

מנחם

Yarden lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אז ככה מבחינת צרכים זה נוטה לכיוון היום יום , טיולים נופים וכדומה
לא בכיוון המקצועי אלא באמת בכיוון התחביב לבנתיים.
קראתי תגובות לפני כן ובהחלט זה פתח לי את הראש יותר ההבנה שבמקרים מסויימים עדיף גוף סטנדרט אבל עדשה חזקה ככה באמת אגיע לתמונות טובות ואיכותיות.

מבחינת קנון 750d לא יצא לי להשתמש בה הרבה אלא רק פעם פעמיים.
נהנתי בעיקר מהגוף שהוא יותר נוח בעיניי ממצלמה קומפקטית כי יש יותר תחושה של צילום אבל אם יש מצלמה שמבחינת גוף דומה לה ועדשה טובה והתחלתי זה יהיה חלום

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מבין שאהבת את הגוף של DSLR ואני גם יכול להבין למה, הנקודה שגוף DSLR עם עדשה טובה זה לא קטן ובטח לא קל.

לא הבנתי עדיין אם יש צורך בוידאו היות ו DSLR - זה יכול לשנות את הציוד.

כך שרבים היום מעדיפים מצלמות קטנות יותר, היות וקל ונוח יותר לקחת אותם ועושים גם פחות בעיות בכניסה למקמות מסוימים וכן זה הרבה פחות נוח בטיסות - אז יש פתרונות של מצלמות קטנות יותר שנכון שזה בא על חשבון נוחות התפעול אבל עוזר לשמור על גב והצוואר.

אז בהקשר של מצלמות DSLR היות וזה מה שביקשת, אני יכול באמת להמליץ על קנון 750D עם עדשת קנון 18-135 - כן זה מעל התקציב שלך, אבל אפשר למצוא ציוד כזה ביד שנייה.

אפשרות אחרת זו מצלמה כמו קנון 1300D עם אותה עדשה הקנון 18-135, מספיק הדגם USM הרגיל (אם עדיין ניתן למצוא אותו) - דגמי ה STM וה NANO שמתאימים לוידאו יקרים יותר ולא יספקו יותרון על המצלמה הזו.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=919735

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=834670

אפשרות אחרת לקבלת תמונה איכותית זו עדשת סיגמא 17-50 F2.8
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768517

טווח זום קצר יותר, אבל איכות אופטית מוצלחת וצמצם גדול שמביא הרבה יותרונות (כמו יכולת לעומק שדה רדוד, שבו האוביקט בפוקטס בולט מול הרקע שלא בפוקוס, יכלות לצלם במזן חשיפה מהיר יותר וכן בתורה חלשה יותר)

מצד שני - אני עדיין חושב שמצלמה קומפטית איכותית תתאים לך יותר כמו פנסוניק LX100
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=887301

או קנון G9 X II
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=939975

Yarden lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
וידאו מבחינתי לא קריטי כמו שתמונות יצאו לי בצורה טובה
ועוד שאלה בנןגע לקנון מול ניקון
מבחינת איכות מצלמה נאמר לי שהניון יותר חזקות מאשר הקנון
זה נכון או שכל אחת עם היתרונות והחסרונות שלה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קנון מוכרת הכי הרבה מצלמות שמצלמות ה DSLR נוחות לשימוש,
מצלמות ניקון בעלות חיישנים טובים יותר ומערכת פוקוס טובה יותר במצלמות המקבילות שלהן מול הקנון.
לכן ניקון בדרך כלל תמורה טובה יותר לכסף, למרות שברמת הכניסה של ה DSLR קנון קצת יותר זולה.

חיישן טוב יותר מספק יכולת לצלם בתאורה חלשה טוב יותר וכן מערכת פוקוס טובה יותר מאפשרת לצלם בצורה מהירה יותר - לכן אני מעדיף מצלמות ניקון על קנון - אבל להסיר ספק זה לא אומר שמצלמות קנון לא טובות הן מאןד מוצלחות, רק קצת פחות מניקון המקבילות בנושאים שדיברתי עליהן.

לכל מצלמה יש גופים חזקים ועמידים יותר וגופים שהם פחות - כך שאני לא חושב שניקון או קנון חזקה יותר מהאחרת.

כמובן שצריך לבדוק כל דגם מול דגם מקביל ולפי הצרכים לקבל החלטה.

Yarden lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קודם כל תודה על המענה המקצועי !
ומבחינת קנון 1300d מה המתחרה של אצל ניקון? או אפילו קצת יותר מהקנון
אם אני כבר קונה מצלמה גם אם זה לצורכי תחביב בלבד אני רוצה שתהיה תמורה טובה לכסף (כמובן שבהתאם לסכום)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמת DSLR הכניסה של ניקון כעת היא D3400 עולה כ 1400 ש"ח וזה הפרש לא קטן באחוזים
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=929688

בבקשה טבלה של ההבדלים - הצורה יחסית נוחה לקריאה

Yarden lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא מופיעה לי הטבלה של הששוואה ביניהן
יש קישור מצורף?

Yarden lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על הקישור בהחלט עזר לי לתפוס כיוון!
אני חושבת שאלך על ניקון 3400
רק עוד התלבטות אחת...
ראיתי שיש גם את ניקון 5600 וההבדל בפוקוס ביניהם הוא 11 נקודות לדגם של 3400 לעומת 39 נקודות בדגם של 5600.
השאלה אם זה יכול להשפיע ממש בנוגע לצילום פוקוס?
והכי חשוב- העדשה!
האם להתחיל עם הבסיס של 18-55 או ללכת על 18-135? ומה ההבדל העיקרי בין שתי העדשות?

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אישית בתקציב יחסית מהודק, הייתי הולך על ניקון 5300 או 5500 [לדעתי האיכות הזהה [או כמעט זהה] לא מצדיקה רכישת 5600 מה גם שהעדשות כפי שלמדת חשובות לאין ערוך מהגוף.
כמובן שה 18-140 עדיפה על ה 18-55 ומכאן גם ההפרש במחיר, אני הייתי מתחיל עם הסיגמא 17-50 צמצם 2.8 ומשלים את ליין העדשות בהמשך עפ"י העדפות הצילום .

Yarden lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
האמת 5500 זה רעיון מעולה.
סתם לצורך למידה נכנסתי לאתר שהראה לי מפרט טכני של שתי המצלמות של 5500 מול 5600
להבנתי ה5600 היא חידוש של 5500.
השאלה אם יש באמת חשיבות לקניית מצלמה חדשה מבחינת תאריך יציאה שלה או שלא ממש?
מלבד התאריך יציאה של 5600 לא ראיתי הבדלים בכלל

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
החברות צריכות להוציא דגם חדש כל כמה ואז הן מוסיפות כמה יכולות חדשות - הפעם זה יותר בנושא של קישוריות אלחטית שלדעתי פחות חשובה ב DSLR, כך שרכישת דגם קודם שיותר זול הופכת להיות משתלמת יותר.

Yarden lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אם ככה אז אני חושבת שאלך באמת על ניקון 5500
ועוד שאלה בנוגע לעדשות שהמלצת לי עמי, מה ההבדל בין ה18-55 לבין ה17-50?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ההבדל בין עדשת הקיט 18-55 לבין 17-50 הוא ענק - ענק.
עדשת סימגא 17-50 בעלת יכולת לצמצם גדול שמאפשר יכולות כמו:
מערכת פוקוס מוצלחת יותר מה 18-55
עומק שדה רדוד שבו האוביקט בפוקוס בולט מול הרדע שכבר לא בפוקוס (עומק שדה רדוד), העיין מאוד אוהבת לראות כך בעיקר אוביקטים ואנשים. - עדשת הקיט (18-55) וכל עדשה ללא צמצם גדול לא יכולה לספק יכולת זאת. חשוב להבין שלא חייבים תמיד לצלם כך עם העדשה אבל יש את היכולת.
כמו כן צמצם גדול לאפשר לצלם בזמן חשיפה מהיא יותר בהיות והוא מכניס יותר אור למצלמה באותו מצב מול עדשה ללא צמצם גדול. זה מעולה לצילום אוביקט שזז מהר וכן לצילום בתאורה חלשה.

מעבר לכך עדשה זו מגיעה עם אופטיקה הרבה יותר טובה ומאפשרת לקבל תמונות ברורות יותר וחדות יותר.

יש גם את ההבדל במחיר- הקיט (18-55) יותר זולה :)

Yarden lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מעולה!
ומבחינת התאמה של עדשה למצלמה ה17-50 מתאימות?
כי קראתי בכמה פורומים שיש כאלה שטוענים שהעדשה לא מתאימה למצלמה ואז אין תמוהות איכותיות

kobi_n

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
מעולה!
ומבחינת התאמה של עדשה למצלמה ה17-50 מתאימות?
כי קראתי בכמה פורומים שיש כאלה שטוענים שהעדשה לא מתאימה למצלמה ואז אין תמוהות איכותיות
היי,
אני מחזיק בעדשת סיגמה 17-50 (בהמלצתו של כרמי) על מצלמת ניקון D5600
אני מאוד מרוצה מאיכות העדשה ומאיכות התמונות שמתקבלות

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור